[2010] Daemul

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2010] Daemul

Postautor: Maura » 25 wrz 2010

DAEMUL

Obrazek

Tytuł: 대물 / Dae Mul / Big Fish
Rodzaj: Romans, politic fiction
Liczba odcinków: 26 (w co przyznam szczerze nie chce mi się wierzyć)
Stacja i czas emisji: SBS, środa-czwartek 21:55, premiera 6 października (po My Girlfriend is Gumiho)
Reżyseria: Oh Jong Rok (eeee pan od Style i Working Mum)

Obsada:
Obrazek
Ko Hyun Jung jako Seo Hye Rim
Kwon Sang Woo jako Ha Do Ya
Obrazek
Cha In Pyo jako Jang Tae San
Lee Soo Kyung jako Jang Se Jin
Kim Tae Woo as (były mąż Hye Rim)
Park Hae Mi
Lee Soon Jae
Park Geun Hyung
Im Hyun Sik

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Drama jest adaptacją manhwy Park In Kwon'a, wydawanej pod tym samym tytułem. Ten pan jest również autorem innej manhwy zaadaptowanej na dramę - 'War of Money' (ekhem, całkiem niezła drama)

Termin 'daemul' dla oglądających Sungkyunkwan Scandal zapewne nie jest obcy. Znaczy to tyle co wielki człowiek, szycha, jakaś osobowość.

OPIS
Historia wziętej prawniczki Seo Hye Rim (Go Hyun Jung), która walcząc z niesprawiedliwością zyskuje sobie popularność i wsparcie społeczeństwa. Decyduje się kandydować w nadchodzących wyborach prezydenckich. Byłaby pierwszą w historii Korei, kobietą sprawującą ten urząd. Ponieważ jej poparcie ciągle rośnie, opozycja postanawia pozbyć się niewygodnej kandydatki. Zatrudniają Ha Ryu (Kwon Sang Woo), profesjonalnego gigolo, który ma się zbliżyć do Hye Rim i używając swych zdolności doprowadzić do skandalu. A wiadomo, skandal w Korei = koniec kariery. Co z tego wyniknie?

TRAILER(y)
Spoiler!

Ode mnie. . .
Polityka, dużo polityki, jakieś zakręty miłosne, ale generalnie pewnie wszystko skupi się wokół tego pierwszego.
Czytałam też opinie o trailerach, że nieinteresujące, generalnie klapa i nie ma się co za to brać. Nie jestem pewna czy na doki będzie zainteresowanie tą dramą. . . tzn mam nadzieję, że znajdzie się kilka dusz ; ) Osobiście mam kilka powodów, dla których nie mogę jej przegapić ; )
Główną rolę gra jedna z najlepszych aktorek koreańskich jakie miałam okazję oglądać. Widziałam ją w różnych rolach i genialne jest, że zawsze potrafi się odnaleźć i jako komediantka, zamknięta w sobie niemowa, czy też ta ostatnia - okrutna i nieprzewidywalna Mishil. Rola w Queen Seok Duk zostawiła na mnie ogromne wrażenie i nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kolejną świetną rolę.
Po drugie 'City Hall' był jedną z najlepszych zeszłorocznych dram. Jeśli Daemul zachowa tego typu proporcje pomiędzy polityką a romansem to myślę, że nie powinniśmy być rozczarowani. Oczywiście wiem, że tu może komedii będzie mniej, albo wcale, ale... za to liczę na ciekawe wątki polityczne. ^ ^

Nie wiem co zrobić z Kwon Sang Woo - panem przy którym zawsze podkreślam jak bardzo go nie lubię i jak bardzo jest przeklęty - wszystko co z nim obejrzę podoba mi się tak noo przez chwilę, a potem obraca w mega wypaśną klapę ;p I tutaj w zwiastunie znowu widać jego komediancką stronę, od której już boli mnie głowa XP Ale gigolo? Trochę coś czuję klimaty Cinderella Man, ale no.. nie wiem... W każdym razie, życzę jemu i sobie by po raz kolejny nie przyniósł pecha dramie, którą chcę oglądać ;D

