[2010] Flames of Desire

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2010] Flames of Desire

Postautor: mootyl » 19 paź 2010

Kolejna drama tego typu po "Baker Kingu" i "Cinderella's Sister"... Intrygi, zemsta, dramaty, łzy i patologia czyli to co w tym roku mootyl upodobał sobie najbardziej. Śliczna i słodka Seo Woo + idol nastolatek Yoo Seung Ho xD

Gdy ambicje i pożądanie biorą górę nad uczuciami i zdrowym rozsądkiem...
FLAMES of DESIRE
AKA: Flames of Ambition

Obrazek

Info:
* Tytuł: 욕망의 불꽃 / Yokmangeui Bulkkot
* Wcześniej znana jako: 여자는 인생에 단 한 번 사랑을 한다 / Women Only Love Once in a Lifetime
* Gatunek: dramat, romans
* Odcinki: 50
* Stacja TV: MBC
* Czas emisji: 2010-Paź-02 do ???
* Czas nadawania: soboty i niedziele o 21:45

Obsada:

Obrazek
* Lee Soon Jae jako prezes Kim Tae Jin
* Lee Hyo Choon jako Kang Geum Hwa
* Jo Min Ki jako Kim Young Min
* Shin Eun Gyung jako Yoon Na Young
* Yoo Seung Ho jako Kim Min Jae
* Son Eun Seo jako Kim Mi Jin
* Seo Woo jako Baek Soo Bin / Baek In Ki

Opis:
Drama opowiada historię Yoon Na Young, której od maleńkości marzyło się bogactwo. Całkiem niewinnie i normalnie jak na dorastającą dziewczynkę gdyby nie fakt, że chciała osiągnąć ten cel przy pomocy nadzianego męża, a nie swoją ciężką pracą. Lata mijały, a sens życia Na Young pozostawał niezmienny. Chęć życia w luksusie była silniejsza od więzi rodzinnych czy jakichkolwiek wyrzutów sumienia. Bezwzględność i upór pozwoliły naszej bohaterce stać się synową bogatej rodziny (chaebol). Jednak to nie nasyciło jej żądzy posiadania... manipulując mężem i synem, próbuje odziedziczyć całą fortunę teścia. Jednak sekret z przeszłości jak i nowa miłość syna - popularna, kontrowersyjna aktorka Baek In Ki staje jej na przeszkodzie. Od teraz nic już nie będzie takie łatwe dla Na Young jak wcześniej gdyż na swojej drodze napotkała godnego przeciwnika...
* by mootyl_

Obrazek
*nawet plakat podobny do tego rodzinnego z "Baker King, Kim Tak Goo"

Ode mnie:
Wczoraj pochłonąłem wszystkie sześć odcinków, które wyszły i naprawdę wciągnęła mnie ta historia. Dramę można przyrównać do takich tegorocznych hitów jak "Baker King" czy "Cinderella's Sister", ale myślę, że klimatem jak i epickością bardziej kojarzy mi się z "Temptation of an Angel". Główna bohaterka to diabeł wcielony, która za wszelką cenę chce stać się bogata i wcale nie przeszkadza jej to, że przy okazji niszczy życie swojej krystalicznie dobrej siostrze, że pozbywa się własnego dziecka, że tyle nieszczęść na nią spadło... Cel uświęca środki powiadają.
Wyczytałem - zresztą nie ma co, wszędzie o tym wspominają, że drama to projekt regionalnego odłamu MBC - Ulsan. Jest to coś całkiem nowego i dziwnego, bo nie wiem jak to się ma do całej produkcji. Nie ważne... Chciałem powiedzieć, że twórcy dają radę mimo typowej dla takich dram śmieszności. Prawie uwierzyłem reżyserowi, że akcja dzieje się "in US", a tutaj taki zawód... no! :/ Jak zwykle wykorzystali amerykańską wioskę do tych scen. Zresztą śmieszny był też fakt, że wszyscy w Ameryce potrafią mówić po koreańsku xD
Co do dzieciństwa... dali popalić jak w Baker Kingu... dopiero w 6stym odcinku możemy zobaczyć już dorosłe dzieci. No i mimo małego Ma Juna i mojej ulubionej dziecięcej aktorki jak zobaczyłem Seo Woo to zsikałem się w majtki ze szczęścia xD Z góry przepraszam za kolokwializm, ale inaczej nie mogę. Strasznie podoba mi się jej rola. Kontrowersyjna, psychiczna, wulgarna + do tego jej wielkie, straszne oczy. Zakochałem się !
Co do roli Yoo Seung Ho to ja przejrzałem twórców na wylot. Nie ma to jak porządna reklama i kontrowersje. Z tego co widzę właśnie takie założenie ma ta drama... ma szokować :) Trochę przeszkadza mi wygląd aktora... bo widać, że rocznik 93 no ale Azjaci z natury młodo wyglądają.
STRASZNIE FAJNE były te pierwsze odcinki i już mnie wciągnęło :) Jedyny minus to główna bohaterka strasznie zajeżdża mi tą z "Temptation of an Angel" - no, ale może to na plus? Nie wiem... przede mną jeszcze 44 odcinki, a drama z odcinka na odcinek rośnie w siłę. Ma już ponad 15% oglądalność... Czyżby kolejny hit? (pierwsze odcinki to granice 9-10%)

