[2011] 49 Days

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2011] 49 Days

Postautor: anna-banana » 01 lut 2011

Obrazek

* Tytuł oryginalny: 49일
* Tytuł (latynizacja): 49il
* Tytuł alternatywny: 49 Days
* Tytuł polski: 49 dni
* Gatunek: melodramat fantasy
* Liczba odcinków: 20
* Nadawca: SBS
* Emisja: 16.03.2011 - 19.05.2011 (po wyemitowaniu: Sign)
* Czas emisji: środa i czwartek o 21:55

Opis:
Nam Gyu Ri gra kobiete która ulega wypadkowi i zapada w śpiączke na tydzień przed swoim planowanym ślubem. "Opętuje" wtedy ciało innej kobiety, ponieważ ma 49 dni na to by znaleźć 3 osoby które nie są z jej rodziny,a szczerze zapłaczą nad jej śmiercia, wtedy będzie mogła wrócić do życia.

Obsada:
* Lee Yo Won
* Nam Gyu Ri
* Jung Il Woo
* Jo Hyun Jae
* Bae Soo Bin
* Choi Jung Won

Drama jest powrotem Jung Il Woo po 2-letniej przerwie. Jego ostatnią dramą było My Fair Lady. (no ja nie wiem czy to dobry pomysł z jego powrotem,po tym co zaprezentował w MFL :grumble: )

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2011] 49 Days [z]

Postautor: thon » 01 lut 2011

Obsada ciekawa -Lee Yo Won pamiętam jako QSD,Jo Hyun Jae z kolei to detektyw zakochany do szaleństwa (czemu się nie dziwię ) w KTH w Forbidden Love - pamiętam że nawet podobał mi się,
Jung Il Woo - zupełnie bez wyrazu (bo go nie pamiętam :D ) w "butter story" ,za to pewnie dobrze zagrał w "The Return of Iljimae" bo podobno drama zacna.No i Bae Soo Bin -zawsze mi się kojarzy jako kochający bez wzajemności Han Hyo Joo .Co z tej mieszanki wybuchowej wyjdzie ,zobaczymy.Suby ma robić Withs2 ,ale pewnie jak nie Vikii to smurfy będą szybsze od nich.A teraz jeszcze doczytałem że Fighting! Fansub ( co to za grupa???)też ma zamiar robić suby
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 03 lut 2011

Bae Soo Bin ma grać męża tej Nam Gyu Ri, która w śpiączkę zapadnie (przynajmniej takie ploty były XD ) JA CZEKAM NA TO, ponieważ scenarzystka to pannica od Prokuratorki i Briliant Legacy - no sorry ale dla mnie to już więcej niż zachęta XD

Lee Yo Won widzę, że grała w Bad Love..... no to nie jest najlepsza rekomendacja (drama była nudna jak flaki z olejem), a historycznych praktycznie nie oglądam, co każdy raczej wie :P

No Jo Hyun Jae - czekałem aż wyjdzie z tego woja XD Nareszcie jeden z moich ulubionych aktorów :) Jestem pewny, że będzie błyszczeć :)

Jung Il Woo - podobne odczucia jak anna-banana - był beznadziejny w My Fair Lady... a tu ma grać złośliwą kostuchę - jak mi zarżnie tę dramę, to go uduszę XD

Bae Soo Bin to bez komentarza - jeden z najlepszych aktorów i tylko można się zastanawiać, dlaczego ma tak mało głównych ról... :(

a ta Nam Gyu Ri to w 2010 wiele nagród dostała, ale tutaj będzie grać babkę w śpiączce, więc niewiele jej raczej będzie XD

Na tę dramę czekam najbardziej z premier marzec-kwiecień (obok Midasa) - liczę na kolejną dobrą produkcję od mojej ukochanej SBS :D

PS. Co do grup to ja nie kumam podniety Smurfami. Niestety mam zboczenie zawodowe... nie potrafię oglądać czegoś, co nie ma ani jednego znaku interpunkcyjnego (rozumiem pośpiech, ale wstawić przecinki i kropki to nie jest nic czasochłonnego...). A Fighting Fansub nie znam O.o - muszę zerknąć...

