[2011] Sparkling

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2011] Sparkling

Postautor: thon » 25 lut 2011

Sparkling
Obrazek

Tytuł oryginalny: 반짝반짝 빛나는
Tytuł (latynizacja): Banjjak Banjjak Bitnaneun
Tytuł alternatywny: Sparkling / All That Glitters / Twinkle Twinkle / Shiny Shiny Shining
Gatunek: romans
Liczba odcinków: 50
Nadawca: MBC
Emisja: 12.02.2011 - ??.08.2011
Czas emisji: sobota i niedziela, 20:40
Tłumaczenie PL: w planach BAKA Fansubs (osobiście nie wierzę w to)
Suby angielskie:WITHS2

Obsada:
Rodzina Han
Kim Hyun Joo jako Han Jung Won
Kim Hyung Bum jako Han Sang Won
Jang Yong jako Han Ji Woong
Park Jung Soo jako Jin Na Hee
Park Yoo Hwan jako Lee Seo Woo
Rodzina Hwang
Lee Yoo Ri jako Hwang Geum Ran
Lee Ah Hyun jako Hwang Tae Ran
Han Ji Woo jako Hwang Mi Ran
Kil Yong Woo jako Hwang Nam Bong
Go Doo Shim jako Lee Kwon Yang
Kim Sang Ho jako Park Joong Hyuk (mąż Tae Ran)
Shin Soo Yun (신수연) jako Park Ji Won (córka Tae Ran)
W pozostałych rolach:
Kim Suk Hoon jako Song Seung Joon
Kang Dong Ho (강동호) jako Kang Dae Bum
Jung Tae Woo jako Yoon Seung Jae
Kim Ji Young

Youtube Teaser:

Opis z dramawiki:
Historia Han Jung Won, której pełne sukcesów życie w jednej chwili zmieni się w pasmo niepowodzeń przez małe nieporozumienie. Kobieta przejdzie długą i trudną drogę do odzyskania swojej dawnej pozycji...

Ode mnie :
Wrażenia z pierwszego odcinka
Zapowiada się świetna komediowo-melodramatyczna kobyła ,obie panie sa piękne - ja oczywiście kibicuję cichutko Lee Yoo Ri.A o czym jest pierwszy odcinek? Zaczyna się w momencie gdy Jung Won udaje się na randkę w ciemno na którą oczywiście nie ma najmniejszej ochoty ,ale cóż - polecenie mamusi.sprytna dziewczyna postanawia od razu zniechęcić do siebie potencjalnego kandydata na męża :
Spoiler! Obrazek
Po dokonaniach dewastacji swojego wyglądu dosiada się do stolika pewnego pana ,którego sposób bycia skojarzył mi się tylko z jedną znaną mi osobą - pamiętacie Coffee House?
Spoiler! Obrazek
I wszystko byłoby cacy ,gdyby nie okazało się - że to nie ten pan.A ten pan okazuje się być znamym z ostrego pióra -krytykiem ,reporterem Song Seung Joonem.
Spoiler! Obrazek
Obrazek

Poznajmy teraz drugą bohaterkę - oto skromna ,uczynna i dobrotliwa Geum Ran -pracująca w księgarni,jej mąż zdał z bardzo dobrym wynikiem egzaminy końcowe i marzy mu się kariera prokuratora.Z tej okazji teściowa kupuje mu nowiutki garnitur za 1470000 wonów.Jednak mąż nadal żąda by kupić dla jego mamusi -drobiazg - wyrafinowane i luksusowe futerko.
Spoiler! Obrazek
Obrazek

Swoje prawdziwe uczucia okazuje żonie w metrze traktując ją ... no sami sprawdźcie.
W domu dziewczyny też nie jest wesoło - ojciec popada w długi ,ściga go mafia,musi szybko oddać pieniądze...w przeciwnym wypadku Geum Ran spotka to samo co jego - ogolenie brwi ku przestrodze i motywacji w spłacie długu.Geum Ran czyta notkę o Jung Won - łączy je jednakowa data urodzin ,lecz przepaść majątkowa jest ogromna - ta ma piękny dom,luksusowy samochód i 5.000.000 won na miesięczne wydatki :)
Spoiler! Obrazek
Zapowiada się dobra drama ,czekam na następne suby ,bo zapowiedź 2 epka jest bardziej niż interesująca .Na dodatek powiązania które pokazuje dramawiki sprawiają że tu się wiele namiesza i nakręci

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2011] Sparkling

Postautor: jordi » 25 lut 2011

Ja kibicuję odwrotnie do thona XD 1ep na krótko - dlaczego tą Yoo Ri pokazywali 30 minut epa, a Kim Hyun Joo jakieś 10 minut!!!... to jakieś kpiny - jak kolejne epy będą tak wyglądać to nie wytrzymam do 50 odcinka...

