[2011] Baby-faced Beauty

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2011] Baby-faced Beauty

Postautor: Piżmak » 26 kwie 2011

Jedna z "trzech kłamczuch" powracająca w maju na ekrany po 5 latach - Jang Nara będzie nas zwodzić swoją dziecięcą buźką...

Obrazek

Coś dla oka:
► Pokaż Spoiler

Podstawowe informacje:
Tytuł oryginalny: 동안미녀
Tytuły alternatywne: Baby-faced Beauty / Pretty Young Woman / Youthful Beauty
Gatunek: komedia romantyczna
Stacja: KBS 2TV
Emisja: 02.05.2011 - 05.07.2011
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 21:55

Obsada:
Jang Na Ra jako Lee So-Young
Choi Daniel jako Choi Jin-Wook
Kim Min Seo jako Kang Yun-Seo
Ryu Jin jako Ji Seong-Il
Hong Rok Ki jako Jang Ki-Hong
Yoon Hee Suk jako No Yong-Joon
Oh Yeon Seo jako Lee So-Jin
Yoo Yun Ji jako Park Na-Ra
Ahn Seo-Hyun jako Hyun-I Spoiler! (mała wielbicielka Taeca z Dream high)
Hyun Young jako Ji Joo-Hee
Kim Hye-Ok jako mama Lee So-Young
Park Cheol-Min jako Sun-Nam
Son Hwa-Ryeong jako Jung Mi-Soon

Trailer:

OST:

► Pokaż Spoiler

Fabuła:
31-letnia samotna kobieta(Lee So-Young ) postanawia podjąć pracę w branży odzieżowej. By osiągnąć sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaniża swój wiek o kilka lat i dostaje wymarzoną posadę. Kłamstwo wydaje się być idealnym rozwiązaniem, jej młodzieńczy wygląd gra tutaj kluczowa rolę .Każde kłamstwo jednak ma krótkie nogi...

Ode mnie:
Krótko, ponieważ na dramę natknęłam się zupełnie przypadkowo przeglądając grafikę w google. W sumie zdecydowałam się na założenie tematu, bo :
1)Rola głównej pani to powrót po 5 latach na mały ekran
2)Fabuła tej jak i pozostałych dram, które ujrzą światło dzienne w maju opiera się na kłamstwie. Ciekawa jestem czy wyjdzie obronna ręką z tej rywalizacji.
3)Cóż teaser pokazuje cała masę łaszków, ciuszków i sukieneczek - w sam raz dla kobiety:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2011]Baby-faced Beauty

Postautor: Cherry » 26 kwie 2011

kurcze, interesująco to wygląda ^^ mam nadzieję że będzie tak fajne na jakie wygląda xD w dodatku pierwszy ep już niedługo :D (btw mam słabość do kłamców. im więcej kłamstw tym ciekawiej :P)
Awatar użytkownika
Helianthus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Re: [2011] Baby-faced Beauty

Postautor: Helianthus » 28 kwie 2011

A ja już mam trochę dość tego schematu - starsza kobieta + młodszy mężczyzna. A konkurencja majowa będzie ostra, ale kibicuję pozostałym dwóm tytułom :P
Najnowsze newsy o JYJ po polsku oraz nowe zdjęcia, filmy i najlepsze fancamy na blogu JYJ Polska. Zapraszamy:

JYJ Polska na Facebooku
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 kwie 2011

Nieważne że utarty schemat, Jang Na Ra po latach grania w chińskich dramach powraca do koreańskiej telewizji ,a pokażcie mi kogoś jako tako obytego z kdramami ,kto nie widział z nią dram czy filmów i nie śmiał się do rozpuku ?
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 kwie 2011

Jakbym nie wiedział, że ona ma 30 lat, to w życiu bym jej tyle nie dał XD Moim zdaniem tutaj chociaż jest sens ukazywania relacji między starszą kobietą, a młodszym mężczyzną... Poza tym wpisane jest w fabułę, że czasem nawet wygląd nie wystarcza i jak szef zajrzy w metryczkę to może wywalić na zbity pysk...

