[2010/2011] President

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Helianthus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

[2010/2011] President

Postautor: Helianthus » 08 kwie 2011

Obrazek

Tytuł: 프레지던트 / President / Prezydent
Gatunek: Dramat polityczny
Ilość odcinków: 20
Kanał: KBS2
Emisja: 15 grudnia 2010 do 24 lutego 2011
Czas emisji: środa i czwartek 21:55

Opis:

Serial o kampanii prezydenckiej. Pokazuje prezydenta, który potrafi ludziom dodać odwagi i wesprzeć w marzeniach.

Obsada:

* Choi Soo Jong jako Jang Il Joon
    * Ha Hee Ra jako Jo So Hee
    * Jay Kim (TRAX) jako Yoo Min Ki (przyrodni brat Sung Mina)
    * Wang Ji Hye jako Kang In Yeong
    * Sung Min (Super Junior) jako Jang Sung Min (syn Il Joona i So Hee)
-------------------------------------------
Widzę, że jeszcze nie powstał wątek o tej dramie :) Mimo, że nie spodziewałam się po tej dramie wiele, dodatkowo zniechęciła mnie niska oglądalność tej dramy w Korei (średnio 5,9 %), to sięgnełam po nią, ponieważ nie mam już dużego wyboru :) Obecnie jestem po 7 odcinku i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. Wprawdzie, jak było zaznaczone na samym początku serii, drama jest polityczną bajką, jednak akcja jest bardzo wartka i drama jak na razie jest ładnie zrobiona - także gra bohaterów (sczególnie głownych) jest bardzo dobra. Dodatkowo w dramie zagrali dwaj idole ze stajni SM Entertainment -> Sungmin z Super Junior oraz Jay z TRAXu, więc sięgnęłam po nią także z ciekawości jak sobie poradzą :)

Szczególnie spodobała mi się budowa dramy - jest zbudowana tak samo jak Time Between Dog & Wolf i IRIS. Na początku pokazano nam zajawkę z tego co się zdarzyło "teraz", następnie przenieśliśmy się w czasie do "trzy miesiące wcześniej" i oglądamy co działo się od początku kampanii prezydenckiej głównego bohatera. Na pewno jest to dużym plusem i sprawia, że drama jest ciekawsza, bo chcemy się dowiedzieć jak doszło do tego, co zdarzyło się "teraz".

Cieszę się, że został też wpleciony wątek miłosny - są to wydarzenia zupelnie drugoplanowe, jednak bardzo dużo dają dramie

Jak na razie szczerze ją polecam - zobaczymy jak bedzie pozniej, w koncu jeszcze przede mna 13 odcinkow :)

Najnowsze newsy o JYJ po polsku oraz nowe zdjęcia, filmy i najlepsze fancamy na blogu JYJ Polska. Zapraszamy:

JYJ Polska na Facebooku
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2010/2011] President

Postautor: thon » 11 kwie 2011

właśnie skończyłem oglądać 1 odcinek i jestem zaciekawiony,zgrabna fabuła i Choi Soo Jong w roli kandydata do prezydenta są atutem jak na razie dramy.A co odcinka - ciekawi mi czy ten postrzał nie był przypadkiem "ustawiony" - w ten sposób ma nasz kandydat zapewniony spokój i pewnie może wzrosnąć jego poparcie wśród wyborców.A zakończenie odcinka to znów "bomba"- nieslubny syn.
Helianthus pisze: dodatkowo zniechęciła mnie niska oglądalność tej dramy w Korei (średnio 5,9 %)

Nie i raz, dobre i bardzo dobre pozycje maja fatalne wyniki (np."Bad Guy") ,ja tam przeważnie nie zwracam uwagę na % - bo czasami te z ogromna oglądalnością są dość słabiutkie - (np "You are me destiny")
Awatar użytkownika
Helianthus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Helianthus » 11 kwie 2011

A ja wlasnie skonczylam :P Troche za mocno zapchali ostatnie kilka odcinkow - mieli duzo materialu i widac, ze go na sile uciskali w tych ostatnich odcinkach... Nic wiecej na ten temat nie bede pisala, bo nie chce nikomu psuc zabawy :) generalnie dosc ciekawa pozycja i niestandardowa. I troche zbyt wiele odcinkow zajelo im dochodzenie do wydarzen z pierwszego odcinka...

Choi Soo Jong zagral przegenialnie, podobnie Ha Hee Ra. Postaci drugoplanowe juz byly slabiej obsadzone - szczegolnie mlodsza czesc obsady, ale to juz ma mniejsze znaczenie.