Jednak pomimo opóźnień kilkudniowych ewidentnie najlepsze pod względem tłumaczenia i jakości napisów zostaje withs2 :) (chociaż im wpadki też się czasem zdarzają, ale koleżanka robi na bace Sign od Smurfów i sama pisze, że jest wiele nieścisłości i można się pogubić, bo wiele skrótów myślowych używają w tłumaczeniu)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 03 lut 2011

jordi pisze:ponieważ scenarzystka to pannica od Prokuratorki i Briliant Legacy - no sorry ale dla mnie to już więcej niż zachęta

no to fakt zacna rekomendacja
jordi pisze: Co do grup to ja nie kumam podniety Smurfami.

odpowiedź jest prosta i jasna - napisy są błyskawicznie dostępne ,patrz Deamul - haru utknęło gdzieś w okolicach 7-8 epka,kilka pozycji których nikt nie tłumaczy - np.New Tales of Gisaeng.A że jakość jest delikatnie mówiąc średnia - da się przeboleć ,Eggie też tłumaczy Paradise Ranch od smerfów - powód oczywisty -GOE;SS to raz że wcale nie jest jakimś tam mocarzem tłumaczeń ,dwa - oni jeszcze utknęli na 6 odcinku SKSC, trzy - odcinek 3 mamy juz prawie gotowy ,a czwarty będzie jutro.WITHS2 za bardzo obrastają w piórka i potrzeba im konkurencji - czasami trzymają suby strasznie długo w VIA,co jest ich prawem ,a prawem "ogladaczy" jak ja jest możliwość wyboru -czy chcę czekać na dobre jakościowo suby ,czy starczą mi średniej jakości dostępne na drugi dzień po premierze epizodu.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 03 lut 2011

no cóż widocznie jestem burżuj i wolę wszystko dokładnie zrozumieć :P (no ale jako Dziennikarz od 3 lat mi się wpaja, że przecinki i kropki mają być i boli mnie, gdy ich nie ma - naprawdę mój mózg się przestawił XD )

A co do dramy, to jeszcze zapomniałem dodać gatunek - scenarzystka w wywiadzie dla jakiejś gazety z programem stwierdziła, że taki czysty melo to to nie będzie (złośliwa kostucha - element pewnie komediowy), aczkolwiek nastawione na romans będzie (tak jak w BL)...
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 24 lut 2011

Mamy pierwszy trailer!

Niby nic takiego, ale muzyka i te krótkie migawki bohaterów robią swoje. Obejrzałam go już trzy razy i zaraz chyba jeszcze raz XP Miałam się nie ekscytować, ale właściwie każda wzmianka o tej dramie wywołuje u mnie fale ekscytacji ;p Nie mogę się doczekać ; )
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 24 lut 2011

trailer za duzo nie mówi ,ale wzbudził moją ciekawość na wersję dłuższą -pewnie bliżej premiery to i trailerów przybędzie ,zapowiada się nieźle - trochę komediowo,trochę mistycznie ,zobaczymy,obsada paluszki lizać
Awatar użytkownika
mariodreamer
Co to jest dorama? o_O

Postautor: mariodreamer » 24 lut 2011

Maura pisze:Mamy pierwszy trailer!

Dobry trailer to podstawa :) ... racja krótki jest ale nie wiem czemu już kilka razy go oglądałem... zapewne przez muzykę w tle, która jest wyśmienita. Sam się skuszę obejrzeć kilka pierwszych epów, aby stwierdzić czy warto kontynuować oglądanie.
Drugim powodem jest oczywiście Lee Yo Won, która wyśmienicie zagrała w "Bad Love".
Co prawda Lee Yo Won nie jest w moim rankingu top-5, ale ma to coś w sobie, że chce się ją oglądać.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 10 mar 2011

Nudzi mi się to pospamuję trochę ]:->

Tam tam tam drama rusza już w środę za tydzień!