Poza tym początek był naprawdę śmiechowy jak KJH buty miała różne i w ogóle sytuacja w kawiarence, jak pomyliła chłopów XD ... potem trochę nudno było przez tę Yoo Ri (szczerze taka bezpłciowa postać, że aż mi się przewijać chciało..., ale w 2 epie po zapowiedzi wynikało, że będzie lepiej - no i z trailera też) - scena w metrze - no rzeczywiście męża to sobie nie ten tego wybrała XD

Jak na razie po 1epie baaardzo średnio jak dla mnie, no ale do 10 epa można dać szansę na rozkręcenie, ale jeśli będą nudy na pudy to nawet KJH mnie nie zmusi do oglądania...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 25 lut 2011

jordi pisze: 1ep na krótko - dlaczego tą Yoo Ri pokazywali 30 minut epa, a Kim Hyun Joo jakieś 10 minut!!!... to jakieś kpin

bo piękna kobietą jest :)
Oczywiście jak zwykle jordi pisze fatalistycze teksty :że nudna - gdzie? - oto mamy dobre wprowadzenie - poznaliśmy sytuacje rodzin,szczególnie tatuśko GR i braciszek JW ( ten to w ogóle mocarz po pijaku do mamusi ze świetnymi tekstami wyskakiwał) sprawią że drama nie będzie mdła,także JW - ta postać ma ogromny potencjał ,a ze zdjęć które widziałem na soompi wnioskuję że Bohaterka grana przez (fanfary i oklaski) Yoo Ri da też do wiwatu.Ja po dobrej "Glorii" liczę na jeszcze lepszą pozycję - MBC ma tendencję wznoszącą
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 03 mar 2011

odcinek 2
Pojedynek pomiędzy YR a KJH - w tym starciu wygrywa KJH - była powiem to jordi ,genialna ,a to w pojedynku słownym rano z mamusią ,a to podczas powtórnej rozmowy (częściowo na kolanach z wiadomych powodów)z panem dziennikarzem.
Myślałem że ten typek z aparatem na zębach to mąż - jednak to tylko pobożne życzenie Geum Ran.Swoją drogą kawał drania z niego i pewnie jeszcze za to drogo zapłaci.
No i wątek z The Duo - bo pewnie będzie ,co się stanie jak się wyda tajemnica narodzin?Czy GR spełni się marzenie i zostanie bogatą?
A swoją droga - jej ojciec jest świetny w przebraniu a i uwielbiam szwagra - mocarze nie z tej ziemi.
I znów coś dla jordiego -smerfetka
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 04 mar 2011

Zaczęłam to z wami chłopcy oglądać, tak przyjemnie mi się komentowało Glorię, więc pomyślałam, że nic mi się nie stanie. Napisy wychodzą strasznie wolno i tak, z tego co widzę.

Główną bohaterkę kojarze z Boysów, najwyrażniej wszyscy aktorzy świata tam grali ^^ Nie twierdzę, że tej drugiej sklepikarce czegoś brakuje i nie wiem też któa to która więc nie wiem komu się narażam XD ale wydawczyni jest nieziemsko piękna i ma też chyba fajniejszą rolę jak na razie. Sklepikarka taka sobie. I jeszcze ten jej narzeczony, boże, ile ona ma cierpliwości do niego. Ja bym już dawno palanta rzuciła ><

Pan dziennikarz na razie nie zrobił wrazenia, zobaczymy co dalej. Za to od razu pokochalam całym sercem Dae Buma. Mam nadzieję, że bedzie miał wątek z Geum Ran, bo jest cudny! Tylko by go przytulić :D

