[2010] Gloria

seriale z Korei
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2010] Gloria

Postautor: jordi » 02 gru 2010

Odcinek 32

Rzeczywiście - bijatyka słabiuchna strasznie - w Secret Garden jakoś ładniej im to wyszło XD

KS olewa JJ - normalnie utłukłbym małpę - przez niego JJ jest smutna :(

Oblech - już brak mi słów, jak nie cierpię tego obrzydliwego grubasa :evil:

Ten jak się dziecku podlizuje, żeby zapunktować u JinJoo - rozbrajające XD

GŁUPI DEBIL IDIOTA!!! Prawie się rozpłakała przez niego.... :( Zaraz go znienawidzę na serio :/

Ojciec nie lepszy - ależ mu się należy solidne pranie - on jest chory umysłowo - nie dość, że kochanka, to jeszcze o nią zazdrosny... niech o żonę będzie zazdrosny pacan jeden :evil:

OBLECH WIE, ŻE DA i YS WZIĘLI ŚLUB!!! oj będzie gorąco XD

O BOŻE - co za scena - aż się poryczałem jak bóbr! Wszystko przez to, że KS boi się przeciwstawić tatuśkowi... :(

a tak przy okazji to ta nowa piosenka Jon Wook'a i Byul chyba najsłabsza z OST (nie licząc wypocin aktorek XD )... mogli Beacuse Of Y.O.U puścić - lepiej by pasowało...

O MÓJ BOŻE!!! - kolejny aktor, który nie umie śpiewać! :P Ależ wzięli ludzi do tej dramy - mogli jakieś głosy podłożyć - nawet Byul i Jon Wook'a XD Ale nie aktorzy sami śpiewają i niestety słabo im to wychodzi XD

Matko jak on stęka - zamiast płakać, to ja się zlewam jak głupi XD Kompletnie chłopczyna głosu nie ma XD

Ale i tak scena BOSKA XD Nadal 9/10 po 32 odcinkach XD

A JAKA ZAPOWIEDŹ - stary przejedzie szefa klubu - ej tamta już mu nie wybaczy i dobrze - pryk wredny XD

MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 10 gru 2010

odcinek 33 - pod tytułem "całuśny"
Dość odprężający odcinek ,a to telefoniczne ,nocne gadki naszej czwórki ,gdzie DA zostaje zdziwiony że baby trzymają się zawsze razem, a to wspólny obiadek i mycie ząbków przed kissem.
Wątek poboczny - zakochany w Jin Joo ahjussi planuje jak zdobyć jej serce - wymyśla coraz bardziej zwariowane i desperackie pomysły

jordi pisze:stary przejedzie szefa klubu - ej tamta już mu nie wybaczy i dobrze - pryk wredny

I teraz Oblech ma na niego haka ,oni obaj są siebie warci - egoiści nie wahający się sięgać do środków dość brutalnych i nie boję się urzyć tego słowa - obaj powinni siedzieć w jednej celi w zakładzie o zaostrzonym rygorze.I jeszcze ten koniec odcinka - oblech mimo utraty zdjęć DA i YS ze ślubu zaaranżował zgrabną pułapkę- facet nie przebiera w środkach by osiągnąć swój cel bycia następcą.
odcinek 34
Ogłaszam że Oblech oszalał ,tu nasyła zbirów na DA ,tu umieszcza podsłuch w biurze "ukochanego braciszka",Jin Joo ostrzega go że jak zacznie bruździć dalej i komplikować życie siostrze to publicznie pokaże jaki z niego kawał wrednego dupka, a on ma to w nosie i robi swoje.
Na soompi czytałem że po 35 i 36 odcinku widzowie mają ogromny żal do scenarzystów za poprowadzenie dalszej historii,ja oglądając samą zajawkę 35 odcinka i widząc łzy DA i YS którzy z powodu oblecha się rozstają to aż mnie trzęsie i gotuje się w środku.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 gru 2010

Po 32 epie
Nie chce mi się fabuły opisywać, to co się dzieje ostatnio, obniza poziom dramy w ogóle. Przestaje się to trzymać kupy i rzeczywistości w ogóle. Ja już jak cała 4 się poświęca to w ogóle. Wybaczcie, ja po prostu nie widzę związku między KS i JJ, a siostrą i oblechem. Niby czemu miało by to wpłynąć na JJ?
Ale z drugiej stronyona jest a niestabilna emocjonalnie, że nic dziwnego. Dziwne, że KS jeszcze od niej nie uciekł. Niestety, między KS i JJ zero chemii. Ale to akurat wina tych drewnianych uscisków KS O.o