Speciale:

NAPISY:
Odpowiedzialna jest grupa With S2
Dla niecierpliwych oczywiście pozostaje: http://www.viikii.net" onclick="window.open(this.href);return false;

Gdzie ściągnąć pliki?
Odsyłamy do tematu "ZAJRZYJ ZANIM ZAPYTASZ" xD

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2010] Flames of Desire

Postautor: anna-banana » 19 paź 2010

mootyl pisze: Dramę można przyrównać do takich tegorocznych hitów jak "Baker King" czy "Cinderella's Sister"

Porównanie jakiejś dramy do CS źle mi się kojarzy,od razu przychodzi mi na myśl jedna rzecz, hektolitry łez wylane w każdym odc xD
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

hmmm z Cinderella i hektolitrami łez ta drama nie ma nic wspólnego... po prostu tematyka zemsty, nienawiści i intryg :D
jeżeli miałbym przyrównać ją do czegoś to pierwsza na myśl przychodzi drama: "Temptation of an Angel", ale o tym już pisałem :D
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 19 paź 2010

Nie,no spoko,kumam,tylko taka jest pierwsza myśl kiedy słyszę CS. Ta drama była dobra,intrygi,zemsta i tak dalej,ale pierwsza myśl to hektolitry łez. Ale obie dramy łączy aktorka,mam nadzieję że w tej dramie nie gra takiej sierotki jak w CS
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

po moim podpisie można już się domyślić jaka to rola...
uwielbiam ją w tej dramie mimo, że może było ją jak na razie widać może przez 30min niecałe :D Taka wredna i psychiczna osóbka.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 paź 2010

Widziałem 1 ep i był dobry - z pewnością zerknę dalej, bo początek DUŻO CIEKAWSZY niż w Bułce (boże tam to była katorga od pierwszych minut :/ ) - ale znowu 5 epów dzieciństwa aż?? (no ale 50 epów, a nie 30, więc jeżeli będzie tak jak 1 ep, to spoko to przetrzymam). Sam tytuł wskazuje na melodramat "rodzinny", czyli intrygi itp dlatego się za to wziąłem... po 1 epie ciężko oceniać - zobaczymy później :) Właśnie ciekawi mnie bardzo "związek" Yoo Seung Ho z Seo Woo (jakoś sobie tego nie wyobrażam i dlatego wyczekuję XD ) No jeżeli ją porównujesz do Temptation, to na pewno to sprawdzę XD

