[2005] Delightful Girl Choon Hyang

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2005] Delightful Girl Choon Hyang

Postautor: martulex » 27 mar 2006

Duża dawka humoru, kilka gram smutku, wątek romansu, fenomenalnie dobrana obsada i tak Koreańczycy serwują nam jedną z najlepszych dram jaka mogła w ogóle zaistnieć.

Obrazek

TYTUŁ : Delightful Girl Choon Hyang / Sassy Girl Choon Hyang
/ Pleasurable Girl Choon Hyang / Kwae-geol Choon-hyang ( 쾌걸 춘향 )

Data emisji : 2005-01-03

Ilość odcineczków : 17

Gatunek : Komedia romantyczna

Obsada

Obrazek

Han Chae Young jako Sung Chun-hyang

Obrazek

Jae Hee jako Lee Mong-ryong

Obrazek

Uhm Tae Woong jako Byun Hak-do

Obrazek

Park Shi Eun jako Hong Chae-rin

Ciekawostką jest fakt, że twórcy tej dość niezwykłej dramy zaczerpnęli pomysł z pewnej starodawnej, koreańskiej legendy o Choon-hyang.

Obrazek

Obrazek
Historia rozpoczyna się dość prozaicznie, otóż mamy bogatego, szalenie przystojnego ucznia liceum, który przysparza swym rodzicom nieustannych trosk. Jedną z nich są rozliczne konflikty z rówieśnikami, po kolejnej bójce zostaje karnie usunięty ze szkoły. Tak trafia do małomiasteczkowej społeczności, w której wydawałoby się przyjdzie mu do reszty żywota odbyć swą edukację. Przypadek sprawia, że los dosłownie zsyła mu z nieba niezywkłą dziewczynę, która stanowi jego totalne przeciwieństwo. Chun-hyang, bo tak się zwie głowna bohaterka jest prymuską, lecz jej sytuacja materialna nie jest godna pozazdroszczenia. Dziewczyna niestrudzonie i ambitnie dzieli czas między naukę, pracę, ukochaną matkę i wspaniałych przyjaciół. Do czasu, gdy oboje nie zostaną przyłapani w dość kompromitującej sytuacji, za sprawą której są zmuszeni do ślubu...Lecz co dobrego może przynieść związek, gdy jedna strona pała platonicznym uczuciem do swej przyjaciółki z dzieciństwa, a drugą z kolei zaczyna interesować się pewien zdeterminowany, bogaty mężczyzna, który nieszczędzi trudów by pozyskać jej względy :) Czy w takiej sytuacji związek obojga ma szansę przetrwać :wink:

Stronka oficjalna

ObrazekObrazek
Od dość dawna miałam ściągniętą tą serię, lecz jakoś nigdy nie mogłam się przemóc aby ją zaobaczyć, a to za sprawą tytułu 'Sassy Girl Choon Hyang', który większości z nas kojarzy się z filmem. I tu muszę przyznać, że jestem strasznie BAKA :!: Oglądajac popisy aktorskie w filmie My Sassy Girl doszłam do wniosku, że drama mnie rozczaruje i co za tym idzie zepsuję sobie opinię o tychże produkcjach. Jezu, ależ jestem w pewnych kwestiach ignorantką. Na całe szczęście naprawiłam swój błąd, pochłaniając tą serię jednym tchem. Serial primo nie ma nic wspólnego z filmem, secundo należy do moich ulubionych, bo w życiu się tak nie śmiałam jak podczas oglądania popisów aktorskich Jae Hee (jeden z najlepszych koreańskich aktorów komediowych, chociaż w filmie Kim Ki Duk'a 3-Iron cudownie się pokazał od zupełnie innej strony). Przechodząc do meritum trzeba oddać Koreańczykom, że połączyli wszystkie najlepsze elementy jakie można było tylko zebrać, scenariusz nie pozostawia miejsce na choćby sekundę nudy...nie ma ani jednej sceny zbędnej, co jest nowością i wprowadza lekki powiew świeżości :P Jak dla mnie to perełka wśród dram tego typu :]

Para głównych aktorów do tego stopnia spodobała się publiczności, że otrzymała nagrodę stacji KBS w kategorii NAJLEPSZA PARA ROKU, mało tego Koreańczycy popełnili mały precedens...w serialu My Girl mamy przyjemność oglądać ich powtórnie, mimo iż jest to krótka migawka i na samym końcu...to przyznam, że jeszcze podobnego zdarzenia nie widziałam...przynajmniej nie w serialu azjatyckim :P

Edit by Volli (26.04.11)

Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 27 mar 2006

brzmi ciekawie musze sciagnac ^^ dziekuje xD
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 27 mar 2006

