[2011] Midas

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2011] Midas

Postautor: anna-banana » 21 gru 2010

Obrazek

* Tytuł oryginalny: 마이더스
* Tytuł (latynizacja): Maideoseu / Midas
* Gatunek:
* Liczba odcinków: 21
* Nadawca: SBS
* Emisja: 22.02.2011 - ??
* Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 21:55 (po wyemitowaniu Athena)

Obsada:
* Lee Min Jung
* Jang Hyuk
* Kim Hee Ae
* Noh Min Woo
* Jung Suk Won

Opis: (dramawiki)
Kim Do Hyun to bystry mężczyzna bez żadnych ambicji. Kiedy był dzieckiem, jego ojciec odszedł z domu a matka wychowując go samotnie w końcu umarła. Chłopak czuje ciepło jedynie będąc ze swoją dziewczyną, Jung Yun, i jej rodziną. Po skończeniu studiów Kim Do Hyun zaczyna pracować w najlepszej firmie prawniczej, żeby zarobić na wygodne życie. Jednak jego marzenie o spokojnym życiu zostaje roztrzaskane z powodu pewnej kobiety a on sam zaprzedaje swoją duszę za pieniądze. Kiedy Jung Yun dowiaduje się o zdradzie swojego chłopaka, zamierza zemścić się odrzucając swoją duszę i stając się kobietą syna chaebola, Yoo Myung Joona. Jednak Yoo Myung Joon jest pacjentem przechodzącym ostatnią fazę raka w szpitalu, w którym pracuje Jung Yun.

Midas ma być jedną z najważniejszych produkcji SBS w 2011 roku.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [z][2011] Midas

Postautor: thon » 07 lut 2011

jak ja lubię tą panią :)

Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

choć ten pan pijący tak elegancko herbatkę to też powód mego zainteresowanai ta pozycją
Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 07 lut 2011

thon pisze:
choć ten pan pijący tak elegancko herbatkę to też powód mego zainteresowanai ta pozycją

Młahaha,jak ja nie moge z tego pana pijącego herbatkę,bo dla mnie on zawsze pozostanie DaGil,czyli jakkolwiek to ująć nie pasuje mi na takiego pana pijącego herbatki xD
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 08 lut 2011

Właśnie by zobaczyć Dae Gila elegancko pijącego herbatkę jestem w stanie dopisać kolejną dramę do oglądanych na przyszłość :D <drepcze do MDLa by nie zapomnieć xD>

edit: ah, teraz dopiero zauważyłam, i No Min Woo ma tu grać...? chyba już nie mam żadnych wątpliwości co do pozycji oglądanych :D
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 09 lut 2011

najważniejsze jest to, że Hyuk ściął te ohydne kudły (do Chuno pasowały, ale jak pokazywał się potem na premierach i festiwalach, to jak bezdomny wyglądał XD )

Czekam na jakiś porządny trailer bo te dwie zapowiedzi to są marne póki co (ale SBS chyba ma duże nadzieje, skoro miesiąc przed premierą już promuje dramę XD)

No i LMJ - śliczna i utalentowana - czego chcieć więcej? :)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 09 lut 2011

najważniejsze jest to, że Hyuk ściął te ohydne kudły (do Chuno pasowały, ale jak pokazywał się potem na premierach i festiwalach, to jak bezdomny wyglądał XD )

nioooo,ale jego wąchów mi brakuje. Ech, mój najkochańszy aktor i jego zgryz wracają :D
Jak ja liczę na tę dramę. Zapowiedzi czasami są skopane( jak np. w przypadku Saengchori -a drama to genialna), więc ja stawiam na aktorów, a na tej pani i panu mam nadzieję się nie zawiesć :meditate:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 09 lut 2011

Jang Hyuk! Lee Min Jung! Jung Suk Won! Nawet No Min Woo! Yay!

Mój entuzjazm do tej dramy trwał naprawdę krótko. Do czasu kiedy dowiedziałam się kto pisze scenariusz... Niestety pan od 'Połknął słońce' Iris i innych WIELKICH, nie wzbudza ostatnio we mnie dostatecznego zaufania. Może i przyciąga liczby, ale niestety te historie są takie....jakby nie patrzeć... męczące.