Ja mam tylko kilka spostrzeżeń:
- Ten wujaszek, co się przywala do Jin Joo jest wnerwiający... Nie mogę...
- Czemu ta menadżerka ciągle chodzi za KS i JJ i doradza im w sprawach prywatnych? O.o Nie ma kobieta chyba zycia... Ja bym to ucieła na ich miejscu od razu, czemu się nimi tak ineteresuje, co ją obchodzi czy KS ma jedną, czy 5 dziewczyn?
- Oblech!!!! I jego spotkanka z Jin Joo i ojcem DA. W kółko tylko ich pokazują i prowadzą bezsensowne gadki, powtarzając się po raz 5. Nic z tego nie wynika, oczywiście...

Nie mogę nigdzie znaleźć tej nowej piosenki KJW i Byul, i ten poprzedniej "One year after". Help, anyone?
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 gru 2010

odcinek 39-40
powoli,powoli zaczynam widzieć jasne światełko na końcu tunelu - czyżby babcia z Brillant Legacy rozprawiła się w końcu z Oblechem który rozpanoszył się i jak widać ma resztę ludzi za swoje kukiełki którymi może sterować jak chce.
dobrze że pojawiłą się babcia ,bo miałem już dość tych smutnych odcinków gdzie biedny DA dostawał jak nie w pysk od kogoś nasłanego przez Oblecha ,to sam lazł i tłukł się jak oszalały.Teraz jeszcze JJ dowiedziała się kto jest odpowiedzialny za śmierć rodziców - Oblech czas z Tobą skończyć i to tak byś smażył się w piekle
odcinek 41-42
Nie bardzo rozumiem JJ -obarcza winą grzechem ojca swego najlepszego kumpla,rozumiem że ma złość ,gorycz w sercu ale DA to jej prawdziwy i oddany przyjaciel.Babcia zaczyna mieszać i bardzo dobrze,zakończenie gdy Oblech patrzy jak zostaje na lodzie -bezcenne.Świetnie że DA i YS są razem - w końcu niech im się zacznie układać bo to fajna para i zasługują na bycie razem.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 08 sty 2011

Nie powiem, że w ogóle coś kapuje już z tego XD Ale od 35 epa robi się znowu ciekawie, trochę mieli taki rozmemłany dół w środku, ale wychodzą na prostą, bo wreszcie wszystko się zaczyna rozwiązywać. I po raz pierwszy od października jestem na bierząco XD

Męczy mnie okropnie postać Glorii, jest to chyba najbardziej męcząca postać. Na początku uważałam za taką JS ale jednak Gloria wygrywa. JS jest z natury apatyczna, więc można jej wybaczyć ten wytrzeszcz i "grę twarzą" jak jest przerażona i zaskoczona XD Ale zachowanie G jest już irracjonalne momentami. Nie może dziewczyna jakoś przyjąc do wiadomości, że to nie wina DA, że ojciec jest taki a nie inny, że on nic nie wiedział i że był przy niej przez te wszystkie lata? To się nagle nie liczy?

KS i G to oficjalnie najgorsza para roku :P Jest między nimi tak mało chemii, że się zabić mozna. On ją niby przytula, ale w taki dziwny sposób, jakbu ona bezła ze szkła, czy coś, a ona tylko stoi, albo go drapie po plecach ^^ Zero, ale to zero chemii.

Postać babci z SI jest super, tylko czekam aż rozgniecie Oblecha :P

A tak w ogóle, to choć nie cierpię Oblecha, jest postać jest najlepsza chyba. XD Dawno, nigdy chyba nie widziałam postaci, która byłaby w k-dramie tak na wskroś zła, nie w groteskowy sposób. On jest bez kitu niesamowity, zero sumienia.

I jeszcze wkurza mnie ojciec KS, przypomina mi Kaczyńskiego XD Tak mlaszcze jak mówi i jak coś wygłosi, to zapadła kurde decyzja i nikt ne ma prawa głosu. Nich mu ktoś utrze nosa...
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 12 sty 2011

Po 44!!!!
Znowu te paskudne dni, kiedy kończysz odcinek Glorii i zdajesz sobie sprawę, że nastepny dopiero za tydzień!!!!!

