[2004] Full House

seriale z Korei
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 30 gru 2006

w koreańkich dramach zdarza im się dość często wydłużać końcówki.. ale ta drama to jedna z najlepszych, jakie kiedykolwiek powstały na tym półwyspie :P

Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 30 gru 2006

Nie zgadzam sie z Toba allia jak dla mnie to chyba njgorsza dramka jaka widziałam .. jesli chodzi o koreanskie...... jak dla mnei została wtyle za innymi... ciagnela sie jak.... szczegolnie od polowy bo wczesniej bylo ok....... a pozniej łeee ogladalam bo chcialam dotrwac do konca... goong i my girl zdecydowanie zdystansowaly ta drmka i my name is kim sam soon.... nio niestety ja nie polecam:(
Obrazek
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 30 gru 2006

uuu.. to jakieś novum chyba bo ja nigdy jezcze nie spotkałam osoby, dla której full house byloby najgorszą dramą jaką oglądała.. no chyba, że generalnie nie przepada za koreańskimi produkcjami :)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 30 gru 2006

Ja własnie też mam duuze obawy, że mi się nie spodoba, dlatego ciągle z tym zwlekam. Nie wiem, czy sciągać to, czy nie... >_<*
Jak na razie to chyba pokoncze seire które ponapoczynałam i coś tam z nowego sezonu wezmę (HYD2 to napwewno), a i tak sesja idzie, wiec nie ma co planować^^*
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 30 gru 2006

Mozlwe nasz adminko to nawet bardzo prawdopodobne bo Zauwazylam z ejestem odosobniona w swej ocenie...... Niestety z wszystkich ktor mi polecano ta wypadła zdecydowanie najslabiej za duzo pzreciagania............. bardzo ale to bardzo nierzeczywisty bo np goong z giry wiadomo ze 2006 nie ma monarchii w korei..calosc osnuta jest na pewnej nierealnej rzeczywistosc ktora zarazem staje sie bajeczna a tuu dwojka ludzi mieszkajaca razem..... i do tego prze z 8 odcinkow ostanik caly czas mowia do siebie to samo z malymi elementami zmian to nie dla mnie:(
Obrazek
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: emenemsbis » 30 gru 2006

Ja uwielbiam tą dramę, i nawet powoli udaje mi się dzięki niej przekonać mojego chłopaka do dram :> Choć obejrzał dopiero 4 odcinki, to jest zachwycony i się dopytuje ciągle czy ściągnęłam kolejne odcinki. Obejrzał nawet 2 odcinki po angielsku, bo nie miałam tłumaczenia, choć angielskiego praktycznie nie zna (musiałam udawać lektora :P )

A tak przy okazji pytanie - czy istnieją 2 wersje tego serialu?? Tzn. czy jakaś "ocenzurowana" i ze wszystkimi scenami?? Bo cały serial obejrzałam na youtube, a teraz ściągam odcinki dobrej jakości. I na youtube było parę scen których nie było lub były skrócone w wersji hq, a znów niektórych na youtube nie było...O_o Niby te sceny nie są zbyt znaczące, ale inaczej się to wszystko odbiera
Obrazek
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 31 gru 2006

"Ocenzurowanej" :?: Dzielenie odcinków jest dziwnym zabiegiem Tajwańczyków, ale jest to spowodowane wpływem pieniądza. Natomiast o żadnej cenzurze nie słyszałam :] Owszem są NG i nie były one zawarte w samym serialu, tylko osobno. Wprawdzie mogły zostać wycięte z końcówek poszczególnych epów, ale o usunięciu, bądź dodaniu niektórych scen to pierwsze słyszę. Możesz podać jakiś konkretny przykład ?

Co do samego serialu, oglądając FH nigdy nie pomyślałabym, że zawiera jakieś dłużyzny :)
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: emenemsbis » 31 gru 2006

Na przykład na youtube była dłuższa scena podczas ich miesiąca miodowego, kiedy to jedli śniadanie, on z hotelu, ona instant. W tej wersji hq po prostu kilka razy sie spojrzeli na siebie, porobili miny i koniec, a w wersji youtube zaczęli na złość delektować się swoim jedzeniem, i tak opychać, że ledwo co w buzi mogli zmieścić:> lubiłam tą scenę, więc ją najbardziej zapamiętałam z tych "wydłużonych". Druga, ale tej już nie jestem na 100% pewna, to troszkę,a le dosłownie odrobinkę skrócona wersja z lunchem, którym mieli się karmić w 4 odcinku. Ale akurat z tą sceną to nie jestem na 100% opewna:). Niby nic ważnego, ale jednak...:) Bym musiała dłużej pomyśleć nad tym co było zmienione, bo teraz nic mi nie przychodzi do głowy, ale na pewno coś jeszcze było ;) Nie będę przytaczać scen których nie było na youtube, bo wiadomo, ktoś mógł inaczej podzielić i coś mu umknęło ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 07 sty 2007

mnie FH sie srednio podobal moim zdaniem strasznie to mdle i przereklamowane (prosze nie bijcie), w sumie o niczym ta drama jest, Rain mnie wkurzal w tej dramie (porownujac do innych w jakich gral to to byla jego najgorsza rola) chociaz aktorzy ogolnie dobrze grali
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Miki » 23 sty 2007

Hehe a ja tą dramkę "wcisnęłam" koleżankom i myślę że już po mału wkręcają się w dramy:PP Trzymajcie kciuki by to się powiodło:D Ech...dawno nic nie pisałam na forum Jakiś brak natchnienia sama nie wiem;]
Awatar użytkownika
justyna2104
Oglądam regularnie xD

