[2010] Gloria

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Gloria [z]

Postautor: Snake » 31 lip 2010

Obrazek glorowie mleczko do nabycia w Korei ;)

Premiera pierwszego odcinka właśnie miała miejsce.

To ja tymczasem wrzucę parę wypowiedzi Bae, z tym, że skoro po angielsku nie wolno, to takie luźne i fragmentaryczne polskie tłumaczenie, ciekawego wywiadu z główną aktorką :

Bae powiedziała : " Kiedy dowiedziałam się o kastingowej propozycji do dramy Gloria byłam zaniepokojona koniecznością spiewania. Śpiew, który jest najważniejszą rzeczą w tym serialu sprawił, że byłam bliska zrezygnowania z roli, aby swoimi występami nie zrujnować dramy. W końcu jednak zdecydowałam się zagrać, bo dla aktora nie ma rzeczy niemożliwych. Szczerze, nie umiem dobrze śpiewać, ale bardzo ciężko ćwiczę.
Kiedy trenuję śpiewanie często wychodzi mój brak pewności siebie. W przeciwieństwie do aktorstwa, śpiewanie jest dla mnie bardzo trudne."

Info za : http://www.hancinema.net/bae-doona--pra ... 24459.html

Jeszcze jest wywiad z poszczególnymi członkami ekipy Glorii, http://www.hancinema.net/bae-doona-was- ... 24445.html
gdzie Bae mówi, m.in., że żaden aktor nie może odmówić udziału w dramie napisanej przez Jung Ji-woo oraz woli grać role, gdzie bohaterki nie są zbyt rozchwiane emocjonalnie. Jej postać co prawda nigdy nie roni łez, ale Bae postara się wycisnąć jak najwięcej z tej roli i zaprezentować całą gamę emocji :)

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Gloria [z]

Postautor: Snake » 06 sie 2010

Obrazek

Zostanie wydany OST z Glorii, co ciekawe trzyczęściowy. Pierwsza część już doczekała się swojej zapowiedzi. Z tego co translator mówi, będą 4 piosenki http://news.nate.com/view/20100806n05564" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodałem zatem jako drugi gatunek : "musical" , choć nie wiem czy dobrze ;) . Usunąłem jeszcze literkę Z z tytułu, bo premiera miała już miejsce.

Przy okazji poniżej 3, ładne, kolorowe fotki z procesu śpiewania. W takim ujęciu Gloria nie wygląda budżetowo :)

Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2010] Gloria

Postautor: jordi » 06 sie 2010

Ja jestem po pierwszym epie i tak muszę przyznać, że podobało mi się... przede wszystkim bardzo szybko zleciał - nie za dużo jeszcze wiadomo o bohaterach, ale to kobyła, więc gdzieś po 5 epie będzie można coś o nich powiedzieć. Duży plus to stare hity pobrzmiewające w tle w klubie - naprawdę przyjemnie się ogląda dramę z hitami lat 70-80 :) Więcej powiem jak zerknę na 2,3,4 ep, czyli w przyszłym tygodniu :) Na razie sympatycznie się zapowiada.
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 07 sie 2010

Nikt tego nie ogląda?? Dla mnie drama bardzo dobrze się zaczyna XD (pomimo, że nie lubię kobył, ale czego się nie robi dla Bae Doo Na XD )

Odcinki 1 & 2

Pierwszy to ewidentne wprowadzenie...

Spoiler! mamy Jin Jin, która ma starszą upośledzoną siostrę Jin Joo, którą musi się zajmować. Pracuje na kilka etatów (jako roznosicielka gazet, szatniara w klubie nocnym no i z siostrą sprzedają róże), które są dość marnie opłacane, ale dla Jin Jin jest najważniejsze, żeby Jin Joo miała zapewniony przyzwoity byt. Jest bardzo nadpobudliwą kobitą, zwłaszcza, gdy ktoś nazywa jej siostrę chorą psychicznie (np. gdy wybiła facetowi trzy zęby i pod koniec 1 epa trafiła do aresztu - swoją drogą trochę ją rozumiem - w drugim epie dowiadujemy się, że Jin Jin miała jakieś 13-14 lat, gdy jej rodzice zginęli i musiała się zająć siostrą) - a propo drugiego epa to dowiadujemy się również, że siostry wywodzą się z poważanej, dość bogatej rodziny - pewnie później się dowiemy, dlaczego klepią biedę...