Z ciekawostek. . .
Daemul to jest drama, która przeszła długą, ale to tak naprawdę długą drogę zanim na dobre zaczęto ją kręcić. Słyszę o niej od jakichś dobrych dwóch lat i zawsze było coś, co stało na przeszkodzie. A to był cast, nie było pieniędzy,a to nie było reżysera, nie było castu bo się niecierpliwił i państwo sobie poszli grać do innych dram - obecny cast jest tym oryginalnym. Zarówno Kwon Sang Woo, jak i Go Hyun Jung, niepewni kiedy i czy w ogóle drama zacznie się kręcić, podjęli się innych projektów. Jednak teraz umowy od nowa zostały podpisane (nie jestem pewna, ale w wyniku umów, aktorzy nie mieli innego wyjścia czy coś) i już niedługo przekonamy się czy drama jest warta tyle zachodu. ^^

Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [z][2010] Daemul

Postautor: thon » 26 wrz 2010

Maura pisze:Nie jestem pewna czy na doki będzie zainteresowanie tą dramą. . . tzn mam nadzieję, że znajdzie się kilka dusz ; ) Osobiście mam kilka powodów, dla których nie mogę jej przegapić ; )
Główną rolę gra jedna z najlepszych aktorek koreańskich jakie miałam okazję oglądać. Widziałam ją w różnych rolach i genialne jest, że zawsze potrafi się odnaleźć i jako komediantka, zamknięta w sobie niemowa, czy też ta ostatnia - okrutna i nieprzewidywalna Mishil. Rola w Queen Seok Duk zostawiła na mnie ogromne wrażenie i nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kolejną świetną rolę.

Ja mam zamiar ogladać - powód tak jak u Ciebie -Ko Hyun Jung która rzeczywiście w QSD zagrała REWELACYJNIE
Nie wiem co zrobić z Kwon Sang Woo - panem przy którym zawsze podkreślam jak bardzo go nie lubię i jak bardzo jest przeklęty - wszystko co z nim obejrzę podoba mi się tak noo przez chwilę, a potem obraca w mega wypaśną klapę ;p I tutaj w zwiastunie znowu widać jego komediancką stronę, od której już boli mnie głowa XP Ale gigolo? Trochę coś czuję klimaty Cinderella Man,

Cooo nie lubisz KSW :twisted: -ja tam lubię tego typa .szkoda tylko że rzeczywiście rola wydaje się dość zbliżona charakterem do Cinderella Man -czyli wygadany cwaniaczek - dobrze że przynajmniej nie będzie opychał na ulicy bluzek :).
Polityka, dużo polityki, jakieś zakręty miłosne, ale generalnie pewnie wszystko skupi się wokół tego pierwszego.

QSD - lider nie do pobicia więc tu na pewno będzie jej mniej :) i na dodatek współczesna polityka więc miła odmiana po spiskach dworskich i walce o władzę.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 26 wrz 2010

Ja sie tym juz zainteresowam wczesniej, nawet bym to obejrzala... Tylko ze kurcze czasu nie ma....
I 26 epow? Zartowac racza...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 26 wrz 2010

Klata Kwon Sang Woo - kobity polecą przed ekran na bank XD

Sama drama moim zdaniem może być hitem jesieni - 1. Widzowie czekają na nią od 2 lat, 2. Ko Hyun Joong, która jest wręcz ikoną aktorstwa w Korei (uwielbiana przez wszystkich), 3. Kwon Sang Woo i wspomniana klata, 4. Ulubieniec z lat 90-tych - Cha In Pyo, 5. Intrygi w świecie polityki, a w tle leciutki wątek romantyczny - Korea uwielbia takie dramy...

Gdyby nie te 26 odcinków... (miałem to w planach, ale ilość epów mnie zniechęciła kompletnie) - No i przewiduję 1 miejsce w ratingach SBS, co oznaczałoby pierwszą przegraną KBS2 w śr-czw od ponad roku...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 21 paź 2010

po obejrzeniu pierwszych 2 odcinków jestem w pełni zadowolony z fabuły,akcji,gry aktorskiej - początek niczym z serialu "24" - potem wracamy kilka lat wcześniej gdy nasza bohaterka nie była panią prezydent a zaczynająca pracę w stacji TV prezenterką.I nasz lovelas-prokurator czyli Ha Do Ya który od początku ma problemy - a to tatko chce mu obciąć siekierą pewną ważną część ciała a to synalek kongresmena chce go wraz ze swoją bandą pobić.Wkurzony Ha Do Ya zamierza zostać prokuratorem by rozprawić się z takimi ludźmi i cel swój osiąga -zdaje egzaminy i zaczyna walkę z brudnym światem polityków.W tym samym czasie ginie w Afganistanie mąż Hye Rim.Nie dziwią mnie wysokie ratingi dramy -podejrzewam dalszy wzrost bo jest diabelnie ciekawa.Na razie to takie nawet z lekka momentami podobne było do PP -tylko zamiast pani prokurator mamy pana prokuratora.
26 epków - to wcale nie dużo ,napisy na soompi pojawiają się dużo wcześniej od wersji oficjalnych subów fanowskich a ja lecę oglądać 3 odcinek wykorzystując dzień urlopu :).Tak więc SBS pewnie będzie prowadzić w środy i czwartki bo konkurencja pewnie nie ma czym przebić takiej dramy (Rainem? dobre żarty,czy też nadchodząca My happy home od MBC nie mają według mnie szans)
Edit: odcinek 3 - moskity metodą do zaistnienia w świecie polityki? Czemu nie :)
Mishil tutaj jako przyszła pani prezydent jest zjawiskowa - jej gra aktorska powala
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2010] Daemul