Sceny z menadżerką i trenerem były genialne XD, ale preview najlepszy - oblech dźgnięty!!!! O.o
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 12 sty 2011

Eggie pisze:Po 44!!!!
Znowu te paskudne dni, kiedy kończysz odcinek Glorii i zdajesz sobie sprawę, że nastepny dopiero za tydzień!!!!!
Sceny z menadżerką i trenerem były genialne XD, ale preview najlepszy - oblech dźgnięty!!!! O.o

Ja dopiero po 43 odcinku - a i tu końcówka moocna - Oblech dostaje plaskacza od Glorii - i tak sobie myślę że Oblech jakkolwiek jest złym bohaterem to dzieki niemu ta drama jest przeze mnie oglądana - choć nic nie przebije mojego szczęścia że DA i YS są w końcu razem ,tylko zapowiedź 44 odcinka - co tam chce od niej Oblech - no nic dzis postaram się nadrobić

Edit po 44 odcinkach - super że moja ulubiona para ma taką świetną wiadomość ,choć ja tu widzę że zakwitł następny romans i jest następna parka spędzająca razem wspólne noce.
Jednego nie rozumiem jak drama ma pomóc zniszczyć Oblecha? Raz że nie będzie operować na nazwiskach ,dwa że on ma to w 4 literach co o nim myślą inni ludzie.Zapowiedź tak jak Eggie napisała świetna - pomagier Oblecha wkurzony na bossa ,wsadza mmu pięknie nóż w bebechy
No i teraz pytanie jakie mnie nurtuje czy JJ zrezygnuje w imię miłości z zemsty ,czy przebaczy ojcu DA ? Co się stanie z Oblechem - czy uniknie odpowiedzialności karnej i skończy tylko bez spadku ,pieniędzy i przyjaciół?
odcinek 45
Widać że drama zdecydowanie zbliża się do wielkiego finału, Oblech zbiera to zasiał, DA powoli zaczyna zyskiwać w oczach teściów, zapowiedź 46 zapowiada że i JJ w końcu porzuci,przynajmniej w takiej formie jak do tej pory zemstę i przynajmniej widać szansę by była ze swoim chłopem.
A odcinek no cóż - dobrze być facetem i nie martwić się o poranne mdłości - ale w koreańskich pozycjach - są mdłości to znaczy że w ciąży :).Szkoda że tylko 3 osoby oglądają jak na razie tą dramę bo fabularnie jest dobra,a takiego wrednego typa jak Oblech to jeszcze w dramie nie było - no była ale kobieta - mamuśka z bułki :)
i odcinek 46
Widać (przynajmniej ja to tak odbieram) że Jin Jin "pęknie" i przestanie dyszeć zemstą do wszystkich i chwała scenarzystom za to :).Fajnie że wprowadzili wątek pani kierownik z tym od nauki śpiewu - oni są pocieszni i te oświadczyny
Spoiler! Obrazek
No i zakończenie gdy Oblech mierzy sie w pojedynku pt"kto ma bardziej straszne spojrzenie"
Spoiler! Obrazek
odcinek 47
operacja się udała, Oblech o mało zawału serca nie dostaje jak widzi DA w biurze i na dodatek musi się przed nim się korzyć,drama zaczęła emisję - 17% to nawet "Gloria" tyle chyba nie ma :),świetne są te zaloty łysalca -Jong Buma do Jin Joo.Jeszcze tylko 3 odcinki i oblech zostanie kompletnie u...ny,teraz jak mamuska sprzeda akcję ,babcia je wykupi - czyżby przejmie firmę i odda ją dla Kang Suka?
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 26 sty 2011

Hmmm, oglądam sobie tak, już praktycznie koniec i ja po prostu nie mogę tego serialu, to jest jakiś żart normalnie, patrząc z praktycznego punktu widzenia XD

-Dong Ah pracował w klubie, potem jako menadżer nagle, teraz pracuje w firmie Oblecha, też nagle. Nikt się nie przejmuje, on przychodzi, odchodzi, Kang Suk w ogóle ja nie wiem, jakies fikcyjne stanowisko mu załatwił :D Z czego on się utrzymuje tak właściwie?
-Druga sprawa, Gloria i siostra. Nagle się takie znane zrobiły, i w ogóle, ale jakoś nie ma paparazzich ani nic, one niby już tyle zarabiają, a ciągle podrzadnym klubie śpiewają obie? Że darmowe koncerty ciągle? Jeśli mają tylu fanów, to czemu nikt nie przychodzi ich słuchać? :confused: I mieszkają, gdzie mieszkają... Pomijając juz sentymentalne uczucia, że nie chcą się wyprowadzac, etc, ale gwiazdy tak nie mieszkają, zaraz by jakieś gazety o tym napisały... :P

