[2010] Joseon X-Files : Secret Investigation Record

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2010] Joseon X-Files : Secret Investigation Record

Postautor: thon » 13 wrz 2010

Odc 3
Nic nie kapuję z tego odcinka - klątwa złota - ok ,Ci co sie zetkną kończą marnie -ok ,ale dlaczego ten ostatni fragment jest tak ważny w układance? - widać że kosmiczny -bo świecił się jak diabli i zakończyli odcinek bez jasnego wyjaśnienia dlaczego kto i co ,tylko Ji Seung palący w niezmąconym spokojem fajeczkę ,najgorsze że 4 odcinek muszę przerobić na avi(nienawidzę mp4 ,no ale zanim pojawia się napisy to zdążę z przeróbką pliku)

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 13 wrz 2010

a co dali 4 ep w mp4? bez jaj..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 13 wrz 2010

evelinux pisze:a co dali 4 ep w mp4? bez jaj..

Secret Investigation Record.E04.100911.HDTV.H264-G.mp4 - tylko taki jest do tej pory dostępny niestety ,a że pewnie ma rozdziałkę 450p to muszę przerobić na avi by poczciwy xbox nie dostał zadyszki podczas odtwarzania
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 13 wrz 2010

lol. ja tam czekam az yeallowcinema doda.. akurat do tej dramy to mi sie nie za bardzo spieszy wiec moze poczekam az bedzie jej cos wiecej..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 14 wrz 2010

Ech! Ja drugi obejrzałam... I muszę powiedzie, że coraz bardziej mi się podoba...
evelinux pisze:akurat do tej dramy to mi sie nie za bardzo spieszy wiec moze poczekam az bedzie jej cos wiecej..

To jest prawda - nie jest to drama z gatunku tych w których odcinki muszą być: "już, teraz, zaraz, bo jak nie to umrę" - lol - zdecydowanie sprawa dla konesera, ale nie w sensie elitaryzmu, a raczej rozkoszowania się czymś bez doprowadzania do przesytu...

Noooo i - tak naprawdę po drugim odcinku to już mogę napisać, że myślałam, że to będzie serial raczej śmiechowy, z którego będzie się można ponabiac zdrowo, zdrowo obśmiać i pojeździć, a tu... zonk... bo w swoim gatunku (jeśli taki gatunek w ogóle istnieje) jest naprawdę dobry.

Coraz bardziej mi to w dodatku "Z archiwum X" przypomina (jeśli to w ogóle możliwe jest). - Zmowa milczenia, tajne archiwum, nawet Palacza mamy:

Obrazek

I tylko - błagam o wybaczenie fanów Davida Duchovnego - wydaje mi się, że lepiej zagrany... [choć oczywiście, główna postać - mimo podobieństw - jest też nieco inaczej poprowadzona i w tym też pewnie tkwi sedno]. W ogóle z tym porównywaniem do X-files to tak dziwnie jest - z jednej strony trudno to robić - (zazwyczaj wydaje mi się, że porównywanie koreańskich i amerykańskich produkcji chyba w ogóle nie ma sensu), z drugiej strony samo się narzuca - tak jak mi teraz...

I jestem jeszcze niezwykle ciekawa jak ten serial zostanie zakończony... Muszę też koniecznie zerknąć dla porównania na Damo. Obejrzałam z tego wszystkiego 30 min. pierwszego odcinka, a wydaje mi się, że może być rzeczywiście czasami podobne w klimacie...
:volli:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 14 wrz 2010

I jestem jeszcze niezwykle ciekawa jak ten serial zostanie zakończony... Muszę też koniecznie zerknąć dla porównania na Damo. Obejrzałam z tego wszystkiego 30 min. pierwszego odcinka, a wydaje mi się, że może być rzeczywiście czasami podobne w klimacie...

Ja tez obejrzałam 2 epy, tak że Volli nie jesteś osamotniona.

Zaiste drama ta ma dziwnie mroczny klimat, nie do końca wiadomo kto jest kim i co knuje. Komedią to faktycznie nie jest. Ja też na początku myślałam, że tu jakieś zielone ludki będą biegać, a tu całkiem inny nastrój. Nie jestem skłonna do porównań typu - Dużo wątków podobnych do Archiwum- choć jakiś tam plot i bohaterowie być może. Tak na prawdę ciężko opisać tą dramę po dwóch odcinkach, nie mniej zapowiada się ciekawie.

EDIT: obczajone 3-4 ep.