Po trailerach zanosi się na naprawdę dobrą komedię, której dawno na KBS2 nie uświadczyłem (Sorry, ale "wiejsko-chałupnicze" żarty w Homicide to są poniżej jakiegokolwiek poziomu...), dlatego kibicuję tej dramie i Lie to Me - po raz pierwszy w tym roku chyba tak się ekscytuję rywalizacją dram w jednym slocie :D
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Helianthus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Helianthus » 28 kwie 2011

A no to jestem zdziwiona :) Może powinnam nadrobić dramy z Jang Na Ra, bo tak naprawdę jej nie znam i pewnie wobec tego nie doceniam... Aish, wcale mnie nie cieszy, że Ripley ma dwóch ciężkich przeciwników :P
Najnowsze newsy o JYJ po polsku oraz nowe zdjęcia, filmy i najlepsze fancamy na blogu JYJ Polska. Zapraszamy:

JYJ Polska na Facebooku
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 maja 2011

UU ale rozczarował mnie pierwszy odcinek ,żarty na poziome rynsztoku ,wymioty pokazane zbyt realistycznie zamiast rozśmieszać tylko mnie zniesmaczyły,gag ze spódnicą ograny do granic przyzwoitości ,jedynie dość nowatorski pomysł to kąpiel w kieliszku.Jang Na Ra - strasznie chuuda jak anorektyczka ,matko ,niech ją w coś ubiorą bo szkieletor straszny się zrobił .No,ale poczekam na napisy ,bo może fabula bedzie ciekawa ,choć zajawki 2 odcinka nadal w stylu "ale to już było" - nic nowego ,zanosi się na odgrzany kotlet w nowym opakowaniu. RAW 5/10
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 03 maja 2011

uuuuuu słabiutki rating 1 epa - zaledwie 5,8% (gorzej 2% od Crime Squad)... czyżby Lie to Me miało rządzić przez maj i czerwiec w pon-wt?? Bo Duo to jestem pewien, że wyprzedzi XD

A co do 1epa, to rzeczywiście żarty w większości bardzo oklepane i żenujące... ogólnie ep przeleciałem w 20 minut, więc już po tym wiadomo, że mnie nie porwało - poczekam na napisy, ale na razie spory zawód - trailery drama miała najlepsze na równi z Greatest Love, więc naprawdę miałem duże oczekiwania...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 04 maja 2011

dobra, przejrzałem drugi epizod i jest o niebo lepiej ,akcje Chil Woka i So Young nie są złe, są w końcu zabawne - mina Choi Daniela przy samochodzie - coś wspaniałego a drżąca ręka na stołówce ubawiła mnie.Teraz poczekać na jakiekolwiek napisy i jeszcze raz spokojnie obejrzeć.Do 1 epa są już na smerfach.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 06 maja 2011

Założyłam "żelazkowy temat", więc zacznę od tej jaśniejszej strony dramy.

Główna bohaterka gra całkiem zacnie, ale "Pan od wszystkiego" jest wspaniałym dopełnieniem w obsadzie. Uroda w przypadku młodzieńca gra tutaj rolę drugoplanową, ale gusta są różne. Natomiast kluczowa rola zamyka się w jego szybkości, gibkości, sposobie mówienie a nawet poruszania się. Jako, że zmuszony jest gnać już w 1 epizodzie z punktu A do punktu B pokonując niezłe ruchome przeszkody na swojej drodze i daje potem hmmm "show" - nie sposób go nie polubić. Przyciąga do siebie gestami, minkami i kocimi ruchami:) Miłość do samochodziku też jest warta wspomnienia, ponieważ akcję z autem przeżywałam do ostatniej minuty:) To jest taka miłość motoryzacyjna do sześcianu:)

Poczynania siostry głównej bohaterki gotują krew w żyłach, gdy otrzymuje to na co zasłużyła - chętnie zamieniłabym się wtedy miejscami z chudziutką (jak wspominał wcześniej Thon) Panią "niespełnione marzenie". Lałabym i patrzyła jak puchnie:)

Jang Nara w pierwszym epizodzie jest pechowym chudziutkim stworzeniem, które dzielnie radzi sobie z ośmieszeniem, porażką, krytyką i innymi losowymi sytuacjami (których jest naprawdę sporo). Momenty, w których wraca do przeszłości są chyba moimi ulubionymi...Wtedy ma szansę usiąść, pomyśleć, nie użerać się ze wszystkimi nieszczęściami tego świata na raz i dodatkowo towarzyszy im całkiem ładna melodia. Od ręki widać, że postać kobieca to nie żadne "ciepłe kluchy" tylko aktywna, zabawna i dążąca (z licznymi potknięciami) do celu bohaterka.