Shina pisze:brzmi ciekawie musze sciagnac ^^ dziekuje xD

Ach cała przyjemność po mojej stronie, zwłaszcza że drama łączy elementy dramatu i obłędnego komizmu :P Miałam niezwykły ubaw przy oglądaniu każdego odcinka :)
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 29 mar 2006

mozesz mi napisac jak kto wyglada ^^ z tych aktorow^_^ i ps. OST bbylo na tej stronie co ci dalam ^^
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 29 mar 2006

Shina pisze:mozesz mi napisac jak kto wyglada ^^ z tych aktorow^_^ i ps. OST bbylo na tej stronie co ci dalam ^^

Tu masz link do fotek z tej dramy CLICK

Fakt link do OST'a znajduje się na tej stronce, ale wygasł i żadna duszyczka nie chciała go 'odświeżyć' :(
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

wlasnie ze byl odswiezony ^^ lakas laska czy facet nie wiem ale mi napisal ze dal link nizej bylo faktycznie ^^

01. Intro
02. Haeng Bok Ha Gil Ba Rae - Lim Hyung Joo
03. Ja Yoo Ro Wa II (kwae Girl Choon Hyang Ver.) - Jiny
04. Eung Geub Shil - Izi
05. Mi Ahn Hae Ya Ha Neun Guh Ni - As One
06. Sarang Hae Yo - Kim Hyung Sup
07. Queen - Park Yong Suk
08. Ee Mi Geu Daen - Izi
09. Bud - Bud
10. Geu Sok Eh Suh - Shin Dong Woo

Extra song that was not included in OST
Zoo - nul sarang ha get suh

Download---->Sassy Girl Choon Hyang OST
Filesize: 29.36 MB
Format: WMV
Uploaded by: Me

cos takiego bylo ^^
dzieki za linka
dzialaja wam te tapety z oficjalnej bo mi nie :/
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Shina pisze:wlasnie ze byl odswiezony ^^ lakas laska czy facet nie wiem ale mi napisal ze dal link nizej bylo faktycznie ^^

01. Intro
02. Haeng Bok Ha Gil Ba Rae - Lim Hyung Joo
03. Ja Yoo Ro Wa II (kwae Girl Choon Hyang Ver.) - Jiny
04. Eung Geub Shil - Izi
05. Mi Ahn Hae Ya Ha Neun Guh Ni - As One
06. Sarang Hae Yo - Kim Hyung Sup
07. Queen - Park Yong Suk
08. Ee Mi Geu Daen - Izi
09. Bud - Bud
10. Geu Sok Eh Suh - Shin Dong Woo

Extra song that was not included in OST
Zoo - nul sarang ha get suh

Download---->Sassy Girl Choon Hyang OST
Filesize: 29.36 MB
Format: WMV
Uploaded by: Me

cos takiego bylo ^^
dzieki za linka

aa no widzisz to gapa ze mnie totalna, tyle że temu komuś chodziło pewnie o format WMA, a nie WMV...a ja wolę pozostać przy mp3...mam do nich sentyment...chociaż różnic specjalnych jeśli idzie o brzmienie to nie zauważyłam, kwestia kompresji :) Ale wracajac do tematu to cieszę się, że mam już tego OST'a...z kolei ten dodatkowy utworek jest śliczniutki, a jak się jeszcze dołoży do niego scenę zaślubin....ach :love:
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

szczerze jak patrze na te foty to nie rozumiem bo tam sa dwa sluby O.o nie lapie ich no a ost jeszczw nie mam nie mam predkosci by sciagnac :(
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Shina pisze:szczerze jak patrze na te foty to nie rozumiem bo tam sa dwa sluby O.o nie lapie ich no a ost jeszczw nie mam nie mam predkosci by sciagnac :(

Ach faktycznie...:) Widzisz historia bazuje na pewnej legendzie, więc nie sugeruj się strojami ludowymi, gdyż są to tylko poszczególne wstawki pokazane jako zarys tej opowieści w postaci prologu, jak również końcówki większosci odcineczków...to takie uściślenie pewnych kwestii...Co do ślubów....nasi bohaterowie pobrali się w liceum, lecz ceremonia była dosyć nietypowa mimo iż legalna. Postanowiono, że prawdziwe zaślubiny odbędą się jak już skończą szkołę....lecz wszystko się komplikuje i w gruncie rzeczy biorą ślub jako 'dorosli' ludzie :P Rany jaki spoiler2...ale zanim do tego dojdzie czeka ich masa przeróżnych problemów :) Na korzyść serii przemawia nie tylko genialna rola Jae Hee, lecz tak kapitalne zakończenie jakich mało w produkcjach koreańskich :P
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 07 kwie 2006

obejrzalam drame i :
jest ona bardzo smieszna jak i zarazem denerwujaca oraz wyciska łzy
swietnie wprowadzili watki z innych filmow i dram ^_^ natomiast postac Cha Rin mnie bardzo denerwowala nie moglam usiasc na miejscu ^^ no ale wszystko sie pieknie skonczylo tak jak chcialam ^_^
takze drama ma u mnie 10/10
OSt tez mi bardzo przypadlo do gustu ^_^ szczegolnie dwie piosenki jak spiewali ja w szkole na slubie i druga to 02. haeng bok ha gil ba rae - Lim Hyung Joo
normalnie kocham ta drame ^_^dziekuje martus zza plytki ^_^
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 07 kwie 2006

