[2011] Myung Wol The Spy

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2011] Myung Wol The Spy

Postautor: Volli » 14 lip 2011

:star: MYUNG WOL THE SPY :star:

Obrazek

TEASER:

INFO:

:star: Tytuł: 스파이명월 / Myung Wol The Spy / Spy Myeong Wol / Beautiful Spy
:star: Gatunek: komedia, romans
:star: Odcinki: 16
:star: Stacja TV: KBS2
:star: Emisja: 11 lipca 2011 --
:star: Dzień i godzina emisji: poniedziałek i wtorek 21:55

OBSADA:

:star: Han Ye Seul jako Han Myung Wol
:star: Eric jako Kang Woo
:star: Lee Jin Wook jako Choi Ryu
:star: Jang Hee Jin jako Joo In Ah

FABUŁA:

Han Myung Wol jest kapralem wojsk Korei Północnej (bardzo ładnym i młodym kapralem), bardzo oddanym ojczyźnie i robiącym wszystko aby dostać pracę w wywiadzie. Niestety ma pecha i czy to w czasie testów, czy w trakcie wykonywania powierzonych jej zadań, dzieją się rzeczy dziwne, które uniemożliwiają jej podjęcie wymarzonej pracy. Piękna pani kapral postanawia więc wziąć sprawy we własne ręce i.... no właśnie. W ten sposób rozpoczyna się seria pomyłek, które wpędzają ją w coraz większe kłopoty. A sprawę komplikuje to, że w tę serię niefortunnych zdarzeń zamieszany jest bardzo przystojny i bardzo arogancki gwiazdor, którego to Myung Wol podejmuje się "wyeliminować" (cokolwiek by to miało znaczyć).

ODE MNIE:

No dobrze. Przyznam, że jak tylko przeczytałam jakiś czas temu synopsis, rąbnęłam się ze trzy razy ręką w czoło i z zażenowaniem odwróciłam wzrok, próbując nie dopuszczać do siebie myśli, że istnieją na świecie ludzie potrafiący wymyślić coś tak głupiego... Poza tym sam pomysł z Koreą Północną wydawał mi się jednak lekko niesmaczny... Trochę czasu jednak minęło i doszłam do wniosku, że może jednak warto dać szansę, bo coś co zapowiada się od początku tak idiotycznie po prostu nie ma szans mnie rozczarować ... Jestem po drugim odcinku i... LOL... Nooo... takie duże LOOOOL... Wszystko jest dokładnie tak debilne na jakie się zapowiadało, ale tak wesoło i radośnie debilne, że ogląda się na przemian facepalmując i plując w monitor (ze śmiechu oczywiście). Eric jest naprawdę uroczym dupkiem, a tytułowy super-szpieg jest tak cudownie poważna i tak serio podchodzi do swojej (nawet najgłupszej) pracy, że po prostu nie sposób jej za to nie kochać... Na uwagę zasługuje też stary szpieg działający w Seulu pod przykrywką (po prostu padłam gdy przechodził przez dziurę w oknie) oraz jego młody pracownik (udawanie wariata <333).
Na razie jest dobrze. Oglądam.

[edit] Ponieważ jordi zgłosił protest dotyczący słowa "debilny", zamieszczam poniżej dowód na to, że określenie to ma jednak swoje uzasadnienie. Oto fragment dialogu:
► Pokaż Spoiler

I albo czegoś nie zrozumiałam, albo WTF? O.O :rolly: .... No - ale dzięki temu szykuje się tu po prostu kawał przedniej komedii... :rolly: :rolly: :rolly:

:volli:
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Re: [2011] Myung Wol The Spy

Postautor: Ai_tanu » 14 lip 2011

po 2 epach

mimo trochę napiętego grafika dramowego tak mnie zachęciła ta idiotycznie brzmiąca fabuła że musiałam to obejrzeć, musiałam. od razu mówię że 'idiotycznie' nie w jakimś negatywnym sensie, ale no zaciekawiło mnie XD mimo że to faktycznie trochę kontrowersyjne i w ogóle, ale to jednak drama. choć w sumie ciekawe co by na to na Północy powiedzieli, ale w sumie przecież nie pierwszy raz coś takiego w kinie/telewizji koreańskiej... choć fakt w formie komedii zdarza się rzadko ;D

