[2010] Secret garden

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2010] Secret garden

Postautor: anna-banana » 02 lis 2010

SECRET GARDEN

Obrazek

* Tytuł oryginalny: 시크릿 가든
* Tytuł (latynizacja): Sikeurit Gadeun / Secret Garden
* Gatunek: dramat fantasy
* Liczba odcinków: 20
* Nadawca: SBS
* Emisja: 13.11.2010 - 16.01.2011
* Czas emisji: sobota i niedziela, 21:45
Soompi Thread

Obsada:
* Hyun Bin jako Kim Joo Won
* Ha Ji Won jako Kim Ra Il
* Yoon Sang Hyun jako Oscar (kuzyn Joo Won)
* Yoo In Na jako Min Ah Young (współlokatorka Ra Il)
* Kim Sa Rang jako Yoon Seul
* Lee Philip jako Im Jong Soo

Historia o tym, do czego może doprowadzić niespodziewane uczucie spowodowane odrobinką magii...

Kim Joo Won (Hyun Bin) to arogancki właściciel dobrze prosperującego centrum handlowego. Gil Ra Im (Ha Ji Won) to kaskaderka. Pewnego dnia drogi Joo Won i Ra Il skrzyżują się. Joo Won nigdy nie kochał żadnej kobiety, więc nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie uczucia w nim drzemią.
W wyniku kolejnych nieporozumień dusze Ra Im i Joo Won zamieniają się ciałami. Ra Im budzi się w ciele Joo Won'a, którego dusza zajmuje ciało kobiety. Czy ten "czar" da się odkręcić? Czy nasi bohaterowie przyzwyczają się do swoich nowych ciał?

Czy kuzyn Joo Won'a, czyli podupadła "gwiazda" Oscar (Yoon Sang Hyun) coś zauważy? A może współlokatorka Ra Im, pracownica centrum należącego do Kim Joo Won, Im Ah Young (Yoo In Na) odkryje prawdę? Czy rodzącemu się uczuciu nagle nie przeszkodzi ambitna Yoon Seul (Kim Sa Rang), którą Joo Won poznaje na zaaranżowanym spotkaniu przedmałżeńskim?
dramawiki.pl

Obrazek

Nagrody

* 2010 SBS Drama Awards:
o Nagroda internautów dla najlepszej dramy
o Nagroda dla najlepszego aktora w dramie specjalnej - Hyun Bin
o Nagroda dla najlepszej aktorki w dramie specjalnej - Ha Ji Won
o Nagroda internautów dla najlepszego aktora i aktorki - Hyun Bin i Ha Ji Won
o Nagroda Top 10 - Hyun Bin i Ha Ji Won
o Nagroda dla najlepszej pary - Hyun Bin i Ha Ji Won

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2010] Secret garden[z]

Postautor: jordi » 02 lis 2010

Sam po trailerach nie mam pojęcia co to jest - miał być melodramat (SBS od lipca tak gadał), w trailerach widzę na przemian komedię, dramat i akcję (ale to wynika z zawodu postaci granej przez Ha Ji Won) - jak dla mnie zanosi się na obyczajowy romans z domieszką komedii (czyli to, w czym pani scenarzystka jest najlepsza - City Hall w końcu stworzyła)...

No nic ja czekam bo Ha Ji Won wygląda pięknie jak nigdy (ależ nie cierpiałem jej wyglądu w Hwang Ji Ni :P ), a i Hyun Bina polubiłem po Friend Our Legend - dodatkowo wiemy, że w lutym tuż po emisji dramy Bin idzie do woja (bo ma 28 lat)...

PS. Prawie zapomniałem - koszmarny fryz Yoon Sang Hyun - kto mu tego grzyba zrobił?? XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 02 lis 2010

czytalam o tym na am-addiction.. ciekawa jestem co to będzie.. bo tytuł przyznam tak nostalgicznie brzmi.. :D
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 09 lis 2010

No i mamy pierwsze plakaty ; )

Spoiler! Obrazek
Obrazek

Podobają mi się ;) Nawet jeśli przypominają plakaty innych dram ; ))) (ten pierwszy od razu skojarzył mi się You're beautiful, a ten drugi z jakąś japońską dramą ^^)
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 09 lis 2010