Dwóch głównych par to ja już nie moge oglądac bo od tej słodyczy to się niedobrze robi XD Ale wielki finał już za kilka dni, cała ta intryga z Oblechem, który niewatpliwie jest największym atutem serialu jest genialna i tak wciąga...
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 26 sty 2011

Eggie pisze:-Dong Ah pracował w klubie, potem jako menadżer nagle, teraz pracuje w firmie Oblecha, też nagle. Nikt się nie przejmuje, on przychodzi, odchodzi,

przecież Oblech załatwiał pożyczkę i babcia sprawiła że to firmie babki są winni duuuże pieniądze ,a że firma ma poważne kłopoty ,więc wysłannikiem babci kontrolującym i monitorującym firmę jest nie kto inny a DA
Kang Suk w ogóle ja nie wiem, jakies fikcyjne stanowisko mu załatwił :D Z czego on się utrzymuje tak właściwie?

to nie KS tylko babcia miesza i trzyma wszystkie sznurki w łapce,Z czego się utrzymuje ? - może teściowie pomagają ,może babka też coś dorzuci ,a teraz i w firmie vice prezesa Oblecha też sobie dorobi
Co do drugiego zarzutu to się zgodzę ,choć przecież JJ mogła dostać apartament ,ale odmówiła tym bardziej że to było TO przeklęte mieszkanie.
Dwóch głównych par to ja już nie moge oglądac bo od tej słodyczy to się niedobrze robi XD

A ja kocham YS i DA - oi są świeetną parą
Ale wielki finał już za kilka dni, cała ta intryga z Oblechem, który niewatpliwie jest największym atutem serialu jest genialna i tak wciąga...

tym bardziej że zapowiedź 49 epka pokazuje jak nasz biedny Oblech daje drapaka
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 26 sty 2011

Nie no, ja znam okoliczności, w któych on się przemieszczał po różnych firmach, ale bawi mnie sam fakt, że to mu tak płynnie przychodzi... Tuatj, potem tutaj, teraz babcia go wysłała XD Istny lol.

No bo KS chciał jej dać tamto mieszkanie. Ale już pomijając prezenty od firmy, NIe może po prostu dziewczyna kupić sobie własnego mieszkania?
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 sty 2011

odcinek 49
Jin Jin staje twarzą w twarz z Oblechem - i co?- ten tchórzy...
Inna spraw ,każdy go prosi by padł na kolana i błagał o litość i łaskę.A ja się pytam po co ? Oblech dobrze wie że jest już w punkcie gdzie nie ma odwrotu,nikt mu nie wybaczy -ani babka ,ani Jin Jin z siostrą ,ani opinia publiczna - a sensownej drogi wyjścia i tak nie ma.Zaniepokoił mnie zwiastun odcinka 50 - tu pięknie ładnie,sukienka ślubna,a nagle ujęcie KS przy ścianie - co on trzyma w ręku ? telefon ,nóż - dlaczego płacze - co się stało?? Coś z ojcem/matką czy z JJ?
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 30 sty 2011

Nieeeeeeeeeeee!
W ogóle, ja chyba nie doczekam do jutra na tego ostatniego epa XD

Chociaż Oblech jest obleśny, nawet mi się go trochę szkoda zrobiło...Troszeczkę. Widać, że ten człowiek to naprawdę jest nienaprawialny - w kółko idzie w zaparte że nic złego nie zrobił. Zastanawaim się czy to przez jego silną dumę, czy priorytety ma aż tak skrzywione.
I wreszcie się doczekał końcówki swojej własnej :D Haha, zamieniam się w Oblech fan ~` Podsumowanie całęj serii z mojej strony jutro, ale dla mnie to on jest tam najlepszym aktorem :P A na pewno najciekawszą postacią :P

Już się 50 epa nie mogę doczekać! Kang Suk tam strasznie płakał w zapowiedzi... Ale chyba... Nie zakończy sie to tragicznie, prawda? O.o NIe może!!!! Obstawiam, że Oblech zginie, ale nie Gloria!
Chyba przez to ,że już tak blisko finału, przez cały ep czułam taką podniosłość sytuacji LOL :P
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 sty 2011