ale przechodząc do meritum, podoba mi się strasznie, zgadzam się z Volli że jest cudownie debilna :rolly: te niektore akcje są tak randomowe i w ogole wtf że aż się nie da, ginę :rolly: Eric Z Teledysku Teen Topów jest hot i znów się zgadzam z Volli, jest cudownym 'uroczym głupkiem' :rolly: a Myung Wol jest też taaaaaka urocza, tak oddana, i tak bezradna wobec swojego najnowszego zadania :rolly: ale już widać że to będzie ciekawe, po zakończeniu drugiego epa, huhuhuuuuu. i w ogóle ten dziadek od szyfrów miecie <3 i druga agentka elegantka też, co za bzdura w ogole, a takie to fajne, dziadek to już w ogóle, jestem jego fanką, i od 1988 roku czekał w pogotowiu <3 eh, zdecydowanie będę czekać na następne epy :D
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 21 lip 2011

Ok, zaczęłam szpiegę -malutki spojler być może :P

ep.1-3 i nie powiem jestem mile zaskoczona tą lekką i zabawną dramą. Momentami zastanawiam się jakich oni mają szpiegów :confused: i czy wszyscy w tej dramie są szpiegami, albo kiedyś byli :omg:
Trzeci ep był boski poczynając od różowych trzewików GangU, a kończąc na sukience i kapelutku Myung Wol rodem wyjętych z elitarnej szkoły dla zakonnic.
Szpiedzy emeryci klasa - jak sobie tą herbatę na drzewo zamówił :rolly: A i jeszcze te dzieci w obrusach -genialny drugi plan i te ich miny :mrgreen:
Wszystko mi się podoba w tej dramce, bo jest tak niewiarygodnie głupio, a zarazem zabawnie :lol: Tylko mnie trochę GangU denerwuje, bo przy całej reszcie trochę mi taką " drętwotą " zalatuje, niby się stara być poważny( albo zabawny :confuse: )
Jest nawet tajemnica i Goblin hahahha, ale jak sprowadzą wszystko do wątku miłosnego to chyba zacznę się nudzić i lubię patrzeć jak Myung wol tak się stara i wszystko jej nie wychodzi - wiem, to okrutne 8)
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 26 lip 2011

epy 1-4

za namową Ai zaczęłam i AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ;DDDDDD
co ja mam napisać?

podoba mi się! bardzo! co prawda, dopiero w 3 epie się tak naprawdę wciągnęłam i dopiero wtedy zaczęło mnie to wszystko tak szczerze śmieszyć ;D wtf z całą akcją 'wyjdź za hallyu star, uratuj ojczyznę'? xD idek, może coś źle oglądałam, ale nie kleję tego motywu. co nie zmienia faktu, że lubię wiszący nad tą dramą absurd ;D
no ale będzie trauma, bo Eric szuka goblina. Pino mogłaby oszczędzić traumy i pomachać ogonkiem gdzie jest, ale Evel jej zabroniła no i tego :(
jeeeej, jak mi żal głównej bohaterki, musiało być jej mega głupio w wieeeeeeelu momentach xD fajna jest, lubię ją.
Eric, jaaaaaa, ale sie ustawił chłopak po tym występie u Teen Topów. :rolly: taką fajną rolę tu dostal ;D jak to Volli fajnie ujęła, 'uroczy dupek' z niego ;DDD chodzi, ładnie wygląda, ignoruje 'tą drugą sucz', ładnie wygląda oraz krzyczy i warczy na główną bohaterkę zerkając na nią od czasu do czasu: czego chcieć więcej od głównego bohatera? ;D
nie kumam na razie roli tego agenta północy, który teraz został ochroniarzem InAh... czy bedzie 'tym drugim'? chyba tak. ale z drugiej strony 'ta druga sucz' też coś na niego zerka... IDEK ;D
emerytowani agenci <3 kocham kocham, co za parka w ogóle ;D świetni są ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 07 sie 2011

Ep. 7-8

Po pierwsze podoba mi się, jak to się rozkręca. Im dalej tym lepiej. Te epy mnie rozniosły maksymalnie. Po prostu oczu nie mogłam oderwać od tych gierek GangU i MWol.
Przebieranki i te mega porty w kwiatki :rolly: A kitki to już w ogóle.
Trochę nawet zaskoczyło mnie zakończenie epa 8, ale skoro zaczął juz coś podejrzewać GU to normalne było, że oni sobie tak rozmawiali na ławeczce :confused: normalnie szpiedzy ekstra klasa :mrgreen: MWol juz taka podjarana a tu :shock:
Szkoda mi tych trzecich kół u wozu w postaci rozbestwionej aktoreczki i zakochanego szpiega, ale jak przewiduję skończą razem na bank.
Emerytowani szpiedzy dalej trzymają fason :rolly:
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 18 sie 2011