Jin Jin ma przyjaciela z czasów szkolnych, Ha Dong Ah, który też jest "narwańcem" - nie ma dnia żeby nie pokłócił się z Jin Jin - również roztrzepany. Sprawia wrażenie, jakby żył chwilą i nie myślał specjalnie o przyszłości... U mnie ma wielkiego plusa za to, że nie zostawił Jin Jin w potrzebie i zdobył pieniądze na kaucję (chociaż przez to Jin Jin i Jin Joo straciły miejsce, gdzie mieszkały XD ). Ogólnie niewiele więcej można o nim powiedzieć - na razie bardzo pozytywnie odbieram tę postać...

Mamy też Lee Kang Suk, który jest owocem romansu piosenkarki i bogatego biznesmena - pomimo, iż jest "z nieprawego łoża", ojciec zabiera go do siebie i daje posadę w firmie. Sam Kang Suk dla mnie przez te dwa epy był "zblazowany" - taki cichy jest, chociaż ma swoją drugą, mroczniejszą stronę (zszokowało mnie to, że bierze udział w nielegalnych walkach kickboxing'owych). Widać, że kocha swoją matkę, choć zbytnio tego nie okazuje... Poza tym przykro mi się zrobiło, gdy ojciec przekazał stanowisko vicedyrektora firmy swojemy prawowitemu synowi, Ji Suk (który wrócił z wojaży i sprawia wrażenie leniwego chama, który myśli, że wszystko mu się należy...) Kang Suk został okropnie potraktowany, bo ojciec przeniósł go do nowotworzącej się firmy (chyba wydawnictwo muzycznej)...

Wracając do brata - bezczelny cham i tyle - udaje przed ojcem super syna, a skrytcie ma mu za złe, że musi mieszkać w jednym domu z "bękartem". Na początku, gdy poznał Jung Yoon Seo (o niej za chwilę) myślałem, że jest inny, ale wydaje mi się, że to będzie ewidentny czarny charakter (jak jego mamuśka - szmata :( )...

Jung Yoon Seo - dziwna dziewczyna - niewiele o niej wiemy, co potęguje moją ciekawość - chciała się zabić, ale nie wiemy czemu - też ma okropną matkę... Od pierwszej próby samobójczej odsunął ją Dong Ah (tu też mnie ciekawi, jak połączą ich wątek)... Z zapowiedzi 3 epa dowiadujemy się już, że przeznaczeniem dziewczyny jest zostać żoną Kang Suk, ale co z tego wyjdzie?? Jeszcze nie wiemy...

Mamy też liczne postaci poboczne, między innymi uwielbianą przeze mnie Kim Young Ok - babcia w każdej roli zdobywa moje serce, tak jest też tutaj. Poza tym mamy chłopczynę z Stars Falling From The Sky, który też jak na razie świetnie sobie radzi... Najważniejsze jest to, że wątki poboczne z bohaterami drugoplanowymi są naprawdę dobrze wpasowane w główne dwa wątki. Rzadko to się zdarza ostatnio...

Co do drugiego epa to mamy okazję podziwiać śpiewającą Bae Doo Na - niestety nagrano ją w podobny sposób jak Mandarynę (poprzez wielokrotne echo jej głosu) - aczkolwiek mogliby sobie to darować, bo słyszałem ją kiedyś na KBS World na koncercie i nieźle jej poszło, no ale w każdej dramie MBC musi być jakaś wpadka - już się przyzwyczaiłem XD

Ogólnie liczę na dobrą dramę, bo rzadko kiedy w kobyle pierwsze dwa epy aż tak mnie wciągają XD

Zachęcam innych do śledzenia perypetii Jin Jin i reszty, bo moim zdaniem warto... (przynajmniej na razie XD )
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 07 sie 2010

Jordi, ja oglądam. Sama nie wiem czemu. Wczoraj w nocy miałam taką fazę na Suh Ji Suka [obejrzałam chyba z dziesięć epów Pure 19 pod rząd] że w przypływie potrzeby zobaczenia go w czymś innym obejrzałam też dwa epy Glorii.

