[2005] Ice girl

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2005] Ice girl

Postautor: Eggie » 04 lip 2011

Obrazek

Tytuł oryginalny: 그녀가 돌아왔다
Tytuł (latynizacja): Geunyeoga Dolahwatda
Tytuł alternatywny: She Returned / She Came Back / She Is Back / Love Lost In Time / Ice Girl
Gatunek: romans
Liczba odcinków: 16
Nadawca: KBS2
Emisja: 27.06.2005 - 16.08.2005
Czas emisji: poniedziałek i czwartek 21:55

Obsada:
Kim Hyo Jin jako Kim So Ryung
Kim Joo Seung jako Jung Ha Rok
Park Jin Woo jako młody Jung Ha Rok
Kim Nam Jin jako Jung Min Jae (syn Jung Ha Roka)
Seo Ji Hye as Cha Joo Ha
Jung Wook jako dyrektor Kim Soo Yeop (ojciec So Ryunga)
Yoon So Jung as Doctor Oh Jung Hee

O czym:
Kim So Ryung jest córką pewnego profesora, któy prowdzi nietypowe badania nad hibernacją. Pozanje ona chłpaka, w któym się zakochuje, lecz wydarza się nieszczeście - w dniu slubu dostaje ataku serca. Ojciec, nie mogąc się pogodzić się z jej strata, zamraża ją. Dla świata, So Ryung jest martwa.
25 lat później, dziewczyna budzi się z hibernacji. Niczego jednak nie pamięta. W dodatku zakochuje się w pewnym lekarzu, który okazuje się być... synem jej narzeczonego.

Ode mnie:
Ok, wiem, wiem. Jak człowiek czyta taki opis i widzi, że to drama sprzed 6 lat, to sie na wstepie już poddać ^^ Ale ja miałam na tę dramę ochotę wielką już od dłuższego czasu. Zaczęłam jeszcze w marcu, ale potem coś tam wypadło i tak leżało no i dziś skończyłam....
Powiem, że sama tematyka mnie zaciekawiła jakoś tak, jestem ciekawa, jak zrobią po koreańsku takie s-f. Poza tym, mimo że tak jak np. My girl, drama nie jest jakas sredniowieczna, wydaje się, że jakaś taka kamera inna i w ogóle... (Człowiek się przyzwyczai do HD i potem koniec :P). Więc dałam szansę. Drama nie wyglądała na popularną, ale była do zdobycia z napisami, trochę wybrakowanymi ale co tam :P

No więc... Trochę się zawiodłam. W zasadzie ta cała hibernacja była tylko pretekstem, żeby zrobić czworokąt miłosny, w zasadzie trochę odmienny niż zwykle. Kuzyni się zakochują w tej samej kobiecie, bracia czasem, ale ojciec i syn? Nie wiem, czy to wina głównej bohaterki czy coś, ale nic kompletnie do niej nie czułam. Najpierw tylko patrzyła na wszystko niewinnie wielkimi oczami a potem zrobiła się nieco arogancka... :crazy: Aż mi było szkoda głównego bohatera, któy tam był chyba najfajniejszy z nich wszystkich, bo stał między taką bezwolną panienką, a niejaką Juhą, która była jest narzeczoną i chciała oczywiście go rozdzielić z Jae Hee (nowe imię głównej bohaterki), ale w końcowych epach to tak rozszerzała oczy jakby była na jakimś cracku... No i plus ten ojciec. Ja nie twierdzę, że on nie miał prawa do szczęścia etc, ale to trochę przesada, że po 25 latach dalej miał obsesję na punkcie swojej pierwszej miłości :P I był taki mega paskudny, że wyglądałjak żaba...

Osobiście uważam, że się jakiś medal należy temu, kto coś takiego wymyślił :D :rolly: To było nieźle porąbane. Raczej nie polecam, bo się mocno ciągnie w drugiej częsci, ale nie żałuję, że oglądałam :P

6.5/10

www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „K-drama”