[2010] Gumiho: tale of the fox's child

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2010] Gumiho: tale of the fox's child

Postautor: anna-banana » 06 sie 2010

Obrazek

za drama wiki
Podstawowe informacje

* Tytuł oryginalny: 구미호의 복수
* Tytuł (latynizacja): Gumihoui Bogsu
* Tytuł alternatywny: The Gumiho's Revenge / Gumiho: Tale of the Fox's Child (구미호: 여우누이뎐 / Gumiho: Yeounu-Idyeon)
* Gatunek: thiller, melodramat, kryminał, fantasy
* Liczba odcinków: 16
* Nadawca: KBS2
* Emisja: 05.07.2010 - 24.08.2010
* Czas emisji: poniedziałek i wtorek 21:55

Obsada

* Han Eun Jung jako Goo San Daek (Gumiho)
* Jang Hyun Sung jako Yoon Doo Soo
* Kim Yoo Jung jako Yeon Yi
* Seo Shin Ae jako Yoon Cho Ok
* Kim Jung Nan jako Lady Yang
* Kim Gyu Chul jako lokaj Oh
* Suh Joon Young jako Chun Woo
* Im Seo Yeon jako Kye Hyang
* Kim Woo Suk (김우석) jako Yoon Choong Il
* Woo Min Gyu (우민규) jako Yoon Choong Yi
* Chun Ho Jin jako psychiatra
* Park Soo Hyun jako egzorcysta
* Yoon Hee Suk jako Jo Hyun Kam
* Lee Min Ho jako Jo Jung Kyu
* Jung Eun Pyo jako mąż San Daek
* Baek Bong Ki

Opis

Han Eun Jung gra ducha Gumiho, który pod postacią pięknej kobiety żyje w świecie ludzi. Ma męża i dziecko. Sielanka trwa do czasu, gdy mąż przez swój brak rozsądku łamie obietnicę złożoną jej 10 lat wcześniej. Gumiho nie może pozostać dłużej w świecie ludzi, tak samo jak jej córka, która odziedziczyła cechy matki.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: The Gumiho's Revenge

Postautor: thon » 06 sie 2010

jakoś nie podpasowałą mi ta pozycja- nawet nie dałem rady obejrzeć pierwszego epizodu.Jak zobaczyłem akcje z tygrysem i żałosne efekty specjalne spasowałem.Choć może to błąd nie dania szansy dramie,może ktoś obejrzał i podzieli się wrażeniami czy warto oglądać?
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2010] The Gumiho's Revenge

Postautor: evelinux » 06 sie 2010

mnie wystarczy przeczytanie o czym ona ejst zeby spasowac..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: [2010] The Gumiho's Revenge

Postautor: daydreamer4 » 14 sie 2010

Jedyna drama, którą ostatnio dałam rade obejrzeć ^^ I podoba mi się, może dlatego że nie znam (po za ogólnym zarysem) tej legendy i może dlatego że nie jest to kolejna komedia romantyczna o miłości bla bla... ;P Ja je kocham i wielbię ale jakoś ostatnio mam tego dość.
Obejrzałam na razie jakoś 6 odcinków, ale widzę ze pojawiły się napisy do następnych 2. Owszem efekty specjalne nie powalają na kolana ale ja nigdy nie byłam fanką wypasionych efektów.... takie drobne niedociągnięcia mi nie przeszkadzają. A fabuła jak na razie jest całkiem składna i jestem autentycznie ciekawa co się dalej wydarzy. Sama nie wiem dlaczego przeważnie unikam takich dram, zapewniaja mi taką gamę emocji jaka się rzadko zdarza... przeżywam ją okropnie XD Dziecięce aktorki radzą sobie całkiem nieźle (z chłopcami jest już nieco gorzej ;P) Seo Shin Ae, która kompletnie podbiła mi serce w Thank you, gra tutaj całkowicie inną rolę - opętanej przez demona Cho Ok i w pierwszym momencie nie mogłam wyjść z podziwu że to jednak ta sama dziewczynka ^^ Ogólnie zapowiada sie jednak dramat jakich mało ale niestety nie jestem pewna czy uda mi się skończyć oglądanie w najbliższym półroczu ;(
Obrazek
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2010] Gumiho: tale of the fox's child

Postautor: Akemi » 25 sty 2013

Ej ja jestem fanką tej pozycji. Efekty były jakie były, ale fabuła bardzo mnie wciągnęła i trzymała w napięciu. Miałam jeden kryzys w oglądaniu, bo były ze 2 odcinki, kiedy się tylko ganiali ze sobą, ale tak to jestem zachwycona Gumiho. Bo Gumiho jest tu przedstawiona jako istota z ludzkimi uczuciami, troszcząca się o dobro swojego dziecka, a nie jako potwór wyrywający wątroby (chociaż parę razy krew się polała).
Nauri też był targany wewnętrznymi rozterkami i nie mógł się zdecydować - z jednej strony kochał swoją córkę, z drugiej żal mu było dziecka Gumiho. Starał się ocalić je obie, ale w końcu, gdy okazało się, że jest to niemożliwe, instynkt ojcowski wygrał.
Mała Gumiho była urocza. Stałam się wielką fanką tej dziecięcej aktorki. Jak ona dorośnie, to ja nie wiem... Wszystkie inne gwiazdy płci żeńskiej będą mogły się schować! Ona w tej dramie miała najbardziej przerąbane chyba - chciała normalnego dzieciństwa, zakochała się w młodym paniczu, a została żywą hodowlą wątróbki. Przykre to było :(
Co jest jeszcze ważne - nie spodziewałam się takiego zakończenia. Myślałam, że na zemście Gumiho seria się skończy, a tu jednak było coś dalej (niewiele, ale jednak zaskoczyło).
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.

Wróć do „K-drama”