1 & 2 ep

Historia się zapowiada ciekawie, nawet bardzo. To będzie mój drugi serial dłuższy z Azji, ale ten wygląda na prawdziwą dramę, Pure 19 jest mimo wszystko pomyślana jako sitcomowy format.
Jin Jin już mi się podoba. Co prawda w każdym serialu jest kobieta, która musi się zmagać z bidą/ etc. ale tu już po 2 odcinkach widać, że każda postać będzie należycie przedstawiona, z własną historią i głębią - w końcu 50 epów to aż nadto czasu. Sympatyczna jest, tylko za dużo bije ^^ Jej siostra z tego co doczytałam, to była znaną piosenkarką, dopóki nie uległa wypadkowi. A sama JJ to widzę jest surowy materiał jak pana rozgoryczonego syna-turned-producenta muzycznego. Już widzę, jak ona się będzie zmagać z szoł biznesem :P
Dong Ah też jest fajną postacią, bardzo oddany przyjaciel :) Raz sobie myślałam - jaki przystojny facet! a zaraz potem - jaki on paskudny! :D Aktor jest charakterystyczny. Szykuje się pewnie jakiś romansik z Yoon Su, choć szczerze to DA i JJ fajni są razem :) Nie potrafię się zorientować, czy DA i JJ byli pomyślani jako ultimate couple czy są głównymi bohaterami przyjaciółmi i każde z nich się odnajdzie z odpowiednią inną osobą :P Na razie o samym DA nie za dużo można powiedzieć, ale on chyba z jakimiś gangsterami wcześniej pracował...
Kang Suk - dla SJS zaczęłam ten serial. Aspekty... zewnętrzne mnie nie powalają (solary za dużo i te zaczesane ciemne włosy jakoś tak... no, kwestia przyzwyczajenia pewnie), ale jego postać czuję będzie jedną z ciekawszych. Bekart piosenkarki i grubej ryby, traktowany z góry przez brata i kobietę którą nazywa matką, sam pogardza własną rodzicielką. I druga twarz - wyładowuje złość na tych nielegalnych walkach. Skoro to drama, to zakładam, że JJ go wyleczy z patologii, ale czuję też, że jego druga natura się jeszcze nieraz przeciw niemu obróci. Mam nadzieję, że cała ta jego trucizna wewnętrzna wypłynie i narobi bagna :twisted: Bo ile można tak w sobie dusić? Przez swoje frustracje będzie się wyładowywał na wszystkim i wszystkich. Mówisz, że brat już ci wygląda na czarny charakter, ale Kang Suk też się może okazać niezłym ziółkiem.
W ogóle, SJS się mam wrażenie, mocno poprawił od czasu Pure 19 poprawił. Więcej gra twarzą, wcale nie miałam wrażenia, że jego postać jest pasywna. Jeszcze muszę O/G Doctors kiedyś łyknąć.
NO i YoonSu - fakt, że przygnębiona jest i zaczęła almost samobójstwem z grubej rury, ale musi coś za tym więcej być, niż tylko niemożność uprawiania baletu. Mamy na odkrycie prawdy całe 50 epów :D Fajnie mi już pasuje z Dong Ah, jest taka łądna, że on od razu się przystojniejszy przy niej wydaje ^^

No i jeszcze postaci poboczne - matka KS trochę namiesza (w końcu po kimś KS to mieć musi :twisted: ), już widzę, że rodzinka DA to będzie wątek do oglądania na podglądzie, braciszek KS już mi się nie podoba... No, zacznie się akcja rozwijać na dobre około 10 epa jak mniemam, więc ograniczę się do komentowania akcji na razie.

O fabule:
Jedno: uwielbiam jak się JJ bije z DA :D
Dobrze, że już dziś nowe epy :)

EDIT:

