[2010] Sungkyunkwan Scandal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Re: [2010] Sungkyunkwan Scandal

Postautor: Devi » 03 wrz 2010

margot. pisze:jordi jesteś tego pewien że w kdramach nie istnieje ? XD w tym temacie rodzi się żywy przykład że tak nie jest...
Mnie jak zaatakowały te liczne serduszka, to aż się przeraziłam czy ja na pewno jestem w odpowiednim temacie o dramie...

Jeśli chciałaś pokazać tym tematem, że istnieje to twoja opinia chyba jednak zniszczyła taką możliwość xP
margot, to chyba normalne że wszyscy są zgodni dopóki nie przyjdzie ktoś z innym zdaniem xP
jordi raczej zauważył tendencje, że w przypadku jdram zadziwiająco często brak jest kogoś, kto by miał inne zdanie co też wyklucza rozwój dyskusji ;x

Dobra... mi się drama podoba, Miśka lubię... ale z tymi serduszkami to już sobie darujcie xP

Najśmieszniejsze jest to że główny bohater wypadł poza główną 3 xD

Jak dla mnie to Micky nigdy nie był kwintesencją piękna (że tak to nazwę xPPP).
Także mnie to jakoś specjalnie nie dziwi xP

W ogóle ostatnio koleżanka rozwaliła mnie mówiąc na tego playboya ze śmieszną ksywą (jak on sie nazywał?) "kanarek" co uznałam w sumie za trafne i chyba z tego będę korzystać bo... jak już wspomniałam... nie pamiętam jak ma na imię i trudno stwierdzić kiedy się tego nauczę xP

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 03 wrz 2010

Chętnie podpowiem - imię playboya to Yong Ha :D
Devi, choćby stu sceptycznych przyszło, mnie po prostu nic nie przekona, że to nie jest świetne oglądadło ^^ A Miśki piękny nie jest - chorelnie seksowny za to, tylko nie w tej czapce ^^ :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 03 wrz 2010

phy, w przypadku jdram to Jordi się zna tak jak ja na formule1:p nie ma kto dyskutować zacznę od tego bo mało kto tam w ogóle wpada <ludzi strata, ja płakać nad tym nie będę>, a połowa tematów gdzie wiele osób ogląda dany tytuł - zwykle schodzi się do jednego wniosku - że drama denna jest, bo nie wiedzieć czemu te najfajniejsze są najmniej popularne...W k-dramach siedzi więcej osób wiec nie ma się co dziwić że jakaś dyskusja jest, a w przypadku tej dramy jest chyba tak jak to określił Jordi odnośnie jdramowej działki - większości się podoba <a ta większość jest duża> więc pojedyncze głosy po prostu giną gdzieś tam w tłumie, bo komu się chce kłócić z kimś jak może sie pozachwycać przyjemnymi panami, humorem itd.

W ogóle aż musiałam sobie jeszcze o poranku zapuścić znów odcinki by zerknąć na kanarka;) Odprężacz z dramy tej jest dobry^^ będę czekać na Eggiowe suby dalej:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 03 wrz 2010

Azzel pisze: będę czekać na Eggiowe suby dalej:D

Tak więc do przyszłego weekendu :D
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 03 wrz 2010

odcinek 1 & 2
:smitten::smitten: wspominała że kocham Song Joong Ki, tak? ahhh <3

cóż, rzeczowo chyba nie będzie... nie jestem gotowa, czy coś ;D powiem że chyba wkręciłam faceta który nie ogląda dram w to ;D generalnie jestem rozczarowana chyba troche Yoochunem, znaczy jest i tak świetny czy coś, ale chowa się przy Yong Ha <omg zostałam fangirlem, jak to jest że to sie nie stało wczesniej, chociaż w Ginekologach tez mi się cholernie podobał ;D> sama fabuła - ahhh :smiiten: oglądałam mało historycznych dram, ale to jest zdecydowanie ten klimat który lubię <333 i główna bbohaterka jest też świetna. uiii ;D jak ja lubię motyw dziewczyny przebranej za faceta, ou je <3 generalnie przeczuwam moją trzecią w tym roku miłość w dramach koreańskich, jak tak dalej pójdzie^^
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Postautor: Lusia » 04 wrz 2010

Odcinek 1

Jak obejrzałam ep po raz pierwszy, nieszczególnie mnie wciągnął. Dopiero za trzecim razem, wydał mi się dość ciekawy i szybko minął. Choć w połowie to była zasługa mojej mamy, która obejrzała go ze mną :D

Zacznę od Miśka - z początku jego gra wydawała mi się słaba, bo na jeden ep trzy miny to nie za dużo, ale zdałam sobie sprawę, że to nie od tego zależy. Jak się zastanowiłam nad normalnym zachowaniem Yoo to zazwyczaj jest bardziej ekspresyjny, emocje ma wypisane na twarzy, a tutaj nawet nie drgnie. Oprócz sceny pod skałą, gdzie miał uroczego zeza :rolly: Więc powaga Sun Juna też jest przecież grą, o czym osobiście zapomniałam. I teraz mogę śmiało powiedzieć, że Micky radzi sobie naprawdę dobrze.