Humor w dramie zależy od nastawienia. Nigdy nie przepadałam za fruwającymi tortami opadającymi na twarz czy scenami toaletowymi, ale tutaj póki co nie jest tego na tyle dużo, by jakoś mocno zawadzało. Sporo jest wstawek komediowych o utartych schematach, które może nawet nie wypadają tak dobrze, jakby się chciało je widzieć, ale postać męska albo kobieca - ratują sytuację. Kieliszek z całą pewnością jest innowacyjny:)

Zajrzałam z ciekawości, nie jest to drama dla której porzuciłabym inne oglądane przeze mnie teraz pozycje, ale też nie jest dramą z której chciałabym rezygnować. Sytuacje, w których kobieta ukręciłaby najchętniej facetowi kark i z wzajemnością - to mój ulubiony punkt w dramach, więc pozostaje czekać na napisy.
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 06 maja 2011

Ja nie dałem rady wytrzymać i obejrzałem z ledwo zaczętymi napisami ze smurfów.Pan Daniel którego pamiętam z High Kicka jako "pan połknął szczotkę" tu jest całkiem fajny - biedaczek wojuje z dziewczyna ,a przecież nie od dziś wiadomo że kobieta niestety zawsze pokona faceta.Zgadzam się że siostrzyczka przypomina najgorsze "łajzy" kdramowe -jak np ostatnią siostrzyczkę z "my princess".Najlepsze jednak w drugim epku było szorowanie niemieckiego samochodu i scena w stołówce.Czekam na więcej ,Jang Na Ra mimo 30 na karku ,rzeczywiście ,tak jak pubie mogłaby uchodzić za małolatę ,pewnie to kwestia że chuda jest niesamowicie - worek kości ,ale jaki smieszny ten worek :)
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 07 maja 2011

chciałam poczekać na tłumaczenie 2 epa żeby coś o dramie napisać ale idzie im to jak krew z nosa więc coś napiszę o pierwszym.
po komentarzu thona na temat tego epa pomyślałam że będzie ciężko przebrnąć przez całą dramę ale póki co ten odcinek był całkiem fajny.
humor mi się podobał, bo nie była bardzo nachalny ani przerysowany. drugim plusem są CIUCHY :D haha

Piżmak pisze:Kieliszek z całą pewnością jest innowacyjny:)

innowacyjny jak na Koreę bo w jakimś amerykańskim filmie widziałam ten motyw (chyba nawet 2 razy)

Jang Na Ra rzeczywiście wygląda bardzo młodziutko i ma ogromne oczy :D bardzo pozytywna postać, miło będzie się ją oglądało :)
natomiast pan mi nie pasuje - ma w swoim wyglądzie i w zachowaniu coś, co przypomina mi kolegę którego nie znoszę xDD wydaje mi się że będzie on kopalną żenujących sytuacji, ale mam nadzieję że się milę i będzie tylko lepiej.

póki co, czekam na kolejny odcinek. mam nadzieję że tłumaczenie kolejnych odcinków pójdzie szybciej :)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 09 maja 2011

Na świeżo po drugim epizodzie...Jang Nara nadal wymiata - zarówno swoją twarzą licealistki jak figurą dziewczynki z podstawówki:) Ma sporo problemów, ale radzi sobie i przy okazji pomaga innym. Spotykają ją też dość przykre momenty, gdy oceniana jest po tym jak wygląda, ale zachowuje twarz i do przodu:)Nie wspominając już o podwójnym liściu jaki miał miejsce właśnie w tym odcinku.
Parę zrzutów głównej bohaterki, które wpadły mi w oko. Na tym na przykład przypomina mi inna aktorkę - mianowicie Marysię z Marry stayed out all night":
Obrazek
Śliczna buzia, o której wspominałam wcześniej:
Obrazek
I tutaj obrót przez lewe ramię (podobny do pewnej pięknej sceny w Cinderella Sister) :
Obrazek
I duże oczy tego uroczego stworzenia, o których ktoś już wcześniej wspominał:
Obrazek
Obrazek