LOL teraz to się dopiero rozkręciło. było potwornie i obrzydliwie, ale do tego stopnia,że przesiedziałam dwa epy, jak durna, nawet powieka mi nie drgnęła. I W KOŃCU zaczęło być całkiem zabawnie, może tak bardziej w stronę czarnego humoru, ale miny pana inspektora czy co mu tam przeboskie. Akcja z ręką, rzucanie ryżem, widzenie duchów i wreszscie kurs obsługi pistoletu - zdechłam. Robi się ciekawiej... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 17 wrz 2010

To jest naprawdę świetna, świetna drama... i nawet nie ma jej do czego porównać... Trzyma w niesamowicie w napięciu, i nawet pomysł osadzenia fabuły w realiach historycznych sprawdza się nadspodziewanie dobrze. Trzeci odcinek za mną i jest coraz ciekawiej, coraz bardziej tajemniczo... a bohaterowie są coraz lepiej zarysowani...

Na początek zafundowali nam trochę Władcę Pierścieni z Gollumem w roli głównej... i już myślałam przez chwilę, że latające spodki zostaną porzucone, ale nie... temat wraca...
thon pisze:Odc 3
Nic nie kapuję z tego odcinka - klątwa złota - ok ,Ci co się zetkną kończą marnie -ok ,ale dlaczego ten ostatni fragment jest tak ważny w układance? - widać że kosmiczny -bo świecił się jak diabli i zakończyli odcinek bez jasnego wyjaśnienia dlaczego kto i

Myślę, że chodzi właśnie o to, żeby nie kapować do końca - w końcu cały pomysł na dramę zawiera się w tajemniczości i tajemnicy, a co to za tajemnica, którą można wyjaśnić raz dwa...
KartoflAnka pisze:LOL teraz to się dopiero rozkręciło. było potwornie i obrzydliwie, ale do tego stopnia,że przesiedziałam dwa epy, jak durna, nawet powieka mi nie drgnęła.

Ja - o dziwo - też... tzn.. początek odcinka jeszcze nie tak bardzo wciągał, ale już druga połowa...

KartoflAnka... jak myślisz - inspektor i Scully się zejdą? Ona mu tak czółko przecierała i za rączkę próbowała zatrzymać a on taki drań zimny, skupiony na misji... no... przy tekście z tą rączką, że niby co, tak się będą za ręce trzymać... zaniemogłam... xD xD xD
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 18 wrz 2010

Odcinek 1-niebieski obiekt fruwający w skrócie "KULEK"
tak pomiędzy Winkiem, mózgooglłupieczem z Pippi i Dresikiem w roli głównej, a Bad Guyem, postanowiłam przetestować ta drame, miałam ją na liście od jakiegoś czasu i dzisiaj udało mi się obejrzeć 1 odcinek:)
to był dobry pomysł, bo czegoś takiego jeszcze nie widziałam, dlatego jak na razie jestem zachwycona :lol:
.. lubię takie nocno- leśne klimaty (nawet słychać różne nocne żyjątka, które dodatkowo buduje klimat)na zmianę z odgłosami najbardziej uderzająca jest ta cisza,która dodatkowo działa na wyobraźnie.. i wtedy pojawił się ten dziwny obiekt:) .BUM i znowu ale o co chodzi?.. opuszczona wioska aaa *Pino się boi* i ten bucik małego dziecka ; w tym lesie podobało mi się ujecie oka konia,w którym odbijał się księżyc, no chyba że to te dziwne światełko:)
..ciekawe jakimi dziwadłami nas jeszcze zaskoczą; czekam z niecierpliwością... początek był dziwny, jakieś "coś" przefrunęło, a to kogoś tłuką na plaży, albo jakieś tortury (znowu na krześle ) czy ten torturowany koleś, to autor tego pamiętnika:)?.. na koniec pojawiła się okapturzona i zamaskowana banda.. wyglądali trochę jak zjawy, przez te ciemne stroje ..zobaczymy w co się wpakował nasz bohater:)!....jak na razie nic nie wiem^^ jedno jest pewne, będę to oglądać:)! bo to takie tajemnicze:)

EDIT
nadal nie wiem zbyt dużo, ale mi to nie przeszkadza!
ODC 4- Leśny Ludek
...ehh ja dopiero teraz zorientowałam się że towarzysz podroży naszego inspektora to ten z HGD:) (mam nadzieje ze mi wybaczycie:) tak przez kilka odcinków się zastanawiam, który to gość i dzisiaj mnie olśniło, że to ten jakże odważny kompan:^^)
..wracając do odcinka.... biegali z ręka...strach przed potworkiem(taki trochę obślizgły.. ostrzegam) miałam ubaw z tej księgi potworów, jak inspektorek szukał tej zmory z lasu z która się spotkał, z zabawniejszych momentów to te akcje z gnatem:)...końcówka taka nawet straszna...i ciekawe co to za kałuża na która spoglądała Scully...odcinek niezły, bo znowu po lesie biegali! i z tej ręki miałam niezły ubaw!
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 22 wrz 2010

Puf puf puuuuufffffff...

