[2007]The King and I

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2007]The King and I

Postautor: thon » 02 gru 2010

The King and I

Obrazek

Tytuł oryginalny: 왕과 나
Tytuł (latynizacja): Wanggwa Na
Tytuł alternatywny: The King and I / King and Me
Gatunek: drama historyczna
Liczba odcinków: 63
Nadawca: SBS
Emisja: 27.08.2007 - 01.04.2008
Czas emisji: poniedziałki i wtorki o 21:55

Fabuła:

Drama opowiada historię życia Kim Cheo Seon'a podczas panowania dynastii Joseon. Jako służący wielu koreańskich królów, Cheo Seon, zostaje służącym króla Seongjeong'a, aby chronić swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, So Hwa, która jest drugą konkubiną króla.

Obsada

Obrazek
Oh Man Suk jako Kim Cheo Seon
Joo Min Soo jako Cheo Seon (nastoletni)

Obrazek
Koo Hye Sun jako Yoon So Hwa
Park Bo Young jako So Hwa (nastoletnia)
Obrazek
Ko Joo Won jako Król Seongjong
Yoo Seung Ho jako Jaeulsangun (nastoletni)

* Lee Jin jako Jung Hyun
* Jun Kwang Ryul jako Jo Chi Kyeom (przełożony eunuchów)
* Jun In Hwa jako Queen Dowager Insu (matka Seongjong'a)
* Yang Mi Kyung jako Królowa Matka Jeonghee (babka Seongjong'a)
* Jun Hye Bin jako Seol Young (adoptowana siostra Chi Kyeom'a)
* Ahn Jae Mo jako Jung Han Soo (eunuch)
o Baek Seung Do jako Han Soo (nastoletni)

W pozostałych rolach:

* Shin Goo jako Noh Nae Si (adopcyjny ojciec Chi Kyeom'a / były eunuch)
* Kim Soo Mi jako Soginopa (osoba pilnująca dyscypliny w miejscu treningowym eunuchów)
* Yoon Yoo Sun jako Wol Hwa (matka zastępcza Cheo Seon'a / córka Soginopa)
* Han Jung Soo jako Do Geum Pyo (eunuch)
* Kang In Hyung jako Moon So Un (eunuch / przyjaciel Cheo Seon'a)
* Kang Nam Gil jako Choi Cham Bong
* Kim Ha Kyoon jako Jang Soon Woo
* Jung Tae Woo jako Yeon San Geun
o Jung Yoon Suk jako Yi Yoong (dziecko)
* Park Ha Sun jako żona Yeon San'a
* Kang Jae jako Kim Ja Won
o Choi Soo Han jako Kim Ja Won (dziecko)
* Ahn Kil Kang jako Gae Do Chi
* Kim Hyuk jako Park Deok Hu (pierwsza miłość Pani Yoon)
* Jung Eun Chan jako Yoon Ki Hyun (starszy brat Pani Yoon)
o Ho Hyo Hun jako Ki Hyun (nastoletni)
* Lee Geon Joo jako Song Gye Nam (znajomy eunuch Cheo Seon'a)
o Maeng Chang Min jako Song Gye Nam (nastoletni)
* Kim So Hyun jako Pani Jung (żona Chi Kyeom'a)
* Han Da Min jako Królowa Kong Hye (1. królowa króla Seongjong'a)
* Han So Jung jako królewska dama Um
* Yang Jung Ah jako Pani Oh (matka Cheo Seon'a)
* Kim Jung Min jako Beodeuri
o Jo Jung Eun jako Beodeuri (nastoletnia)
* Lee Young Eun jako członek pałacu
* Kim Da Hyun jako Choi Ja Chi
* Kim Yong Heon jako Eom Nae Kwan
* Kim Myung Soo jako Yang Sung Yoon
* Kim Byung Chun jako Yang Seong Yun
* Kim Sa Rang jako Er Yoon Chang (giseng)
* Kim Jong Kyu jako Han Myung Hwe (ojciec Jung Hyun / minister)
* Park Dong Bin jako Goo Sung Gun (minister)
* Yoon Hye Kyung jako Eom Gwui In
* Yoo Min Ho jako król Yejong (wuj Seongjong'a)
* Jun Han Eun jako młoda So Un
* Sun Woo Jae Duk jako Yoon Ki Kyun (ojciec So Hwa)
* Choi Jung Won jako Pani Shin (żona Ki Kyun'a)
* Kim Byung Se jako król Sejo
* Lee Il Jae jako Kim Ja Myeong (ojciec Cheo Seon'a)
* Jung So Young
* Oh Soo Min
* Lee Sang Won
* Kang Soo Han

Dane zaczerpnięte z drama-deep

Ode mnie:
Na tą dramę polowałem długo,bardzo długo ale w końcu mam i powolutku rozkoszuję się każdym odcinkiem .A jest czym -sam początek sprawia że nie ma miejsce na nudę - poznajemy metodę karania przez związek eunuchów nielojalnych członków - metoda prosta i skuteczna - potrzebujemy tylko zakopać delikwenta tak by wystawała tylko głowa a potem wylewamy słoiczek przysmaku Kubusia Puchatka i sprowadzamy siedlisko pszczół - i po kłopocie :)
A wracając do dramy - rewelka ,znany z King of Baking Jun Kwang Ryul tu jako przełożony eunuchów zdradza swojego przyjaciela z dzieciństwa który planuje rokosz przeciwko królowi,w decydującym momencie ochrona eunuchów niszczy konspiratorów ,a ciężarna żona przyjaciela ledwie uchodzi z życiem.Wkrótce rodzi syna lecz chcąc ratować jego życie zostawia go z karteczką i amuletem a sama myląc pościg rzuca się ze skały do morza.
Potem poznajemy zasady przyjęcia do elitarnej szkoły eunuchów - dobry chłopak wart 10 monet srebrnych był dla biedaków wystarczającym powodem by wysyłać tam dzieci.
Mija 12 lat ,rok około 1468 ,umiera król a na jego miejscu zasiada szalony 19 latek który zaczyna "wojnę" z eunuchami - a to sprawdza ich majątki a to zakazuje im brać ślubu( a ja się pytam PO CO im ślub - jak oni nie teges w te klocki)-zdesperowany szef eunuchów postanawia zmienić króla - jak pomyślał tak i zrobił - jak to trzeba samemu obejrzeć.
Plejada znanych twarzy - np z "Dae Jang Geum".
Czy warto oglądać - jak na razie po 5 odcinkach jestem obiema rękoma za tą dramą