Teraz kilka słów o niesfornym towarzyszu niedoli głównej bohaterki. To oczywiste, że najpierw działa - potem myśli. Wpadki zalicza non-stop i cudem jest, iż nadal pracuje w tej firmie:) Do najprzystojniejszych nie należy, więc musi mieć asa...i myślę, ze to może być jego gama min. Oto próbka:
-śmiejemy się:
Obrazek
-płaczemy dla odmiany:
Obrazek
-jesteśmy nie do końca pewni:
Obrazek
-jesteśmy przez chwile poważni:
Obrazek

Interakcje pomiędzy główna dwójka bardzo sympatyczne i pełne krzyku, ale coś na zasadzie starsza siostra-młodszy brat. Ciężko mi jest sobie wyobrazić ewolucje ich związku w stronę romantyczną, o ile takowa nastąpi:)

Kilka słów o szefie. Szef jest chodzącym manekinem. To człowiek o kamiennej twarzy, nawet gdy dotyka go sytuacja beznadziejna:
Obrazek
Małomówny, elegancki i z dzieckiem na karku. W sumie brzmi jak dobra partia:)

Ekipa w firmie samolubna i trzęsąca tyłkami o posady.Mam wrażenie, ze przy odpowiedniej kwocie - jeden drugiego sprzeda. Interesująco natomiast wygląda a'la szwalnia i ekipa znajdująca się w środku. W szczególności ten oto cudny pan, który jest jakby żywcem wyjęty z Dragon Balla:) I pani o szorstkiej powierzchowności, ale dobrze rokująca na przyszłość:)
Obrazek
Obrazek

Tej dziewczynie najchętniej po obu odcinkach ukręciłabym kark:
Obrazek
Pozjadała wszystkie rozumy, bezczelna i arogancka. Ale jak to w dramach bywa - musi się pojawić ktoś taki, by gotował widzowi krew w żyłach:)

Odcinki zlatują szybciutko i jest przy tym masa dość żwawej, dobrej zabawy. Nie ma wspominek, przestojów i sapów, więc póki co ogląda się z przyjemnością. Nieprzyjemne pozostaje jedynie tempo wychodzenia napisów i zastanawiam się nad oglądaniem online, bo szkoda mi tej dramy, ze taka pominięta się robi. Jeszcze dojdą potężne dwie inne dramy w niedługim czasie i chyba zaginie w tym natłoku pozycji...:(
Zapomniałam dodać jeszcze, ze w dzisiejszym odcinku usłyszałam w tle jedną z moich ulubionych piosenek - Jason Mraz: "I'm Yours"
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 09 maja 2011

też po 2 epie
główna bohaterka jak zawsze urocza i zdeterminowana - uwielbiam akcje kiedy w końcu bierze się w garść i prawi morały xD
przyjemnie się na nią patrzy, jednocześnie serce się kraja kiedy zostaje obrażana i poniżana.

Choi Jin Wook to typowy debil i nieudacznik. wydaje mi się że będzie taki przez całą dramę - pełni funkcję kopalni dobrego humoru. jak na razie udaje mu się. (mam nadzieję że szybko przyzwyczaję się do tej buźki. jak na razie coś mnie skręca w środku gdy go widzę xD)

szef wg mnie jest całkiem całkiem. nie mogę uwierzyć w jego stalowe nerwy. ja na jego miejscu wyrzuciłabym już tego (za przeproszeniem) idiotę z pracy.
fajnie by było gdyby między nim i naszą Lee So Young coś zaiskrzyło ^^
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 11 maja 2011

A ja jakoś tak obejrzałam z ciekawości i mimo iż momentami mnie to faktycznie bawi i nie bawi( bo ja ją chyba trochę rozumiem- wiek? :rolly: , jej samotność, brak miłości, wszyscy ją wykorzystują, nie ma porządnej pracy i do tego ją olewają). I tak ona to znosi ze stoickim spokojem. Mamy tu może i ograne gagi, ale za to miło się je ogląda.
Jak znam zycie to zapowiada się dobra komedia, mimo iż nie każdemu przypadnie do gustu :mrgreen:

Wróć do „K-drama”