Odcinek 4 - ja się zaczynam troszku bać...

Odcinek pod hasłem POMOCNA DŁOŃ... I serio - żaden w sumie hardkor (no nie... jak na dramę jednak imo jest hardkorem) - ale zasiadanie do oglądania z talerzem pełnym kanapek z szynką i ketchupem to nie był chyba najlepszy pomysł...

Ciach, ciach - potwory, sekcja zwłok, bieganie, potwory, bieganie, nauka obsługi broni palnej [lol], bieganie, ciach, ciach, ręka, ciach, noga, ciach, świeży móżdżek, bieganie, klątwa kałuży ...

Jejku, jaki ten pan inspektor jest.... i jak mi Jabłkowego czasem ze Scandalu przypomina jak się z takim zaskoczeniem spojrzy... tak wzięty z nienacka... i jak zawsze zdziwiony jest że ta baba Scully coś wie i coś umie... BTW - ona coś ukrywa, ona coś wiedziała o co z kałużą chodzi a pary z gęby nie puściła...

KartoflAnka pisze:I W KOŃCU zaczęło być całkiem zabawnie, może tak bardziej w stronę czarnego humoru, ale miny pana inspektora czy co mu tam przeboskie.

Obśmiałam już to teraz poważniej - kurde no... ja naprawdę nie spodziewałam się, że to takie ciekawe będzie... Końcówka w ogóle.... fuffff.... wooow... [żeby jeszcze potworkowi ręce dorobili to już zupełnie byłoby super] a ja poważnie prawie do ostatniego momentu nie pokapowałam się o co biega... Tzn. kto biega i gryzie... naprawdę.... i jak to wszystko zgrabnie skręcone...

Humor jest... no sceny z rączką wymiatają... pistolet wymiata... służący wymiata... a inspektor... ojoj... jego mina po powrocie z wyprawy z rączką... jego mina jak Scully wyciąga pistolet... on też jest czasem taki trochę głupio - odważny zapaleniec... no jeszcze trochę i trzeba będzie o fanklubie inspektora pomyśleć czy co...

No i teraz człowieku na następny odcinek czekaj... ech, życie jest ciężkie.. :puppy: .

[edit] z tym fanklubem inspektora - ehem - nieświadoma byłam... Wolałabym w nieświadomości pozostać... A tak teraz stara trauma będzie mnie gnębić... to już nie będą te same x-files... Tyle że on tu gra naprawdę dobrze... o.O To mnie zwiodło... A teraz już do końca zastanawiać się będę co się objawi jak już zdejmie kapelusz i w jakim stopniu będzie to betonowy zaczes... Przepraszam... - trauma... [KartoflAnka... pamiętasz? Ratuj! O klacie przypomnij! O siłowni i prysznicu! Bo mam cały czas tego posta przed oczmi: viewtopic.php?p=57087#p57087" onclick="window.open(this.href);return false; Ratuuuunkuuuu!!!]
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 22 wrz 2010

ODC 5 wizje
znowu nic nie wiem ..standard! mam nadzieje, że jak seria się skończy, to mnie coś oświeci!
....gonili jakiegoś pisarza z wizjami( te spojrzenie i białe źrenice oh!)..cudny inspektorek przeczytał książkę, z jakąś przepowiednią o detronizacji króla; no chyba że coś źle zrozumiałam:^^...znowu mrocznie nie tak strasznie jak wcześniej, ale klimat taki sam:)
....z zabawniejszych momentów to Scully wąchająca Inspektorka i przywiązanie do krzesła(po przeczytaniu skrawka wiadomości Scully przypuszcza, że on będzie się bawić mieczem! , a taka zabawa rożnie może się skończyć... zaproponowała herbatkę ... a Inspektor obudził się już przywiązany)....końcówka ciach ciach...zabawa mieczami i Scully pojawiła się w odpowiednim czasie ze spluwą...strzał...KONIEC
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 23 wrz 2010

" nie czytać co napisała Pino, nie czytać co napisała Pino" ale w misji z serii " Ratując Volli" i siebie przy okazji :P

Myślę że Mulder i Scully, no coś między nimi kmini, ale ona na bank ukrywa coś, co wie i Palacza też kryje.