Wiedziałam, że Ci się spodoba :]Sama mam małą obsesję na jej punkcie i też uważam, że drama zasługuje na 10, gdyż jest kapitalna :) Każdy odcinek oglądałam kilka bądź kilanaście razy i jakoś nie mogę się nią nasycić :] Postać Chae Rin jest koszmarna, z początku myślałam że będzie kimś wyrozumiałym i zdystansowanym w stosunku do MR (JH)...a tu proszę zołza wykazała niezwykłą wręcz inicjatywę...Niemniej jednak scenariusz jest cudowny, a ten Jae Hee...miodzio...już się nie mogę doczeć z nim kolejnej dramy....ach do trzeciego maja jeszcze sporo czasu :( A OST jest rewelacyjny...podobnie jak dodatkowy utworek ze szkolnego ślubu....

Co do płytek nie ma żadnego problemu, jak jeszcze jakaś seria Was zainteresuje to piszcie :]
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

martulex pisze:Wiedziałam, że Ci się spodoba :]Sama mam małą obsesję na jej punkcie i też uważam, że drama zasługuje na 10, gdyż jest kapitalna :) Każdy odcinek oglądałam kilka bądź kilanaście razy i jakoś nie mogę się nią nasycić :] Postać Chae Rin jest koszmarna, z początku myślałam że będzie kimś wyrozumiałym i zdystansowanym w stosunku do MR (JH)...a tu proszę zołza wykazała niezwykłą wręcz inicjatywę...Niemniej jednak scenariusz jest cudowny, a ten Jae Hee...miodzio...już się nie mogę doczeć z nim kolejnej dramy....ach do trzeciego maja jeszcze sporo czasu :( A OST jest rewelacyjny...podobnie jak dodatkowy utworek ze szkolnego ślubu....

Co do płytek nie ma żadnego problemu, jak jeszcze jakaś seria Was zainteresuje to piszcie :]

no Chaw Rin jest straszna osoba jak tylko ja zobaczylam powiedzialam do siostry ona jeszcze sie tu pokaze ^^
Jh faktyczynie jest wspanialym aktorem jego wyglad ahhh ^_^ no a w jakiej dramie ma grac?
utorek ze slubu no ale na ost jest spiewany przez faceta ^_^ a tam przez wiecej osobek :D hehe no ja bym chciala jezcze obejzec drame "Green Rose'' i "Ireland" a jesli sa juz jakies nowe dramy to nie wiem co to bedzie ^_^ jak narazie ogladam Spring Waltz
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 07 kwie 2006

W Great Inheritance, a emisja tej dramy przewidziana jest na 3 maja...na żywo będzie można ją oglądać około godziny 14:00 w stacji KBS :) Tu masz więcej detali :arrow: CLICK

Boże on będzie fenomenalny w roli gangstera :]

Utworek ze ślubu Nul sarang ha get suh jest faktycznie śpiewany przez Zoo, ale trzeba przyznać że grupowo im to wyszło równie wspaniale :P

Obie dramy mogę Ci nagrać, lecz dopiero po świętach bo w domciu leży mi odłogiem ponad 60 płytek do wypalenia i jakoś nie mam czasu ich zapełnić...oj trzeba będzie się za nie zebrać, żeby przez świeta ludki miały co oglądać... Potem będę całkowicie do Waszej dyspozycji...ależ to dziwnie zabrzmiało :)
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

oo dziekuje za linka ^_^ gdybys byla tak mila znow :D to bym cie prosila o nagranie :D ja poczekam ^_^ nie spieszy mi sie
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 07 kwie 2006

super drama ^_^

ma w sobie troche z 'my tutor friend', 'he was cool' a najbardziej podoba mi sie motyw (chyba z epiku 16??) z 'full house' ^_______^

wspaniala drama ktora wciaga juz od 1 epika ^_^

bardzo podoba mi sie soundtrack. To jest zdecydowanie jedna z lepszych dram jakie zrobilo KBS ^_^ w skali od 1 do 10 daje jej 9

Jezeli chodzi o legende z ktorej zaczerpneli pomysl to widzialam o tym film. Lecial kiedys na arirang. Calkiem ciekawy, troche sie poplakalam ogladajac go :( Niestety nie pamietam tytulu :(
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou

Wróć do „K-drama”