[2010] Sungkyunkwan Scandal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2010] Sungkyunkwan Scandal

Postautor: Eggie » 02 wrz 2010

Specjalnie dla margot. bo widzę, że się spodobało :D

:smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:

Ep 2
Już szaleję wprost za tym serialem. Zwłaszcza że dwa pierwsze odcinki obejrzałam chyba z 5 razy ^^

Yoochun i jego bohater są super. Ciągle czekam, aż on bęknie i się roześmieje. Ale bloopersy kiedy indziej :D Jak powiedziałam, facet jest prawy i strasznie konserwatywny, mówi co myśli i podąża za swoją filozofią ale przez to kompletnie nie ma o niczym pojęcia.
Homo? A gdzie ty ten skin ship widziałaś? Przytulał ją raz, bo się ukrywali...

Yoon Hee jest świetna :) Scena wyobrażania sobie na placu była mocna :D Plus pan Jabol w "niezapomnianej" scenie i chłopaczek o uwodzicielskim spojrzeniu i porąbanej ksywie XD I już widać po innych, że ta szkoła, to będzie galeria wariatów :D
Muzyka mi sie strasznie podoba, przeczuwam cos w rodzaju Marii Antoniny Coppoli :P Nietypowy historyczno-nowoczesny romans :D :D

Ja chcę już poniedziałek!!!

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 02 wrz 2010

Nie wiem o co chodzi z kołem wzajemnej adoracji bo... jakby nie patrzeć to adorujemy dramę a nie siebie nawzajem ;p
ale nieważne ;p

nareszcie po drugim odcinku ;D

Ależ ten Yonghwa zdeterminowany odkryć naszą panienkę ;D Wrzucić ją na pożarcie przez panie do towarzystwa, ojj tak się nie rooobi xD
W ogóle on taki zadziorny jest i chyba najbardziej czekam na to co on znów nowego wymyśli :giggle:

No i czemu on musi się wszędzie wtrącać? niby nie chce być postrzegany jako synuś ministra a się wszędzie i zawsze wywyższa -_-

No nie zgodzę się. Jeszcze chyba nie było sceny kiedy to by wstydziłby się własnego pochodzenia. Godnie i głośno wymawia własne nazwisko, nie zaprzecza kim jest, a to, że nie przyjmuje lepszego traktowania jakie mu oferują wszystkie strony ze względu na ojca - to chyba bardziej kwestia zasad jakimi się kieruje. Ostatecznie <jeszcze> nie dało się zauważyć jakiegoś konfliktu między ojcem a synem, prócz narazie neutralnego wątku, że ten pierwszy 'sprawdza' drugiego. Sprawa otwarta~

jednak z nim zamieszka, czemu ten scenariusz musi być taki do przewidzenia? -_- na serio łudziłam się że będzie troszkę inaczej

ja tam w zapowiedzi widziałam, że chyba przewijała się w sypialniach różnych kawalerów :rolly:

w ogóle cała ta szkoła *_____*
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Właśnie o zapowiedzi zapomniałąm dodać. NIe dość, że z Balonem będzie mieszkać, to jeszcze z Jabolem :D Bo oni tam we trzech na liście byli do pokoju :D
Yong Ha już chyba czai, o co chodzi, a podejrzewam, że jak ten drugi pijany nie jest, to też umie łączyć kropki.... Ciekawe, na ile z Sun Juna zrobią idiotę. A poza tym, to ja sądzę, że Sun Jun nosi się godnie, bo tak mu każą jego morale - nie ma nic do ukrycia, ani czego się wstydzić, to "zawsze robi to co słuszne". Choć te jego teksty na egzaminie to na Oscara :D

Oj, dziewczyny :D Jak usłyszałam plot to już byłam w stanie przewidzieć, co się dalej stanie :D Co wcale nie umniejsza mojej ekscytacji tym serialem :D
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 02 wrz 2010