No to serial przez moment był zagrożony... :shake: Jak donoszą na askactor.com główna aktorka Han Ye Seul 15.08.2011 nagle opuściła plan zdjęciowy i bez słowa wyjaśnienia znikła na kilka dni. Stacja KBS wydała nawet w tej sprawie oficjalne wyjaśnienie, tłumacząc, że dobro widzów jest najważniejsze a wspomnianą aktorkę zastąpi dublerka aby móc dokończyć całość na 18 odcinkach. Oświadczenie ukazało się 17.08. Wiele osób z otoczenia aktorki komentując jej zachowanie potępiało nieodpowiedzialność i brak profesjonalizmu, ale znalazły się też głosy usprawiedliwiające Han Ye Seul, która od 2 miesięcy bez wytchnienia pracowała na planie i wg nich była bardzo przemęczona.
Czy to wszystko przypadkiem nie jest zręcznym chwytem aby bardziej zainteresować widzów dramą? Zobaczymy... :confused:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 sie 2011

Heartless w tej chwili wszyscy jadą na stację i producenta, że usiłowali wszystko na dziewczynę zwalić XD Już wiele osób z ekipy anonimowo ją broniło, więc mnie się wydaje, że naprawdę była wykończona i stres się pogłębił i podjęła tak nieodpowiedzialną decyzję...

Eric powiedział, że trzeba coś zmienić co do nagrywania dram, ponieważ to co jest teraz po prostu się nie sprawdza, bo aktorzy to też ludzie... a prawie każda drama jest kręcona na bieżąco, co w innych krajach jest nie do pomyślenia (Japonia dramy na lato zaczyna wczesną wiosną, w Chinach dramy są w całości nagrywane przed emisją, na Tajwanie też tak jest często - nie wspomnę o naszym kraju, że już tvn kręci serial na wiosnę 2012)

Co do 11 odcinka - widać, że sklejany na szybko - najsłabszy z dotychczasowych - postać Erica coraz bardziej wkurza... mam nadzieję, że po powrocie HYS wróci to, co mieliśmy wcześniej, bo inaczej drama mocno się posypie...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 14 wrz 2011

nie miałam zamiaru oglądać tej dramy ale przeczytałam pochlebne opinie i zdecydowałam obejrzeć.
okazała się bardzo wciągająca, chyba najlepsza k-drama z tych które teraz oglądam.
Myeong Wol była taka słodka - niepokonana w walce ale bezbronna w sprawach sercowych. ^^
ok, nie opisuję całej dramy bo nie jestem w tym dobra. poza tym rozwalił mnie ostatni ep. strasznie namieszał mi w głowie, tzn zaskoczył mnie. dwa razy ;p Spoiler! najpierw gdy samochód stanął w płomieniach. pomyślałam noł łej - śmierć na miejscu. później Myeong Wol pojawia się nie wiadomo skąd, cała i zdrowa. ale cieszę się że był jednak happy end.
chciałam jeszcze dodać że Choi Ryu wyglądał baardzo dziwnie kiedy się uśmiechał xD normalnie tak się przyzwyczaiłam do jego kamiennej twarzy że ten uśmiech wydawał mi się taki.. creepy.. brr xD
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 17 wrz 2011

no to powiedzmy że skończyłam i generalnie to WTF :rolly:

ostatnie odcinki to przejrzałam naprawdę przelotem, bo chciałam już się dowiedzieć jak to się w końcu wszystko skończy, i oczywiście był hepi end co jest dość lolowe bo mimo wszystko myślałam że skończy się dramatyczniej :rolly: ale tak w ogóle to... LOL. jaka ta drama była niesamowicie dziwnie dziwna. od początku było wiadomo, przez samą tematykę, ale i tak... przeszła wszystko czego się spodziewałam. niestety oceniam ją jako słabą i nudną. nie wiem o co chodziło z książeczkami, bo nie chciało mi się tego śledzić kompletnie. w ogóle w pewnym momencie cała obsada zaczęła mnie irytować. może poza Erikiem, choć on w sumie też mnie irytował, ale no najmniej raczej. w ogóle cała fabuła, akcja, zakończenie... to wszystko jest tak zupełnie nieskładne i nielogiczne że aż boli O.o w sumie naprawdę jak dla mnie drama słaba. a szkoda, zapowiadała się taaak nieźle.

Wróć do „K-drama”