Volli moze być? Takie bardzo ... :roll:

Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 23 wrz 2010

KartoflAnka pisze:Volli moze być? Takie bardzo ... :roll:

Spoiler! Obrazek

Temat fanklubu otwieram niniejszym ponownie. :victory:
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 23 wrz 2010

Na początek z dramy zdjęcie:)
Obrazek
..co za mina i te drewniane patyczki ...
Oglądajcie!!! bo ja tam brednie wystukałam w postach.. i nie wiem co się tam w ogóle działo:)! po waszych postach jest szansa ze coś załapie!
...a Palacz na pewno coś ukrywa:)

Spoiler! Obrazek
a takie może być :hot:
Jestem w fanklubie?:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 24 wrz 2010

Pino, ty duszo potępiona, nigdy już nie namówisz mnie na Viikii - to jest wyjątkowo niewdzięczna strona, która milionami pikseli zabija...

No ale obejrzałam i chyba coraz bardziej cenię ten serial... Może się mylę, ale wydaje mi się, że jest on z gatunku tych, które mają potencjał stania się "kultowymi" ... [nie cierpię tego słowa] - coś w rodzaju Lost np... No SIR pewnie to nie grozi - w końcu widownia jest mocno ograniczona, ale potencjał zostaje. Tajemnica tutaj jest budowana na kolejnej tajemnicy, pod nią jeszcze następna, w dodatku informacje o głównych są dawkowane tak oszczędnie, choć umiejętnie, że cały czas myślę nad tym co kto jak i dlaczego i nie chodzi tu tylko o poszczególne sprawy, którymi zajmuje się nasza dzielna gromadka...

W efekcie nie można odczepić się po prostu od plotu i bohaterów którzy coraz bardziej fascynują... każdy coś ukrywa, wszystko jest pozorem... lol - może trochę przesadzam, ale na pewno z każdym związany jest jakiś sekret... dla mnie np. wszelkie prywatne relacje inspektora pozostają zagadką (kurtyzana, mentor, dla cze go w pierwszym odcinku akurat jego wyznaczono do prowadzenia tej sprawy) ... czekam jeszcze aż honggildongowy sługa czymś zaskoczy...

Ale po kolei... Pewnie bez spojlerów się tym razem nie obędzie - sama muszę poukładać sobie co się tam właściwie działo -, więc na wszelki wypadek spoileruję...
Spoiler! Odcinek piąty to był odcinek bardzo polityczny... Paranormalnosci było niewiele... ot, tyle żeby w ogóle była, a całość tym razem polegała na rozwiązaniu wszelkich politycznych zależności prowadzących do tych kilku nagłych zgonów pokazanych na początku. Tak jak ja to rozumiem - poznajemy całą sprawę najpierw z punktu widzenia pisarza - wróżbity/proroka? w każdym razie człowieka dręczonego wizjami przyszłych - przeważnie dość brutalnych - wypadków. Ginie dama dworu, ginie eunuch, ginie też - och nie bardzo zrozumiałam - chyba szaman, który przeprowadzał dla owej damy jakiś rytuał... Wszystko to dość wiernie, zanim te wypadki nastąpią spisuje pisarz... którego dodatkowo ściga szajka zbrojnych oficjeli... I dopiero gdy nasz fanklubowy inspektor odkrywa księgę z przepowiedniami, które pisarz chronił, wszystko zaczyna układać się w zgrabną całość. Księga to przepowiednie jego matki - niegdyś - jak rozumiem - szamanki na dworze (?) - wydalonej zdaje się za cudzołóstwo i nieżyjącej już (tutaj mogę coś mieszać, bo przez jakiś czas wydawało mi się, że ta szamanka i zdekapitowana na początku odcinka dama dworu to te same osoby.. nie mam jednak już siły zmuszać viikii do ponownego wysiłku i sprawdzać...). W księdze przepowiedziano detronizację króla i osadzenie na tronie jego podstawionego krewnego (wnuka? - nie pamiętam już). Żeby było ciekawiej - z tego jak ja rozumiem (a mogę rozumieć niezbyt dobrze bo jednak mój inglisz is lacking) ta podstawiona osoba - wnuk czy whatever - nie ma być prawdziwy... jednym słowem - postawiony oszust.... coś jak w naszej historii Dymitr Samozwaniec... - czy też raczej Dymitrzy). Przepowiednia była bardzo niebezpieczna - po dostaniu się w niepowołane ręce mogła wywołać chaos polityczny, lub nawet stać się narzędziem w przeprowadzeniu zamachu stanu...

