[2007] Winter Bird

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2007] Winter Bird

Postautor: thon » 24 lut 2011

Winter Bird
Obrazek

Tytuł oryginalny: 겨울새
Tytuł (latynizacja): Gyeoulsae
Tytuł alternatywny: Winter Bird, Lonely Bird
Gatunek: romans
Liczba odcinków: 43
Nadawca: MBC

Obrazek

Opis:
Za górami za lasami mieszkała mała dziewczynka z rodzicami.A nie to nie ta bajka ,w tej małą dziewczynkę po śmierci rodziców przygarnia do swojego domu przyjaciel zmarłego ojca bogaty,stateczny prezes Jung .Wraz z nim w pięknym domu zamieszkują żona ,siostra,2 dzieci i do tej wesołej gromadki dołącza Young Eun.Mijają lata.dzieci dorastają,hormony szaleją.Robimy Plan- "pozbyć się z domu YE", która może stanowić źródło kłopotu.Mamusia korzystając z nieobecności syna szybko zamierza wydać dziewczę za mąż - jednak wybranek okazuje się mieć za sobą nieciekawą przeszłość i tydzień przed ślubem wszystko zostaje odwołane.Bomba wybucha gdy Do Hyun oficjalnie prosi rodziców by pozwolili mu poślubić YE.Cóż - szybko wysyłamy syna za granicę i powtarzamy procedurę ,tym razem skutecznie- i tak poznajemy piekielną mamusię i Oskę tutaj w roli doktorka.Po ślubie dopiero zaczyna się drama - taka teściowa to chyba największy koszmar wszystkich synowych - co ona nie wyprawia by utrudnić życie YE - wszystko co wam przychodzi do głowy to ona to przebija i jeszcze dokłada :)

Obsada:
Park Sun Young jako sierotka Marysia vel kopciuszek -Park Young Eun
Obrazek
Lee Tae Gon jako wzdychajacy i wyjacy do księżyca Jung Do Hyun
Obrazek
Jang Yong jako Prezes Jung- tatuśko Do Hyuna
Obrazek
Yoon Mi Ra jako Ms. Lee- zapobiegliwa mamuśka Do Hyuna
Obrazek
Im Ye Jin jako Jung Eun Sook -popijająca soju ale poczciwa siostra prezesa
Obrazek
Lee Da Jin (이다진) jako Jung Min Hee - piskliwa i wredna młodsza siostra Do Hyuna
Obrazek
Park Won Sook jakos Ms. Kang jako piekielna mamuśka, szalona teściowa z piekła rodem
Obrazek
Yoon Sang Hyun jako Joo Kyung Woo czyli odwrotność Oski i lokaja -cicha uległa klucha
Obrazek
Hwang Jung Eum jako Jin Ah czyli Jung Eum zamiast uczyć buły wzdycha do Do Hyuna
Obrazek

Ode mnie:
Ostrzegam pierwsze odcinki są senne i naprawdę NUDNE ,za to potem po ślubie zaczyna się hardkor i akcja.Wady - słaba rola dla Park Sun Young jak na razie (po 10 epkach) nie wykazuje oznak buntu i znosi wszystko z pokorą ,nadstawiając drugi policzek na kolejny cios teściowej.Mam nadzieję że szybko zmądrzeje i zhardzieje.Zalety - Yoon Sang Hyun jako ciapciak i posłuszny synalek to mnie śmieszy i bawi ,no i Jung Eum - za High Kicka nie mogę jej nie lubić

Wróć do „K-drama”