[2009] Queen Seon Deok

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2009] Queen Seon Deok

Postautor: anna-banana » 11 wrz 2010

thon pisze:Zgadzam się że kraj i jego sprawy interesowały go tak samo jak mnie zeszłoroczny śnieg - problemy mieszkańców nie sprawiały ze nie mógłby z tego powodu zmrużyć oka- za to gdyby Dukman miała choć paluszek krwiawiący -gotów zarżnąć i zaszlachtować wszystkich którzy mu się nawineli pod rękę -szalony niczym Kmicic ,odważny jak on,brakuje mu jednak trochę sprytu Zagłoby

Ja po 57 epizodach podobnie odbieram Bidama,dla niego chęć posiadania tronu to sposób na posiadanie Doekman,bo dla niego jak sam mówi ona przede wszystkim jest kobietą i to tę kobietę on w niej przede wszystkim widzi,za co ona go właśnie kocha. A że Bidam jest jak dziecko,trochę nie ukształtowane bo czasem zdaje się nie rozróżniać dobra od zła,to by tej kraj wyrżnął za krwawiący paluszek Doekman

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 11 wrz 2010

thon pisze:Znam pewną osobe która z lubością maca cegły,liczy piszczele, -takie zobaczenie na własne oczy takiego grobowca nie byłoby pewnie czymś co sprawiłoby dyskomfort i złe samopoczucie tej osoby :)

Nooooo.... nie :D szok, że sama na to nie wpadłam :D :D :D :confuse: I faktycznie - wgapiałam się w ten punkcik chyba z pięć minut całych... szkoda, że chaszcze... Ach, przyjemności, przyjemności... :bubble: *i piękne dzięki za fenomenalny pomysł*

numer 58 Większa większość odcinka to mód na moje serce
anna-banana pisze:A że Bidam jest jak dziecko,trochę nie u
kształtowane bo czasem zdaje się nie rozróżniać dobra od zła,to by tej kraj wyrżnął za krwawiący paluszek Doekman

I to pięknie powiedziane o Bidamie... cały czas jest dzieckiem, które chce zadowolić rodziców i zawłaszczyć to czego pragnie... I tak piękna była scena jego monologu w tej kaplicy (?) przed tabliczką Mishil... Jakby powiedział jej - już się nie miotam, już wiem co dla mnie jest najważniejsze...

Jeszcze jedna uwaga - gdzie zniknęły wszystkie pastelowe Hwarangi? o.O Starzy zmienili trochę barwy, ale co, nowych nie ma? Zawsze pełno się tego pętało...

Ach, i Chun Chu zadziwia mnie swoją dojrzałością...
:volli:
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 12 wrz 2010

odcinek 57
wy tak ładnie dyskusje ciągniecie o Bidamie:^^ to ja sobie go zostawię na koniec:)
...podobał mi się ten odcinek ! te leśne zabawy Rumcajsa i jego załogi w kręgle i zbijaka tymi ogromnymi kamiorami:) znowu powtórka z pieńkiem, gojenie ran w namiocie i zwątpienie w swoją siłę, zabójczy czerwony Power Rangers grasuje w lesie!! i te wszystkie akcje i te pojedynki to chyba ogólnie na plus tej dramie wychodzi:).. ciąg dalszy akcji Dorwać Czerwonego Power Rengersa i ta końcówka koło namiotów...
czas na odcinek 58:)!
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 12 wrz 2010

Pino pisze:Power Rangers

Trafione - no długo myślałem jak go nazwać - a tu prosze proste i genialne - power ranger.
Co do zabawy w zbijaka - jak pisałem zdziwiło mnie że nikt nie został na ziemi po całej tej akcji ,wszyscy na koniach odjechali :)
No i kamienie - mogli bardziej się przyłożyć by ukryć "tekturowatość"
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 12 wrz 2010

Noooo.... mogli... Power Ranger... - lol - wymiata... A mnie cały czas irytuje klej od peruk - jak tylko światło pada inaczej widać taki pięęęękny klejowy szlaczek wzdłuż linii włosów... wzdłuż tych pięknych zakoli modelowanych w ośle łuki [ośli łuk - pomoc dydaktyczna: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 3%A5ge.png ) - Ha, ha - i miecze pod pachą standardowo też były...

