[2010/11] Once Upon A Time In Saengchori

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2010/11] Once Upon A Time In Saengchori

Postautor: KartoflAnka » 04 lut 2011

Once Upon a Time in Saengchori

Obrazek

Tytuł (latynizacja): Wonseu Eopon Eo Taim In Saengchori / Once Upon a Time in Saengchori
Gatunek: komedia, romans, suspense
Liczba odcinków: 20
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 05 listopad 2010 - 18 marzec 2011
Czas emisji: piątek, 23:00

Obsada:

* Ha Suk Jin as Jo Min Sung
* Lee Young Eun as Yoo Eun Joo
* Kim Dong Yoon as Han Ji Min
* Kang Nam Gil as Lee Man Soo
* Jo Sang Ki as Choi Dal Gook
* Jung Ji Ah as Park Min Young
* Kim Kyung Bum (김경범) as Bong Jin Soo
* Kim Hak Chul as Park Kyu
* Bae Geu Rin as Park Bok Soon
* Nam Bo Ra as Oh Na Young
* Go Ho Kyung
* Choi Daniel (cameo)( akcja roku;)
* Yoon Shi Yoon (cameo) ( rola Buły zacna, popłakałam się ze śmiechu)

Obrazek
Ha Suk Jin as Jo Min Sung
Obrazek
Kang Nam Gil as Lee Man Soo
Obrazek
Lee Young Eun as Yoo Eun Joo
Obrazek
Kim Dong Yoon as Han Ji Min

Opis: ( z dramawiki) Seria opowiada historię grupy pracowników firmy pośredniczącej, którzy zostali wysłani do małego, cichego miasteczka, gdzie dzieją się zarówno ekscytujące, jak i dziwne rzeczy, a uczucia rozkwitają pomiędzy pracownikami, a lokalnymi mieszkańcami.

Ode mnie: Wszędzie spotkałam się z takim opisem, który jest tak pośrednio dokładny i zachęcający, ale od siebie dodam,że zostali tam wysłani, żeby nikt o nich nie wiedział, miasteczko wcale nie jest ciche( normalnie ta gromada staruszków jest serio evil, nie mówiąc o babci Chuno :victory: ). Teaser sugeruje coś zupełnie innego, jakieś grabie i szpadle, a jestem po 13 epach i nic tam nie uprawiali, za to inne rzeczy łohoho. Bardzo mylące. :mrgreen:

Teaser: jak dla mnie totalnie nie oddający klimatu tej dramy

i kawałeczek na zachętę :mrgreen: nie oglądać, jak ktoś się boi;)

Ode mnie: Mogłabym się tu rozpisać na całą stronę po obejrzeniu 13 epków, ale poczekam,aż ktoś się skusi, a warto. Jak dla mnie po tych wszystkich lekkich niewypałach, jakie w tym roku zaczęłam to jest strzał w dziesiątkę. Jeśli w tym roku nie będzie porządnej komedii to tej dramy nic nie przebije. Aktorzy wykonują tutaj mistrzowską robotę, genialni aktorzy starszego pokolenia. Odcinki ogląda się jednym tchem. Muzyka dobrana jest po mistrzowsku. Mamy tutaj dużo gagów, zaskakujące przeskoki akcji, co sprawia, że nie można się nudzić. Jest kryminał, morderstwo. Jak już ci się wydaje, że już nic nowego się nie stanie to dają taki BUM, że łzy same z oczu lecą ze śmiechu. Parka policjantów- tak sporadyczna, ale jakże mistrzowsko rozegrana. Rodzina Palli Palli- no nie można ich nie kochać. mieszkańcy wioski -to jest dopiero wielka zagadka :mrgreen: Tym, którzy nie zaczęli - nie wiecie, co tracicie. Porzućcie te wszelakie łzawe i dramatyczne historie, chyba że lubicie przewijać. Na tym nie będziecie się nudzić, a i romans jest nie jeden, trzeba przyznać, że też trzymający w napięciu. No i fanboy MISS A -jego nic nie przebije :victory: Zachęceni Czekam na was!!!

Linki:
KLIK

DRAMAWIKI

Stronka oficjalna

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2010/2011] Once Upon A Time In Saengchori

Postautor: KartoflAnka » 03 kwie 2011

Wyjdzie na to, że gadam do siebie ale cóż zrobić :rolly:
Zbierałam się dawno do opisania moich wrażeń z obejrzenia tej dramy. Mój czas spędzony z bohaterami tej opowieści na 200% nie był stracony. Może nie było tam setki sławnych aktorów ani nikogo szczególnie sławnego, może budżet faktycznie nie był szczególnie duży, ale jak się okazuje - nie trzeba mieć kupy kasy, miliona efektów specjalnych i samych gwiazd,żeby zrobić kawałek dobrej dramy.
Ta opowieść detektywistyczno - humorystyczna, dosłownie do ostatniego odcinka trzyma widza w napięciu. Bohaterzy są niezwykle barwni. Musiałabym po kolei wymieniać całą obsadę i nad każdym się zachwycać, żeby piać peany i zachwyty, tutaj nawet zwykły kierowca, postać 6- cio planowa :rolly: roztacza aurę sympatii.
Czekałam na każdy odcinek, który poprawiał mi humor jeszcze bardziej niż poprzedni. Okazało się, że przemysł dramowy w Korei ma jeszcze coś do zaoferowania prócz kolejnych, powielanych kissów i historii miłosnych.
No i goście jednoodcinkowi - dla mnie to jedna z lepszych komedii, jakie ostatnio widziałam. Każdemu polecam w te złe i dobre dni. :mrgreen:

Wróć do „K-drama”