[2011] 49 Days

seriale z Korei
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2011] 49 Days

Postautor: jordi » 13 maja 2011

a ja powiem wprost, że jak plastic skończy z Kangiem to ta drama wiele utraci w moich oczach - będzie kolejną produkcją gdzie wszyscy żyli długo i szczęśliwie, szkoda, bo po 14-15 epie miałem ogromną nadzieję, że dadzą zakończenie "inne" od większości, a pewno będzie to co zwykle... (jakoś tak ta drama szła, że powoli się na to nastawiałem mentalnie a będzie chyba to co zawsze :/ ) chyba że coś zmienią jeszcze, ale 2 odcinki zostały więc nie wierzę w to i z przykrością zaledwie 6,5/10 po 18 odcinku...

MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 13 maja 2011

!8 epek za mną ,moje przypuszczenia częściowo (chyba) diabli wzięli.I oczywiście byłby to nudny dzień ,gdybym miał taką samą opinię co jordi.
jordi pisze: że to ta drama wiele utraci w moich oczach - będzie kolejną produkcją gdzie , szkoda, bo po 14-15 epie miałem ogromną nadzieję, że dadzą zakończenie "inne" od większości, a pewno będzie to co zwykle... (jakoś tak ta drama szła, że powoli się na to nastawiałem mentalnie a będzie chyba to co zawsze :/ ) chyba że coś zmienią jeszcze, ale 2 odcinki zostały więc nie wierzę w to i z przykrością zaledwie 6,5/10 po 18 odcinku...

Te zakończenie to znane było od pierwszych epków ,gdy okazało się że Kang żywi uczucia do plastic.Mi zakończenie typu "i żyli długo i szczęsliwie "satysfakcjonuje.A epek 18 był wzruszający,ba nawet nie przwijałem ,co w tej dramie to sukces!!!.Tak więc moja opinia jest taka:Do 16 epka było 6,0.-6,5 Teraz 7,5-8.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 13 maja 2011

Anna - ciało bankowo nie było pożyczone i dlatego trochę mnie zdziwiła cała ta akcja. Thon -łza tylko jedna się zgadza z twoimi przypuszczeniami, ale nie będę tobie psuła zabawy - oglądajcie:)
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 13 maja 2011

Piżmak pisze:Anna - ciało bankowo nie było pożyczone i dlatego trochę mnie zdziwiła cała ta akcja.

ja jeszcze nie oglądałam i mą wiedzę czerpię z recapsa,ale jak czytałam to tak zrozumiałam że ciało było pożyczone,to dla mnie było naturalne,bo po co Yi Kyun miałaby to robić skoro może pożyczyć ciało by sama zainteresowana to zrobiła.
plus kwestia schedulera:“Besides at night… you looked like you were shooting some movie. What’s with that melo crap with my Yi-kyung’s body?”,która potwierdza moją teorię;p
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 14 maja 2011

A mi się teraz przypomniały 2 rzeczy -pierwsza knajpka Kanga miała klientów - nie zbankrutuje :),drugi : podejrzewam że błąd w sztuce scenariuszowo -charakteryzatorski- tatuśko plastic po operacji nadal paraduje z bujną czupryną - czyż nie powinien jednak po takiej operacji mieć fryzury Kojaka?
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 14 maja 2011

Drama od początku mi się podobała, mimo tego, że akcja rozwijała się baaardzo powoli, jednak oglądając 17 ep miałam wrażenie, jakby wszystko tak się poplątało, że nawet twórcy się pogubili. W 18 epie było już trochę mniej zawile, ale za to było zdecydowanie za dużo płaczu. Dosłownie każdy z tych główniejszych bohaterów znalazł sobie jakiś powód.. Patrząc po ilości wylanych łez w tym odcinku to aż dziwne, że Ji Hyun na końcu dostała tylko dwie :rolly:Końcówka epa w sumie przewidywalna. Zostały dwa ostatnie, podczas których pewnie Ji Hyun dowie się na nowo o zdradzie Min Ho, zakocha się w Kangu i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.

thon pisze:podejrzewam że błąd w sztuce scenariuszowo -charakteryzatorski- tatuśko plastic po operacji nadal paraduje z bujną czupryną - czyż nie powinien jednak po takiej operacji mieć fryzury Kojaka?
Ja to tylko czekam jeszcze, żeby zobaczyć z jaką fryzurą Ji Hyun obudzi się ze śpiączki, czyżby w tych krótkich włosach, w których chodzi ostatnio? :rolly: Bo przecież nawet jak się przyśniła dla In Jung to wyglądała dokładnie tak, jak chodzi jako duch podczas tych 49 dni. No a jakby nie patrzeć, sen to wytwór wyobraźni, a In Jung chyba nie wie jak wygląda jej duch xD
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 14 maja 2011

