[2005] Delightful Girl Choon Hyang

seriale z Korei
Awatar użytkownika
phoenixa
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Re: [2005] Delightful Girl Choon Hyang

Postautor: phoenixa » 26 gru 2010

evelinux pisze:oglądaj dalej :) z każdym epem jest lepsze :)

O tak, własnie skonczyłam ogladac ep. 5 i porostu cudna jest tam scenka pod koniec :smitten:

Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 06 mar 2011

hmm...
właśnie skończyłam oglądać i muszę powiedzieć że mimo iż mam jej wiele do zarzucenia to była naprawdę fajna.. każdy odcinek był bardzo interesujący i historia też całkiem całkiem ^^
zacznę od tego co było dobre ;p :
ojciec Mong Ryonga - on był po prostu przeuroczy. widziałam tego faceta w wielu rolach ale tylko w tej dramie go uwielbiam :D niby surowy ojciec ale dla synowej uśmiecha się jak anioł xD
soundtrack też mi się bardzo podobał do samego końca. może nie były to jakieś genialne piosenki ale podobały mi się.
uroda Choon Hyang - na początku nie mogłam oderwać od niej wzroku ;p ma taką ciekawą urodę (szczególnie urzekła mnie na samym początku w jakimś barze bodajże kiedy tańczyła żeby wygrać aparat[?])
jeszcze znalazłoby się kilka rzeczy ale teraz sobie nie przypominam

co mi się nie podobało:
ten cały dyrektorek Hak Do - jak dla mnie aktor o jednej twarzy. może taki miał być ale ten jego pusty wzrok mi się nie podobał.
na początku przeszkadzało mi to, że Mong-ryong nie jest ani trochę podobny do swoich rodziców i czasem pantofla z siebie robił.
Choon Hyang czasami była za twarda, np kiedy zrywała z ukochanym. zawsze niewzruszona, nie potrafiła okazać swoich uczuć. dziwiło mnie to, że tak bardzo starała się trzymać wszystko w tajemnicy a dla mnie jest rzecz a osobistą że kobieta nie może w sobie wszystkiego tłumić i musi się wyżalić przyjaciółce czy komuś..

ok, już nie szukam powodów do narzekania - czas na ocenę.
troszkę brakowało mi kissów ale biorąc pod uwagę rok produkcji nie było z całusami tak źle ;p
mimo wszystko od początku do końca bardzo dobrze mi się oglądało więc moja ocena to słabe
8/10
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 06 mar 2011

ta katorka cos w sobie właśnie ma.. ja ja jeszcze w Exhibition of Fireworks widzialam i tam ma podobna role do Choon Hyang. Ona jest na prawde bardzo fajna. I cieszę sie, że drama nadaj zbiera pochwały :)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 22 paź 2011

Drama mi się podobała choc była bardzo długa.Aktorzy idealnie pasowali do swoich ról.Szkoda tylko że było to aż tak rozłożone w czasie ale za to końcówka była taka jaką uwielbiam :)
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 03 kwie 2012

Świeżo po obejrzeniu całości - fajnie było :kiss:
Co do treści to oczywiście wykorzystano jeden ze schematów : jedni się kochają a drudzy im życie utrudniają. Wszystko zaprawione niezłą dawką humoru i wzruszeń ale z umiarem, nie za ciężko. Świetne były te wstawki na końcu odcinków - rozładowywały napięcie :rolly: śmiałam się z tych scen do łez :rolly: . Obsada: nie mam zastrzeżeń i nawet powiem, że ten 'zły' czyli Byun Hak-do był bardziej interesujący niż Mong-ryong . Zresztą lubię to smutne spojrzenie Uhm Tae Woong'a, coś jest w nim takiego, że... no wiecie... rozbraja mnie zupełnie :smitten: . A ta obsesja na punkcie Chun-hyang :crazy: , naprawdę był chwilami przerażający...
Polecam dramę wszystkim i daję jej 9 / 10 punktów.
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga

Wróć do „K-drama”