Postautor: thon » 22 paź 2010

odcinek 4 - czyżbym tylko ja oglądał tą pozycję? - a warto bo intrygi niczym z Queen Seon Duk - świat matactw ,krętactw i walki o władzę w wydaniu współczesnym .W 4 odcinku mamy najgorsze polityczne zagrywki,zamaskowanych morderców i taniec radości Ha Do Ya kiedy dowiaduje się od lekarza że dziecko Hye Rim nie może opuścić Korei przez pół roku przez co jej plany na wyjazd do Australii spaliły na panewce.
Z tego co pisze na soompi bardzo trudno tłumaczy się tą dramę - sporo kwestii - i to zawiłych -ale naprawdę nieżle się toto ogląda i nawet zawierucha dookoła produkcji dramy (zmiana scenarzysty,reżysera)na razie nie zaszkodziła dramie.Zachęcam do oglądania bo pewnie będzie z tego niezły hicior
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 23 paź 2010

no ja oglądam, ale tu właśnie wolę na dobre napisy poczekać (niestety HaruHaru robi softy - czyli ślamazarni fansuberzy XD - dobrze, że Secret Garden oddali S2 XD) - czekam chociaż na 2 epy i się wypowiem XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 paź 2010

Napisy do Daemul'a robi również Darksmurf z Am-addiction i wyszły już 4 odcinki

Tu są linki i informacje o postępie w tłumaczeniu kolejnych
http://www.am-addiction.com/forum/index ... opic=14630" onclick="window.open(this.href);return false;

Odcinki 1-2

Co do dramy to chyba będzie krótko bo po dwóch odcinkach nie mam za wiele do powiedzenia.
Nie podoba mi się tak bardzo jakbym chciała. Irytują mnie dosłownie wszyscy i wszystko co tam się dzieje. ;p
Lee Soo Kyung z tym swoim uroczym głosikiem kompletnie nie pasuje by grać taką wyrachowaną i zimną. Po prostu nie.
Pan główny bohater-stalker za to dziwnie ogarnięty. Ma swoje irytujące odpały, ale zadziwiająco dobrze wychodzi mu bycie inteligentnym. Tylko nie wiem czemu on się tak uczepił tej Seo Hyo Rim. Zainspirował się nią to fakt, ale bez przesady o.0

Co do Seo Hyo Rim to... nie nadążam za tą postacią i na tą chwilę nie wyobrażam sobie by ta kobietka, (która przez pół życia wydurnia się w telewizji, a jak ją wywalają bez żadnych oporów przyjmuje posadę sprzątaczki o.0 No to już mnie dobiło!) była są superancką panią prezydent z początku pierwszego odcinka. Zadanie wydaje się niewykonalne.

Jeszcze jak ciągle dochodzą do nas 'wieści' z planu o jakichś zmianach, strajku aktorów, całym secie nieporozumień. . . W każdym razie to jest paradoksalna sytuacja - w pierwszych odcinkach mamy pokazaną telewizję bezradną na naciski ze strony politycznej - ktoś podpadł i już go nie było. Natomiast chodzą słuchy, że scenariusz dramy ( jak i personel ) był ostro zmieniany i pisany od nowa, tylko po to by nikomu za mocno się nie narazić.....
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 23 paź 2010

jordi pisze:pół życia wydurnia się w telewizji, a jak ją wywalają bez żadnych oporów przyjmuje posadę sprzątaczki

przecierż to była kara nałożona na nią - bodajże 120 godzin odpracować społecznie - więc nie widzę tu sprzeczności,w amerykańskich filmidłach zbierają śmieci przy drogach więc że akurat sprząta jako kara za audycję to chyba jest do przyjęcia.
jordi pisze:no ja oglądam, ale tu właśnie wolę na dobre napisy poczekać (niestety HaruHaru robi softy - czyli ślamazarni fansuberzy