17-18
jeśli o mnie chodzi to ja nie narzekam na tę tramę bo bardzo mi się podoba.
czasami musi być przewidywalne bo nie ma innego wyjścia.
drama powinna być lekka i taka uniwersalna - nie wymagajcie od serialu żeby był ambitny i zmuszający do refleksji na temat życia.
większość z nas kocha szczęśliwe zakończenia.
ok, kończę bo późna pora więc zaczynam mówić od rzeczy.
powiem tylko że nie mogę się doczekać dwóch ostatnich epów żeby odfajkować dramę jako obejrzaną, bo szczerze mówiąc zaczyna mnie męczyć liczba odcinków (a w kolejce tyle ciekawych dram do obejrzenia xD ).
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 15 maja 2011

Przeczytałem na pewnej stronie możliwe zakończenie -to panna mumia będzie ostatnim pasażerem windy odprawionym przez schedulera-ciekawe ile w tym prawdy -odpowiedź już niebawem

Epek 19
UWAGA: NIE OGLĄDAĆ BEZ WIELKIEGO STOSU CHUSTECZEK POD RĘKĄ!!!
Piękny odcinek ,szczególnie druga połowa pożegnania schedulera z Lee Kyungto mistrzostwo świata w wciskaniu łez.Czapki z głów w podzięce dla scenarzysty,reżysera i aktorów którzy pieknie odegrali swoje role.Scheduler - tej postaci chyba dłuugo nikt i nic nie pobije.
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i koncowe słowa plastika powodują że nie mogę się doczekać odcinka 20
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 19 maja 2011

Po prostu wielkie wtf jak przeczytałam spoiler dotyczący zakończenia dramy. Co to ma być się pytam? Scenarzystom zrobili lobotomie że takie idiotyczne zakończenie napisali? Spoiler! to po co ona zbierała te zły? żeby teraz umrzeć. Idiotyzm na miarę błąkającego się Kim Nam Gila po Seulu na końcu BG
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 maja 2011

TAK TAK TAK!!! BOŻE to co chciałem się stało XD

jak ja się cieszę, że Korea totalnie nie zgłupiała i nie wali samych megasłitaśnych zakończeń - wiedziałem, że babka od Prokuratorki namiesza ostro - ZA TO UWIELBIAM JEJ DRAMY :D Może trochę przegięła na koniec, ale i tak wydaje mi się, że zakończenie jest pouczające - może to co napiszę jest błahe i proste jak drut, ale po prostu mamy szanować swoje życie, bo jeśli coś nam się stanie, to nawet jak bardzo będziemy się starać to naprawić, możemy i tak źle skończyć... no i że życie nie zawsze jest sprawiedliwe... przynajmniej tak ja to odczytuję

Dwa ostatnie epy mistrzowskie, dzięki czemu podnoszę ocenę o 1,5 i końcowa to:

8/10

Gdyż no niestety były dłużyzny i drama powinna mieć 16 odcinków, a nie 20. Poza tym wkurzyła mnie w epach 15-18, gdzie wszystko na szybko prostowano tak, żeby było "ładne" zakończenie, ale pani od prokuratorki jednak mnie nie zawiodła - jak zwykle :D Oczywiście Pośrednik powinien dostać Oscara za swoją rolę - jak mógł taką mamałygę beznadziejną totalnie grać w My Fair Lady - WIĘCEJ TAKICH RÓL DLA NIEGO XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 19 maja 2011

jordi pisze: jak mógł taką mamałygę beznadziejną totalnie grać w My Fair Lady - WIĘCEJ TAKICH RÓL DLA NIEGO XD

To nie była mamałyga ino drewno czystej postaci na miarę jakiegoś Bena Affleca lub naszego polskiego Deląga xD
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 19 maja 2011

Jordi podkręcił mi ciśnienie chwaląc się że jest jak God - nieomylny ,no i oczywiście przejrzałem końcówkę RAWa 20 epka ,dotąd zbieram szczękę i zęby z podłogi....
jordi pisze:Gdyż no niestety były dłużyzny i drama powinna mieć 16 odcinków, a nie 20

Na pewno drama zyskałaby na dynamice,atrakcyjności,niektóre wątki śmiało można było skrócić.A wtedy byłby przynajmniej jeden więcej zadowolony do końca widz (czyli ja) choć i tak to jedna z lepszych pozycji tego roku.Teraz wytrzymać do jutra do napisów....
Na soompi trwa siarczyste narzekanie na zakończenie,scenarzystów,reżysera - mi sprawiło coś co daaawno nie miałem -zaskoczenie ,a końcowa scena przy drzewkach pewnie jutro i łezkę przyniesie (a może i trzy)
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 20 maja 2011

Czy jest gdzieś dostępna koreańska wersja piosenki Feneste Che Luciv, którą śpiewa Oh Hyun Ran? Bo w dramie są dwie wersje,a na ost chyba tylko ta włoska
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 maja 2011

KONIEC [spoilery na całej powierzchni]

Powiem tak:

JAK JA SIĘ CIESZĘ, ŻE TA DRAMA JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁA!!!!
:excited: :excited: :excited: :excited: :excited: :excited: :hurra: :hurra: :hurra: :taniec: :taniec: :taniec: :taniec: :woot: :woot:
:buahaha:

Tak....

