[2010] Joseon X-Files : Secret Investigation Record

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2010] Joseon X-Files : Secret Investigation Record

Postautor: thon » 14 sie 2010

Joseon X-Files : Secret Investigation Record

Obrazek

Tytuł oryginalny: 기찰비록
Tytuł (latynizacja): Gichalbirok
Tytuł alternatywny: Joseon X-Files: Secret Investigation Record (조선X파일: 기찰비록 / Joseon X-Pail: Gichalbirok)
Gatunek: drama historyczna, kryminał, fantasy
Liczba odcinków: 12
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 20.08.2010 - 05.11.2010
Czas emisji: piątek, 23:00
Napisy:- drama w planach WITHS2

Opis:
Drama bazuje na prawdziwych, spisanych śledztwach których szczegóły zawarte są w Rocznikach Historii Joseon. Większość spraw zawiera tajemne ,nadprzyrodzone wątki nie mogące być racjonalnie wyjaśnione przez naukę. Kim Hyung Do zostaje wyznaczony do rozwiązania tych spraw,do pomocy przydzielono mu Heo Yoon Yi czyli Fox Mulder i Dana Scully kilkaset lat wcześniej

Obsada:

Kim Ji Hoon jako Kim Hyung Do
Im Jung Eun jako Heo Yoon Yi
Kim Gab Soo jako Ji Seung jako Jang Man
Jun So Min jako Choi Eui Shin

Opis i dane posiłkowany polską dramawiki

Teaser:

X files made in Korea?Na to się zapowiada ,czy będzie tak sławna jak oryginał -pewnie nie ale może być miłą odmianą po komediach ,romansach i piekarzach

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2010] Joseon X-Files : Secret Investigation Record

Postautor: KartoflAnka » 14 sie 2010

no thon jakoś tak zawsze dajesz to, co i mnie interesuje. Czaję się na to, bo wygląda dość ciekawie( i wcale nie ze względu na obsadę aktorską :D

z tymi opisami z dramawiki to bywa różnie -wygląda mi to też na takich łowców potworów, a to może wciągnąć. I efekty specjalne -interesujące, jak wybrną, żeby nie było kiczowato, coś mało epów - zadziwiające.

Na napisy, jak widać chyba będzie cierpliwie oczekiwać, ale zobaczymy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 14 sie 2010

Ja też się piszę... W jakąkolwiek stronę pójdzie fabuła - wydaje się ciekawa... Mi tu z kolei Damo (którego z resztą nie skończyłam więc do końca nie mogę być pewna - ale co tam) pachnie... plus oczywiście czynniki nadprzyrodzone - czyli w sensie X-files... Sama w życiu nie wpadłabym na tak karkołomny pomysł - skojarzenie w jednej serii tych dwóch tytułów [czy to na plakacie to przypadkiem nie jest jakiś latający spodek? - LOL]... Jak to będzie rzeczywiście? No - ciekawa jestem okropnie...

[edit po genialnym pomyśle na obejrzenie trailera] Tak, to jest latający spodek :D
:volli:
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 15 sie 2010

Spodki, potwory i stare czasy...cóż może mieć nawet sens. Zresztą wszystko co pachnie archiwum X ma dla mnie duży sens:) Poczekamy, zobaczymy:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 sie 2010

Zabijecie mnie za skojarzenie, ale mi to się kojarzy z kolei z początkiem jednego z odcinków 9 End 2 Outs, kiedy to Nan Hee daje Hyung Tae do przeczytania swoją powieść i przenosimy się do Joseon, gdzie ta dwójka skrada się w zbożu i chyba statek kosmiczny tam ląduje czy coś XD

W kazdym razie to może być ciekawa pozycja ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Preity
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 16 sie 2010

Skojarzenia z X Files przestają dziwić, kiedy tylko spojrzy się na stację na która jest odpowiedzialna za emisję(produkcję?) tego tytułu. tvN Asia należy do FOXa, który był odpowiedzialny za powstanie oryginału.
Jako totalny maniak pierwowzoru ( :smitten: ) niecierpliwie czekam na pierwszy odcinek
No one's got to take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Muse - Knights of Cydonia
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 16 sie 2010

Ja tez, ja też :)
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 23 sie 2010

oo tak na to trafilam.. noo jak nie s******ą sprawy badziewnymi efektami specjalnymi to moze byc wypasione xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 24 sie 2010

Ja tez, ja tez sie za to wezmę!
aaaa czemu ja wcześniej tego nie widziałam, plakat piękny, ta giwera w reku piękna, aaaa dodaje do listy:) i ten pan na tym plakacie tez cudny, ahh tylko skończę oglądać, to co zaczęłam i zabieram sie za ta drame:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 27 sie 2010

Po wymuszonej ponad tygodniowej przerwie wracam do kdram i za co się chwytam? Nie za kochane przez wszystkich Gumiho, nie za którąś ze starszych, odkładanych "na później" produkcji - a za to dziwo. Wszystko wzięło się stąd, że zapragnęłam historii... ale historii w dawce mini (hmmm... a jak wiadomo tego typu produkcje lubią rozmach odcinkowy). Obejrzałam. Jestem nastawiona pozytwnie.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to dopracowanie pod względem kostiumowo - scenograficznym i specyficzna praca kamery (plus montaż). Te ujęcia są takie "podglądackie" - coś jak w 24h - ja cały czas miałam wrażenie, że sama się skradam i podglądam głównych bohaterów, zupełnie jak to niebieskie tajemnicze ustrojstwo. Do tego dochodzą całkiem ciekawe manipulacje głębią ostrości... Muszę przyznać szczerze, że normalnie taka maniera mnie denerwuje, ale tu się akurat sprawdza.

