[2011] Scent of A Woman

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2011] Scent of A Woman

Postautor: Piżmak » 17 maja 2011

Czy miłość jest w stanie rozbić barierę czasu?

Obrazek
(pojawił się śliczny plakacik, więc spieszę z nim...)

Podstawowe informacje:
Tytuł oryginalny: 여인의 향기
Tytuł (latynizacja): Yeoin-ui Hyang-gi
Tytuł alternatywny: Scent of A Woman
Tytuł polski: Zapach kobiety
Gatunek: melodramat
Liczba odcinków: 20
Nadawca: SBS
Emisja: 23.07.2011 - ?.09.2011 (po zakończeniu emisji New Gisaeng Story)
Czas emisji: sobota i niedziela, 21:50

Scenariusz: Noh Ji Seol
Reżyseria: Park Hyung Ki

Występują:
Kim Sun Ah jako Lee Yeon Jae
Lee Dong Wook jako Kang Ji Wook
Uhm Ki Joon jako Chae Eun Suk
Seo Hyo Rim jako Se Kyung

oraz:

Lee Jung Gil
Kim Kwang Gyu

Fabuła:
Lee Yeon Jae jest samotną kobietą po trzydziestce.Pracuje jako urzędnik w niewielkiej firmie i często pada ofiarą licznych upokorzeń. Problemy pojawiają się jeden za drugim...Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, ze zostało jej zaledwie sześć miesięcy życia. Szybko robi rachunek sumienia - składa wypowiedzenie w pracy, pakuje manatki, gromadzi oszczędności i
wyjeżdża na swoje ostatnie wakacje, by pożyć chwilę inaczej niż do tej pory - w luksusie i wygodach, nie odmawiając sobie niczego. Lee Yeon Jae nie przypuszcza nawet, że podczas wakacji, oprócz spokoju i chwili dla siebie, pozna kogoś, kto sprawi, że chęć życia stanie się dla niej priorytetem.W rolę mężczyzny, który pokaże bohaterce, ze nie wszystko jest warte zapomnienia wcieli się Lee Dong Wook (Kang Ji Wook).
(opis za: http://www.dramabeans.com/2011/05/lee-d ... im-sun-ah/)" onclick="window.open(this.href);return false;

Ode mnie:
Jako, że premiera dramy jest planowana na 16 lipca, to jeszcze zostało sporo czasu i dlatego też na razie można zapomnieć o plakatach promujących dramę i teaserach. Z informacji, jakie są już potwierdzone, oprócz obsady i zarysu fabuły - wiadomo także, ze większość z 20 odcinków będzie kręcona w Australii. Lee Dong Wook po wyjściu z wojska (wychodzi 20 czerwca) zacznie już ciężko pracować:)Dokładnie 21 czerwca wyleci z Korei do Australii i trafi na plan.

Teraz kilka słów o twórcach czyli panach: Noh Ji Seol i Park Hyung Ki , którzy to byli odpowiedzialni za pracę przy scenariuszu i reżyserię dość lekkiej i świeżej dramy "Dr. Champ". I tutaj także widz ma nadzieję, ze pomimo smutnej fabuły(która mimo wszystko może potoczyć się nieoczekiwanie) - zostanie w dramę tchnięty ten przyjemny, lekki i pozytywny nastrój, jaki mieliśmy okazję poczuć w Dr. Champie. Trzymam mocno kciuki za taki obrót spraw.

Aktorzy...cóż obsada jest mocna, zdolna i profesjonalna:)
Główna pani(Kim Sun Ah) powraca na ekrany po 2,5-letniej przerwie. Ostatnim razem oglądaliśmy ja w dramie pt. "City Hall". Jeśli nie tutaj, to swoje aktorskie piętno odbiła w takich pozycjach jak: "My Name is Kim Sam-Soon" i "When It's At Night" (wymieniłam moje ulubione).
Lee Dong Wook - cóż w zestawieniu z Kim Sun Ah - dostaniemy mieszankę bankowo wspaniałej dramatycznej gry tych aktorów. Oczywiście liczyłabym także na wstawki komediowe, gdyż oboje mają na koncie dramy komediowe, w których naprawdę ich umiejętności aktorskie zostały w pełni wykorzystane.
Z czasem dodam do tematu jakiś śliczny plakat i oczywiście teaser, po którym być może będzie można stwierdzić, czy drama pójdzie w płaczliwą stronę czy może nastrój podzieli się i będzie to produkcja słodko-gorzka.
A i ostatnia sprawa - zbieżność tytułów z filmem (pewnie przez większość z was oglądanym) z 1992 roku bodajże. Film był wspaniały. W sumie kilka spraw pokrywa się - jak uczucie odrzucenia, nieuchronny koniec, brak motywacji do dalszego życia i postać ucznia, który wprowadza powiew świeżości w życie starego człowieka.Być może tytuł przypadkowo pokrywa się z tytułem filmu i doszukuję się drugiego dna w tym wszystkim. Czas pokaże:)

Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2011]Scent of a woman[z]

Postautor: anna-banana » 17 maja 2011

Haha,jakby Piżmak mogła ominąć temat tej dramy,więc szybko zrobiła topic co by nikt nie ukradł :lol:
Zapowiada się ładnie po LDW powraca po pobycie w wojsku (jeszcze chłopina nawet nie wyszedł a już ma dramowe plany, zapracowany będzie), a do tego parkę dopełnia nasza urocza Sam Soon, jeśli się nie mylę, więc powinien być niezły popis aktorski, tylko mam nadzieje że LDW nie będzie błaznował jak mu się zdarzyło np w My girl lub Partner.
Dramke trzeba dopisać do tych które trzeba oglądnąć (chociażby po to by pomarudzić na męża Piżmaka :rolly: )
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 10 lip 2011

TEASER 1(musiałem sam dać na YT bo nikt na tym świecie nie wrzucił :/ )

Cóż - wygląda to bardziej na romans z komedią, niż typowy komrom - może i lepiej - komromy oprócz BFB wiosną zawiodły mnie strasznie XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 12 lip 2011

nie powiem, jestem mocno tym zaciekawiona ,choć ten teaser to taka brzydula betty, ale jak ma być wesoło to spoko :D
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 lip 2011

znowu ja wrzucałem - niestety bardzo słaba jakość, ale i tak NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!! :D
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 22 lip 2011

Kim Junsu will be participating in the OST of “Scent of A Woman”. In the weekend special of “Scent of A Woman” broadcasted by SBS on 22nd July, he will participate in the OST, and will also be having a special appearance in the show as the role popular singer Kim Junsu.

A o tym jordi wiedziałeś :rolly: no to teraz czekam na tego osta w wykonaniu kartofliska :mrgreen:

In addition, Kim Junsu will be making an appearance as popular singer Kim Junsu in the fifth episode of “Scent Of A Woman”. He would go on a sweet, happy date with female lead Yeon Jae. Kim Junsu and Kim Sun Ah will appear in a date together, and he would be personally singing this song, taking photos and give her his signature, displaying a much passionate scene. Yeon Jae, who has only a limited time left to live, would be the lucky successful one to be picked out for the event “A date with Junsu”.

Tu ze szczegółami, wybaczcie,ze nie chce mi się tłumaczyć, ale prosto i klarownie stoi napisane, co i jak. to on dlatego tak wyhociał :lol: teraz znam powód. Czuję,ze to będzie niezapomniana scena :rolly:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 22 lip 2011

KartoflAnka tak - w środę to ogłosili XD SBS wyraźnie promuje JYJ - Hero bardzo reklamują w stacji, że będzie w dramie grac, a teraz Junsu na OST i jako cameo w dramie XD No no XD
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 22 lip 2011

Oto jak siłą JYJów na mnie wpływa - nie miałam w planech tej dramy, ale skoro ma być Junsu przez ułamek sekundu plus jego cudowny głos przez całą dramę, to chyba dam szansę :D A jak bedzie kicha, to zawsze zostaje obejrzenie klipu i zgranie piosenki na iPoda :P

Junsu <3
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 22 lip 2011

Eggie ty mnie czasem dobijasz XD :P Oglądać dramę dla minuty swojego ulubieńca... XD Czysty Fangirl XD

Ale tak bez żartów to drama ma wiele innych zalet - KSA, LDW, ładne krajobrazy, fajne trailery :) Mnie się wydaje, że będzie conajmniej przyzwoicie :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 22 lip 2011

jordi pisze:Eggie ty mnie czasem dobijasz XD :P Oglądać dramę dla minuty swojego ulubieńca... XD Czysty Fangirl XD

Ale tak bez żartów to drama ma wiele innych zalet - KSA, LDW, ładne krajobrazy, fajne trailery :) Mnie się wydaje, że będzie conajmniej przyzwoicie :)

Skoro tak, to tym lepiej :D Ale bez JYJów w moim życiu nie dzieje się ostatnio nic XD Naturalnym jest więc, że muszę to obejrzeć.. :D Przynajmniej do piątego odcinka, hehe ^^

KSA nie znam, ale akurat do LDW ma taką dziwną urazę... No, może nie urazę, ale jakoś tak niespecjalnie go lubię...
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2011]Scent of a woman

