[2011] The Duo

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2011] The Duo

Postautor: thon » 29 sty 2011

The Duo

Obrazek

Tytuł oryginalny: 짝패
Tytuł (latynizacja): Jjakpae
Tytuł alternatywny: Friends of Switched Fates / The Duo
Gatunek: dramta historyczny, akcja
Liczba odcinków: 20 (32)
Nadawca: MBC
Emisja: 07.02.2011 - 12.04.2011
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 21:55
Tłumaczenie PL: w planach lizards@DEEP

Fabuła

Akcja osadzona jest w erze Joseon. Seria opowiada historię dwóch chłopców zamienionych podczas narodzin. Chun Doong urodził się w bogatej rodzinie, ale dorastał w nędznej chacie i został koreańskim Robin Hoodem. Odwrotne przeznaczenie czekało Gwi Donga. Urodzony jako żebrak wychowywał się w rodzinie bogaczy. Dong Nyeo to córka wioskowego nauczyciela, która zostaje uwikłana w trójkąt miłosny z poprzednią dwójką.

Obsada:
Chun Jung Myung jako Chun-Doong
Han Ji Hye jako Dong-Nyeo
Lee Sang Yoon jako Gwi-Dong
Kang Ji Sub
Kim Kyung Jin jako Mal-Son
Lee Moon Shik jako Jang Kkot-Ji
Seo Hyun Jin jako Dal-I
Choi Jong Hwan jako Jin-sa Kim
Yoon Yoo Sun
Gong Hyung Jin
Yoo Ah In

Twórcy

Reżyseria: Im Tae Woo, Kim Geun Hong (김근홍)
Scenariusz: Kim Woon Kyung

Obrazek

Zdjęcia:

Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek

Preview

Czekam na tą dramę z kilku powodów
- drama historyczna
- Han Ji Hye
- Lee Mun Shik
- Lee Sang Yun ( bo był fajnym bohaterem w "I love you ,don't cry" :D )
A że MBC ostatnio się poprawia ,więc istnieje szansa na coś w rodzaju Ilijmae czy innego Hong Gil Donga :)

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2011] The Duo [z]

Postautor: jordi » 29 sty 2011

zapowiedź mnie rozwala - zrobiona jest w technice ala OP Mody na Sukces XD Pamiętam jak z tydzień temu to włączyłem - od razu skojarzyłem to z Ridżem, Bruk i resztą XD (Mamunia ogląda, to czasem zerknę XD )

Cóż - drama ma mieć 20 odcinków, czyli może wyjść coś jak Chuno... Z obsady lubię Chung'a - naprawdę dobry aktor. Nie przepadam za Lee Sang Yoon XD Han Ji Hye to to okropieństwo z Cloud Stairs (jedna z najgorszych dram, jakie miałem okazję zobaczyć XD ), więc mam obawy... (jaka ona tam była beznadziejna.... taką kłodę to tylko Suzy z DH pobija...) No i dopatrzyłem się ciotki z Gumiha oraz chłopaka Manse z Wind Blow XD

Zobaczymy, czy My Princess było tylko "wypadkiem przy pracy", czy też kolejna nowość z MBC będzie dobrą produkcją...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

jordi pisze:Han Ji Hye to to okropieństwo z Cloud Stairs (jedna z najgorszych dram, jakie miałem okazję zobaczyć XD ), więc mam obawy... (jaka ona tam była beznadziejna.... taką kłodę to tylko Suzy z DH pobija...)

Ee bo nie oglądałęś I Hate You, But It's Fine - tam zagrała fajnie ,zresztą w Sweet 18 czy też w filmie My Boyfriend is Type-B też mi się podobała.
Owszem też zauważyłem że gra "mąż" Manse - może tu nie bedzie takim posłusznym rodzicom dzieckiem,ale dla mnie główny magnes to Lee Moon Shik - jak ja lubię ta jego dobroduszną twarz -ulubiony błękitek z QSD czy też niefortunny randkowicz z 101 proposal -zawsze sprawia że mam banana na twarzy.
jordi pisze:Zobaczymy, czy My Princess było tylko "wypadkiem przy pracy", czy też kolejna nowość z MBC będzie dobrą produkcją...