DarkSmurf robi całkiem dobre napisy - i na dodatek SZYBKO.do pobrania linki na soompi w temacie Big Fish a na am- addict postęp prac tłumacza
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 paź 2010

przecierż to była kara nałożona na nią - bodajże 120 godzin odpracować społecznie - więc nie widzę tu sprzeczności,w amerykańskich filmidłach zbierają śmieci przy drogach więc że akurat sprząta jako kara za audycję to chyba jest do przyjęcia.

aaaaa no racja! jakoś nie skojarzyłam o.0 (widać za rano było dla mnie itp ;p )

DarkSmurf robi całkiem dobre napisy - i na dodatek SZYBKO.do pobrania linki na soompi w temacie Big Fish a na am- addict postęp prac tłumacza

W sumie są ok, chociaż przeszkadza mi, że czasami nie chce jej się tłumaczyć imion i nazw własnych i mamy jakieś chińskie dziwności..... ale nieważne ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 24 paź 2010

odcinek 5
Hye Rim rzucona do walki wyborczej przeciwko grupie starych wyjadaczy którzy jak to w walce o władze nie przebierają w środkach by zdystansować naszą przyszłą prezydentową.
Rzuca się w oczy taka nieporadność i idealizm polityczny HR - w cuda wierzy i w czystą politykę ?
Jak zwykle pomoc do powrotu do gry o głosy wyborczej zapewnia grono seksownych dziewczyn - wątpię że zgromadzeni słuchali przemowy wyborczej HR ,bardziej patrzyli na tańczące laski na trybunie :)
Ciekawe jak skandal ze zdjęciem prokuratora wpłynie na opinię publiczną i notowania pani Rim?
A tak poza tym -Tae San za często się chyba okalecza - no ale jest pod "ciśnieniem"
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 26 paź 2010

odcinek 6
Ale dziwy się dzieją które wydają mi się moocno naciągane - zbyt idealne jak na brud polityki. A więc pokażcie mi polityka lub osobę z ambicjami na zostanie dobrze opłacanym osłem przy żłobie który na "brudną" kampanię przeciwnika będzie aż sztak szlachetny i nie odpłaci pięknym za nadobne . A może to wynika z faktu że u nas w Polsce takiego dziwaka zaraz by zamknięto w oddziale psychiatrycznym :).
Przemowa w deszczu -sporo patosu - nie wiem z jakiego powodu Ci widzowie zamykali przy takiej ulewie parasole i mokli - co to miało symbolizować - że sympatyzują i współczują HR, czy też aż tak wzruszyła ich jej przemowa :).
Tae San - w końcu zrozumia łże HR może być jego przyszłą główną rywalką w zdobyciu upragnionego przez niego fotelka prezydenta.
No i ta różnica głosów -11 - czyli od 7 mamy już początek drogi HR w zakłamanym świecie polityki i w końcu pokaże pazura bo tak to jest jakaś taka mało ciekawa i mdła.
Ale i tak najlepszy jest tatuńcio Ha Do Ya ( jak ja lubię tego faceta)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 31 paź 2010

odcinek 7
oglądając ten odcinek czułem się jakbym oglądał wiadomości z Polski - politycy całego świata są siebie warci - obojętnie od znaczka przynależności partyjnej nas wyborców kochają tylko z okazji wyborów a tak to mają ich głęboko w poważaniu ,korupcja ,walka frakcji politycznych które w swoim zacietrzewieniu i zapalczywości aż dochodzą do rękoczynów- smutny obrazek który niestety ma odzwierciedlenie w realnym świecie.
Polskiej polityce może w sumie przydałaby się taka osoba jak HR - może takie przemówienie jakie miała ona i naszymi politykami trochę by wstrząsneło?
No i genialne "przesłuchanie" dzieci przez Do Ya - mina poważna ,"cięzkie" zarzuty i sprawienie że dzieciaki się pogodziły :)
Dobrze że Dark Smurf robi napisy bo musiałbym czekać miesiące by obejrzeć tą dramę :)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 02 lut 2011

Odcinki 4-15

Odłożyłam sobie tą dramę na kiedyś i teraz chyba przyszedł odpowiedni czas by pozycję uzupełnić.