Czytając jednego z newsów na dramabeans aż parsknęlam ze śmiechu na mieszankę gatunków jaką bedzie ta drama:
body-swapping fantasy-romantic-melo-comedy

Ale jak ja uwielbiam takie mieszanki ^^ To moze być równie dobrze wielka porażka ale także świetna pokręcona drama ;)
A te plakaty to już w ogóle :P Tez mi sie podobają ale jakoś nie pasują do siebie x) Pierwszy wygląda jak plakat disneyowskiej Mary Poppins xP
Spoiler! Obrazek a drugi kojarzy mi się z plakatem do smutnego i dobijajacego Closer
Spoiler! Obrazek

Hmmm.... XD Gatunkowy misz-masz w rzeczy samej xP

a ten drugi z jakąś japońską dramą ^^)

X) tez prawda ;) Mi od razu przychodzi na myśl Ryusei no Kizuna :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 09 lis 2010

A te plakaty to już w ogóle Tez mi sie podobają ale jakoś nie pasują do siebie x) Pierwszy wygląda jak plakat disneyowskiej Mary Poppins xP

a drugi kojarzy mi się z plakatem do smutnego i dobijajacego Closer

Ah fakycznie~! Mój spaczony Azją umysł już nie wychwytuje kultury zachodu ;p
X) tez prawda Mi od razu przychodzi na myśl Ryusei no Kizuna

Też prawda, sprawdziłam i właśnie o to mi chodziło XP

I w ogóle ja nie wiem, czy dramabeans ostatnio napisała w żartach czy to prawda, ale .... lol przeczytajcie sami XP
"Episode 1, which is where this scene will be found, as Hyun Bin’s character, a prickly department store owner, runs into the stuntwoman played by Ha Ji-won. (They’ll later switch bodies/souls and fall in love with /themselves/ each other.)"

Sounds like fun :rolly:
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 12 lis 2010

W oczekiwaniu na 1 ep wyszedł 1 part OST (do znalezienia praktycznie na wszystkich popularnych downloadach z k-popem)

Moje oceny:

1. Baek Ji Young - She Was bądź też Geuyeoja (4:34)

Piosenka typowa dla tej artystki - ładna ballada, ale jak będzie puszczana co 20 minut jak to było z piosenką z IRIS to ją znienawidzę XD (4/6)

2. 4Men ft. Mi - Here I Am (3:55)

I 4Men i Mi znamy z OST Bad Guy - ta piosenka nie zawiedzie fanów piosenek tych artystów - Mi ma śliczny, delikatny głosik (no i Here I Am akcentuje PO ANGIELSKU - pan z 4Men też) - naprawdę śliczna ballada - na pewno lepsza od Baek Ji Young (5/6)

3. Yoon Sang Hyun - Look bądź też Balabonda (4:30)

Jestem pozytywnie zaskoczony jak przy Lee Joon Hyuk z I Am Legend XD Oscar ma być aktorem i piosenkarzem jednocześnie. Wnioskuję, że tę piosenkę zaśpiewa w scenie jego koncertu (gdzie ma być 5000 widzów XD więcej niż w YB na koncertach ANJELL) - trzeba przyznać, że YSH ma ładny głos i muszę przyznać, że ta piosenka najbardziej mi się podoba - jest typową balladą, ale kurczę głos YSH naprawdę mi się spodobał XD (5+/6)

W następnym parcie ma wyjść ponoć piosenka śpiewana przez Kim Bum Soo (czyli też ballada - zawalą nas takimi pieśniami, jak w Bad Guy XD )
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2010] Secret garden

Postautor: thon » 15 lis 2010

epizod 1
Mamy rozkapryszonego milionera ,przygasłą gwiazdę estrady -bawidamka ,panienkę lecącą na pana nr1,panienkę lecącą na pana nr -gwiazdkę ekranu i kaskaderkę od dawna zabujaną w panu nr2 .W wyniku pomyłki Joo Won (pan nr1) bierze Ra Im (panią kaskaderkę) za panią nr 1 - co prowadzi do szeregu nieporozumień ,komplikacji i w pierwszym epku stanowi oś fabuły.Moją uwagę zwróciły efekty wspecjalne - niestety niektóre są zabójcze ,a niektóre przemilczę - powód pewnie prozaiczny - $$$,ale drama zapowiada się smakowicie ,napisy do pierwszego epka są na soompi - ja po pierwszym epku wiem że będę oglądał dalej
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 15 lis 2010