Po 3 epie
Ta drama podoba mi się coraz bardziej :)
Gloria się nam postawiła menadżerowi :D I jak Dong Ah wywalił Dong Chula z jego pokoju :) W ogóle, DC jest strasznie sympatyczną postacią :)
Co do YS, to już widzę, że się trójkącik szykuje. YS i DA + wkurzający, nachalny Ji Suk :/ Już go nie lubię. Ta matka jego to jakaś ślepa jest. Dlaczego ona twierdzi, że JS jest pożałowania godny, bo musi mieszkać z Kang Sukiem? Co prawda już widać, że KS w odpowiednim czasie wytoczy ciężką artylerię zemsty za te wszystkie upokorzenia (dobrze, że sam JS to zauważył już ^^), ale to tylko wina JS że się pogrąża. A ta matka to naprawdę, też pełna nienawiści do KS... -_- Ojciec ma jednak kochankę, myślałam, że to tylko błędy młodości. A ta matka przynajmniej o tyle się potrafi zatroszczyć o swojego syna. Zresztą, podejrzewam, że ona dla niego więcej robi, niż on o tym wie/ chce przyznać. Ba! nawet sam ojciec uważa KS za lepiej przygotowanego, ale skoro JS jest jego prawowitym synem...
KS i te jego sporty ekstremalne... Przynajmniej klatę pokazuje :D W ogóle, Suh Ji Suk ma lepiej się czuje w dłuższych dramach, bardziej stały zarobek, hehe :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 23 sie 2010

Zacząłem i ja oglądać Glorię - pierwszy epizod ewidentnie ze zgranych motywów -ale pomimo tego oglądało mi się bardzo dobrze.Szykuje się łąpiąca za serce drama z muzyką w tle.Jeden wniosek mi się nasunął- każda drama i film nauczył mnie że klient to pan i Koreańczycy przed panem klientem prawie ze w pas zgięci ale do cholery czy nie ma tam gentelmenów którzy by staneli w obronie dziewczyny - to było albo przegięcie scenariusza albo drogie panie cieszcie się że w Polsce podejrzewam takich 4 obwiesiów dostałoby w przysłowiową "papę" zanim zdążyliby mrugnąć okiem.Jin Jin i jej siostra od początku chwyciły mnie za serce a jeszcze jak zobaczyłem i znajomych ze Smile you,Pure 19 to moja radości nie było końca.
Zakończenie pierwszego odcinka ,ba nawet już początek sugeruje mi parę JJ z Kang Sukiem a Dong Ah już łączę z tą dziewczyną w depresji - zobaczymy jak sprawdzą sie moje przypuszczenia :)
Epizod drugi już spokojniejszy ,zaczynam ogarniać kto gdzie i dlaczego.
Żal mi Dong Aha 0 cały czas biedak inkasuje kuksańce od Jin Jin - jednak prawdziwy facet z niego nawet nie protestuje zbytnio .No i piosenka tytułowa - "Gloria" w stylu lat mojej młodośći co oczywiście sprawia że wpadła mi w ucho i usiłuję sobie przypomnieć czy ja nie słyszałem kiedyś podobnej melodii bo coś taka znajoma wydaje mi się.
Postęp prac nad subami do odc3-5 potężny więc myślę że jutro -pojutrze obejrzę następne odcinki bo podoba mi się i drama i bohaterowie i myśl że 48 odcinków przed mną.
no i po wygooglowaniu moje przeczucie mnie nie myliło: piosenka "gloria" pochodzi z wielkiego hitu lat 80 "Flashdance" wykonanie oryginalne Laura Branigan
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 26 sie 2010

ja już po 8 epach...

Jin Jin i Dong Ah o dziwo przestali się nawalać w każdym epie XD Widzimy zmagania JinJin, które już powoli w 8 epie zaczynały nużyć, ale na szczęście dostała tę wizytówkę od babeczki z wytwórni. Dong Ah zrozumiał, że jego życie jest nic nie warte (motyw spotykany w prawie każdej dramie, więc go przemilczę :P ). Kang Suk - powoli zaczyna mnie irytować - matkę traktuje jak kulę u nogi i słucha tylko tatuśka... No i doszliśmy do narzeczonej - kiedy powie, dlaczego chciała się zabić?? Nawet wprost Dong Ah ją o to zapytał, a ona skubana zmieniła temat (powiedziała, że przy nim czuje, że żyje i tamten już zapomniał o pytaniu XD )

Braciszek jest największym tegorocznym dziwolągiem, jakiego w dramie widziałem... no smęci się po tej dramie i tylko do tej narzeczonej braciszka uderza, ale w zapowiedzi 9 epa pokazali coś, co może sprawi, ze jego postać będzie ciekawsza, bo na razie przewijam sceny z nim... Mamuśka braciszka i mamuśka tej narzeczonej Kang Suk - obie siebie warte - podobało mi się, jak tatuś narzeczonej uświadomił mamusi, że jej córcia też jest nieślubnym dzieckiem i żeby się cieszyła, że załatwił jej kogoś z takim majątkiem... Ale miałem radochę, jak patrzyłem na nią... zaraz by się poryczała - prawda bywa gorzka XD