Maura pisze:
No i czemu on musi się wszędzie wtrącać? niby nie chce być postrzegany jako synuś ministra a się wszędzie i zawsze wywyższa -_-

No nie zgodzę się. Jeszcze chyba nie było sceny kiedy to by wstydziłby się własnego pochodzenia. Godnie i głośno wymawia własne nazwisko, nie zaprzecza kim jest, a to, że nie przyjmuje lepszego traktowania jakie mu oferują wszystkie strony ze względu na ojca - to chyba bardziej kwestia zasad jakimi się kieruje. Ostatecznie <jeszcze> nie dało się zauważyć jakiegoś konfliktu między ojcem a synem, prócz narazie neutralnego wątku, że ten pierwszy 'sprawdza' drugiego. Sprawa otwarta~

tu nie chodzi o wstydzenie się własnego pochodzenia, tylko o to że on je nadmiernie wykorzystuje pomimo że nie chce być tak postrzegany jako syn ważnego ministra. Z jednej strony robi to nie świadomie, przykład na welcome party jak bronił Yoon Hee. Jakby ktokolwiek inny z tych ludzi to zrobił to nie miałby już totalnie życia w szkole. Prawo dżungli. Silny przetrwa, słaby nie. A jemu nic bezpośrednio nie mogą zrobić by zaszkodzić. Tak samo znowu zaprzeczył temu szacunku do starszych, do swoich sunbae. Inna sprawa że zrobił to w słusznej sprawie ale jednak trochę manier i szacunku on nie okazuję prawie do żadnej osoby z tej dramy. Jest strasznie skłócony ze światem go otaczającym. I ciągle to zwala na swoje morały :confuse:
Inny przykład już świadomy, to sorry ale wobec władzy tak jak on się zachował to było totalnie zaprzeczenie tych wartości i hierarchii konfucjańskiej. Nawet jeśli robił to w dobrych intencjach to wykazał się wielkim brakiem manier i przeprowadził całą akcję tak że wiedział kim jest, czyim synem jest i też sobie pozwolił przez to na dużo.
Kolejny przykład jakim prawem on od tak zadecydował sobie o przyszłości Yoon Hee? nie słuchał w ogóle jej zdania, nie liczyło się ono całkowicie dla niego jej sprzeciwy i jej wizja na obecną sytuację władzy w państwie.
Jeśli chodzi o konflikt syna z ojcem. Owszem otwartego konfliktu nie ma (jakby był to Micky były totalnym zaprzeczeniem tej epoki), ale zrobił coś z czego jego ojciec był nie zadowolony i miał do niego zastrzeżenia.
Tak więc podświadomie Micky bardzo dobrze wie kim jest i na co sobie może pozwolić.

Koniec odcinka 2

'will be given a huge prize' -> przeczytałam 'will be given a huge pizza' :omg: a już sobie tą scenę wyobraziłam :mrgreen: ekch..
Joong Ki wrzucił Yoon Hee do siedliska zła. On jest genialny. Gdyby nie jego postać w tej dramie to ta drama zaczęłaby powiewać nudą.
hmm... ciekawe kiedy wyjdzie ost szynek do tego, w ogóle dziwne że jeszcze żadna piosenka nie wyszła do tej dramy :confuse:

ok znowu 'serduszka' mnie zaatakowały to znikam stąd
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

margot., skrycie ich podejrzewam o budowanie napięcia. Po pierwszym epie ludzie się rzucili googlować tę piosenkę, a tu nic. Oby nie kazali czekać za długo, bo spędzam stanowczo za dużo czasu od pn, przewijając końcówkę, żeby usłyszeć ten kawałek :D

