[2011] Ripley

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2011] Ripley

Postautor: Eggie » 21 mar 2011

Obrazek

Tytuł oryginalny: 굿바이 미스 리플리
Tytuł (latynizacja): Gusbai Miseu Lipeulli
Tytuł alternatywny: Goodbye Miss Ripley / Miss Ripley
Gatunek: drama, romans
Liczba odcinków: 16-20
Nadawca: MBC
Emisja: 30.05.2011 - ??.07.2011
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 21:55

Występują:
Park Yoo Chun
Lee Da Hae
Kim Seung Woo
Kang Hye Jung

http://sharingyoochun.net/2011/03/21/ne ... more-92968" onclick="window.open(this.href);return false;

Lee Da Hae zagra kobietę, której oszustwami udało się wspiąć na szczyt zawodowej kariery. Yoochun i Kim Seung Woo zagrają odpowiednio: młodego spadkobiercę pewnej japońskiej korporacji i menadżera hotelu, którzy zaryzykują wszystko, by zdobyć jej serce. Kang Hye Jung zagra młodszą siostrę LDH, która dowiedziawszy się o zbrodniach siostry, postanawia odkryć przed światem prawdę, nie wiedząc że jej siostra gotowa jest na wszystko, nawet w stosunku do własnej rodziny.

Większość zdjęć jest kręconych w Japonii.

Ode mnie:
Aaaaaaaaaaa!!! <3 :D
I w moje urodziny :D

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2011] Goodbye Ms Ripley [z]

Postautor: thon » 21 mar 2011

Eggie pisze:Występują:Park Yoo Chun

I już wiemy czym Eggie będzie się niebawem ekscytować .Choć ja chętnie zobaczę jak po wpadce w Chuno zagra Lee Da Hee.Cóż aby do lata..i jordiego trzeba przekonać że to należy przekazać w godne ręce
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 21 mar 2011

To i ja może coś napiszę :P Gra tutaj moja ULUBIONA AKTORKA zaraz po Kim Hyun Joo - Lee Da Hae matko jak mi jej brakuje - stanowczo za mało gra no i w końcu udowodni, że Chuno to była wina scenarzystów, bo aktorka pierwszorzędna :D I jest to w tej chwili produkcja najbardziej przeze mnie oczekiwana w wiosennych zapowiedziach :D
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 22 mar 2011

Eggie to aż tupać zacznie ze szczęścia :D *tylko mężu znowu będzie mdlał na planie, on ma teraz tyle na głowie.... O.o*
LDH nie widziałam w za wielu produkcjach, oczywiście najbardziej zapadła w pamięć po My girl, ale zobaczymy jak ten tragiczny romans się rozwinie :P

W między czasie poczytałam trochę o wydarzeniach które dały background do dramy, całkiem ciekawa historia. Jek tej kobiecie udało się przez tyle czasu udawac, że cokolwiek wie na te tematy? :P

EDIT
Spoiler!
Yoochun announced that he will be filming a new drama, called Ms. Ripley on MBC. This broke the ice with MBC and the drama will be starting in May.

In this drama, Yuchun’s name is Yutaka (Koreańskie imię Song Yoo Hyun). Yutaka is 32 years old, with a Korean dad and a Japanese mom, and has a Korean citizenship. He majored in economy with sports as his minor. He had past aspirations to become a sports player, and he enjoys water sports the most. He is the heir of Mondo Resort and has gone back to Korea because he has been called to work in the hotel. When he first starts working at the hotel, he is placed into the lowest position there. In that position, he gets to know Miree.

Yutaka is dainty, honest, outgoing, friendly, cool, kind and sensitive. When an important situation arises, he becomes prudent and honest. Also, when a leader is needed, he possesses the leadership qualities needed to keep people going. He’s the Prince Charming of his generation!

The only flaw of Yutaka’s (if it even counts as a flaw) is that he can’t speak Korean too well. His word mistakes may cause him some trouble, but this can be a plus for his honesty.