Postautor: justyna2104 » 19 mar 2007

niedawno skończylam FH i uważam że to normalnie REWELA!!! przechodze łwaśnie taką małą (ale naprawdę baaardzo malutką), manię Bi i oglądam wszystko co jest z nim związane. właścwie to teraz dostrzegam że troche poblądzilam, bo najpierw obejrzałam 'A love to kill' i ubzdurałam sobie że Rain to taki twardy typek a tu prosze! Takie zdzwiko troszke mialam, ale ogolnie drama jest świetna ze wzgledu przede wszystkim na komediowe sceny iiiiiii AZA AZA FiGHITING!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 22 cze 2007

Kocham ten serial! Moja pierwsza k-drama i najlepsza. Obejrzałem jeszcze Delightful Girl Choon-hyang i My Girl... ale to jest najlepsza z nich wszystkich. Dowiedziałem się przez nią, że Rain jest także aktorem. Cudowna Ji-eun i 3Misie! Boskie!
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 23 cze 2007

Do obejrzenia tej dramy (mojej pierwszej z Korei) skusiły mnie Wasze liczne i pozytywne komentarze (nie tylko w tym topiku). Pierwszy odcinek obejrzałam na youtube (oczywiście pocięty i chyba niekompletny..) i zrobił na mnie raczej niekorzystne wrażenie- główny bohater to zadufany w sobie bufon, rzekomi przyjaciele sprzedają mieszkanie swojej przyjaciółki i wysyłają ją w podróż w jedną stronę do Chin (a z powrotem to jak biedna miała wrócić, za jeden uśmiech :>?). To wszystko jakieś takie pokręcone i pogmatwane. Do tego główny bohater ani piękny, ani sympatyczny (za jego ubrania powinni dostać Malinę jak nic!) i na dodatek wygląda jak dziewczyna. Jednym słowem blech.

Kilka dni później dorwałam dalsze odcinki (nie pocięte!!) na crunchy (brak miejsca na dysku ;( ) i mnie po prostu wessało! Serial jest fantastyczny! Fabuła jest wciągająca i momentami tak zabawna ( Spoiler! <3 3 Misie :D, pogoń w kapciach [laczkach ;)]) , że kilka razy omal że nie spadłam ze śmiechu z krzesła. Takie filmy to ja lubię :D .

Co mi się podobało:
- główna bohaterka (całościowo): uważam, że SHG naprawdę bardzo fajnie zagrała, była bardzo naturalna, a do tego jest naprawdę śliczna ^-^ (estetka odzywa się we mnie dosyć często ;))
- brak zachowań mangowo- animowych typu 20 zbliżeń na pocałunek ew przytulenie (patrz Devil Beside You) itp.
-zazdrość Raina ^___^ - Spoiler! jak ją gonił, jak kazał jej całą chałupę wysprzątać, żeby tylko nie poszła na spotkanie z MH, cała szopka z zajściem w ciążę (lol!) naprawdę nadaje się do komediowych ról- właśnie dzięki temu tak bardzo go polubiłam (mimo tych strojów rodem z Gay Party :/), poza tym Bi przepięknie się uśmiecha ^-^
- ciągłe darcie kotów między BI&SHG
- bohater drugoplanowy- cudny uśmiech (IMHO Azjaci bardzo dużo zyskują jak się uśmiechają), Spoiler! dbał o , bardzo jej pomógł w karierze itp.
- miodowy miesiąc ^^
Spoiler! - końcowe zaloty :D (najlepsza część dramy)

Co mi się NIE podobało
Spoiler! - POCAŁUNEK- matko z ojcem- co to miało być??!! tak to się całują dzieci w przedszkolu (a może już nie..?:P)!! Ja rozumiem, że w kulturze Wschodu pocałunek to nie to samo co u nas ale mogliby zagrać to jakoś bardziej realistycznie :/
-zmienność nastrojów Bi- gdyby był kobietą to bym zrozumiała- raz w miesiącu ciężkie dni- ok. Ale helooł! to w końcu facet! Raz mu się dziewczynina podoba, raz nie, za chwilę znów- po pewnym czasie zaczęło mnie to już denerwować

-przyjaciółka Raina- wnerwiała mnie na całej linii, ale to w sumie na plus, znaczy, że aktorka dobrze odegrała swoją rolę ;)

Dla kogo:
-kobietki/dziewczyny w każdym wieku
-hmmm myślę, że mężczyźni chyba też;)

Ogólna ocena 9/10. W zasadzie powinna być 10 bo z chęcią powrócę do tego serialu nie raz, ale cóż nie ma dzieł idealnych ;)

Jak mi się cos jeszcze przypomni to uzupełnię swój post. :D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 23 cze 2007

No ciuchy Raina, też mnie bardzo denerwowały w tej dramce. Wiesz... dla facetów ta drama też jest świetna, bo to komedia (uśmiałem się na niej, jak na żadnym innym serialu czy dramie) z wątkiem romantycznym, ale nie takim, że to tylko dla dziewczyn. Jestem chłopakiem i stawiam tej dramie bez bicia 10/10 najlepsza koreańska drama!!
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 23 cze 2007

Zgadzam się moimi poprzednikami - drama świetna!
Co do ciuchów Raina - moja pierwsza drama, a tu ukazuje się gościu, który jest bardzo przystojny, ale ciuchy masakra. Pierwsza myśl - takie trochę gejowskie. Ale da się przyzwyczaić - tzn. po pewnym czasie nie zwracasz już uwagi :)
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?

Wróć do „K-drama”