Ale ale - ja to w ogóle zaskoczona byłam, że oni wtedy kusze mieli... szok... Ja naprawdę nie pojmuję tych wszystkich wynalazków ... Jak sobie pomyślę o Europie w tym czasie...
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

No i kamienie - mogli bardziej się przyłożyć by ukryć "tekturowatość"

a mi się podobało, ze to takie styropianowe kule, nawet dźwięku jakiegoś specjalnego nie było jak uderzały o ziemie, a i z jaka łatwością tym kamyczkiem rzucił, ta akcja taka trochę paździerzowa była, dlatego zaraz miałam skojarzenie z Rengersami! ale ogólnie fajna^^
wow jestem już po 58 odcinku, ohh takiej metody zapisywania wiadomości nie widziałam, odcinek genialny ,tylko co się stanie z Bidamem aaa !!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Odcinek 60

*Głosem Krystyny Czubówny*:
Tygrys ciągnięty raz po raz za wąsy powoli się budzi, przeciąga, majestatycznym krokiem wychodzi z klatki, rzucając tęskne spojrzenia w stronę leża oraz samicy.

Efektem tego jest:
Spoiler! Obrazek
Koreański Dexter

Ale tak trochę poważniej - genialne są te ostatnie odcinki po prostu, genialne... :smitten:
[edit] Spoiler! To się nie może tak skończyc - nie, nie, nie!!! Bidam! Zabij w końcu tę kozę, nooo!
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 12 wrz 2010

Volli pisze:Odcinek 60

Efektem tego jest:
Spoiler! Obrazek
Koreański Dexter

O matulu,nazwać Bidamka Dexterem,no bez pfefady :wink:
Ja jestem po ep 58 i po prostu :smitten: jak Bidam otula Doekman kołderką to po prostu wymiękłam :melt: bo to było takie urocze że chyba przez dobre 5 min cieszyłam miche sama do siebie,czemu aż czemu dopiero przy końcu dramy dają takie wspaniałe sceny.
I powiem jeszcze że to w co oni wkręcają Bidamka to wcale nie jest smerfastyczne :shake:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

:puppy: Naprawdę nie wiem co napisać. Naprawdę... :puppy: Po prostu... Spoiler! Nigdy, ale to nigdy na żadnej dramie tak nie ryczałam. Nawet na Bad Guyu - chociaż blisko było... Litr łez to pikuś! Tu co najmniej trzy się polały... Ta ostatnia walka Bidama, śmierć Dukman... taka spokojna... To jej marzenie - takie prywatne, dla siebie - i obserwowanie jak to ostatnie marzenie się rozpada... Ta jego śmierć... jak się tak rozpaczliwie próbował do niej dostać... Te słowa do Fioletka, żeby zapomniał o ostrzu miecza i żył sobie gdzieś spokojnie... Ooooo... Przepraszam za nieskładność - potem zedytuję, dopiszę coś bardziej treściwego... Na razie jestem w żałobie... :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: Chlip...

thon pisze:Lecimy dalej - pytałem się juz Maury - lecz też nie mogła mi pomóc - czy ktoś coś wie o królowej która panowała po Seonduk - jakiejś kuzynce Jindeok -czy ona była wymieniana w dramie ,jeżeli tak to kiedy? bo dopiero po niej na tronie zasiadł Chun Chu - Volli i Pino - w was nadzieja :)