No i przejdźmy do końcówki 8 epa, czyli odkrycia przez JinJin tego, iż Kang Suk nie jest szoferem, a prezesem wytwórni (jeszcze mu nagadała - to mi się w niej najbardziej podoba XD ). Na pewno JinJin pokaże mu, że osiągnie sukces - tego jestem pewien :)

PS. No i w zapowiedzi było coś, co sugerowało, że JinJoo i cholerny braciszek Kang Suk łączy jakaś przeszłość... CHCĘ 9 EP XD

(na razie po 8 mogę dać 7,5/10, co jak na kobyłę jest dużo w moim przypadku XD )
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 27 sie 2010

Choć zaczęłam to oglądać dla SJS, jego rola powoli robi się denerwująca. Ciągle ma jedną minę i nie może się ogarnąć, choć już 1/5 serialu mija... O.o Czy coś się wreszcie zacznie dziać między nim i Glorią?

Ogólnie całość ,zwłaszcza wątki, które zwykle przewijam lub nie poświęcam myśli, plączą się w ciekawą sieć. Matka Yoon Su została ustawiona do pionu, haha! :D Jordi ma rację, matki przyszłych nowożeńców są siebie warte. Zwłaszcza ta od YS mnie denerwuje - ma się za lepszą i w dodatku te jej ciągłe narzekania działają mi na nerwy.. -_-
Kompletnie nie rozumiem braciszka z kompleksem stalkera. Widziała YS raz w samolocie! Po preview bym się nie zdziwiła, gdyby był pijany i spowodował wypadek Jin Joo czy coś O.o On jest taki stary i obleśny, że patrzeć nie można...
No i Dong Ah i Yoon Su <3 Więcej tej pary, niech się coś już zacznie między nimi dziać!
Ze wszystkich dram, które teraz oglądam, ta jest naprawdę znośna, i czekam na nią jak chyba na żadną inną :P [Ale w pn już SKKS ><]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 01 wrz 2010

Odcinki 9-10

Spoiler! Okropny braciszek Kang Suk ma powiązania z Jin Joo (ja podejrzewam o co chodzi - zresztą dość dobitnie pokazali wspomnienia Jin Joo i raczej możemy być pewni niektórych spraw)...

Jin Jin nareszcie śpiewa nowy utwór (szczerze jak na początku 9 znowu z tą drugą Glorię zaczęły śpiewać, to chciałem kapciem w monitor rzucić XD )...

Co jeszcze?? Znajomość Dong Ah z narzeczoną Kang Suk kwitnie - dziewusia nawet zaczęła stawiać się matce (a tamta po jednym epie spokoju znowu swoje, że córcia lepsza od narzeczonego jest i zasługuje na lepszego - w sensie bogatszego faceta. Tego babska nie cierpię strasznie...) No i to, Spoiler! że cholerny braciszek też będzie walczył o dziewczynę - ależ wkur..... jest :evil: Przecież ona go nie chce - widać, że już woli młodszego, jeżeli miałaby wybierać...

Babka i scena gdy ta menedżer wytwórni wchodzi do klubu - BEZCENNA (jej hasła są epickie w niektórych momentach :D )

Kang Suk powiedział mamusi, że nie chce jej widzieć - na początku mnie to wkurzyło, ale potem zrozumiałem, że on chce ją chronić, dlatego postanawia odsunąć ją od swojego życia...

No i końcówka, Spoiler! jak Kang Suk się dowiaduje, że Jin Joo była świetnie zapowiadającą się piosenkarką i że Jin Jin od 10 roku życia musi się nią opiekować... W końcu coś drgnęło i nareszcie zaproponował jej kontrakt :)

Ogólnie drama bardzo lekko i przyjemnie idzie do przodu - nadal po 10 epach 7,5/10 :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 01 wrz 2010

NIe chce mi się nic pisać, zgadzam się z jordim, dodałabym może tak z pół punkta więcej, więc jak na razie 8/10. Bardzo mi się ta drama podoba, a także nowa piosenka z drugiego partu OSTa :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 wrz 2010

Trwoga o los tej dramy była wielka, ale na szczęście jest dalej :)