Prince charming... lol. Tak czy siak, już się doczekać nie mogę :D Ciekawe jak mu wyjdzie udawanie, że nie umie po koreańsku :D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 01 kwie 2011

Kang Hye Jung w dramie, w roli drugoplanowej?
Coś czuję, że scenariusz musi być naprawdę dobry i mieć typowy klimat, który jest znakiem rozpoznawczym tej aktorki. Ona wybiera zawsze naprawdę bardzo dobre pozycje coś z pogranicza czarnej komedii, dramatu i czasem romansu. Naprawdę nie mogę się doczekać, uwielbiam wszystkie jej kreacje ... Do tego obsada także wygląda obiecująco! Lee Da Hae to znana marka i nie trzeba nikomu jej przedstawiać, a Yoo Chun nazbierał u mnie trochę punktów za Sungkyunkwan Scandal.
Szykuje się dobra drama xD
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2011] Ripley [z]

Postautor: jordi » 16 maja 2011

no i potwierdzono, że będzie melodramat z elementami kryminalnymi tak wplątanymi w fabułę, żeby wnieść "powiew świeżości" do takich dram... no i ujawniono plakaciki do dramy :-) Dam jeden z wszystkimi, żeby nie śmiecić za bardzo :-)

Obrazek
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Helianthus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Helianthus » 16 maja 2011

Plakaty są genialne! :) Wczoraj przeczytałam przez przypadek jakiś spoilerek na temat dramy - na wiki.d-addicts napisali, że jest to drama oparta na prawdziwej historii (wiecej nie bede pisac, bo naprawde nie chciałabym znac tej prawdziwej historii przed obejrzeniem dramy, bo nie lubie wyczekiwac aż cos się stanie...)

Ja trochę pośmiecę i dam plakacik najważniejszy - czyli z Yoochunkiem :D

Obrazek

(mam nadzieję, że drama będzie równie błyskotliwa co plakaty do niej! )
Najnowsze newsy o JYJ po polsku oraz nowe zdjęcia, filmy i najlepsze fancamy na blogu JYJ Polska. Zapraszamy:

JYJ Polska na Facebooku
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 16 maja 2011

Helianthus pisze:Plakaty są genialne! :) Wczoraj przeczytałam przez przypadek jakiś spoilerek na temat dramy - na wiki.d-addicts napisali, że jest to drama oparta na prawdziwej historii (wiecej nie bede pisac, bo naprawde nie chciałabym znac tej prawdziwej historii przed obejrzeniem dramy, bo nie lubie wyczekiwac aż cos się stanie...)

Ja trochę pośmiecę i dam plakacik najważniejszy - czyli z Yoochunkiem :D

Obrazek

(mam nadzieję, że drama będzie równie błyskotliwa co plakaty do niej! )

Haha, no cóż, nie za bardzo to spoiler, bo wszyscy o tym wiedzą i wszyscy historie znają - to była pierwsza imformacja, która C-JesS wypuściło odnośnie wyboru Chuna ^^
Ale zgadzam się, że plakaty zapowiadają coś interesującego :P
Awatar użytkownika
arduinna
Oglądam regularnie xD

Postautor: arduinna » 17 maja 2011

prawie pięciominutowy teaser, nie mogę się już doczekać :)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ua9Vjrj8ew
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2011] Ripley

Postautor: Eggie » 31 maja 2011

Już czuję po pierwszym odcinku cięzkość tej dramy na żołądku :P

Wygląda dobrze, zapowiada się dramat, ale taki trochę jak na razie... przedrmatyzowany. O ludziach okropnie nieszczęśliwych. Miri i Myung Hoon to będą postaci cierpiące, a radosność Yoo Hyuna i Hee Joo zostanie przez nich pogrzebana :P
Anyway, na razie sama nie wiem co z tego będzie. Było dużo akcji jako takiej i w sumie mnie przykuło do ekranu ale czasem też było nudno... Niepotrzebne te nagminne zwolnione kadry i sceny szeleszczących liści.