Postautor: KartoflAnka » 27 lip 2011

Ep.1-2

Jak na razie jestem maksymalnie zachwycona tą dramką. Podoba mi się te specyficzne poczucie humoru tutaj i moment zadumy nad tym, ile warte jest życie człowieka. Śmiałam się i płakałam na przemian, bo ja należę do tych rozklejających się, a główna bohaterka taka typowa wynieś, przynieś, pozamiataj i takie coś ją spotyka. To serio niesprawiedliwe. Wciąż mam nadzieję, że jakoś rozwiążą problem bohaterki ale po ostatnich dramowych zakończeniach niczego nie można być pewnym.
Kolejny ep. zapowiada już romansik w rozkwicie.
Znajdzie tu też widz i malutkie intrygi dla smaczku i doktora Kupkę :rolly: Co kto lubi. Ja czekam na kolejny odcinek.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 27 lip 2011

Nawet mi się podobało. Od samego początku spodziewałam się ciężkości niesamowitej, jak to zwykle bywa na takich dramach, ale było dosyć lekko. Na razie.

Oczywiście nie obyło się bez moralitetów pod tytułem "Właśnie nie chce marnować czasu bo jest cenny" etc etc ale w sumie emancypacja kobiet nie jest zła :P Sama historia mnie na razie wciągnęła, bo było zabawnie, były przedstawione postaci... Boję się tylko, że potem będą straszne cierpienia :S

Dong Wook... dalej mam mieszane uczucia co do niego. Może i jest popularny, może i jest dobrym aktorem, ale ja jakoś do niego nie jestem przekonana. Miał w przeszłości swoje dobre momenty, ale jest jakiś taki mdły. Tutaj też, nuży mnie....
Dziewczynę miałam ochotę kopnąć aż do momentu, gdy rzuciła robotę. Była bez kitu, strasznym popychadłem....
A doktor to ma pewnie jakąs swoją tajemnicę.... czy coś.... :confused: Bo chyba przezywanie go kupą w gimnazjum nie odbiło się traumą na całym jego życiu dorosłym? Niech się uda na terapię.... O.o
I panna Żabka jeszcze! Jak na razie to ja mam z jej prób grania polewę :D W ogóle się nie nadaje do tej roli, ona wygląda strasznie młodo! Jakos tak... no nie wiem. I mogli jakoś ciekawie rozwinąć ten wątek z byłym, a tu koniec, ucieli od razu.

Wszyscy tu są jak na razie otępiali uczuciowo, jedynie YJ ma apaetyt na życie. Powiedzcie mi, że to nie bedzie jedna z tych "dram dla dorosłych" gdzie wszyscy cierpią i się męczą i my mamy kiwać głowami że to wspaniałe, emocjonalne postaci.

Za to OST już mi się podoba! Zwłaszcza ta męska ballada....

EDIT

.... któa nie jest balladą tylko piosenką MBLAQów :rolly: Ale i tak fajna :)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 30 lip 2011

3ep - po RAW nic nie powiem oprócz jednego - PIOSENKA JUNSU JEST BOSKA, WYPAŚNA, ŚLICZNA MATKO NAJLEPSZA BALLADA W TYM ROKU W DRAMIE!!! :D NAprawdę strasznie mi spodobała, mimo, że minutowy fragment tylko zapuścili (na początku się zastanawiałem kto to śpiewa, ale po chwili mi się przypomniało, że głos taki sam jak w jpn piosence Intoxication XD )

a w 4 odcinku standard k-dramowy będzie czyli SCENA PRYSZNICOWA (i panie piszczą :P )
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 30 lip 2011

jordi pisze:3ep - po RAW nic nie powiem oprócz jednego - PIOSENKA JUNSU JEST BOSKA, WYPAŚNA, ŚLICZNA MATKO NAJLEPSZA BALLADA W TYM ROKU W DRAMIE!!! :D NAprawdę strasznie mi spodobała, mimo, że minutowy fragment tylko zapuścili (na początku się zastanawiałem kto to śpiewa, ale po chwili mi się przypomniało, że głos taki sam jak w jpn piosence Intoxication XD )

a w 4 odcinku standard k-dramowy będzie czyli SCENA PRYSZNICOWA (i panie piszczą :P )

OMG, masz rację, jest super <3 Przesłuchałam to z milion razy :D (Powód, żeby sobie kupić OST na pocieszenie...)
Czekam na napisy...
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 31 lip 2011

jordi pisze:

to chyba standard,po tym jak panowie wracają z wojska(chyba że to nie jego scena prysznicowa będzie),ale już słyszę ten pisk Piżmaka w mych uszach^^
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-drama”