Ależ mnie wciąga ta drama, najbardziej wciągające ze wszystkiego, co oglądam na razie, stanowczo (wyłączając SKKS, osobna kategoria :P).
Dong Ah jest strasznie biedny. Najbardziej mi go szkoda. Widać, że się w Yoon Su zakochuje, ale niestety.... Niestety... I to, jak on sobie w kółko powtarza, że nie ma prawa marzyć... :(
Brat Kang Suka mnie tak denerwuje, że nie mogę na niego patrzeć. Czemu on dostał obsesji akurat na jej punkcie? Wszystkie matki w tej dramie są mocno pomylone... :/
Kang Suk się ruszać zaczyna :D Gloria mu da popalić :D

Za dużo się tu dzieje, żeby teraz wszystko streszczać, nie ma co :P Ale jest naprawdę mega interesująca, co jak co, są to jednak ludzie, z którymi za wiele nie mam wspólnego, nawet wieku, więc ciężko by mi się było identyfikować, ale postaci wzbudzają naprawdę tyle emocji...

I Ścieżka dźwiękowa mi się tak wkręca, Kan Jong Wook jest na moim celowniku - wspaniały głos, nie tylko ten kawałek z Byul, ale przede wszystkim z drugiej części OSTa...
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 06 wrz 2010

11ep
uuuuuuuuuuuuuuuuuu..... końcóweczka dająca wiele do myślenia - i ten tekst Kang Suk XD W ogóle było miło, ładnie i przyjemnie - przy tej dramie naprawdę czas leci jak szalony... Znowu myślałem, że 15-20 minut minęło a tu już 50 ponad XD

Nauka śpiewu była fajna - i już powoli zaczynam rozumieć, dlaczego ta narzeczona Kang Suk chciała się zabić - poza tym jak zwykle głupia matka gadała swoje, ale przy tatuśku już grzeczna była... Obleśny brat jak zwykle obleśny do bólu Spoiler! (w przyszłym epie w ryj od tatusia dostanie - CHCĘ TO ZOBACZYĆ JUŻ!!!)

Normalnie rzadko kiedy płaczę na takich dramach, ale jak widzę, jak ona się tą siostrą swoją opiekuje podczas ataków paniki i jak pomyślę, że tak od 10 roku życia to aż się poryczałem :( Nikomu nie życzę czegoś takiego...

Ogólnie ocenkę pośrednią dam po 12 epie, ale mogę powiedzieć, że powolutku rośnie :D

12ep

Ech scenka początkowa mnie z lekka zawiodła, ale chwilę później ZACHWYT (normalnie OCH, ACH, OCH :D ) - scenka ze sprzedażą Kimbab świetna - no i Kang Suk się UŚMIECHNĄŁ (chyba pierwszy raz w tej dramie tak naturalnie "od siebie" XD )

No i jak ta menedżerka opowiedziała jej o karierze siostry - miłe to było (jeszcze menedżerka zaznaczyła, że wiele zawdzięcza Jin Joo - bardzo miło :) )

Tak jak myślałem od 2-3 epów - Yoon Suh Spoiler! pewno całe życie w swoim pokoju spędziła i wychodziła z domu tylko z mamusią - pewnie nauczycieli miała domowych i w ogóle wszystko - dlatego taka z niej smęciara - nigdy nie miała przyjaciół i tak naprawdę nie poznała smaku życia (pewno chciała się zabić, bo nie widziała innego wyjścia przy tak walniętej matce - aż mi jej szkoda się zrobiło :( )

Niedługo przyjdzie czas, że będę zasłaniał oczy na sceny z obleśnym braciszkiem... ON JEST OHYDNY!!! XD Matko ilekroć go widzę, to mi się na wymioty zbiera... :P

Scena Dong Ah z Yoon Suh - ALEŻ ON JEST GŁUPI... :evil: Zresztą fajnie mu odpowiedziała, że ona długo się uczy XD (swoją drogą tak ciężko się nauczyć gotować kluski z czymś tam?? wątpię XD )

Scena u mamuśki - jaki "zachwyt" na twarzy jak zdmuchiwała świeczki XD No i wiemy, że Suh Ji Suk nie ma predyspozycji do krzyków (głosik za słaby XD )

Za to Lee Chun Hee umie się drzeć aż za bardzo - I TO CZEGO MI BRAKOWAŁO!!! XD Spoiler! Znowu się pobili XD

