[2011] Vampire Prosecutor

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2011] Vampire Prosecutor

Postautor: anna-banana » 14 wrz 2011

Vampire Prosecutor

Tytuł oryginalny: 뱀파이어 검사
Tytuł (latynizacja): Baempaieo Geomsa
Tytuł alternatywny: Vampire Prosecutor
Gatunek: thriller, fantasy, akcja, prawo
Liczba odcinków: 12
Nadawca: OCN
Emisja: 02.10.2011 - 18.12.2011
Czas emisji: niedziela, 23:00

Opis: (za dramawiki)
Prokurator Min Tae Yoon (Yeon Jung Hoon) wiódł w miarę normalne życie, dopóki pewnej nocy nie zostaje ugryziony przez tajemniczego stwora. Następnego dnia już zdaje sobie sprawę z tego, iż został wampirem. Tae Yoon nie chce ujawniać swej wampirzej natury, dlatego pożywia się tylko krwią martwych zwierząt, która wystarcza, żeby mógł nadal normalnie żyć. Jednak po pewnym czasie mężczyzna zaczyna używać swych nadludzkich umiejętności w pracy.

Miastem wstrząsa fala dziwnych morderstw. Każda ofiara wygląda tak, jakby zaatakował ją wampir. Tae Yoon już wie, że nie jest jedynym wampirem w okolicy, a nawet zaczyna podejrzewać, że ktoś go przemienił nie bez przyczyny. Szukając sprawcy prokurator powoli zagłębia się w niebezpieczną grę...

Obsada:
Lee Jong Hyuk jako Min Tae Yoon
Lee Young Ah jako Yoo Jung In
Lee Won Jong jako Lee Won Jong
Jang Hyun Sung jako Jang Chul Oh

Jako fanka wszelkich filmów i seriali o tematyce wampirycznej nie mogłam sobie odmówić by założyć wątek,mam wielkie nadzieje i oczekiwania, liczę że będzie faaaajnie :)

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [z] [2011] Vampire Prosecutor

Postautor: Azzel » 14 wrz 2011

Aaaaa, Anna, jesteś cudowna ze znalazłaś coś tak pięknego :rolly: będzie krew, będzie walka, będzie mrok i niezła muzyka, ja to czuje i liczę na dobroć smerfa który niechże to tłumaczy xD a poza tym to no em, obsada - szkoda że nie ma kogoś kogo lubię i bardziej znam, ale jak będzie dużo tego co wyżej wypisałam to im jakoś wybaczę takie braki xD
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 14 wrz 2011

Azzel pisze:Aaaaa, Anna, jesteś cudowna ze znalazłaś coś tak pięknego :rolly: będzie krew, będzie walka, będzie mrok i niezła muzyka, ja to czuje i liczę na dobroć smerfa który niechże to tłumaczy xD

Czule łechtasz me ego Azz :D
Ale do rzeczy. Co do co napisów to ja się boję,że nawet jeśli smerfy wezmą się za tłumaczenie to ze względu że stacja jest jakaś niszowa,bo to satelita, to postęp tłumaczenia będzie,jak nomen omen, krew z nosa,a nie jakiejś innej arterii :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 14 wrz 2011

wygląda obiecująco ale no nie wiem... kiedyś oglądałam i czytałam wszystko co było o wampirach.. ale chyba obejrzałam za dużo i ta tematyka.. no nie wiem.. może się skuszę ale poczekam na suby :)
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2011] Vampire Prosecutor

Postautor: anna-banana » 05 paź 2011

Po 1 ep, mogę powiedzieć LOL! Urzekła mnie ta drama,pod względem technicznym jest cudownie zrobiona,pod tym kątem przypomina mi mego kochanego Bad guya który również był perełką pod tym wzgledem. Już sam opening (czy tylko mnie przypomina on Dextera?) pokazuje że mamy do czynienia z czymś nieprzeciętnym.