A ja powiem ze nie jest dobrze ;) Obejrzalam pierwszy epizod i kompletnie sie zgubilam o co chodzi ;) Boję sie że tak będzie przez całą dramę ;)
Ależ czy to ważne.....
Philip shiiiiiiii <3333333 I to zakochany Philip shi... Boże, boże ja nie przeżyję tej dramy :melt:

Ok, ok jestem spokojna ^^ Po za faktem że gubiłam wątek fajnie było znowu zobaczyć Ha Ji Won na ekranie no i krzyczący Hyun Bin - bezceność :D Też mam zamiar oglądać dalej bo... w dalszych epach zapowiada sie tak cudownie rozhisteryzowany Hyun Bin że oj :D
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 lis 2010

daydreamer4 pisze:Obejrzalam pierwszy epizod i kompletnie sie zgubilam o co chodzi ;) Boję sie że tak będzie przez całą dramę ;)

Ej no nie przesadzajmy -fabuła prosta jak sznurek w kieszeni ,znaczy się nie - prosta jak konstrukcja cepa - pani A zakochuje się w panu B ,pan B zaczyna zakochiwać w pani B która od dawna buja się w panu A
pan A -piosenkarz
pani B- kaskaderka
pan B -zblazowny milioner
pani A -zblazowana i rozkapryszona milionerka
dochodzi jeszcze pani C - gwiazdka filmowa mająca romans z panem A
i to na razie całą fabuła :)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 16 lis 2010

SECRET GARDEN - misja rozpoczęta... :rolly:

EPIZOD 1

Po pierwsze - Co za dom! Maaaaaaaaamo! Ja chcę taki dom [najlepiej razem z właścicielem ale o tym sza!]
Po drugie - Co za miecze...... :rolly:
Po trzecie - Co za dres :rolly: Reszta wypowiedzi - vide punkt pierwszy...
Po czwarte - Yoon Sang Hyun - [hi hi hi]
Po piąte - Lee Phlip - [zakochany Lee Philip :melt: i .... mówiący Lee Philip .... Lee Philip w kitce.... :melt: ]
Po szóste - czy naprawdę muszę to pisać ? :melt: ....................... Hyun Bin...................... :melt: [i znowu patrz punkt pierwszy] - Jakiś taki jakby chudszy Hyun Bin, znowu w roli bogatego palanta... ale... LOL nie taki palant straszny... Palant ma fobie i wrażliwe ma serduszko. I wysoką opinię na temat swojego wyglądu ... LOL Także.... ten.... jakby to... wzięty za chłopca na posyłki.... LOL :rolly: Nie mogę.... :rolly: .... zgłupiał... :rolly: pokazywanie metki! Mina! Chłoptaś ze wsi! ....... ............ ............ ............. ............ Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy............. *dławi się śmiechem*

No i spojlery..... Hyun Bin, któremu jako kobiecie chce się siusiu....... Yyyyyyyyyyyyyyyy..... nie wytrzymam........
:volli:
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 16 lis 2010

ep1

O matko, zwalam to na karb swojej nocnej bezsenności, ale... zasnęłam. :roll: :oops:

W subie fabuła mi sie średnio jak na razie podoba. Trochę słabo tu wychodzi ta mieszanka akcji i komedii. Wybitnie w żadnym momencie nie padłam ze śmiechu na dywan i nie zaczęłam się turlać, ani też mi oczy z orbit nie wyszły, jak Ra Il się pojedynkowała. Co nie znaczy, że nie ma dobrych punktów. Uważam, że powinni wyrzucić wszystkie wątki poza parą Ra Il + Joo Won (czyli Hyun Bin). Hyun Bin generalnie jest światełkiem tej dramy, świetny jest. I genialne interakcje z bohaterką. A to ją pomówił, a to dostał od niej kopa. I ostatecznie postanowił być... No, nie tyle dobry. Szlachetny! ;)
Wątek Philipa w ogóle mi się nie podoba, bo będzie chyba mdlący i przecierpiany. Chyba, że dostanę jakiś dowód, że nie. Ale strasznie nie chcę, żeby akurat on miał taką rolę. Za co? Za coooo?
I te wszystkie wredne zołzy, rozpustne gwiazdy i inni bohaterowie. W pierwszym odcinku nie pokazali zbytnio charakterku. Może to tylko przez to, że dopiero początek. Ale... oni są tłem póki co. I będzie im trudno wyjść z cienia (u mnie) jakąś dobrą historią.