Następnego ranka... UUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.... Spoiler! wyraźnie czekał, aż nadjedzie Jin Jin z gazetami - to już BARDZO ŁADNIE się fabuła rozwija :D Tyle, że była wcześniej.... XD

Historia pana gitarki niepotrzebna i strasznie oklepana (chyba z 1000 razy w dramach przedstawiana :-| )

Ale Jin Jin się wkurzyła, jak nauczyciel od śpiewu Spoiler! zasugerował, że jest kochanką Kang Suk... XD Tak się zaśpiewała, że noc nastała XD I potem w samochodzie to burczenie XD

OBLEŚNY DOSTAŁ W PAPĘ!!! ALEŻ MIAŁEM RADOCHĘ (z 10 razy se to przewijałem) Spoiler! - ale będzie z nim ciężko - jest cholernie wyczulony na punkcie Kang Suk... Tylko dlaczego on nie rozumie, że Yoon Suh go nie chce, bo jest obleśny i natarczywy?? )

MATKO w końcu się zebrała na odwagę i powiedziała, że nie chce brać ślubu... No nareszcie dziewczyna się nam wyrabia :)

KOŃCÓWKA!!! - UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU......... Matko Boska CHCĘ KOLEJNY EP JUŻ!!!! XD XD XD

Ocena wzrasta po 12 epach na 8,5/10 (postanowiłem o cały 1 punkt więcej dać, bo te dwa epy BYŁY ŚWIETNE po prostu :D )
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 11 wrz 2010

ep6
wróciłem do oglądania "Glorii" i o zgrozo pozostaje mi tylko zgodzić się z opinią jordiego i Eggie - drama niezwykle wciągająca ,wszyscy bohaterowie ciekawi - choć moim faworytem jest Dong Ah szalony zabijaka o dobrym sercu,już widze go jako murowana parę z "baleciarą"
Jin Jin - (przestaje mnie dziwić że Snake pieje z zachwytu cały czas nad talentem aktorskim Bae Doo Na) -świetna postać dziewczyny brykającej się z losem, no i ta siostra -co dziwne okazuje się że jako dziecko niezwykły talent wokalny -na co zwróciła Maura uwagę to przypatrzyłem się temu drzewku powiązań i myslę że tu jeszcze niejedna tajemnica jest ukryta.
Kang Suk -tylko jego postać na razie jest taka "nijaka" potulnie zgadza się na ślub ,zimny ,wyprany z emocji -jak robocik sterowany na pilota,jego stosunki z macocha i starszym bratem cóż -przypominają mi "Happiness" z tym samym panem gdzie grał dość podobna rolę .Przywiduję więcej konfliktów na linii rodziny Suków - najpierw pojedynek Kang vs Ji -bo już się szykuje gdyż okazuje się że Ji suk zauroczony jest przyszłą żoną Kanga ,zresztą obaj panowie i tak polegna zapewne bo jedyna opcja to jak pisałem to Dong Ah,nie wiem jak dojdzie do zbliżenia i polubienia na linii Jin Jin- Kang Suk ale dziewczyna na bank da mu się we znaki,zresztą ta kierowniczka w firmie też powinna trochę naprostować draniowatego i bezdusznego chłopaczka:)
a teraz dylemat -odcinek 7 oglądać teraz czy zostawić na deser aż Haru wyda następne suby?
No i muzyka -słuchajcie dzieci czego słuchało się w latach 80/90 -aż łezka w oku się kręci :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 11 wrz 2010

thon pisze:No i muzyka -słuchajcie dzieci czego słuchało się w latach 80/90 -aż łezka w oku się kręci :)

Jaka łezka, i czemu tylko w latach 80? :) Flahdance to jeden z moich ulubionych filmów :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 11 wrz 2010

Eggie pisze:Jaka łezka, i czemu tylko w latach 80? :) Flahdance to jeden z moich ulubionych filmów

Oprócz tytułowej "Glorii" w knajpie lecą przeważnie piosenki z lat 80-90 .
a jeszcze o tekstach Dong Ah
Zabił mnie tekst który jak ulał pasuje do mnie
"My IQ is very high, okay.Just that I don't use it"
lub komplement pod adresem Jin Jin
"She is the woman no man wants.Even if she strips bare, she won't be a sex symbol. Try something else"

Wróć do „K-drama”