No znając MBC jeszcze moga sp...ć księżniczkę - a za to bym sie wtedy na nich obraził,a z dram historycznych oprócz króla Geunchogo to na razie posucha na tym polu i jestem na "głodzie" więc na pewno będę to oglądał
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Eggie pisze:Yoo Ah In? Gdzie?

e to pewnie zły wpis w naszej rodzimej drama deep- znaczy się jordi zawinił ,bo nigdzie więcej nie pisze że świrus ma grać :)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 30 sty 2011

miał grać, ale zrezygnował - nie jest po prostu zedytowane - miałem na głowie licencjat, więc nic na wiki przez 2 tyg nie robiłem :P
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 lut 2011

nowy preview, i juz wiem że na pewno będę to oglądać :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2011] The Duo

Postautor: thon » 07 lut 2011

właśnie obejrzałem sobie RAWa pierwszego odcinka - zapowiada się nieżle ,Lee Mun Shik jako szef żebraków w gustownym wdzianku ,ba nawet mamy scenę ulicznego striptizu w wykonaniu grupki pod dowództwem LMS - a panie zza murku tylko piszczały i oczy zakrywały.A zakończenie odcinka pokazuje jak dochodzi do zamiany niemowlaków .Zapowiedź 2 sugeruje że przeskoczymy o te kilkanaście lat do przodu
Ach i relek HANa nie zabardzo ciekawy ,sporo pikselozy niestety

LMS podczas wspólnej rozmowy ze swoją bandą z chytrą miną
Spoiler! Obrazek

płaszcz przeciwdeszczowy wersja made in Korea kilkaset lat temu
Spoiler! Obrazek

a tu UWAGA GOLIZNA i jak na to reaguja panie
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 lut 2011

Po 3 epizodach:
Drama powolutku rozwija fabułę a ta jest ciekawa o ile powolne tempo narracji nie nudzi - mnie nie :).Chun Doong jak podejrzewam że z powodu córki nauczyciela będzie w stanie "wojny" z Gwi Dongiem.Ciekawe jaka roli będzie odrzuconej ,zakochanej w GD pannie szewcowo-hafciarko-pistoletowej.
No i szykuje się jakiś spisek i konspiracja.Czy tylko mi się wydawało że w 2 odcinku muzyka brzmiała tak jakoś jakbym był w Irlandii,za to w 3 bez wątpienia to była muzyka koreańska i o dziwo po pewnym czasie te zawodzenia nawet mi podpadły do gustu.
Teraz tylko trzeba czekać aż skoczą się młodzieńcze lata -pewnie jeszcze odcinek dwa to pociągnie
A tak mimochodem - JAKIM CUDEM tatuśko i jego siostra przez 15 lat nie zauważyli że synowi/bratankowi znikło znamię które powinno dumnie połyskiwać czerwienią na szyi?
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 21 lut 2011

4 odcinek był świetny - próby złapania ducha przez paniczyka i finał eskapady - typowy w koreańskich pozycjach.
Rośnie a właściwie chyba dopiero kiełkuje uczucie pomiędzy córką nauczyciela a młodym żebrakiem. No i końcówka jak Lee Moon Shik - szef żebraków dostaje manto - on to zapamięta i tak łatwo nie daruje
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 mar 2011

odcinki 5-6.
Nasi bohaterowie po uczciwym laniu się po pysku zostają kumplami - to może być interesujące.Śmierć nauczyciela i uwięzienie jego córki ,cóż to pewnie określi drogę życiową tych chłopców.Jeszcze 2 epki z lat młodzieńczych i będziemy mieli "dorosłych" bohaterów.No i wyszedł ost z cudną piosenką przewodnią - słucham nonstop :)
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 02 mar 2011

a ja obejrzałam 1 ep, bo jakoś zachciało mi się czegoś historycznego co mogłabym oglądać w miarę na bieżąco a nie naraz np 50 odcinków, bo to chyba nie dla mnie.

pierwszy odcinek podobał mi się, chociaż to taki typowy wstęp, bo akcja się dopiero zacznie. trochę skręcało mnie, kiedy zmuszono kobietę, żeby zostawiła swoje dziecko i została mamką panicza, którego matka umarła ;/ okrutne to, okrutne, moje instynkty macierzyńskie krzyczą w niebogłosy. cóż, cóż.

oglądałam mało dram historycznych, nie umiem ocenić pod tym kątem, ale jak chłopcy dorosną mam nadzieję na kawał dobrej akcji i intrygi xD
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 15 mar 2011

Ja też po pierwszym odcinku. Ten epizod to na pewno nie jest żadna rewelacja, ale ma kilka jasnych punkcików, a poza tym - no cóż - to taki wstęp... A raczej wstęp do wstępu, co niestety przeczuwam, żywiąc jednocześnie nadzieję, że nie będzie on przesadnie długi i na - maksymalnie [!] sześciu odcinkach się skończy [chociaż po lekturze ostatniego posta Thona ta nadzieja skurczyła się do wielkości ziarenka maku zaledwie].