Głowna bohaterka - nie mam zbyt dużego doświadczenia w dramach, gdzie dziewczyny udają mężczyzn, ale Yoon Shik (nie pamiętam jej prawdziwego imienia) chyba najbardziej przypomina chłopaka. A do tego obniża głos, kiedy mówi jako mężczyzna... w sumie nie zauważyłam tego za pierwszym razem, dopiero za drugim jakoś bardziej zwróciłam na to uwagę. I jakby nie patrzeć, to wygląda o wiele lepiej jako chłopak. Nie podoba mi się w długich włosach, nie wiedzieć czemu.

Yong Ha - też nigdy nie pamiętam jak ma na imię więc mówię erotoman albo playboy po prostu xp Oprócz Miśka, to była pierwsza postać na którą moja mama zwróciła uwagę. Tak jej się spodobał, że aż musiałam zdjęć aktora poszukać, ale gdy zobaczyła go 'z włosami' to stwierdziła, iż się zawiodła ;D A co do playboy'a, to razem z mamą jest chyba jedną z naszych ulubionych postaci. Mnie się podoba jego gra, ogółem lubię bohaterów tego typu, bo niby są otwarci, a czasem trudno ich rozgryźć.

Pan Jabłko, czy jak nazwała go moja mama - Robin Hood :D - Ja nie wiem co on takiego w sobie ma, ale strasznie mnie pociąga. Może i wygląda jak Robinson Crusoe, jednak... jest bardzo sympatyczny jak dla mnie. I jestem ciekawa jego dalszych poczynań, bo to, to był dopiero początek 8)

No to najważniejsze postaci mam z głowy. Drugi ep obejrzałam na razie sama, ale nie chcę komentować dopóki mama nie zobaczy. Jej twórcze teksty na pewno się przydadzą :victory:

A teraz jeszcze do pierwszego epa, kilka komentarzy mamusi :mrgreen:
Scena gdy Sun Jun dostał jajkiem - mama: Uuuu! Biedny Micky . . . *chwila ciszy* . . . Odbiło mu się na tym rondzie na całe szczęście. *ulga w głosie*
Fragment z trzema kurtyzanami. Kiedy wyszła ta ich 'główna mentorka' mama raczyła nadać jej urocze przezwisko "Super Kurtyzana" :rolly:
Scena gdy matka Yoon Shik wychodzi przed dom i ma we włosach...hm... nie wiem jak to się nazywa, ale coś na kształt spinki? Naprawdę nie wiem, ale w każdym razie mama patrzy, patrzy, a potem nagle: Patrz! Ona ma we włosach kij do mini golfa! Ja tak na nią, z miną "WTF O.O", a ona: No widzisz, tyle lat wstecz, a oni już grali w golfa... oczywiście żartowała, ale i tak ją kocham xD
A na koniec, dyskusja między nami, jak to ładnie wygląda, gdy oni tam tak pisali tuszem na arkuszach i jak płynnie to robią oraz nagłe pytanie mamy: "A oni to teraz piszą długopisami?" . . . "Tak mamo, piszą długopisami, a czym niby?" "No bo ja nie wiem, może nadal używają tuszu albo piór"
W ogóle to się na nią napaliła, bo kiedy dowiedziała się, iż to świeżutka i nowiusieńka prosto 'z pieca' drama zaczęła się zachwycać, że jeszcze żadnego polskiego nowego serialu nie widziała, a dramę ogląda na bieżąco ;D Dlatego nie ma bata, obejrzy ją do końca razem ze mną :D
Obrazek
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 04 wrz 2010

Właściwie to omijałam ten temat z daleka, wcale nie wiedziałam o czym ma być i zostawiła sobie, na kiedyś się ty zainteresuje, no ale nie daliście mi tak zrobić :P (jestem w trakcie oglądania tylu dram na raz i chciałam nie złapać bakcyla na następną, ale jak zobaczyłam, że na doki powstają napisy, to stwierdziłam, a co tam zobaczę) No i już wiem, że co jak co, ale tę dramę na pewno będę oglądać na bieżąco. Podoba mi się to pomieszanie współczesności z minioną dawno epoka (zresztą tak jak w Hong Gil Dongu). Całość zapowiada się zabawnie i chyba zakończenie będzie w stylu idol dramy, bez tragedii ;)