A Bad Guy nie mial az tak strasznych wynikow jak President :) Ale byl duzo slabsza pozycja - przynajmniej mi specjalnie nie przypadl do gustu :)
Najnowsze newsy o JYJ po polsku oraz nowe zdjęcia, filmy i najlepsze fancamy na blogu JYJ Polska. Zapraszamy:

JYJ Polska na Facebooku
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 11 kwie 2011

A ja właśnie obejrzałem 2 odcinek - i coś mi tak chodzi po głowie że to może żona Il Joona stoi za wybuchem ?Bo jakiś sygnały były że orientuje się kim dla Il Joona jest PD Yoo.No i świetne było na basenie spotkanie szefowej pijaru z Soo Chane,.Swoją drogą lubię już tę parę - podejrzewam że pózniej będzię między nimi wiele spięć.A zupełnie mnie dobił moment wywiadu partyjnego z mediami - po kompromitacji starego "wyjadacza" ,ten musi pewnie zrezygnować z gonitwy za prezydenturą.Podejrzewam że u nas,w naszym polskim piekiełku, taki polityk nawet by nie pomyślał o rezygnacji :)
Opinia po 8 odcinkach: akcja dochodzi właśnie do początku 1 epizodu - i aż mnie dziwi że ta drama miała tak niskie notowania - oglądam ją z rozdziawioną gębą i jak dotąd ni było praktycznie nudnego wątku,który by kusił do sięgnięcia po opcję "FF".Genialne są te potyczki 2 oponentów -Kyung Mo kontra Il Joon - i o dziwo ten pierwszy nie jest jakims zepsutym politykiem jak np stary "beton" w rodzaju kandydata Eul Seoba.I najchetniej bym widzial jak tych pierwszych dwóch panow wspólnie rządzą - ale to niestety po tym co teraz się dzieje jest pewnie niemozliwe - emocje zaczynają brać górę i mimo zapewnień o grze fair play - zaczynają się machlojki,wyciąganie brudów itp.Najfajniejszy jest delikatny romans dwóch par w dramie - daję chwilę odpoczynku od potyczek,szwindli i burzy mózgów obu sztabów. Ale trzeba przyznać że obie pary które są w dramie pasują do siebie - szczególnie grubasek jest pocieszny - kontrast między nim a kierowniczką - zabija ,ale doskonale się uzupełniają.A parka przybrana córka - reporter Yoo - pocieszna - oczywiście było obowiązkowe spicie się panny,złamanie obcasa i KONIECZNE noszenie na barana ,ale jak ja lubię takie coś oglądać.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 14 kwie 2011

KONIEC. Szybko mi zleciała ta pozycja,jednak pozostał pewien niedosyt- zgadzam się że
Helianthus pisze:Troche za mocno zapchali ostatnie kilka odcinkow - mieli duzo materialu i widac, ze go na sile uciskali w tych ostatnich odcinkach..
- cóż obcięto dramę o 4 odcinki i to niestety widać .Wątek walki wewnętrzno-partyjnej o nominację do kandydowania na prezydenta trwał stosunkowo długo i przy nim walka z drugim kandydatem z opozycyjnej partii została drastycznie ucięta.No i druga wada - ten przeciwnik to istny anioł był - grał uczciwie ,szczery i dobry samarytanin - to tylko w filmach i dramach tacy politycy.Podobał mi się i to bardzo wątek romansu pomiędzy grubaskiem a kierowniczką PR - pięknie mi się ich razem oglądało - jak np scena gdy WYMUSZA kissa od biednego grubaska.Morał dramy jednak nie jest do końca dla mnie odkryty ,bo mimo że prezydent chciał odciąć całą skorumpowaną i betonową część polityków i zacząć dobre i prawowite rządy ,to jednak już imperium przemysłowe wyciągało ręce po "zapłatę" za pomoc w kampanii - nie ma nic za darmo .Drama na 7/10 - szkoda że obcięto te 4 odcinki ,bo mogło być dużo lepiej.Szkoda mi też wątku - przybrana córka - reporter Yoo -cóż samo życie.
Awatar użytkownika
Helianthus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Helianthus » 14 kwie 2011

Wow, nawet nie wiedziałam, że faktycznie ją skracali, a mimo wszystko zauważyła, co świadczy tylko o tym jak bardzo to było widać. Przez 3 ostatnie odcinki stresowałam się, jak oni zdołają zamknąć wszystkie wątki! Szkoda, bo drama była naprawdę dobra i na pewno byłaby dużo lepsza, jakby nie musieli upychać całego scenariusza w kilku ostatnich odcinkach :(

A ja na końcu znielubiłam nieco głównego bohatera :P - ciekawe, czy o to im chodzilo :P:P:P

JYJ Polska na Facebooku

Wróć do „K-drama”