Co do ratingów (mootyl po co wspominałeś?? - teraz moje wypociny o cyferkach będą XD ) to wątpię, bo Life Is Beautiful cały czas ma 20%, a niedługo drama się kończy - traci KBS1, który puszcza powtórki i dzięki temu MBC zyskuje - czy będzie hit ratingowy?? Tuż po Life rusza Secret Garden, który moim zdaniem ma ogromny potencjał zwłaszcza, że scenariusz wyszedł od pani City Hall, On Air, Hello Miss i serii Lovers, więc... (no i obsada - Hyun Bin, powracająca Ha Ji Won, Yoon Sang Hyun, Lee Philip). Poza tym niedługo rusza na KBS1 drama historyczna, a one zwykle z 15% mają (spostrzeżenia z ostatnich dwóch lat XD ), więc konkurencja będzie duża i na pewno będę śledził ratingi XD (ktoś myślał, że nie?? :P )

Ale 20%?? czemu nie?? (bo 30 to ja nie widzę przynajmniej do końca roku) Ja i tak się Dae Mul zachwycam w tej chwili :) Więc na bieżąco raczej nie będę w stanie komentować - zobaczymy XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

jordi co do cyferek "Life is Beautiful" chyba o innej godzinie leci czyli nie ma praktycznie rywalizacji pomiędzy nimi xD
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 paź 2010

obie są w soboty i niedziele o 21:45 - historyczna KBS1 też będzie o tej porze :)

dowód: http://www.dramawiki.pl/index.php?title ... tiful_(SBS), http://www.dramawiki.pl/index.php?title ... f_Ambition za dużo siedzę na wiki - znam na pamięć każdą godzinę i dni w tygodniu każdej dramy :P

A tak przy okazji dodam, że ciekawe iż w "dramie od 15 lat" można fucki pokazywać w Korei - TOŻ TO NIEPRZYZWOITE XD (i do Seo Woo jakoś mi to nie pasuje - może to wina Kopciucha?? XD )
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 20 paź 2010

no to już wiem co muszę obejrzeć - Seo Woo i plakat jak z buły -czyż mnie potrzeba czegoś więcej?
jordi pisze:bo początek DUŻO CIEKAWSZY niż w Bułce

Hmm dla mnie początek w bule był ciekawy ,więc tutaj może być tylko lepiej
anna-banana pisze:Porównanie jakiejś dramy do CS źle mi się kojarzy,

Oj mi też - przecież to przeciągnięte było o co najmniej 6 odcinków
Ale obie dramy łączy aktorka,mam nadzieję że w tej dramie nie gra takiej sierotki jak w CS

Mam nadzieję że bedzie to inna rola także niż w Tamrze -co sugeruje mootyla obrazek :)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 18 lis 2010

obejrzałam dziś 1szego epa.. nie wiem czemu.. ale po tym pierwszym epie czuje jakbym ogladala jakies połączenie The Birth of the Rich i Will It Sonw at Christmas... hmm.. hmm.. strasznie dużo tej historii sie tutaj włączyło.. tutaj były czasy obecne.. potem ta przeszłość.. zobaczymy jak sie dalsza akcja rozwinie..

edit

o fuk.. czemu ja wczesniej nie zauwazylam ze to ma miec 50 epów?? whyy??

edit

oglądam sobie 2-gi ep.. no i.. po pierwsze.. młodszego brata tego kolesia co studiuje w stanach gra nie kto inny jak.. znów król ze Scandala! po drugie.. tego kolesia co pracuje w pracowni ojca Na Young gra grubas z Chuno! boshe.. i kto jeszcze? :>
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 18 lis 2010

evelinux pisze: i kto jeszcze? :>

jeszcze jest król z Sungkyunkwan Scandal
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 18 lis 2010

no to juz na poczatku napisalam ze krol ze scandala xD

ale kurde.. jaki sposob na interesujaca randke.. czytac ksiazke w restauracji zajadajac dania..