Dalej - odcinek miał 45 minut (!) - co zapisuję na plus; główny bohater jest - muszę powiedzieć - przystępny, natomiast nie za bardzo można się jeszcze napatrzeć na Scully (bo to X-files jak w mordę strzelił).

Fabuła - :D :D :D - powiem, że nie nudziłam się, a końcówka była na tyle ciekawa, że chcę drugi odcinek. JUŻ! :D Mogę powiedzieć - nie spojlerując za bardzo, że obcy upodobali sobie Państwo Środka, Japonię i Koreę (a z zapowiedzi do następnego odcinka wynika, że i Europę) na długo przed tym, gdy przodkom Liska Mouldera i Scully wpadło do głowy wyprawić się za ocean.

A oprócz wątku "obcego" mamy jeszcze wątek naszego inspektora i jego... no właśnie... mentora? hmmm... To się MUSI wyjaśnić.

I jeszcze na zakończenie - ciastko dla Thona:

Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 27 sie 2010

ech odcinek mam na dysku ,teraz czekam na eve coby poprosic ją o napisy :)
a na zdjęciu czyżby to król z HGD?- bo podobne szaleństwo w oczach widzę :)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 27 sie 2010

Noooo... tak lekko .... a on go chyba grał, co? te siekacze, te trzonowe wszędzie poznam...

A! I jeszcze zapominiłam - aż sobie wypis zrobiłam (będę się uczyć i znajomym pyskować):

"Now that you got caught cheating are we suddenly getting a tickling sensation where the sun doesn't shine?" - MISZCZ :D
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 02 wrz 2010

thon pisze:ech odcinek mam na dysku ,teraz czekam na eve coby poprosic ją o napisy :)
a na zdjęciu czyżby to król z HGD?- bo podobne szaleństwo w oczach widzę :)

zawsze do usług. właśnie wrócilam do domu i ściągnelam

[edit]

noo tak jakoś.. pozaczynałam teraz pare świeżych dram.. dziś był dzień 1szych odcinkow.. wiec i 1szy odc tego obejrzałam przed chwila.. jak już wcześniej Volli wspomniała na plus idzie to że odcinek ma 46 minut.. jeśli o mnie chodzi to z początku się trochę nudziłam i nawet rozważałam opcję wyłączenia i skasowania z kompa.. ale jakoś to dokończyłam i jak to rowniez powiedziala Volli:
Volli pisze:końcówka była na tyle ciekawa, że chcę drugi odcinek. JUŻ!

więc zobaczymy co to będzie dalej.. główny bohater.. dosć ciekawie zaprezentowany, dodam.

Volli pisze:"Now that you got caught cheating are we suddenly getting a tickling sensation where the sun doesn't shine?" - MISZCZ :D

no no.. wymiata xD

[edit]

i juz po 2-gim epie.. w sumie to nie kumam chyba tego.. albo za dużo postaci i się gubię.. no nie wiem.. nie wiem np kim niby był dla tego glownego bohatera ten koleś co go stracili.. bo ryczał conajmniej jakby to był jego ojciec.. i ta cała zmowa milczenia.. wtf?
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 12 wrz 2010

evelinux pisze:i juz po 2-gim epie.. w sumie to nie kumam chyba tego.. albo za dużo postaci i się gubię.. no nie wiem.. nie wiem np kim niby był dla tego glownego bohatera ten koleś co go stracili.. bo ryczał conajmniej jakby to był jego ojciec.. i ta cała zmowa milczenia.. wtf?

Gubernator Lee -bo o nim pewnie mówisz był jak wynika z gadki mentorem,mistrzem i nauczycielem Hyung Do - a że azjaci w filmach przywiązuja się do swoich "Sifu" to pewnie stąd ten płacz.Zmowa milczenia - zważywszy na "niebiańskie"pochodzenie królewskiej familii latający obiekt na pewno wzbudzałby niepokój,trwogę i chaos.Pogłoski o latającym spodku mogły wśród ludu np oznaczać że król zaraz umrze i bogowie przylecieli po niego lub co gorsza następny król niebiański zstąpił z nieba a ten panujący jest uzurpatorem tronu.
Przynajmniej ja tak to widzę :)
Te latające kulki nie wiem dlaczego kojarzyły mi się z Harry Potterem - latający znicz bez skrzydełek.
Żałuję tylko że akcja po 2 odcinkach dopiero teraz pewnie nabierze tempa bo nasz zuch chyba nie ma wyjścia jak przystąpić do super extra tajnej organizacji badającej przypadki paranormalne kierowanej przez Ji Seunga.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 12 wrz 2010

aha.. oookey..

thon pisze:Te latające kulki nie wiem dlaczego kojarzyły mi się z Harry Potterem - latający znicz bez skrzydełek.

lol. no coś w tym jest ;P

thon pisze:Żałuję tylko że akcja po 2 odcinkach dopiero teraz pewnie nabierze tempa bo nasz zuch chyba nie ma wyjścia jak przystąpić do super extra tajnej organizacji badającej przypadki paranormalne kierowanej przez Ji Seunga.

no raczej.. w ogole to wszystko jest jeszcze w takiej mgielce tajemnicy.. ja nienawidze wiedziec tyle samo co glownych bohater.. szczegolnie jak glowny bohater nic nie wie..
Obrazek
JAPAN:

Wróć do „K-drama”