Eggie pisze: Kang Suk tam strasznie płakał w zapowiedzi... Ale chyba... Nie zakończy sie to tragicznie, prawda? O.o NIe może!!!! Obstawiam, że Oblech zginie, ale nie Gloria!
Chyba przez to ,że już tak blisko finału, przez cały ep czułam taką podniosłość sytuacji LOL :P

Tylko nie wchodź na soompi ,bo jacyś "dowcipnisie" od razu podzielili się zakończeniem dramy i np taki thon już stracił moment zaskoczenia bo on już wie co się stało i dlaczego KS beczy jak lala na korytarzu.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 30 sty 2011

O.o
Nie wchodzę, ja tam w ogóle tak czy siak nie siedzę. Ale jestem strasznie strasznie ciekawa! Mam nadzieję że nie ryczy, bo brat mu umiera czy coś, bo to będzie trochę nierealistyczne -_-
Okropnie się przywiązałam do tej dramy, to już tyle miesięcy....
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 31 sty 2011

Wyjątkowo, pod sobą dam, skoro to już koniec końców...

Koniec!!!!

Tak dobrze mi się oglądało tę dramę, wyjątkowo. Pomyjam już kilka słabszych odcinków, ale naprawę - z nostalgią patrze na to. W ostatnio epie było kilka momentów wspominkowych i aż sie za głowę złapałam, kiedy to było... 50 oden jcinków temu :) Moja pierwsza długa drama, którą oglądałam na bierząco - aż mi będzie brakować, przywiązałam się do bohaterów....

Rozwiązało się wreszcie wszystko, lekko miałam wrażenie, że przemiana ojca KS na koniec była taka trochę naciągana, ale w sumie to prawda, ze czasem trzeba strasznego wstąsu w życiu, żeby człowiek pewne rzeczy zrozumiał....
Para JJ i KS trochę za bardzo cierpieli w trakcie, ale ich potyczki słowne były najlepsze :P Mam okropny sentyment do Suh Ji Suka, moja druga długa drama i znowu z nim <3 Stanowczo będę go wypatrywać w innych produkcjach. Bae Doo Na niestety była dla mnie najsłabszym ogniwem z 4 postaci, głównie przez dziwną przemianę Glorii - czasem miałam wrażenie, że ta jej nienawiść jest strasznie naciągana, bo ta aktorka niestety nie potrafi za dobrze grać dramatu... :/ Te jej puste oczy, że niby nic do niej nie dociera... Jakoś mnie trochę zraziła końcowymi epami...
DA i YS - mieli tez gorsze momenty, głównie jak już mi się przejadła słodycz wszechobecna, ale ich wątek był okropnie dramatyczny i więcej w nim było sensu niż w cierpieniach JJ i KS... To na stówę. Polubiłam strasznie tego aktora, co grał DA :P

Ojcowie KS i YS to w ogóle :D Ja z nich nie mogłam. Ojciec YS jeszcze utemperował się trochę, ojciec KS do końca swoje ciągnął. Ten jego upór o matkę KS to ju w ogóle tragedia..

No i mój ulubioeniec :D Pan Oblech. Eh, obleśny był maksymalnie, dawno tak nie nienawidziłam postaci, czyli spełnił swoją rolę znakomicie. Swietny aktor, genialna postać. Okropnie złozona. Wydaje mi się, że mam odpowiedź na swoje pytanie, z ostatniego epa. On nie był psychiczny aż tak, po prostu dorośli go skrzywili strasznie swoim zachowaniem, a on wrew pozorom był dosyć podatny... Wychował się bez morale właściwego, a potem pozostała mu już tylko duma, któą chciał chronić. Zrobiło mi się go szkoda na koniec... To do mnie nie podobne O.o Ale jesli będzie jedna postac, któą zapamiętam, to na pewno będzie on.

Całą ta saga była super, świetna historia rodzin, tragedii, przeszłości ciągnącej się za ludźmi, miłosci, nienawiści... No wyjątkowo mi się podobało.
Dodam jeszcze znakomity, znakomity OST. Byul i przede wszystkim Kan Jong Wook.

10/10 Nie mogę inaczej. Słabsze stry są skutecznie przyćmione przez plusy całego serialu. Szczerze polecam :)

Wróć do „K-drama”