Volli pisze:Także.... ten.... jakby to... wzięty za chłopca na posyłki.... LOL

Hahaha. Wieeesz, Książę i Żebrak.

Volli pisze:Co za dres :rolly:

A+

thon pisze:Moją uwagę zwróciły efekty wspecjalne - niestety niektóre są zabójcze ,a niektóre przemilczę - powód pewnie prozaiczny - $$$

Też mi się wydaje, że trochę poklejone.

Ale się napalam dalej, że będzie dobrze. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 16 lis 2010

Ej no nie przesadzajmy -fabuła prosta jak sznurek w kieszeni ,znaczy się nie - prosta jak konstrukcja cepa - pani A zakochuje się w panu B ,pan B zaczyna zakochiwać w pani B która od dawna buja się w panu A

Konstrukcja cepa powiadasz ? Za dużo tych A i B :)
Zartuje... dobra przyznaję nie przykładałam większej wagi do fabuły tego odcinka - tym bardziej ze odrobinę mnie znudziła. Skupiałam się głównie na dwóch rzeczach: Philiiiip shiiii <33 i Hyun Binku przeuroczym ^^

Wątek Philipa w ogóle mi się nie podoba, bo będzie chyba mdlący i przecierpiany. Chyba, że dostanę jakiś dowód, że nie. Ale strasznie nie chcę, żeby akurat on miał taką rolę. Za co? Za coooo?

Klątwa Yulaaaaa!!! Nieeee!! Choć, jeśli chodzi o mnie to przecierpię z nim każdą cudowną sekundę jego smutnych spojrzeń i zaciętych min, tachania głównej bohaterki na rękach i w ogóle... ok - niech mi ktoś da bana na pisanie o nim xPP Mam szczerą nadzieję ze klątwa Yula nie dosięgnie mojego kochanego. :puppy:
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 17 lis 2010

Odcinek Drugi - wypisy

Numer 1
- Woriwori wow wow wow... [ xD xD xD]

Numer 2
- Mogłabyś pić szybciej tę kawę? Chcę tylko numer telefonu i wyjść stąd jak można najszybciej.

Numer 3
- Wczoraj zmieniłaś w końcu to zakrwawione ubranie, ale obawiam się że od dzisiaj będziesz za mną chodzić z mokrymi włosami. Czemu?
- Zakrwawione co?
- Nie musisz tego wiedzieć, żeby pomóc mi zdecydować czy muszę czy też nie muszę iść z tym do lekarza.

Numer 4
- No i jest jeszcze coś co ci chciałem powiedzieć, a teraz mam sposobność więc uważnie mnie słuchaj ...............
...... To .....ubranie jest ... naprawdę drogie.

Numer 5
[odnośnie dresu]
- Czy masz właśnie zamiar zrobić sobie słit-focię* przed płonącym budynkiem?

Numer 6
-Dlaczego nie jesz? To pyszne!
-No nie... Dlaczego świnia to świnia? Świnia jest świnią bo ma dużo mięsa. Więc dlaczego zamiast mięsa jecie skórę?
-Nie jadłeś tego? To jest naprawdę dobre!
-To spróbuj "Mak Chang"
-Czy przez "Mak Chang" rozumiesz wnętrzności?.... Zboczeńcy!"

*self-cam - credits to Kajak...
:volli:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 20 lis 2010

W sumie nie miałam zamiaru tego oglądać,ale wyszło tak że połknęłam te dwa epy ze smakiem. Hyun Bin czyli Pan-dres-z-cekinkami na początku wydawał mi sie dziwny,ale w drugim epie się ładnie rozkręcił i to dzięki niemu miałam dobra zabawę,zwłaszcza kiedy pytał kuzyna czy zna kogoś kto płaci miesięczny czynsz i kiedy ten nie rozumiał sytuacji wytłumaczył mu na przykładzie filmów national geographic,tak jak by ludzie biedniejsi byli jakimiś dziwnymi okazami zwierzątek które pokazują w filmach przyrodniczych :)
Czekam z utęsknieniem na akcje zamiany ciał,bo wtedy będzie chyba jeszcze zabawniej :D
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-drama”