Tymczasem ktoś się postarał o taki cuuuuuuuuudowny plakat i wnoszę by dać go jako główny :mrgreen:
śliczny *_____*

Spoiler! Obrazek
wersja duuuuża http://i55.tinypic.com/2qi8k6t.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

i inne plakaty
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I trochę zdjęć z Jung Il Woo <3
Spoiler! Obrazek
Obrazek
LOL
Obrazek

<333
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 10 mar 2011

AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! Pierwszy plakat BOSKI!!! Matko kochana to pierwsza drama w tym roku, na którą nie mogę się doczekać (ostatnio tak miałem z Bad Guy XD ) - matko żeby tego nie spaprali, ale jestem dobrej myśli, bo moja ulubiona stacja no i scenarzystka porządna :D
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2011] 49 Days

Postautor: thon » 17 mar 2011

pierwszy epizod fajny w drugiej połowie.Początek nuuudy ,no ale niezbędny do wprowadzenia ,ale potem jazda bez trzymanki - fajne efekty ,takie baśniowe.No i flakonik na łzy 100% czyste - ciekawe KTO uroni takie łzy.Drugi epek zapowiada sporo komedii - wiadomo nowe ciało to i poszaleć scenarzyści mogą.Czyzby bohater grany przez Soo Bina nie będzie do końca szczery ze swoimi uczuciami?Dla mnie na razie to zonk - po love letter które skończyłem oglądać kilka dni temu Hyun Jae bez koloratki wygląda dziwnie ale jak wino im starszy tym lepiej się prezentuje
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 17 mar 2011

Ja jeszcze bez napisów, bo czekam na 100% QC, bo z błędami nie będę oglądał :P

Po 2 epach RAW wymienię co mi się podobało, a co nie XD

Plusy:

- Muzyka - no ale to standard w dramach SBS - na razie poznaliśmy 3 świetne piosenki, aż się boję co będzie dalej (czy znowu się skuszę na zakup OST XD )

- Fabuła - trzeba przyznać, że jest to jakiś powiew świeżości, aczkolwiek jakby wywalić główną oś, to tak jak dramabeans napisała - nasuwa się film brytyjski "To właśnie miłość" XD Czyli historie kilku osób, które w pewnych wątkach łączą ich wszystkich.

- Aktorzy - od samego początku bardzo podoba mi się gra Jung Il Woo - pokazał, że drewniany adwokat z MFL to była wina scenarzysty i reżysera - jest arogancki i świetnie wypada w kłótniach z tą Nam Gyu Ri, A w drugim epie jego ekspresja na rockowym koncercie bezbłędnie odegrana - naprawdę wielki plus na razie tej dramy. Pochwały kieruję też do Lee Yo Won, bo zagrać postać, która nie chce zbytnio żyć jest dość trudna. Na dodatek w 2 epie jest niezdarna i śmieszna - to pokazuje, jak dobrą jest aktorką. Jo Hyun Jae niewiele pokazał, a Bae Soo Bin to cierpiętnik póki co, ale pod koniec 2 odcinka... :P

Minusy:

- Cóż - no mnie za nic nie pasuje w tej dramie Nam Gyu Ri - jest strasznie plastikowa i bije od niej sztuczność... może to się poprawi, ale coś powątpiewam... Irytujący jest jeszcze jej tatusiek - tak jak w Prokuratorce świetnie zagrał, tak tutaj na razie jest, bo jest, ale nic wielkiego nie wprowadza...

- drobne błędy jak np. para lecąca z ust ducha, czy stukot obcasów... no można było to wyciszyć jakoś, a komputery pozwalają na retusz scen XD (no ale pewnie budżet na to nie pozwolił XD )

A co do postaci Bae Soo Bin, to mam wiadomość dla thona XD
Thon co do Bae Soo Bin - on w ogóle nie jest szczery ze swoimi uczuciami, co pokazuje końcówka odcinka 2... nie polubię ani jego, ani tej pindowatej Seo Ji Hye - tylko teraz pytanie?? Po co się chciał żenić z Nam Gyu Ri, jak od dawna ją oszukuje i mizdrzy się z niby wielką jej przyjaciółką?? Bo na to wygląda, że od dawna tamci się spotykają... I szczerze muszę przyznać, że już na koniec 2 epa scenarzystka mocno mnie zaskoczyła XD Po 2 epach bez napisów spokojnie daję 9/10 (drobne błędy mi nie przeszkadzają, ale jak widzę NGR to od razu chcę przewijać scenę XD )
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 19 mar 2011

jordi pisze:I szczerze muszę przyznać, że już na koniec 2 epa scenarzystka mocno mnie zaskoczyła