[edit]

no no.. ale już po 3cim epie jestem i powiem że coraz bardziej wciąga mnie to.. wiec chyba nie byl to zly pomysl zeby zaczac ogladac.. a juz myslalm o tym zeby to skasowac z kompa i zapomniec o tym ze kiedykolwiek objerzalam 1szy ep xD

[edit]

ep 4 --> lool.. skąd ja wiedziałam że ta mała to będzie splitting image of her mother? masakra.. a ten młody MinJae? jakie przebrzydkie dziecko! fee! to az dziw ze takie brzydkie dzieci wyrastają na bożyszcza :D no i ta siostra Na Young.. jak ona może w ogóle patrzeć na tego kolesia?? i jeszcze tłumaczyć to że ją zgwałcił.. zaiste, nie pojmuję jej momentami.. choć i tak jest lepsza niż Na Young.. bo ta laska to juz w ogole bije wszelkie rekordy..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 21 lis 2010

hmm? kto mnie na to namówił? Mootyl? :confused: już jesteś trup. :drunk:

przekroczyłam 10 epów i czekam, bo dalej rawy, i nagle mnie oświeciło, że to ma 50 epów.
Tak jakby na początku już był koniec, więc jestem ciekawa,jak to zakończą, ale jestem oficjalnie zakochana w tej dramie.
Postacie niewątpliwie tragiczne, nikogo nie oceniam, bo każdy z nich ma swoje za kołnierzem.

Naszą główną bohaterkę za każdą krzywdę spotyka mało wyjątkowa" nagroda", to chodząca destrukcja siebie i innych. Pomimo tego żywię do niej wiele szacunku widząc, jak się rozwija intelektualnie i jeden moment z jej życia( karmienie surowym mięchem tego zblazowanego paniczyka) powoduje u mnie wiele sympatii do niej. Poza tym jest szczera, nie ukrywa nigdy niczego, mówi, że chce być bogata, mówi, czego chce i jest bezkompromisowa. I ma wiele szczęścia mimo wszystko.
Przykro patrzy się na tych, co im z deka życie spaprała, bo własnej siostrze się takich rzeczy nie robi. Mężuś zasłużył, tylko te dzieci cierpią.

Nasza córka pani głównej to psycholka sama w sobie. nie wiem czemu jej role takich " tragicznych" postaci pasują. Jej twarz jest jakaś taka martwa, niby ładna, ale coś mnie odrzuca zawsze, jak na nią patrzę i ten jej głos :omg:
syn jak widać biedny, nieświadomy i pokrzywdzony
Czekam, co będzie niebawem i Pozdrrrrrrawiam moootyla - czekaj na duszące uściski :mrgreen:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 22 lis 2010

KartoflAnka pisze:hmm? kto mnie na to namówił? Mootyl? :confused: już jesteś trup. :drunk:

noo mnie nikt na to nie namawial.. ale ja juz szybciej bo po 1szym epie sprawdzilam i sie dowiedzialam ze to ma az 49 kolejnych.. ale wciąga jak jasna cholera.. a moze poczatek.. tak sobie mysle to byl przedstawiony tlyko alternatywny jakis sposob zakonczenia? moze jednak sie skonczy jakos inaczej? a moze to jest tylko czesc.. moze to bedzie gdzies w polowie a potem sie okaze ze tamta laska nie uamrla i szrobia inne zakonczenie? xD

KartoflAnka pisze:Postacie niewątpliwie tragiczne, nikogo nie oceniam, bo każdy z nich ma swoje za kołnierzem.

ja tam nikogo nie lubie. no najbardziej to bym jeszcze mogla lubiec siostre glownej bohaterki choc ona to tez straszne dziwadlo.. ha.. podoba mi sie malzenstwo tego najstarszego syna.. na razie to tlyko o nim chyba mozna powiedziec ze mu sie udalo malzenstwo.. bo ten sredni syn.. ojojoj.. myslalam na poczatku ze tez sa fajnym malzenstwem ale widac jego zona ma jednak przerost ambicji nad uczuciami.. ale glonej bohaterki zniesc nie moge.. choc ostatnimi czasy (ajkies 2 ostatnie epy) troche mniej mi dzialala na nerwy.. mzoe dlatego ze akcja spowolnila i nie miala kogo zabijac czy generalnie komu wyrządzać krzywd.. i szerzyc ogolnego nieszczescia.. a jak sie maz na nia rzucil z haslem "ze wystarczy jedno slowo zeby on ja pokochal" wtf? myslalam z ebedzie na nia wiecznie obrazony.. no dobra.. Minjae jest kjut.. jego lubie najbardziej.. choc troche mnie gnebi fakt ze ten chlopczyk co go gra ma 17 lat.. wiec i na niego sie niebardzo jest co napalać.. wiec dla kogo ja ta drame ogladam???? pierwszy raz ogladam drame nie bedac zafascynowana zadnym bohaterem.. chyba cza sna wizyte u lekarza.. cos z emna nie tak..