No więc... eeee? Po co było to całe latanie za łzami? Zakradanie się do sejfu? A stempelek? :puppy: Dlaczego pan psychiatra został przyjacielem ferever? W sumie to przez niego wszystkie te głupie wątki się pozaczynały... jakby nie uratował Yi Kyung to nie mielibyśmy ducha Jiyeon i spółki... prawdopodobnie nie byłoby dramy... dlatego nie rozumiem, czemu na jego osobę nagle ma się rzucać ta głupia kelnerka na koniec... i wszyscy wołają Yi Kyung... I ten ajussi z ciężarną żoną.. ajussi to jeszcze bo przecież Kang mu się zwierzał i razem planowali jak zapanować nad światem, ale ta jego żona/narzeczona kompletnie zbędna ;p
Jung In i Oppa? Jak to z nimi było? On planował tą całą zemstę, zamach stanu czy coto było bo.... Jung In miała taki pomysł? A jemu się ten pomysł spodobał i ot tak? I kogo w końcu kochał OPPA?

No i teraz dziewczyny... siostry? Hellou? Komuś tu naprawdę na głowę coś padło. Generalnie to jak dochodzili do pewnych faktów było irytujące, ale zawsze też miałam się z czego pośmiać. Jednak tu... takie wygładzanie tortu jakimś sztucznym kremem... bez sensu, ale z drugiej strony... kolejny doskonały wątek pokazujący, że Kang jest geniuszem! :D Znowu ubiegł wszystkich, rozwiązał kolejną tajemnicę świata :rolly: Serio... jeśli miałabym wskazać na coś co podtrzymywało mnie na duchu przy oglądaniu ( i wątpieniu jakieś 49 razy na odcinek) to będzie właśnie Kang :rolly: Taka... głupiutka naiwna postać... wszystkowiedzący i wszystkiego się dowiadujący :rolly: mimo że kiedy Oppa przyprowadził szamana/egzorcystę me uczucia trochę zaczęły się wahać, ale nie.... Kangah wygrywa :rolly:

Z przykrością muszę stwierdzić, że trzeci pan, mąż mój, a raczej jego rola chyba no... nieco mnie rozczarowała... A może to te okropne włosy i no.. płaszcze? :confuse: Fajny był na początku, ale no hmm im dalej posuwała się ta jego historia i Yi Kyung tak jakoś dalej w las... nie wiem... ten wątek interesował mnie najbardziej, ale jakoś rozmyło się to w połowie... A może po prostu Kangah mnie tak zaślepił :rolly: :rolly:

Co do muzyki to hmm niezłe instrumentale, Jung Yeop i Park Bo Ram, jak ja kocham tą piosenkę <333

Dobra to tyle. Może prawda, że za bardzą się też na dramę nastawiłam i tu rozczarowanie było podwójne <potrójne?>, przepraszam wszystkich na szałcie, że musieli wczytywać się w me rozgoryczenie i rozterki, obiecuję, że już nie będę :rolly: No to... nie oglądajcie tej dramy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 20 maja 2011

No i koniec, chusteczek zabrakło w pobliskich 3 sklepach :)Trzeba trochę odeprzeć ataki Maury
Maura pisze:No więc... eeee? Po co było to całe latanie za łzami? Zakradanie się do sejfu? A stempelek?

Jak to po co? Przecież dla :uratowania firmy ojca,doznania bycia przez kogoś kochanej,miec mozliwość pożegnać się z rodzicami.Przecież Ji Hyun podczas tych 49 dni z roztrzepanej,glupiutkiej,naiwnej dzierlatki zmieniła się w dojrzała,mądrą,troskliwą kobietę.
Zgodzę się że środkowe odcinki były po prostu nudne,nic w sumie nie popychały spraw do przodu,ale był popyt na 20 epków to zrobiono 20 ,nieważne że pomysł był na 16 :).
Plastic - pewnie będę w mniejszości ,ale naprawdę podobała się gra tej pani,aż kusi mnie by sięgnąć po "LiB".Kang - wiadomo poczciwina z krwi i kości ,taki dobry samarytanin - ale jego czar przycmiewał scheduler- tak postrzelonej i tragicznej postaci dawno w kdramie nie widziałem.Lee Kyung - mimo że Lee Yo Won to dobra aktorka ta rola była senna ,bohaterka z traumą ,bez chęci do życia - cóż takie "coś"trudno zagrać by zapadła w pamięć.
Oczywiście ostatnie "dwa lata póżniej" to pisane były naprędce ,nic ciekawego nie pokazały,może tylko że życie toczy sie dalej ,nie zawsze ustalonymi torami.Pierwsze odcinki 7/10.środkowe przemilczę ,końcówka 8/10.Warto zobaczyć ,choćby dla schedulera i babci przełożonej :)

Wróć do „K-drama”