A podsumowując te dwa odcinki, to myślałam, że tam pod skałą, to się skapnął, że to dziewczyna - ale skoro popchnął ją do dostania się na studia, to wychodzi jednak, że nie... Król bardzo mi się podoba, przypomina mi panią dyrektor z Hana Kimi (sama nie wiem dlaczego). I jak zobaczyłam dziennikarza z Oh! My Lady, to lekko mi skóra ścierpła, ale tu jest całkiem zabawny, co do wyglądu dziewczyny - nie wiem skąd oni biorą pomysły, że z takim wyglądem można być jednak chłopakiem, choć podoba mi się jak gra i mówi (chyba w żadnej innej z taką przebieranką bohaterka nie modulowała głosem), to przecież jest oczywiste, że jest dziewczyną. I na koniec minister wojny - rozpozna ją czy nie? Chyba nie, bo były to już koniec historii...
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 04 wrz 2010

Dam głowę, że powie coś w stylu.... "Ty! Ty, co narobiłeś zamieszania na polu egzaminacyjnym!" :D Drama jest przewidywalna, bo wszyscy oglądaliśmy YaB, HK itede, ale to nie umniejsza jej czaru :) Ja myślę, że dziewczyna na tle innych przypadków to i tak daje rade grać chłopca :)
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Athaya » 04 wrz 2010

Heh i ja siedziałam nad tymi dwoma epami i oglądałam... Mało z krzesła nie spadłam przy co ciekawszych kawałkach :lol: Ogólnie historia ciekawie opowiedziana (z azjatyckich komedi to ja najbardziej uwielbiam te koreańskie) Robin Hood :hot: Jak zobaczyłam faceta to mnie ścieło jak żadko kiedy :oops: Cóż staram się nie dopisywać ciągów dalszych i poczekać grzecznie na obraz, ale czasem łatwo się domyślić. Skoro ukrywali się przed żołnieżami to napewno facet wyczół, że trzyma w ramionach kobietę! Choćby po twarzy (tu mi się przypomina zdziwonie siostry, kiedy opowiadała o swoich koreańskich klegach, którzy mają bardzo łatwo z goleniem hehe). Eh trzeba częściej zaglądać na forum tyyyle nowości :D
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 04 wrz 2010

Dam głowę, że powie coś w stylu.... "Ty! Ty, co narobiłeś zamieszania na polu egzaminacyjnym!" :D

Tia, też stawiałam na coś takiego xPPP

Tak jej się spodobał, że aż musiałam zdjęć aktora poszukać, ale gdy zobaczyła go 'z włosami' to stwierdziła, iż się zawiodła ;D

Aż muszę sobie go 'wyguglać' xP

Chętnie podpowiem - imię playboya to Yong Ha :D

Dzięki ^-^
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Odcinek 2

Dzisiaj mniej obszernie.
Gdyby drama zaczynała się od drugiego epa, wciągnęłabym się od razu. Ale, ale... mam wrażenie, że Yoon Shik to gałki oczne zaraz wylecą. Przez cały czas ma taką zdziwioną minę. Jeszcze jej tak zostanie.
Nie wiem co to było, te zielone placki co przyniosła, ale wyglądały na gumowe. I mimo całej tej pięknej mowy jej i Sun Joon'a śmiałam się chyba przez 10 minut, a to tylko dzięki temu, jak Micky chciał ugryźć placek i jakby z początku nie trafił sobie do ust~~
A skoro już jesteśmy przy Miśkim. Podobała mi się scena egzaminu. Dokładnie mówiąc jak się tam zachowywał i jego mimika... może i nikła, ale podobała mi się.
Po tym jak Yong Ha przedstawił się Yoon Shik, moja mama nadała mu przezwisko Łonowy :rolly: A przewodniczącego akademika, czy kim on tam jest, w każdym razie jeszcze nie pamiętam jego imienia, nazwała Męski. I czasem jej się Męski z Łonowym mylą, jak to sama powiedziała xp
Co tam jeszcze. Nie chcę zbytnio spoiler2ować więc... Ogółem akcja w końcu się rozkręca. Poszli do szkoły, dostali pokoje, jest pierdylion chłopa, jedna dziewczyna... będzie ciekawie i zabawnie.
Ah i mama karze przekazać, że już nie może doczekać się kolejnych odcinków i napisów :victory:
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Luś, jak się streszczą na viikii o będzie migiem :) Łonowy... może go tak przezwę, choć chyba w permanentnych napisach to już przesada ^^
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Jasne jasne ^^ Mnie się tam nie spieszy, a mama - jak kocha to poczeka :rolly:
Łonowy... hm, to już od Ciebie zależy czy umieścisz czy nie. Mnie się osobiście przezwisko podoba, chociaż co poniektórzy mogą mieć pretensje xp
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Zależy przede wszystkim, czy to się będzie pojawiać często, ale już zostawiłam w 2 epie jego ksywę oryginalną, z wyjaśnieniem tylko więc.. :P
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 wrz 2010

omg... Łonowy, Męski... a co będzie jak się Łonowy połączy z Męskim?? Luś, twoja mama mnie przeraża xD
Obrazek

Wróć do „K-drama”