[edit] Ponieważ rzeczywiście trudno mi rozstać się z bohaterami przeprowadziłam mikro - poszukiwania... a zaczęłam od naszego rodzimego bryku, czyli Historii Korei Joanny Rurarz... no i - jak zwykle biorąc tę książkę do ręki - rozczarowałam się... :puppy: Nie znalazłam nic, albo prawie nic o Jindeok (tyle, że była - więcej tam o księciu Chun Chu odnośnie jej panowania niż o niej) - o Seon Duk też niewiele - ale przynajmniej tę słynną wieżę astronomiczną opisano i pokazano - łącznie z domysłami i legendami z nią związanymi. To jest ciekawe dość.
Poza tym - tak czytam i czytam i wyczytuję, że... Shilla miało tylko jedną królową (Jindeok właśnie)... Przeżyłam więc niejakie zaskoczenie, bo wikipedia wikipedią ale wyguglane książki jak wół podają, że dwie baby rządziły jedna po drugiej... Może czegoś nie zrozumiałam? :confused: Ale nic to - poza tym przynajmniej dowiedziałam się, że jakieś sto lat później istniał hmm... król Seondeok - kolejny (chyba) błąd - bo gdzie indziej i później w tej samej książce ten król nosi imię Seongdeok... Podobnie ale mimo wszystko... zamieszanie jest. Nie czepiam się jednak już i podaję linki do konkretniejszych konkretów. Znalazłam bowiem książeczkę o dość miłym tytule "Women in Korean History" - tutaj też tego niewiele, ale przynajmniej logicznie w miarę podane...
O Seondeok: http://books.google.pl/books?id=p3yW5Md ... &q&f=false" onclick="window.open(this.href);return false;
O Jindeok: http://books.google.pl/books?id=p3yW5Md ... &q&f=false" onclick="window.open(this.href);return false;
Faktycznie, w dramie biedną Jindeok wycięli - nic też nie było o tym, jakoby tatuś Dukman posiadał jakiekolwiek rodzeństwo... Pewnie nie chcieli mnożyć już i tak namnożonych wątków... Ale nieścisłości historycznych jest wiele, wiele więcej - Kim Yushin np. był szwagrem Chun Chu ... :confuse:

Wydaje mi się, że jakby jeszcze bardziej się w historię zagłębić to wszystko mogłoby okazać się jeszcze bardziej nawet pokomplikowane niż drama pokazała...

A teraz właśnie siedzę i wgapiam się w koronę Shilla i porównuję z koroną Dukman z postera. Stanowczo, nie jestem osobą normalną...
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Volli pisze:A teraz właśnie siedzę i wgapiam się w koronę Shilla i porównuję z koroną Dukman z postera. Stanowczo, nie jestem osobą normalną...

No przeszedłem na stronę 142 ksiązki podanej przez Ciebie i oczywiście co widzę- koronę no i przez Ciebie i ja zaczynam patrzeć na plakat i koronę - różnic sporo ,filmowa wersja wzbogacona jak widze aby "pyszniej się prezentowac",dobrze że choc koncepcja zblizona do oryginału -bo amerykanie jakby to robili to nawet podobieństwa by nie było :)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

thon pisze:No przeszedłem na stronę 142 ksiązki podanej przez Ciebie i oczywiście co widzę- koronę no i przez Ciebie i ja zaczynam patrzeć na plakat i koronę - różnic sporo ,filmowa wersja wzbogacona jak widze aby "pyszniej się prezentowac",dobrze że choc koncepcja zblizona do oryginału -bo amerykanie jakby to robili to nawet podobieństwa by nie było :)

... No tak pewnie wzbogacili - ale ja tam jak po sieci buszuję znalazłam kilka zdjęć koron bardzo podobnych i one niby wszystkie są "ancient" - a nie są takie same - więc w sumie pytanie, czy nie było ich aby więcej, czy były dziedziczne? Bo toto to chyba wykopane z jakiegoś grobowca jest... Więc może każdy król miał swoją koronę i z nią szedł pod ziemię? I w ogóle pytań a pytań... Nic... szukam dalej odpowiedzi...
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Rzeczywiście - wystarczy wpisac w googlu "crown silla" i mamy wybór jak u dobrego jubilera - od typu prostego do pełnego przepychu - ale widac ze każda pochodzi z innego okresu
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

O! A teraz wyczytałam, że herbata została do Korei wprowadzona za panowania naszej królowej i była to herbata zielona... o.O - nie miałam pojęcia... tak mi się to... późno... wydaje... I znowu wracam do herbacianych dywagacji z pierwszej strony... LOL ...
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

KONIEC!!!
Obrazek
A co tam, mój post będzie pozytywny!
Chcesz zostać fanka/fanem Bidama!!? Obejrzyj ta drame!!!
Dzisiaj same plusy(minusów szukajcie sami)
+ dużo barwnych postaci(zaczynając od bandy niebieskich , pana z wachlarzykiem,fioletków,samej Dukman i Mishil, a kończąc na Bidamku oh !)
+intrygi, knucia, sabotaże itp. hmm w sumie to nawet można wpisać do minusów,ale w tej dramie plusy się tak ładnie mieszają na zmianę z minusami^^ )
+ wszystkie pojedynki walki (taniec z linami, miecz przywiązany do jakiejś taśmy z materiału i wiele innych... trzeba to zobaczyć warto!)
+są dramaty i czasami akcja dzieje się wolniej niż bym chciała, ale są również takie luźniejsze odcinki, zabawne i dużo w nich humoru, ale to w postach wyżej można sobie poczytać :)
+Bidam ; kocham cię !!! :smitten:
+ zakończenie
Spoiler! tez płakałam, może nie tak jak Volli, bo co chwila ktoś mi przeszkadzał w oglądaniu , ale końcowe sceny jak zobaczył królowa i liczył te kroki ....Dukman... ahhh ;/ *pino tez beczala:/*
To taka długodystansowa drama ale mimo wszystko chyba warto ?! mi się podobała 8/10

