[2011] The Princess' Man

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2011] The Princess' Man

Postautor: anna-banana » 09 cze 2011

~The Princess' Man~

Tytuł oryginalny: 공주의 남자
Tytuł (latynizacja): Gongjuui Namja
Tytuł alternatywny: The Princess' Man
Gatunek: melodramat historyczny
Liczba odcinków: 24
Nadawca: KBS
Emisja: 20.07.2011 - 06.10.2011
Czas emisji: środa i czwartek, 21:55

Opis:
Drama bazuje na Gaeyu-jungnan, która to opowieść jest historyczną wersją Romeo i Julii. Ojcu Księżniczki Se Ryung, Wielkiemu Księciu Su Yang, marzy się korona (w rzeczywistości, tej historycznej, zdobywa ją i zostaje królem Sejo). Ambitny Su Yang spotyka się z oporem swojego wroga, wysoko ustawionego ministra, Kim Hong Seo, którego najmłodszy syn, Seung Yoo, zakochuje się w księżniczce. za dramawiki

Obsada

Moon Chae Won jako Lee Se Ryung
Park Shi Hoo jako Kim Seung Yoo
Song Jong Ho jako Shin Myun
Hong Soo Hyun jako księżniczka Kyung Hye
Lee Soon Jae jako Kim Jong Seo
Kim Young Chul jako książę Suyang (późniejszy król Sejo)
Lee Min Woo jako Jungjong
Jung Dong Hwan jako Munjong
Lee Hee Do jako Han Myung Hwa
Lee Hyo Jung jako Shin Sook Joo

Powrót Park Shi Hoo i to w dramie sageuk,ciekawe jak wypadnie :rolly:

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2011] The Princess' Man [z]

Postautor: jordi » 09 cze 2011

Obrazek

są już nawet foty z planu Shi Hoo XD Zamieścił je na swojej stronie...

Drama będzie bazowała na tej historii, ale mówi się, że to będzie taka tragi-komedia bardziej aniżeli melo XD

Cóż... każdy zna mój awers do wszystkiego co historyczne, no ale dla Shi Hoo to zerknę XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: kitsune » 09 cze 2011

Od kiedy usłyszałam pierwsze plotki byłam nastawiona pozytywnie, ale kiedy dowiedziałam się, że zagra w niej PSH to zupełnie odleciałam. :smitten: :smitten: :smitten:
Tylko niech nie będzie zbyt tragicznie bez wytchnienia, bo biedaka szkoda mi było w Iljimae, a ja zdecydowanie od smutnych spojrzeń wolę te zniewalające uśmiechy. Pomijając wielką niewiadomą w postaci scenarzysty, jeśli dodadzą komediową nutkę i ładną ścieżkę dźwiękową to powinnam być szczęśliwa. Tak więc naprawdę, naprawdę kibicuję tej dramie i zacieram łapki.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 09 cze 2011

Ja jestem sceptyczna co do obsady głównej bohaterki,bo za panna Moon nie przepadam. Oglądałam ją w My fair lady i Shining inheritance i nie zrobiła tam na mnie dobrego wrażenia,także drama będzie oglądana tylko dla uśmiechu głównego bohatera, których mam nadzieje nie poskąpi :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: kitsune » 28 cze 2011

Ja chcę już...!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 28 cze 2011

kitsune pisze:Od kiedy usłyszałam pierwsze plotki byłam nastawiona pozytywnie, ale kiedy dowiedziałam się, że zagra w niej PSH to zupełnie odleciałam. :smitten: :smitten: :smitten:
Tylko niech nie będzie zbyt tragicznie bez wytchnienia, bo biedaka szkoda mi było w Iljimae, a ja zdecydowanie od smutnych spojrzeń wolę te zniewalające uśmiechy.

choć się dowiedziałam dzisiaj, to: tak tak tak :mrgreen: chcę dużo czarujących uśmieszków :melt: i błyszczących ząbków PSH :smitten:
i to jeszcze drama kostiumowa - niech dadzą jeszcze ogrom ładnych widoczków i będzie pełnia szczęścia :clap:
Obrazek
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: kitsune » 04 lip 2011

