[2008/09] I Love You, Don't Cry

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2008/09] I Love You, Don't Cry

Postautor: Maura » 02 gru 2010

I Love You, Don't Cry
사랑해, 울지마

Obrazek

inne plakaty ; )
Spoiler! Obrazek
Obrazek

Tytuł: 사랑해, 울지마 / Saranghae Wool-ji-ma / I Love You, Don't Cry
Rodzaj: Romans, Familijny
Liczba odcinków: 132 (po 34 minuty)
Stacja i czas emisji: MBC, 17 listopada 2008 - 22 maj 2009, od pon do pt

Obsada
Lee Yoo Ri jako Jo Mi Soo
Obrazek
Lee Jung Jin jako Han Young Min
Obrazek
Oh Seung Hyun jako Min Seo Young
Obrazek
Lee Sang Yoon jako Jang Hyun Woo
Obrazek

Opis
Young Min był zaręczony z Seo Young. Wszystko wygląda pięknie do czasu, gdy na horyzoncie pojawia się była Young Mina i podrzuca mu na wychowanie ich 6 letniego synka. Zaręczyny oczywiście zostają zerwane, a rozgoryczony pan profesor od teraz musi się zająć chłopcem. Ponieważ nie ma ani czasu, ani pojęcia jak opiekować się malcem, zatrudnia do pomocy Mi Sun, z którą do tej pory nie był w zbyt pokojowych stosunkach.

Jak będzie? Pewnie tak jak wszyscy myślimy ;p A po drodze cały stosik komplikacji..............

Ode mnie
<nie ma to jak sobie samej spoilerować dramę XP > <no, ale od czegoś trzeba wyjść ;D>

Stwierdziłam, że nie daję rady w tygodniu z godzinnymi dramami i potrzeba mi czegoś krótszego. A ta drama wydała się idealna. Chciałam ją już obejrzeć dwa lata temu, kiedy to miałam fazę na Lee Jung Jina, ale oczywiście wtedy nic nie wskazywało na to, że ktokolwiek dramę zsubbuje. Jak już viikii zsubbowało, to z kolei była tylko dostępna w Ameryce itd itd. A przedwczoraj przeglądam sobie am-addicts i jest! Tzn są napisy do 95 odcinków i kolejne w trakcie robienia!

Co do samej dramy to narazie jest ok. Tzn po 7 odcinkach. To nie będzie na pewno jakieś mistrzostwo świata i wiem, że najpierw będą miała fazę przez jakieś 30-40 odcinków, potem mi się znudzi, może ją nawet znielubię... porzucę. Póki co trzymać kciuki ^^ <a może ktoś dołączy? : ) >

No i jak narazie to nie Lee Jung Jin zasłania mi ekran, a Lee Sang Yoon, który jest :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: Gra on przyjaciela głównej bohaterki. Ale ta przyjaźń jest taka no... powiedzmy, że mili państwo chyba nie wytyczyli sobie wyraźnej granicy między tym czym dla siebie są, a.. czym mogą się stać ; ) W każdym razie są absolutnie uroczy i tej chwili to właśnie im kibicuję w.... we wszystkim XP <3

Linki
Am-Addiction Rawy + Napisy
Viikii wydaje mi się, że pliki są już dostępne dla wszystkich, odcinki są w pojedynczych partach, w jakości hq

Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2008/09] I Love You, Don't Cry

Postautor: thon » 19 sty 2011

Ja obejrzałem dopiero 9 odcinków i fakt - jaka bedzie główna para i zakończenie historii to chyba oczywiste,mnie ciekawi teraz czy to co powiedziała mamuśka z USA to jedyny motywem pozostawienia dziecka u ojca ,jeżeli tak to kawał wrednej małpy,ale coś mi się zdaje że nie ,za dużo płakała - może jakaś choroba ? No i ciekawi mnie co z tym uciekającym mężem - cwaniaczkiem, co z mężem stewardessy którego teściowa też jak widzę zbytnio nie lubi(delikatnie mówiąc).
Maurze podoba się LSY , ja z kolei przychylnym okiem patrzę na sympatyczną Lee Yoo Ri - jej bohaterka nie jest mdła a taka jakie lubię -pełna werwy i nie daje sobą pomiatać.
Na razie najbardziej wzruszające momenty dla mnie to :
Spoiler! Obrazek
Obrazek

i teraz czekam cierpliwie aż ściągną się dalsze odcinki :)
Edit po 20 odcinkach. Drama jest dobra ,nawet jak na standardy codziennej dramy - bardzo dobra.Nie ma jak na razie nużących wątków,jedynie co może niepokoić to złe poprowadzenie wątku odnalezionej po 36 latach babki która opuściła własne dzieci , i tego nieszczęsnego męża - utracjusza.
Ach - i na wszelkie choroby Koreańczycy mają uniwersalne lekarstwo - szklanka zimnej wody :D
Edit : Ale się porobiło - powrót marnotrawnej siostrzyczki z USA i prawda o narodzinach Mi Soo
Edit po 38 odcinkach
Ależ ta Seo Young wredna - jak pies ogrodnika ,sama nie zje a innemu nie da,najpierw zrywa zaręczyny,odwołuje ślub a jak widzi że Mi Soo przebywa często z Young Minem to jej grozi ,daje z plaskacza w twarz, a teraz jeszcze mówi że chce zacząć wszystko od nowa i że gotowa jest w końcu zaakceptować Joona,choć ta akceptacja nie ma nic wspólnego z faktem że darzyłaby te dziecko miłością i czułością.Następna postać do władców Mordoru
Po 50 epkach. - I znów się narobiło ,cięzkie chmury zawisły nad naszą parą,naprawdę nienawidzę Seo young.No i wkurza mnie ta babka co wróciła po 36 latach - jej głos sprawia że ściszam tv na minimum a jest tak wytapetowana że nieszczęście!!!
Ale całym sercem jestem za dzielną Mi Soo - podoba mi się jej dobroć ,niewinność i szczerość.Mi Soo fighting!!
po 100 epkach.Sytuacja zmieniła się diametralnie - akcja przeniosła się rok do przodu i ....zbaraniałem.Nie ,ja tak nie chcę ,na dodatek powrót z Paryża wredoty zapowiada że przez ostatnie 30 odcinków jeszcze sporo się będzie działo
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2008/09] I Love You, Don't Cry

Postautor: thon » 26 sty 2011

Ocena całości: jak to w takich pozycjach bywa nie ma lekko i nic przez cały czas nie układa się na rękę naszym bohaterom ,od około 100 odcinka ,gdy wraca z Paryża Seo Young ,drama staje się wyjątkowo depresyjna,dziewczę wszystkich szantażuje,straszy,knuje i intryguje a reszta tylko tuli uszy po sobie i z bólem serca i łzami na policzkach przyjmuje cios za ciosem- aż mi się momentami słabo od tego robiło.Powód rozpadu Mi Soo z Young Minem wydaje mi się z pozycji Europejczyka co najmniej dziwaczny i niedorzeczny,ale chyba tam takie coś byłoby powodem do rozstania.
Urzekła mnie Lee Yoo Ri - subtelna ,ciepła i miła osoba.
Podobała mi się też momentami muzyka w dramatycznych i ważnych momentach niczym z dobrego thrillera.
Gdyby skrócić dramę o 30-40 odcinków byłaby bardzo dobra,a tak jest, jak dla mnie,tylko dobra.
Ocena 6/10

Wróć do „K-drama”