....a te wszystkie dramy ogólnie to zło! ja pod wpływem QSD ostatnio prze ten cały tydzień, mamę wyzywam od Mishil xaxaxa^^, mama wczoraj już nie wytrzymała i stwierdziła.... jeszcze raz tak się odezwiesz, a nie dostaniesz jutro obiadu!... aaaa!!! straszne!
BONUSIK
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Pino pisze:KONIEC!!!
Chcesz zostać fanka/fanem Bidama!!? Obejrzyj ta drame!!!

Slogan reklamowy :giggle: ale zgadzam się i podpisuję... Ja to bym jeszcze w ogóle na Kim Nam Gila rozciągnęła... I tak już mam dwa jego filmy w planach...
Pino pisze:+ wszystkie pojedynki walki (taniec z linami, miecz przywiązany do jakiejś taśmy z materiału i wiele innych... trzeba to zobaczyć warto!)

zwłaszcza te Bidama... i ta walka w ostatnim odcinku *znowu ryczy* i Yushina i Alcheona z włóczniami... i w ogóle Alcheon :smitten: dlaczego go było tak mało? i Wolya :smitten: ...
Pino pisze:+ dużo barwnych postaci(zaczynając od bandy niebieskich , pana z wachlarzykiem,fioletków,samej Dukman i Mishil, a kończąc na Bidamku oh !)

oooo - to parada istna - a z niebieskich najulubieńszy (obok naszej dwójki oszustów) ten mały, co mu się tak śmieszne zmarszczki wokół oczu robiły jak się cieszył... a w ogóle kto nosił wachlarzyk to był cool... tylko te wachlarze to mi przypominały albo urąbane skrzydełka, albo miotełki do kurzu... I zawsze miałam zaciesz wyobrażając sobie brata Mishil w fartuszku.
Mishil - :smitten: ... chwila :confuse: jej to może lepiej nie wyznawać miłości... Świetna postać... trochę nieludzka taka... Najlepsze, że Bidam był tak bardzo do niej podobny, a jednocześnie właśnie bardzo ludzki, zagubiony...
Pino pisze:+Bidam ; kocham cię !!! :smitten:

Ja też.... ja też....!
Jakkolwiek by tej dramy nie oceniać - ilu by ona wad nie miała - to jest jedna z lepszych stanowczo postaci które się przez obejrzane przeze mnie dramy przewinęły... W tej chwili to nawet myślę, że może nawet najlepsza? [ale to tylko pewnie w tej chwili bo na świeżo zupełnie i emocje nie do końca opadły]
Zgadzam się też zupełnie z thonem, że ta drama
thon pisze:wymyka się racjonalnym ocenom
i że rzeczywiście potrafiła by ciężka i momentami nudna, niewiele znaczące wątki rozwleczone nad miarę, niezbyt dobrze ukazane przemiany niektórych bohaterów... Duży żal o Błękitnego na przykład - który - oddając sprawiedliwość - miewał swoje momenty, ale tak po całości patrząc - nie był chyba zbyt dobrze zagrany... a to naprawdę fajna postać była... Też pewnie miał swoje dylematy, też pewnie był rozdarty - bo jak tu nie być... ?
Podobnie z Dukman - świetne 22 - 23 odcinki początkowe, potem - marazm - i około 45 znowu rewelacja... A już te końcowe - jak walczy sama ze sobą, jak samej sobie zadaje cierpienie... jak niby jej się twarz nie zmienia, głos cały czas ma taki mentorski a oczy jej płaczą...

To jest po prostu drama do kochania... Ja ją kocham całą. Może nie aż tak jak samego Bidama, ale kocham.

Wróć do „K-drama”