Yoochun <3 Po prostu w nim już widać pierwsze momenty zauroczenia Miri i nie wyjdzie mu to na zdrowie, tyle już wiemy. Kocham jego japoński, miły dla ucha :) Kocham go w każdym wydaniu :D A jego aktorstwo jest oczywiście najlepsze LOL Ale myslę na poważnie że się chłopak poprawia. Trochę siebie gra, nie takiego sztywniaka jak ostatnio więc powinno być przytajmniej na początku łatwo....
Lee Da Hae ma fatalną rolę ( w sensie, że jej bohaterka mnie denerwuje na razie...), jestem ciekawa, czy ona jest w ogóle zdolna kogoś pokochać - czy któryś z panów w niej zakochujących się zdobędzie jej względy.
No i Myung Hoon... Postać dość cierpiętnicza na razie...
A Hee Joo mam nadzieję utrzyma choć element świezości bo jak z niej zrobią taką roztrzepaną wariatkę, to będzie ciężko wytrzymać jej wątek....
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 31 maja 2011

Eggie pisze: Było dużo akcji jako takiej i w sumie mnie przykuło do ekranu ale czasem też było nudno...

Mnie ten pierwszy odcinek strasznie szybko zleciał - jakbym miał oceniać wiosenne nowości po 1 epach, to Ripley ma najlepszy 1 odcinek moim zdaniem :-)

Eggie pisze:Yoochun [...] A jego aktorstwo jest oczywiście najlepsze LOL Ale myslę na poważnie że się chłopak poprawia. Trochę siebie gra, nie takiego sztywniaka jak ostatnio więc powinno być przytajmniej na początku łatwo....

I tu też się zgadzam - już po 1epie go lubię, a w Scandalu przewijałem go ile się dało - taka drętwota... co prawda ludzie szeroko w necie piszą, że postać Yutaki jest charakterem bardzo podobna do miśka, no ale to można przemilczeć XD

Eggie pisze:Lee Da Hae ma fatalną rolę ( w sensie, że jej bohaterka mnie denerwuje na razie...), jestem ciekawa, czy ona jest w ogóle zdolna kogoś pokochać - czy któryś z panów w niej zakochujących się zdobędzie jej względy.

A mnie właśnie najbardziej się podobała LDH w pierwszym odcinku - nieprzewidywalna i tak naprawdę nie wiadomo czego się można od niej spodziewać, ale trzeba przyznać, że jak chciała zacząć nowe życie to kolejna szuja ją obmacywać zaczęła... szkoda mi jej już po tym odcinku, bo ona przez swoje ciężkie i nieszczęśliwe życie będzie szła po trupach do celu (prawdopodobnie XD )

Eggie pisze:No i Myung Hoon... Postać dość cierpiętnicza na razie...
A Hee Joo mam nadzieję utrzyma choć element świezości bo jak z niej zrobią taką roztrzepaną wariatkę, to będzie ciężko wytrzymać jej wątek....

Myung Hoon - też mi było szkoda... zwłaszcza po tej scenie, jak tamta baba się walała z chłopem z "Manny" (że też nic go nie nauczyło - Janina mu w jaja kopa dała, a on nadal igraszki XD )

Co do Hee Joo to też mi się wydaje, że ona będzie takim wesołym, zabawnym punktem tego dramatu :-) (pewnie do jakiegoś momentu, ale zawsze będzie XD )

Ogólnie nie mogę się doczekać 2 epa :) z plusów można dodać rewelacyjnie dobraną muzykę - w każdej scenie był idealnie pasujący utwór :) No i piosenka Hwayobi którą już kocham :D
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 31 maja 2011

No niewątpliwie LDH miała ciężkie życie, ale jej gra jakoś nigdy mnie specjalnie nie ruszała (nie, że jest zła tylko jakoś tak ogólnie...) a poza tym, sposób w jaki gasiła Miśkiego za każdym razem po prostu przewracał mi wszystko w żołądku. Biednak :( Ale ma być jakaś randka z Hee Joo :D

EDIT;
2 ep

Jak na razie ta drama się rozwija genialnie. LDH jest taką intrygantką, że aż po mało zaczynam jej kibicować :D Ale be kitu, straszne rzeczy się dzieją.
Już widzę, jak moją ulubioną Hee Joo wciąga w te swoje pokłamane wici, a ona biedna, niewinna da się nabrać...