Oglądać pewnie będę bo dobra obsada to ostatecznie połowa sukcesu, ale nie nastawiam się jakoś.
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 09 lut 2011

Maura pisze:Mój entuzjazm do tej dramy trwał naprawdę krótko. Do czasu kiedy dowiedziałam się kto pisze scenariusz...

No a ja jak najbardziej darzę tego pana zaufaniem: ma w swoim dorobku moją naj naj dramę ,której Maura nie znosi (tak ta z Kim Tae Hee),Gourmet który mi się miło wspomina czy też świetne jak dla mnie Kingdom of the Wind że o All In ,czy te które jak czytałem są dobre ale jesczcze ich nie obejrzałeł - Sangdo czy Huh Joon ( pierwsza dopiero ma sie ściągac ,druga już pięknie nagrana na płytkach)
No i obsada - właśnie przeglądam Tazzę i niech Hyuk będzie mixem Hyuka z Tazzy i Chuno i bedzie dobrze :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 22 lut 2011

No i doczekałem się 1 odcinka,a w nim odpowiedź na pytanie dlaczego Korea ma najpiękniejszą służbę zdrowia ,nie normalnie jak ta dziewczyna robi te swoje wielkie oczy to aż nogi miękną z wrażenia.Teraz tylko czekać na napisy bo drama naprawdę ciekawie się prezentuje.Tylko ta grzywka Hyuka coś tak "sztucznie" mi wyglądała - czyżby potrzebna była pomoc charakteryzatorów ?

Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoichi
Co to jest dorama? o_O

Re: [2011] Midas

Postautor: Yoichi » 26 lut 2011

Ja też nie wytrzymałem i obejrzałem rawa, ale nie całego, takim desperatem nie jestem, napisy pewnie niedługo wyjdą xD
Muszę się tutaj zgodzić, co do służby zdrowia. Teraz to wiem, dlaczego tyle tam się płaci za pobyt w szpitalu... xD Lee Min Jung wygląda tutaj bosko i nawet z tego, co tak przeglądałem to fajną rolę dostała ^^ Co do grzywki Hyuka, to rzeczywiście coś z nią jest nie tak, ale w niektórych momentach widać, że nie tylko z grzywką, ale i całym ustawieniem włosów nie jest za dobrze. Wygląda jakby jakiś tupecik albo perukę mu założyli. Mam nadzieję, że w późniejszych epkach jakoś to naprawią.
Poza tym w scenie z przytuleniem, myślałem, że się pocałują xD Trochę szkoda, ale na to pewnie będzie jeszcze czas xD
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 mar 2011

Wrażenia z pierwszego epka - "Firma" w wydaniu koreańskim?Tajemnicza firma,wysokie profity dająca młodemu pracownikowi,czeski film -nikt nic dokładnie nie wie co kryją się za fasadą tej firmy.Świetne wprowadzenie do całej historii,mam nadzieję że pozostałe odcinki również będą frapujące i ciekawe.Hyuk i śpiew - tego się nie da łatwo zapomnieć
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 02 mar 2011

Ja jeszcze nie widziałem (będę w PL oglądał, bo na bieżąco będzie robione), ale w jednym już jestem pewien - SBS jak zwykle wyda naprawdę dobry OST - GUMMY ma wspaniałą balladę (jak zwykle wspaniałą) - no i jest Na Yoon Kwon, którego ubóstwiam... SBS jak zwykle przy OST nie zawodzi (ach ta moja ulubiona stacja XD )
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 05 mar 2011

Wrażenia z pierwszego epka - "Firma" w wydaniu koreańskim?Tajemnicza firma,wysokie profity dająca młodemu pracownikowi,czeski film -nikt nic dokładnie nie wie co kryją się za fasadą tej firmy.Świetne wprowadzenie do całej historii,mam nadzieję że pozostałe odcinki również będą frapujące i ciekawe.Hyuk i śpiew - tego się nie da łatwo zapomnieć