Bardzo naiwna ta drama.
Prezydent spotyka się z każdym kto sobie tego zażyczy, poza tym uwielbia słuchać plotek. Jang Se Jin w każdym upatruje swego ojca. Myślałam, że padnę ze śmiechu jak się zapytała prezydenta czy znał jej matkę. Wygląda na to, że został jej jeszcze... cały kongres do przepytania. :rolly:

Co mnie drażni to pochodzenie głównej bohaterki. Nie żebym dyskryminowała czyjąś pracę, ale tak nie można. Z telewizyjnej przedszkolanki robić polityka. Załapała się do rządu używając tylko słów... no pewnie każdy tak może... ale dlaczego to musi być osoba kompletnie nieprzygotowana, nigdy nie kształcona w tym kierunku? Ja wiem... na naszym własnym politycznym podwórku nie raz już takich ludzi doświadczyliśmy.. może z tego wynika moja niechęć.
Dziwne dla mnie jest też, że zaraz jak się dostała to nagle taka obeznana jest we wszystkim. Miło widzieć, że jakiś polityk przykłada się do swojej pracy, ale ona... ona wydaje się taka mało wiarygodna dla mnie... Za szybko.. Trochę śmieszne są te reakcje na jej kolejne akcje. Dziadki mają miny jakby mieli zaraz zemdleć z oburzenia :rolly:

No i nie rozumiem... u nas jest tak, że jak ktoś zostaje prezydentem to automatycznie rezygnuje z członkostwa w partii i zostaje względnie neutralny... tymczasem tutaj nie dość, że prezydent należy do jakiejś partii, to jeszcze jedni chcą go z niej usnąć, a inni przekabacić do nowej... wtf?

Dalej... galeria sztuki wygląda mi bardziej na jakiś dom pokus...

Tak pisałam kilka dni temu, około 8 odcinka...

W tej chwili jestem po 15 i mam serdecznie dość.... Oglądałam z nadzieją, że może jednak.. może będzie jakiś przełom, zrobi się ciekawiej... Jednak jeśli chodzi o politykę, to nie może być ciekawiej. Jest do bólu męczącą i nawet te małe wstaweczki wspaniałej przyjaźni między Ajummą a Do Ya już nie pomagają. Nawet fakt że przy gadaninach, w których bez przerwy lecą tymi samymi dialogami> czytanie gazety nie pomaga... Bluszcz, który zwykle czytam miesiąc, skończyłam czytać w momencie kiedy skończył się 15 odcinek. To był moment, w którym stwierdziłam, że ta drama to chyba jakieś nieporozumienie... I... skoro ja się tak wynudziłam, w sumie już dłużej nie wiem o co tam chodzi, o ile nie o to samo co 5 odcinków temu, to... zastanawiam się co w tej dramie, oprócz sławnych aktorów widziała koreańska widownia....bo naprawdę jest ciężko.
Nie chcę spekulować za wiele, ale chyba po 6 czy 8 odcinku drama dostała nowego scenarzystę...czy reżysera? Już nie pamiętam, ale chciałabym zaznaczyć, że od tego momentu właśnie zaczyna robić się monotonnie....

Na koniec.. czy wątek ajummy i prokuratora może mieć w końcu jakiś progres??? Przecież akcja toczy się już co najmniej 2 lata od śmierci jej męża, możliwe, że nawet więcej... tymczasem oni nadal się przyjaźnią... Piękna jest ta ich przyjaźń, naprawdę relacja niesamowita i wiele no.. takich szlachetnych momentów, ale ALE? No właśnie co dalej... jak się okaże, że na koniec jednak nie kończą razem, a ona zostaje samotną panią prezydent to chyba naprawdę... :omg: ah szkoda słów...

Aha! I piosenka Gummy, bez względu na to jak piękna... sprawia, że robi mi się słabo kiedy po raz KOLEJNY słyszę ten sam refren..................................

A, jeszcze jedno 'aha' Chciałam tylko wspomnieć jeszcze, że napisy do tej dramy są naprawdę słabo zedytowane zwłaszcza odcinki 5-10. Jest wiele dialogów, które są napisane w kontekście nie osoby mówiącej, a o kimś innym, albo że ktoś cos zrobił a tak naprawdę to osoba stojąca obok... Męczące jest czasami czytać ten potok i wsłuchiwać się w to co dana osoba mówi, czy aby na pewno o to chodzi...
Może to wcale nie jest zauważalne i nie prowadzi do jakiegoś większego niezrozumienia <ostatecznie wszystkie te polityczne dialogi i tak idą w niepamięć> , ale ... no... ot taka mała uwaga ; )
Obrazek

Wróć do „K-drama”