Jaestem okropnie ciekawa, jak to się dalej potoczy. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Wolałabym jednak, żeby w tej dramie Miśkiego nie było bo ja się skupić nie mogę :D Jeszcze jakby grał kogoś zupełnie od siebie innego, ale on tu praktycznie sobą jest, a ja na niego wprost uwielbiam patrzeć :D Uh :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 02 cze 2011

Eggie pisze:No niewątpliwie LDH miała ciężkie życie, ale jej gra jakoś nigdy mnie specjalnie nie ruszała (nie, że jest zła tylko jakoś tak ogólnie...) a poza tym, sposób w jaki gasiła Miśkiego za każdym razem po prostu przewracał mi wszystko w żołądku. Biednak :( Ale ma być jakaś randka z Hee Joo :D

EDIT;
2 ep

Jak na razie ta drama się rozwija genialnie. LDH jest taką intrygantką, że aż po mało zaczynam jej kibicować :D Ale be kitu, straszne rzeczy się dzieją.
Już widzę, jak moją ulubioną Hee Joo wciąga w te swoje pokłamane wici, a ona biedna, niewinna da się nabrać...

Jaestem okropnie ciekawa, jak to się dalej potoczy. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Wolałabym jednak, żeby w tej dramie Miśkiego nie było bo ja się skupić nie mogę :D Jeszcze jakby grał kogoś zupełnie od siebie innego, ale on tu praktycznie sobą jest, a ja na niego wprost uwielbiam patrzeć :D Uh :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:

Jedyne co mnie denerwuje w tej dramie to postać LDH, bo sama aktorka jak zawsze ładna, ale ogólnie ta postać. Ech, kolejna emocjonalna czarna dziura, która z powodu odejścia matki wyżywa się na całym świecie, także za to, że jest sierotą. W pewnym sensie ją rozumiem, z drugiej strony widać, że ta dziewczyna zniszczy wszystko, co dobre na swojej drodze, łącznie z sympatyczną i radosną HJoo. I chyba łatwo przewidzieć zakończenie, a nie wydaje mi się, że będzie radosne. Na bank ktoś wyskoczy oknem.
Miśki, o zgrozo, na prawdę jest sobą( chyba nawet w swoich ubraniach chodzi), jego chungrish mnie zabił :shock: ciekawe ile ćwiczył :rolly: i na serio mi się podoba( nie wierzę, że to piszę :rolly:
Na razie jestem mile dramką zaskoczona, chociaż te powroty w przeszłość trochę mnie wkurzają.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 02 cze 2011

No, wydaje mi się, że przeszłość jest integralną częścią intrygi niestety... :P

Miśki fashion airport to jego była na stówkę :D Jego sladowe ilości akcentu w Englishu są sexy ^^
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 02 cze 2011

Eggie pisze:Jak na razie ta drama się rozwija genialnie. LDH jest taką intrygantką, że aż po mało zaczynam jej kibicować :D Ale be kitu, straszne rzeczy się dzieją.

Jaestem okropnie ciekawa, jak to się dalej potoczy.

No właśnie - normalnie na razie to w ogóle nie przypomina melodramatu - bardziej obyczajówkę z elementami dramatu, ale coś ala Ptaki to to nie jest ( i całe szczęśćie XD ) - już widzę te intrygi - matko w ogóle LDH świetnie na razie się prezentuje - ciekawe czy ten alfons ją namierzy - tym razem ona go najpierw zauważyła i szybko zwiała XD

A co do misia to zaskoczył mnie bardzo dobrym angielskim (jak na Koreańczyka oczywiście XD ) - zaskoczył, bo na płycie JYJ mało co rozumiałem z ich engrisza XD

Czekam z niecierpliwością na 3ep

PS no i drama już od 1 epa jest numerem 1 w slocie :D Wyprzedza Babyfaced i Lie to Me :D HURA :D
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)

Wróć do „K-drama”