KartoflAnka pisze:Nasza córka pani głównej to psycholka sama w sobie. nie wiem czemu jej role takich " tragicznych" postaci pasują. Jej twarz jest jakaś taka martwa, niby ładna, ale coś mnie odrzuca zawsze, jak na nią patrzę i ten jej głos :omg:

ona w ogle caly czas wyglada z twarzy jakby 3 sekundy wczesniej ryczala.. i nie chce tutaj panow obrazac w zadnym wypadkuy ale ona jak dla mnie ejst po prostu brzydka.. no nie podoba mi sie.. taka jakas w ogole niewymiarowa jest.. usta ma tkaie wielkie.. glowe taka małą.. nawet w Tamnie mi sie nie podobala..

i w ogole, Ania, fajnie ze skomentowalas :) bo juz mi sie w tym temacie samej nudzilo.. (ile mozna edytowac swojego posta? :) )
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 22 lis 2010

i w ogole, Ania, fajnie ze skomentowalas :) bo juz mi sie w tym temacie samej nudzilo.. (ile mozna edytowac swojego posta? :) )

spoko Ev :smitten: ja z reguły jak się biorę za coś to lecę po kilka epów, a już szczególnie, jak to ma 50, bo bym potem psychicznie nie wyrobiła.
no ja tak w tajwanach sama do siebie mówię.

a tam nikogo nie lubie. no najbardziej to bym jeszcze mogla lubiec siostre glownej bohaterki choc ona to tez straszne dziwadlo.. ha.. podoba mi sie malzenstwo tego najstarszego syna.. na razie to tlyko o nim chyba mozna powiedziec ze mu sie udalo malzenstwo.. bo ten sredni syn.. ojojoj.. myslalam na poczatku ze tez sa fajnym malzenstwem ale widac jego zona ma jednak przerost ambicji nad uczuciami.. ale glonej bohaterki zniesc nie moge.. choc ostatnimi czasy (ajkies 2 ostatnie epy) troche mniej mi dzialala na nerwy.. mzoe dlatego ze akcja spowolnila i nie miala kogo zabijac czy generalnie komu wyrządzać krzywd.. i szerzyc ogolnego nieszczescia.. a jak sie maz na nia rzucil z haslem "ze wystarczy jedno slowo zeby on ja pokochal" wtf? myslalam z ebedzie na nia wiecznie obrazony.. no dobra.. Minjae jest kjut.. jego lubie najbardziej.. choc troche mnie gnebi fakt ze ten chlopczyk co go gra ma 17 lat.. wiec i na niego sie niebardzo jest co napalać.. wiec dla kogo ja ta drame ogladam???? pierwszy raz ogladam drame nie bedac zafascynowana zadnym bohaterem.. chyba cza sna wizyte u lekarza.. cos z emna nie tak..

No ja bym raczej im tam wszystkim w tej dramie proponowała zakład psychiatryczny ze wzmacnianymi drzwiami. i faktycznie można tu nikogo nie lubić, choć ja mam do głównej bohaterki wiele sympatii za upór, bezkompromisowość i tę wredność.

Podoba mi się, ze w tej dramie każdy obnosi się " na wierzchu" ze swoimi uczuciami i przeżyciami, nikt niczego nie ukrywa. Momentami wydaje się LOL, jacy wszyscy w tym świecie okrutni, ale ta jej siostra równoważy wszystko tą swoją melancholią i miłością, czyli światełko w tunelu dla wszystkich. Jestem ciekawa,czy ona jednak nie zmieni się na złą, bo w sumie i tak też miała tajemnice, nie?

Wróć do „K-drama”