Ja się czegoś takiego spodziewałem,tym bardziej że już z marszu ustawiłem sobie że ten jej narzeczony to taki szemrany gościu.Co do plastikowości Nam Gyu Ri mi się z kolei wydaje iż taka ma właśnie ona być - przysłowiowa "blondynka".Najlepszy jak na razie jest pan kostuch na motorze.
Uczciwie mówiąc drama sama w sobie rewelacją nie jest - ot pomysł z wędrującą duszyczką był przecież wykorzystany w Who are you,tam też jak mnie pamięć nie myli było czasowe użyczanie ciała,ale ogląda się jak na razie całkiem miło.Z tym że szumu przed premierą było co nie miara i co - fajne ,no fajne ,ale jak pomyślę o dramach z 2010 - Comrades,buła ,BG to przy nich 49d jest mocny średniak jak na razie
Awatar użytkownika
sami00
Co to jest dorama? o_O

Postautor: sami00 » 19 mar 2011

Jeżeli mogę zapytać, co to jest buła? O.o

A co do odczuć z pierwszych dwóch epów nie do końca przetłumaczonych ale na tyle by skumać o co kaman, to:

Po pierwsze powiem że miałam tej dramy nie zaczynać. . . gdyż, ależ, ponieważ odrzucił mnie sam fakt że będzie występować tam Lee YoWon, nie mam nic do niej absolutnie ale po obejrzeniu Bad Love i do pewnego odcinka Blue Mist mam do niej awers. Kojarzy mi się z rolami płaczliwymi, w sumie tak samo jak cała jej mimika twarzy, mam wrażenie że zawsze jest smutna, co w sumie absolutnie nie zmienia się w 49 Days. Ale po obejrzeniu któregoś parta w środku pierwszego odcinka stwierdziłam że czemu nie dać by tej dramie szansy.

Co do obsady:
* Lee YoWon już pisałam o niej ale zobaczymy, może będzie lepiej.
* Nam Gyu Ri mnie się podoba xD Może i sztuczna i słodka i posiada wszystkie cechy jakich nienawidzę w postaciach z KDram ale jakoś ona utrzymuje wszystko w trochę w weselszych barwach (razem z Jung Il Woo) niż reszta postaci. I podoba mi się jej kieca :D
* Jung Il Woo bomba jak na razie.
* Jo Hyun Jae zaczyna coraz bardziej mi się podobać ^^
* Bae Soo Bin zawsze kojarzył mi się z dupkiem nawet jak był tym łagodnym kolesiem z Shining Inheritance.
* Seo Ji Hye wolałam ją chyba jednak w Kim SooRo xD

Ogólnie podoba mi się pomysł choć jak już thon wspomniał nie jest on oryginalny. To jeszcze raz, co to ta Buła?! xD
Muzyka też jest dobra i cała reszta też trzyma poziom na razie.
Moja tylko WIELKA nadzieja żeby nie zrobili z tego powtórki z rozrywki typu Autumn Tale, WISFC czy Bad Love gdzie było zbyt dużo dramy w dramie . . . mimo że wszystkie dramy dociągnęłam do końca to nie cierpię kiedy wsadzają za dużo dramatów. Owszem lubię czasem popłakać ale kurde ileż można?! >.<
[center]H U G S ~[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 mar 2011

Buła to Baker King, Kim Tak Goo - dla mnie mocno średnia i za telenowelowata drama, ale część osób z doki uważa ją za cud twórczy XD (tylko nie bijcie! :P )

BG ogólnie ciężko będzie pobić, bo to jedna z najlepszych dram ostatnich lat, Comrades nie widziałem, bo wojenno-historyczne, a buła większość zna moje zdanie :P

Rewelacyjnie nie jest, ale bardzo dobrze na pewno (dla mnie) - w tym roku na razie dramy mnie zawodzą ogólnie, więc liczę, że 49 dni będzie pierwszą, która na serio mi się spodoba :D

Thon plastikową trzeba umieć zagrać, a NGR na razie cienko to idzie - jest jak kłoda...

A Bae Soo Bin w pierwszym epie bardzo zaskarbił sobie moją sympatię i serio zaskoczył mnie koniec 2 odcinka XD (oczywiście już do końca nienawidzę i go i tą małpę niby przyjaciółkę tej NGR XD )

Co do dramatu w stylu WSC to wątpię, żeby scenarzystka znana ze stworzenia Prosectuor Princess, czy Shining Inheritance tak nas "wymęczyła" - raczej kobita racjonalnie podchodzi do swoich dram i nie wali nagle przedramatyzowanych akcji XD
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)

Wróć do „K-drama”