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Yuri
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Yuri » 13 lip 2011

Historyczna drama! Piękne scenerie, hanboki i długowłose aktorki! :D
Chociaż od czasów DongYi i Jewel in the Palace nie znalazłam jak dotąd naprawdę dobrej historycznej dramy...Oby ta sprostała oczekiwaniom :)
Oglądam: Haeundae Lovers, Arang and the Magistrate, Panda and Hedgehog, Iki Mo Dekinai Natsu, Rich Man and Poor Woman
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 13 lip 2011

Yuri pisze:Historyczna drama! Piękne scenerie, hanboki i długowłose aktorki! :D

Bardziej od długowłosych aktorek chyba wolę długowłosych panów, a zwłaszcza PSH na plakacie ponętnie swe loki eksponuje :rolly: <mniejsza że sa doczepiane> W sumie mnie nie będzie jak zacznie drama wychodzić, ale to przynajmniej jedna pozycja, której jestem pewna, że muszę obejrzeć. Za opowiedziała się oczywiście obecność PSH no i jakieś nawiązanie w opisie do Shakespeare'a :rolly:

Przy okazji Yuri, może zerknij na Warrior Baek Dong Soo, może się spodoba //wcale nie namawiam xD//
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2011] The Princess' Man

Postautor: Volli » 27 lip 2011

Ech... pierwsze dwa odcinki... i... ojej... jak ta drama jest... ładna. Po pierwsze Park Shi Hoo jest - ładny [no, to akurat nie nowina], po drugie Moon Chae Won jest - ładna, po trzecie - reszta obsady - ładna, kostiumy - ładne, scenografie - ładne, kolory - ładne, zdjęcia - ładne, muzyka.... I tak dalej, i tak dalej... A tak poważniej - naprawdę no jeszcze ciut ciut i filmowa jakość...

Fabuła jest taka... wywarzona. Jest dużo, dużo polityki i spisków, ale... ale nie ma nasiadówek stolikowych. Intryga jest bardzo skomplikowana, ale tak logiczna i tak... ech nawet nie wiem jak to określić... Po prostu - czuje się tu żądzę władzy... To jest siła napędowa wszelkich posunięć... Wszystko jest tu jak pole wielkiej szachownicy... i wszyscy - świadomie czy nie, chcąc czy nie chcąc grają... [albo są "grani"]...

No i walki, krew, krew... oj... serio... nie żebym była jakaś krwiożercza, ale jest jej akurat tyle, żeby wzmocnić poczucie grozy sytuacji... a o to przecież chyba chodzi, prawda?

No i para głównych bohaterów... tacy... czyści, tacy niewinni w tym wszystkim... Tacy pełni życia...

To będzie chyba dość poważna drama. Ale. Ale ta historia zapowiada się tak dobrze, tak dooooobrze... Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.
:volli:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 27 lip 2011

Ja mam nadzieję że nie będzie w tej dramie typowych dla dram historycznych nasiadówek,gdzie przez cały odc potrafi się nic nie dziać tylko wszyscy gadają,lub przynajmniej będzie ich mało,bo np w QSD to było okropne,ale znowu ta drama miała 62 epy,to troszkę musieli ją czymś rozciągnąć. Mam nadzieję że będzie dynamicznie i nie za dużo łez jak na melodramat :)
W końcu wyszły napisy,więc trzeba się zabrać,smurfy jakoś strasznie wolno tłumaczą tę dramę,więc dobrze że jest viki i ich napisy.