Dama dworu była chyba (tak mi się wydaje) w bliskich kontaktach z szamanką - [no, chyba że to jednak była ona :confused: ] i stąd eliminacja jej i tych dwóch związanych z nią osób.

Pisarz dodatkowo okazuje się synem oficjela, który - jak chyba na to wychodzi - zlecił morderstwa tych trzech osób, przepowiedziane przez syna...

Ale nic nie może być takie proste... bo na końcu samym wychodzi, że tatuś zlecił zamordowanie tych osób, aby nie dopuścić o rozniesieniu się informacji o jego związku z szamanką i posiadaniu syna z nieprawego łoża - sądził, że właśnie taka była treść zapieczętowanej księgi - jednak towarzyszący mu siepacze działali na zlecenie kogoś innego i w efekcie, gdy Inspektor zaczął demaskować sytuację na dziedzińcu domu kurtyzany - pierwsze co zrobili to zabili tatusia...

Pytanie... - na czyje zlecenie działali siepacze - króla? Jego przeciwników? Kogoś trzeciego?

Ta drama to istny labirynt domysłów...

No i mamy jeszcze domysły dotyczące samych bohaterów... Scully coś wyraźnie czuje miętę... Podusia tak czule podłożona pod główkę... w ogóle śpiący inspektor :melt: ... związany inspektor :melt:
ale dręczy mnie jedno - kim jest kurtyzana, skąd się znają, co chciał kurtyzanie powiedzieć o inspektorze wróż i co było w tym liście od kurtyzany z końcówki - Inspektor miał nieziemską minę...
Poza tym - jakie było, albo jakie byłoby stanowisko Palacza w sprawie księgi - bo że Scully czegoś się z jego strony obawiała to pewne - w końcu ukryła przed nim prawdę...

BTW, jak myślicie - czy Scully była zazdrosna jak mówiła o odwiedzaniu kurtyzan, czy to był tylko chwyt na wydobycie informacji od Inspektorka... Nie ufa jej skurczybyk i w sumie nie dziwię się... Prędzej zobaczę pegaza niż to jak ponownie pije jej herbatkę...

Ech... a jakby kto co lepiej zrozumiał albo inaczej... to pliiiiiizzzz proszę o cynk... Ja chyba jeszcze raz ten epizod obejrzę... bo naprawdę - oprócz tego, że sam w sobie był skomplikowany, to dodatkowo udzielił mi lekcji pokory jeżeli chodzi o angielski...
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 25 wrz 2010

BTW, jak myślicie - czy Scully była zazdrosna jak mówiła o odwiedzaniu kurtyzan, czy to był tylko chwyt na wydobycie informacji od Inspektorka... Nie ufa jej skurczybyk i w sumie nie dziwię się... Prędzej zobaczę pegaza niż to jak ponownie pije jej herbatkę...

Ech... a jakby kto co lepiej zrozumiał albo inaczej... to pliiiiiizzzz proszę o cynk... Ja chyba jeszcze raz ten epizod obejrzę... bo naprawdę - oprócz tego, że sam w sobie był skomplikowany, to dodatkowo udzielił mi lekcji pokory jeżeli chodzi o angielski...

No jakby była trochę zazdrosna, ale z drugiej strony ciekawska, jak ją zrobił w konia. nie powiem, żeby mu nie zrobiła tego samego.I skąd ona niby nagle umie obsługiwać ten pistolet? Scully donosi na bank Palaczowi, a jak nagle zapytała o te datę czy liczbę tych zabójstw chyba, że 15? i tak jakby coś jej pasowało.
no i otulała naszego Inspektora, jakby nie było.
Poza tym odcinek ciekawy - pan Wyrocznia i wywracanie gałek ocznych, pismo automatyczne, czy jak tam to się zwie. Coś jak taki Nostradamus.
Moim zdaniem volli świetnie zrozumiałaś, angielszczyzna jest tam dobijająca, ale o dziwo ten ep. jakoś mi przeszedł bez otwierania słownika. :mrgreen:
Na bank palacz tam kręci całym biznesem.
ni i brawo za pomysłowość dla Inspektora i ciekawa jestem, co w tej książce jeszcze było, bo na bank było tego więcej.

Wróć do „K-drama”