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Re: [2007]The King and I

Postautor: Maura » 02 gru 2010

omg Thon! Co? Jak? Jak to możliwe, że ją masz?? z napisami? <jeśli tak to byłabym wdzięczna za udostępnienie ;) >

Chętnie obejrzałabym tą dramę, zwłaszcza, że obsada zawsze robiła mi niesamowitego smaka. Tzn przyznam, że głównie Oh Man Suk, bo pozostałej dwójki wtedy nie znałam ;p Alee hoho jak Go Hye Sun trochę jednak się w historycznych obawiam, tak Go Jo Wona i cały młody cast pooglądałabym sobie z przyjemnością ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 02 gru 2010

Pokrótce dołączam się do prośby Maury............ Pliiiiiiiiiiiiiiiizzzzzz... Ja na tę dramę może i nie polowałam wytrwale ale zainteresowała mnie na tyle, żeby chcieć zobaczyć pierwszy odcinek... A było to w czasach, kiedy nie miałam pojęcia że jestem z stanie obejrzeć coś co ma więcej niż 24 odcinki, więc....... tego... Hm...
:volli:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 gru 2010

jako że strona z której ściągam wymaga hasła to podałem dane na pw ,coby nam hasła nie zmienili - skarbnica dram historycznych jest tam do zassania aż swiruję bo są tam prawdziwe rarytaski ,drama jest z hardsubem angielskim ripowana z dvd ,jakość porządna i ładna i czytelna czcionka
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 05 gru 2010

10 odcinków za mną oglądanych z wypiekami na twarzy.Dośc długie lata młodzieńcze - bo całe 8 odcinków - ale zapewniam są niezbędne by poznać dokładnie stosunki panujace na dworze,potęgę eunuchów,wzajemne relacje pomiędzy główna trójką bohaterów -Cheo Seon -królem Seongjong i naszą śliczną So Hwa.Mi najbardziej żal biednego CS- cholera zakochany po uszy w dziewczynie o której nie może nawet myśleć a spieszący na ratunek i pomoc zawsze i wszędzie przez co i raz ma poobijaną gębę.błaga ją by nie wychodziła za mąż za syna ministra i poczekała na króla ,istny Dong Baek z That Fool - bezinteresowny,szczery,oddany.Oh Man Suk potwierdza dlaczego go lubię - podoba mi się jaką stworzył postać ,rewelka.Jak do tej pory drama bardzo przypadła mi do gustu i oby dalej taka była
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 10 gru 2010

odcinek 16
Coraz bardziej odczuwam sympatię do Cheo Seona.Dla udowodnienia niewinności So Hwy wali łbem przed królem S (notabene co za głupi król - i aktor który mi się żle kojarzy - z roli braciszka Kim Soo Ro )
Ile władzy mieli eunuchowie,Lord Jo na każdego ministra ma haka - tańczą jak on im każe bo wszyscy mają brudne sprawki na sumieniu.Wkurza też ten niedoszły adoptowany syn Lorda Jo - notabl który został eunchem - ambitny,zimny,wyrachowany ,opanowany manią zostania Eunuchem no1.
Mamuśka króla Seongjonga - patrzę na gębę i myślę -czemu mi się żle kojarzy - no tak ta aktorka dała się zapamiętać jako macocha od buły - a więc i tu i tam podobna wredna małpa ,choć tu troszkę mniej "małpowata"
Następna postać która przykuła moją uwagę to eunuszek o zimnym obliczu ,który tak torturuje niższych w hierarchii i młodszych eunuchów - tak te ściągnięte brwi i jedna mina przez cały czas to nie kto inny a nasz prezydencik z Sungkyunkwan Scandal.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 06 sty 2011

Podsumowanie ;drama niestety bardzo nierówna - z dobrym początkiem ,fajną historią ,potem to wszystko znika i przez ponad 30 odcinków mamy do czynienia z walką królowej (już) So Hwy ze spiskami ministrów,eunuchów ,pozostałych konkubin króla (w sumie bodajże miał 9 ) mającymi pozbawić ją władzy. Z to ostatnie odcinki po wygnaniu SoHwy ,gdy biedny nasz Cheo Seon martwi się o nią i jej synka - świetne.Genialne jak musi spełnić królewski rozkaz i podaje swojej miłości truciznę i p oraz ostatni niesie ją na plecach - popłakałem się jak bóbr. A gdy do władzy dochodzi syn So HWy - czasy jak ze starożytnego Rzymu za panowania Kaliguli czy innego Nerona - rozpusta, szaleństwo i śmierć.
Ogólnie drama na mocną 6. Można obejrzeć ,choćby ze względu na bardzo dobrą rolę Oh Man Suka i Jun Kwang Ryula.

Wróć do „K-drama”