Jasne punkciki? Lee Moon Shik, czyli jeden z moich ulubionych aktorów charakterystycznych. W dodatku świetnie mu idą role cwaniaczków i obdartusów - przy czym każda z tych ról jest inna [!], a to, sądzę - sztuka... Wydaje mi się, że jako król żebraków będzie rządził! [dosłownie i w przenośni] ...

Grupowe obnażanie jako metoda na ciepły posiłek rozłożyło mnie na łopatki... Obydwie żony "króla" też zapowiadają się obiecująco. Węszę tu źródło komicznych sytuacji. W ogóle cała ta żebracza gromadka jest zupełnie sympatyczna, a że na matematyce zna się mniej więcej tak samo jak ja, odczuwam z nimi silną emocjonalną łączność.

Podsumowując - odcinek może niezupełnie ciekawy ale też nie zniechęcający, ba, zawierający elementy, które wg. mnie mogą się ciekawie rozwinąć... Jedyne co pozostaje to oglądać dalej, przebrnąć przez traumatyczne zazwyczaj [dla mnie, widza] dzieciństwo i zanurzyć się we właściwej historii...
:volli:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 15 mar 2011

Volli pisze:Jasne punkciki? Lee Moon Shik

Prawda że jego się nie da nie lubić , a tu ma świetnego "inteligentnego "synka.
Przygrywka kończy się na początku 9 epka gdy po 5 minutach mamy napis "10 lat pózniej" - tak więc na szybkie skończenie lat młodzieńczych nie liczcie ,aczkolwiek epizod 10 był jak dla mnie przegadany i troche nudnowaty i bardziej podobały mi się epizody młodzieńcze.Wspomnieć trzeba że Chun Doong jest świetny w posługiwaniu się patyczakiem ,a i okazuje się że w tamtych czasach jednak cały handel opierał się na
- jedwab
-jedwab
i jedwab
-ryby ,sól to tylko dodatek.A główna zasada "kto smaruje ten jedzie" obowiązywała już wtedy
Gwi Dong też wyrósł na kawał łobuza - za to najfajniejszy jest synek szefa żebraków - pocieszny i chyba do końca będzie z niego i tatuska niezły ubaw.
Dong Nyeo dyszy zemsta - i teraz pytanie czy te morderstwa to jej sprawka czy też była zdołowana że jednak to nie ona wymierzyła pierwszą zemstę ,a kolejka do uregulowania długów za jej cierpienie i los - dłuuuga się wydaje.
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 16 mar 2011

Postanowiłam zabrać się za The Duo, bo dawno niczego historycznego nie widziałam, Yaksha nie wliczam, bo to raczej krwawa produkcja niż historyczna.A i sam opis też zachęcający^^
Podoba mi się ta wioskowa sceneria, sianko jest wszędzie na dachu, w rezydencji Błekitka, na podłodze. Mamy sianko , a i o strojach coś trzeba wspomnieć... są pogniecione, niedbałe, a z materiału wyłażą nitki ...cudo!
Pierwszy odcinek narazie niezły, już buferze drugi!
Lee Mun Shik jako szef żebraków w gustownym wdzianku ,ba nawet mamy scenę ulicznego striptizu w wykonaniu grupki pod dowództwem LMS - a panie zza murku tylko piszczały i oczy zakrywały

tu umierałam ze śmiechu i też zakrywałam oczy, myślałam że zobaczę brzuch piwny ,ale jakie zaskoczenie: Błekitek ma klatę...lol
A zapomniałabym, mam już ulubieńca
Spoiler! Obrazek
te stroje są cudowne, Pan Kapelusik ma jeszcze przymocowana do spodni,małą kukiełkę!ciekawe do czego służy taka zabawka!
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 17 mar 2011

Luz... Po odcinku czwartym mam nadzieję na jak najdłuższe dzieciństwo... Młody żebrak jest super, obydwie dziewczynki... <333 [oczywiście z przewagą tej, która potrafi obsługiwać broń palną :rolly: ] ale moją miłością w Duo jest zdecydowanie młody panicz, jego teorie, wyobrażenia i niedoważone pomysły... Nooooo jak sobie wyobrażał... eeee... chyba noc poślubną... czy coś... :rolly: - gówniany patyczek... próby wyłudzenia strzelby... wietrzenie... hmmm... suszenie... hmmm... miejsc intymnych... i ich - lol - obserwacja... :rolly: .... jest boski! Chcę go więcej!

[edit] Piąty...

thon pisze:Nasi bohaterowie po uczciwym laniu się po pysku zostają kumplami

Lanie po pyskach było więcej niż uczciwe... W ogóle ostatnio w Duo okropnie dużo prania się po mordach... Ale dla mnie mistrzostwem była scena "ataku" żebraków na wioskę... Popłakałam się ze śmiechu... Cudne jest to Duo...
:volli:

Wróć do „K-drama”