Sun Jun przez swoje wychowanie, a być może właśnie jego brak jest strasznie sztywny. Wie, że reprezentuje nie tylko siebie, ale i całą rodzinę, musi się więc godnie nosić - ale wydaje mi się, że tym, co go popycha do nieustannego prawienia morałów i niepozwalanie sobie n nawet uśmiech jest otaczająca go korupcja i rozpusta. Facet nie jest nawet do końca zdecydowany pójść w ślady ojca ( widać, że się waha), ale stawia sobie za cel (przesadny) regulować to, co da radę sam uregulować. Jeśli jest bezczelny, robi to wtedy, gdy ma rację, lub nie może przejść obojętnie.
Na przyjęciu nie powiedział nic, gdy senior odesłał Yoon Shika do kolejki, bo to niby była tradycja, ale dopiero wtedy, gdy zaczął obrażać skromny podarunek.

Eee, ja go lubię. I Yong Ha :D Ta drama będzie super :)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

margot., skrycie ich podejrzewam o budowanie napięcia. Po pierwszym epie ludzie się rzucili googlować tę piosenkę, a tu nic. Oby nie kazali czekać za długo, bo spędzam stanowczo za dużo czasu od pn, przewijając końcówkę, żeby usłyszeć ten kawałek

No kawałek z końca odcinków bodaj cały słyszałam na dramabeans, tylko w jakimś innym wykonaniu ^^
link http://www.mediafire.com/?j47l7jsf1i2383o" onclick="window.open(this.href);return false;
powiem, że brzmi całkiem ok ^^

ja chcę żeby jak najszybciej wyszły instrumentale *___*
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 wrz 2010

Czemu ta ostatni scena nie była przeprowadzona do końca - akcja w domu uciechy - oo tak to chętnie bym pooglądał figle tych pań z naszą bohaterką ,jak by to się wtedy nazywało: drama "yuri"?
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 02 wrz 2010

o matko i córko, stwierdziłam - są napisy, a sobie podejrzę... i o ile Gumiho mnie zaciekawiło i mi sie dobrze to ogląda to tego chcę więcej i więęęęęęęęęęęęęcej, maskara, nie wiem jak ja dożyję końca tej serii xD
a teraz dołaczę się:
:smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:

tylko nie banujcie za to;p
uh, chwila uspokojenia.....

dobra ep 1&2
Czy Koreańczycy nie dostali po prostu pozwolenia na Hana Kimi więc zrobili swoją wersję tyle że przeszłościową? Nie wiem jak mam na to patrzeć, w ogóle jak ja mam normalnie patrzeć na tą dramę jak mój wzrok zupełne nie wie gdzie się podziać? Najśmieszniejsze jest to że główny bohater wypadł poza główną 3 xD Zdecydowanie miejsce pierwsze to to piękne stworzenie napalone <Joong Ki?>~~chce więcej <3 kolejne dwa to pan jabol <piękne określenie ;p> wraz z tym przewodniczącym < w ogóle kto to w obsadzie bo ja nie ogarniam historycznych dram - chyba moja pierwsza którą naprawdę zaczęłam - ale ciężko mi kogokolwiek poznać po wiki xD>. Uh tyle z zachwytów jeśli chodzi o panów^^
Główna aktorka - nie irytuje mnie jak YaBowa "piękność" i naprawdę mi się podoba jak gra, zwłaszcza ten głos. Dużo humoru i....
Niech mi ktoś powie kto śpiewa piosenkę kiedy główna bohaterka zwiedza szkołę?? tu miałam kolejne -> :smitten:

Jaki ten post mało treściowy i w ogóle, ale ja uwielbiam dramy komediowe, jakiś romansik do tego, tu nawet chyba i potrójny się szykuje, jeszcze zapowiedź to już w ogóle jest obłędna jak zobaczyłam jabola i ten teges ~~ Chyba dramę może zepsuć tylko nadmierna ilość dramatu później i jakieś kiepskie zakończenie... Ile to ma mieć odcinków? <nie wiem czy to mi umknęło gdzieś, szybko przeglądałam te strony xD>
koniec mojego randomu ^^ <ufff>
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Ja też właśnie chcę tę drugą piosenkę! (margot. , dzięki za JYJ-e, jako pierwsza sierota nie mogłam jej nigdzie znaleźć ^^')
O tak, Jabol mi przyszedł do głowy podczas oglądania drugiego epa i znakomicie do niego pasuje, ne? ^^ Ta drama oprócz tego, że gra w niech Chun ciągnie mnie chyba ta też dlatego, że Platfussa całą treść znam, a z Zdziśkiem nie szaleję :P
Hehe, u mnie Chun ciągle pierwszy, ale jego przeciwnik przewodniczący już drugi ^^

:smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:
Uwielbiam niemerytoryczne wypowiedzi ^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Rozfangerlowana Azzel :smitten: :smitten: :smitten:

Co do galerii panów to największego lola miałam jak narazie przy bracie głównej bohaterki :rolly: Taki z przedziałkiem nagle wyskakuje z lektyki zamiast siostry XD

wraz z tym przewodniczącym < w ogóle kto to w obsadzie bo ja nie ogarniam historycznych dram - chyba moja pierwsza którą naprawdę zaczęłam - ale ciężko mi kogokolwiek poznać po wiki >.

Przewodniczący? Taki koleś co wygląda na jakąś poważną szychę w szkole, a jeszcze zdania nie wypowiedział? XP Bo jak ten to też się na niego czaję~ ale nadal nie wiem kto to xP Możliwe że to ten ;p http://wiki.d-addicts.com/Kim_Dong_Yoon" onclick="window.open(this.href);return false;
albo ten http://wiki.d-addicts.com/Joo_Ah_Sung" onclick="window.open(this.href);return false; xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

taki szał fangerlowy nie zdarza mi się tak często chyba xD
no i tak ta poważna szycha, ale wymówić to parez zdań mu się udało;p choć i tak pan napalony to po prostu raj dla mych oczu jak się uśmiecha i w ogóle... :smitten: :smitten: :smitten: <znów zaczynam się rozpływać xD>

i MAURA! ty musisz wiedzieć co za muzyka była przy zwiedzaniu szkoły w 2epie! albo sprawdzić albo nie wiem ale wierzę w ciebie ze nie przeoczyłaś tej piosenki! jak nie to wytnę ten kawałek i będę wrzucać co posta moze ktoś mnie oświeci co za zespół xD

w ogóle czemu tydzień nagle wydaje się taki długi?~~;/
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Ha In Soo, wredny przewodniczący szkoły http://wiki.d-addicts.com/Jun_Tae_Soo
(jeden z pro tłumaczenia - znam imiona chyba już wszystkich na pamięć ^^).

Dajcie znać, jak ktoś znajdzie piosenkę :P Na razie nakotyzuję się JYJ-ami :P
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

trochę offtopu xp
zdjęcia nie dali, phy! ale akurat Haruharu subs tłumaczą dramę z tym panem^^
ei, w ogóle jak myślę o tej dramie to tylko offtop mi się nasuwa na myśl xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Azzel pisze:trochę offtopu xp
zdjęcia nie dali, phy! ale akurat Haruharu subs tłumaczą dramę z tym panem^^
ei, w ogóle jak myślę o tej dramie to tylko offtop mi się nasuwa na myśl xD

My thoughts exactly. Poszło by nawet tłumaczenie szybciej, gdybym myślami nie odpływała za każdym razem, jak widzę Sun Juna lub Yong Ha :D
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 03 wrz 2010

zostałem pouczony przez "zielonego"że tą dramę czy mi się podoba czy nie i tak obejrzę - szczęście że mi się na razie podoba :) bo wyboru to ja nie mam.dopiero teraz obejrzałem na spokojnie 2 odcinek - i tak ona tylko sobie wyobrazała co by sie działo gdyby król dowiedział się że jest kobietą - świadczy to o tym że co innego oglądanie na spokojnie a co innego jak robisz suby:)

Wróć do „K-drama”