Z innych wątków to trochę mnie denerwuje jak na razie rodzinka GR. No ale pewnie musi byc jakaś odskocznia od tego "dramatu".
I jeszcze jeden powód dla którego zaczełam oglądać, czyli Park Yoo Hwan XD Nic, że miał z dwie sceny na razie. Po prostu już czuję, że jego postać ma okropnie wielki komediowy potencjał, tylko muszą dać mu więcej kwestii. Nie dość że jak na niego patrzę, to mam Miśkiego przed oczami, to jest zwala mnie, jak on im kazania prawi i wygłasza mądrości zyciowe godne 60 latka :D A jego sister-in-law się przed nim korzy XD

I jakaś fajna piosenka już leci w tle słysze, ja mam słabość do serialowych nutek :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
prosa
Co to jest dorama? o_O

Postautor: prosa » 23 mar 2011

Oglądam odcinek 6 i w ogóle o co chodzi?

,, Polska grudzień 2010, temperatura spadła do -30 stopni i fala zimna wraz z nieustającą śnieżycą zabrała 52 osoby''? Skąd oni biorą takie informacje? Albo może jest jakaś inna Polska, albo ja coś nie rozumiem, albo oni źle tłumaczą, ale oni myślą, że Polska to Syberia......
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 14 kwie 2011

odcinki do 18 - Sam nie wiem kogo mam najbardziej żałować - chyba najbardziej mi żal matki Geum Ran -tej "fałszywej" - traci wzrok,serce jej z bólu i żalu pęka.Mąż nadal to nic niewarty kawał shitu,najstarsza córka i zięć mają sami sporo kłopotów.
A nasze bohaterki - ech obie oczywiście są urocze - i nawet po obcięciu włosów Kim Hyun Joo wygląda świetnie ,wprawdzie nie tak świetnie jak Lee Yoo Ri -która teraz błyszczy jak diament.między paniami jednak nie ma i chyba długo nie będzie "pokojowej atmosfery".widać że chętnie by jedna druga zepchnęła w przepaść :).Szef edytorów coraz bardziej chyba nie zdając sobie sprawy zakochuje się w Jung Won,niestety coś mi się zdaje że Geum Ran też ma na niego chrapkę - wojna gotowa.Ach i podobało mi się jak ex chłopak Geum Ran zobaczył jej nowy wygląd -kopara opadła mu na podłogę.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 20 kwie 2011

Odcinek 19-20
Jak na razie najlepsze odcinki ,wprost piękny.Od samego początku do końca bezbłędny.Najpierw mamy scenę w domu Hwang -wojnę pałeczkową o przepyszne mięsko z grilla,potem wzruszającą scenę karmienia matki przez Jung Won.Potem zaś jest jeszcze lepiej - a końcówka z obłędną piosenką Nat King Cola "When i fall in love" -TU DO POSŁUCHANIA i niezdarnymi próbami picia kawy w domu Seung Joona sprawiła że ta scena jest jedną z najbardziej pamiętnych z dram jakie miałem okazję oglądać.Jak mi szkoda postaci Geum Ran - zaślepiona szansą lepszego życia traci powoli dobre serce,sumienie i niestety coś czuję że to dla niej żle się wszystko skończy.
Ach i zabawna rozmowa była o urodzie Jung Won pomiędzy tatuskiem ,zięciem i jego córeczką - szczególnie małą była baardzo szczera.A jej taniec sexy - nadawał się do dziecięcego "You can dance"

Spoiler! Obrazek

Obrazek

Zabiła mnie chwila z początku 20 epka podczas jazdy samochodem Jung Won z Seung Joonem i słowa piosenki co im leciała w radiu -ale nastąpiła niezreczna chwila.Gwiazdą 20 epka jest ex narzeczony Geum Ran - czekam tylko cierpliwie aż dostanie jakąś konkretną lekcję pokory i GR troszkę pomęczy swojego ex.
Zapowiedź 21 odcinka sugeruje że znów będzie na przemian i wesoło i radośnie -wariatkowo w domu z powodu przeprowadzki najstarszej córki ,tatuśko nie wytrzymuje i znów zostawia rodzinę na lodzie i potem będzie na bank wzruszająca i łamiąca serce scena matki z Jung Won jak razem śpią trzymając się za ręce

Wróć do „K-drama”