A mnie się z opisem nie zgadza, bo tutaj jakby jednak inaczej. Nic nie rozumiem z tego prawniczego bełkotu, za to widać, że się niezły dramat ludzki szykuje. Zdradzona kobieta, Wydra z niedorobionym światem i jej Evil świta, człowiek, który zdradza idee dla kasy. Zapowiada się ciekawie. Na muzyce się nie skupiałam, za to na nieruchomej szczęce KDH już bardziej. Uwielbiam jak on tak mówi :smitten:
Śliczna JY, wredny alfonsiasty no Min Woo :victory: Czegóż więcej mi potrzeba.
Awatar użytkownika
prosa
Co to jest dorama? o_O

Postautor: prosa » 07 mar 2011

Jestem po 3 odcinku. Już w drugim wiedziałam, że główny bohater zaprzeda duszę diabłu. Tak to już jest, że ci dobrze często schodzą na złą drogę i na niej zostają, a tych złych da się naprawić. Tym złym oczywiście jest postać grana przez Min Woo.
Również nic nie rozumiem z tych rozmów nt. prawa i obligacji.
Ten serial bardzo mi przypomina film ,,Adwokat diabła'', nasz bohater podobnie dostał kupę kasy za co kupił samochód i mieszkanie.
W sumie to ja nie rozumiem tego Do Hyun. Dostaje propozycję pracy, której normalny człowiek by nie przyjął. Kto daje na wstępie taką kasę za rozmowę kwalifikacyjną? Jeszcze nie ukończył studiów a już został prawnikiem ba wspólnikiem. Albo on jest głupi, chodź na takiego nie wygląda, albo ma takie parcie na kasę, że to przysłania mu wzrok. Z tego nic dobrego nie będzie, a wręcz przeciwnie straci jedyną osobą, która go kocha.
Dobra zobaczę co się dalej będzie działo....
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 13 mar 2011

5 ep
Długo czekałam na Wasze komenty żeby się zdecydować czy oglądać to czy nie alee w końcu się zdecydowałam, że oglądnę.
Wrażenia, hmm w sumie nieźle się to ogląda, ale mam wrażenie, że czegoś brakuje. Mam nadzieje, że się rozkręci bo szykuje się zemsta brata no i 1 year later. W ogóle jak się okazało że ma zostać prawnikiem bogatej rodziny i poprostu zajmować się ichnimi brudnymi sprawami to mi się to skojarzyło z amerykańskim serialem, tylko nie pamiętam tytułu bo widziałam tylko zajawki.

Jakoś nie mogę nie lubić głównego bohatera, no okej zaprzedał się kasie , ale jak dla mnie jest on w takiej sytuacji, że czego by nie wybrał i tak by żałował. Wybranie kasy= strata ukochanej, zrezygnowanie z kasy= żal nie wykorzystanej okazji co raczej dobrze by się nie odbiło na ich związku.
Trochę tylko głupio, że taki mądry facet daje się wmanipulować w bezsensowne sytuacje. Mam wrażenie, że ktoś inny rozdaje karty i sobie nim pogrywa jak chce kiedy jemu się wydaje, że to on panuje nad sytuacja, no ale to zobaczymy później.
A tak po za tym to tak strasznie mi się kojarzy z królikiem, nie podobają mi się faceci z wada zgryzu ^^ Ale podoba mi się jak gra, scena kiedy przyznaje się swojej narzeczonej, że najważniejsza dla niego jest kasa... naprawdę wyglądał jak świr ( może nie aż tak bardzo jak detektyw Nakamura z Fugitive plan B )
Min Woo jak dla mnie nie gra tego złego, on jest tylko player'em, uroczym podrywaczem, ja się tam nie dopatrzyłam niczego po za robieniem na złość ojcu, którego nie lubi. Słodko wyglądał w marynarce w panterkę ^^
Aaa co mi się już nie podoba to wątek z ojcem naszego prawnika, wszystko takie oczywiste a przy tym nijakie- przewijanko.
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"

Wróć do „K-drama”