Edit:
Jestem po dwóch epach i powiem że nie jest źle. A zaczęło się od wstrząsu,jest pościg,nie wiadomo dlaczego,gonią i łapią,po czym walka i zaraz potem flashback. Nie przepadam za takimi rozwiązaniami,bo na początku nie łapie dlaczego tak było,chociaż rozumiem zabieg scenarzystów,chcieli nami wstrząsnąć już od początku,oki,ale mogli to jakoś inaczej wymyślić.
Nasza urocza amazonka jest oczywiście urocza,ze swoją chęcią galopowania na koniku by poczuć się wolną,chyba pierwsza rola tej aktorki w której ją lubię,do tej pory widziałam ją w dramach gdzie grała "te drugie" gdzie była wkurzająca,ale w końcu doczekała się głównej roli i chwałą jej za to, bo ładnie wyglądają razem z Park Shi Hoo.
Sprawy dworskie trochę nudzą,księżniczka zaczyna wkurzać,bo już zaczyna mieć kompleks "tej drugiej".
Czekam na dalsze odcinki,gdzie bohater dowie się że nasza bohaterka to wcale nie księżniczka :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 29 lip 2011

Ja tylko powiem na szybko ze ja jestem zakochana póki co najbardziej chyba w tej dramie <3 PSH i córeczka :fav: oni mi się tak podobają :fav: do tego w całej dramie dotąd nie było postaci, przy których miałabym ochotę rzucać nożami w monitor. No i wątek polityczny - ot, jest porządny, całe to zakręcenie kto z kim i komu. I muszę to rzec - bardziej mnie wciągnęło niż w Worriora. <mimo że tam jest więcej do zawieszania oka> Do tego wszystkiego ładnie nakręcono, ładnie podano, z ładną muzyką. Tylko czemu tak wolno idą kolejne napisy? proooosze :<
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 sie 2011

Oj, coś czuję że będę sama do siebie pisać. Zacznę od tego ze jestem dalej zachwycona, jest dramat, jest tragedia, dla mnie sie dzieje, dzieje, a co najważniejsze... uwielbiam główną parę <3 Park Shi Hoo... pfff, gdyby to tylko o niego chodziło, ON i CÓRECZKA, to po prostu :fav: Jestem nawet dla nich oglądać 10min wpatrywania się ich w siebie nawzajem. O - HO!
A teraz kolejny mój zachwyt to piosenki z dramy, śliczne perełki <3 Pierwsza no i druga. Obie są :fav: :fav: Kimkolwiek jest Beak Ji Young - to ojej, jak miło słyszeć ze jacyś Koreańczycy naprawdę potrafią dobrze śpiewać <3
Na koniec dodam, że dla mnie to z tej dramy nawet i kobyłe mogą zrobić, czekam na jakieś min 30epów, nie tam jakieś 24, pffff.
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 05 sie 2011

Nie wiem Azzel czy będziesz pisać do siebie,bo również dzielnie oglądam i próbuję swoje spostrzeżenia przedstawić :victory:
Poza tym ja nie wiem jak ty przeżyłaś nie znając Beak Ji Young,przecież ona i jej słynne 'olmana olmana' z Secret garden jest nie zapomniane czy chociaż jej cudna piosnka do Iris,chyba że nie oglądałaś żadnej z tych dram. :rolly:
Jejuniu, również boleję nad tempem wychodzenia tych napisów,przecież to jakiś skandal jest żeby tyle na softy czekać,a tu taka fajna drama jest,jeszcze dodatkowo jakim cliffhangerem ostatnio nam zarzucili,że hoho.

Ciekawam tylko czy w next tydzień będą odc bo aktorka co gra księżniczkę uległa wypadkowi,to jakaś plaga w kdramalandzie,wpierw panna z Heartstrings,a teraz ona.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 09 sie 2011

Po ep 6.
Jejku,ależ trzeba się było naczekać na te napisy,ale warto,oj warto. Dla mnie jest to chyba najlepsza z dram które teraz oglądam i ten suspens och! Najbardziej mnie zastanawia czy koleś grający ojca naszej panny zawsze musi grac takie szuje? Jak on pojawia się na ekranie to aż mnie skręca,ta jego udawana troska jak pojawia się przed królem jest okropna.
Ciągle jestem pod wrażeniem jakie to oni maja tam piękne stroje,takie ślicznie kolorowe.
Wnioskuję by Park Shi Hoo miał chociaż raz rozpuszczone włosy,bo co to za drama sageuk skoro nie zobaczymy powiewających włosów bohatera :rolly:
I to zakończenie! Z odcinka na odcinek robią coraz lepsze zakończenia,achhh Spoiler! piękny to był hug :smitten:
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-drama”