Fabuła to dla mnie skrzyżowanie CSI i Moonlight (znanego w Polsce pod tytułem Pod osłoną nocy), ponieważ mamy wampira który rozwiązuje sprawy dzięki swoim wampirzym zdolnościom i jego podwładnych którzy np identyfikują narzędzie zbrodni dzięki supertechnice czy po prostu szukają go wbijając ostrza w manekina.
Najbardziej ciekawi oczywiście czemu kolega naszego prokuratora zna jego tajemnice, jak do tego doszło i oczywiście o co chodzi z siostrą głównego bohatera,która widzimy w urywkach przeszłości, co mam nadzieję pokażą nam w dalszych odcinkach.

PS.Fajnie że napisy mimo że trochę niezsynchronizowane wyszły dosyć szybko :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 06 paź 2011

:rolly:

eh ja nie wiem co mam o tym myśleć, uczucia mam bardzo mieszane.

Ja tematyki wąpirzej nie trawię... jakos tak mi zawsze wieje nieziemskim kiczem z tej całej otoczki, a juz zwłaszcza ostatnimi czasy - po prostu nie moje frytki.

Dlatego też do dramy podeszłam z nastawieniem, że zafunduję sobie lolową komedię. I momentami naprawde tak było, że facepalmowałam ostro ale ..

no własnie to 'ale' - drama jest świetnie zrobiona - od pierwszej sceny pościgu miałam ochote paść na kolana i błagać gacki o przebaczenie _^_

Genialnie zmontowane ujęcia, flashbacki, muzyka ( no może poza disco w klubie na końcu :rolly: ) - naprawdę można nacieszyc oczy.

Sama fabuła - ot, zagadki kryminalne, w zasadzie każda drama kryminalna wyglada tak samo ( no ta ma wampira, może tym się chcieli wyróżnić :rolly:) jest dobrze, hmmm...powiedzmy przyzwoicie, ja tam zagadki lubię (:

Hmmm...i nie wiem co z tą dramą zrobić na razie, ale chyba po kolejny odcinek sięgnę, choćby z ciekawości i dla jej realizacji.... Boję się, że twórców jednak trochę poniesie fantazja i jak zaczną rozwijać wampirzy wątek, to dla mnie stanie się to kompletnie niejadalne :/
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Postautor: Tsukush » 09 paź 2011

Jestem po pierwszym epie i jestem zadowolona :D jak spojrzałam na tytuł dramy to od razu pomyślałam, że będzie niezła :D i pierwszy epek właśnie na to wskazuje :victory:

Główny bohater jest prześwietny ! Podobają mi się jego oczy gdy zmieniają kolor , ja w ogóle uwielbiam wszystko co jest z wampirami związane dlatego liczę na to, że da drama przypadnie mi do gustu. Lee Won Jong ha! nie zawiódł mnie , uwielbiam tego aktora i cieszę się , że jest w głównej obsadzie.

Co do 1 ep. Cały sens dramy zapowiada się dość ciekawie, wampir , który prowadzi śledztwa ma jakiś szósty zmysł, no czegoś takiego jeszcze nie było. Moment w którym widzimy jak przy pomocy swoich zdolności odtwarza jakby zdarzenie , które miało miejsce jest genialny , fajne efekty. Oczywiście pozostaje jeszcze wiele niewyjaśnionych szczegółów np. skoro jest wampirem to dlaczego może chodzić za dnia ? To mnie zastanawia czy scenarzysta pominął w ogóle ten fakt jeśli chodzi o wampiry czy jest w tym ukryty jakiś sens ... ? Czekam z niecierpliwością na napisy do kolejnego epa !
(συσ) To Ja codziennie tak samo.... --------------->
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 11 paź 2011

Ep. 2

Rewelacja! No zaczynam zakochiwać się w tym psychodelicznym serialu. A Wampir podobny do Miśka coraz bardziej :shock: w zbliżeniach :mrgreen:
Jestem totalnie zakochana w tym wąsiastym gliniarzu. Koleś po prostu tak napędza humor dramy, że nie sposób się nie śmiać.
Najlepsza scena w prosektorium i zaglądanie w dekolt plus ten ( całkiem całkiem) młody adept w biurze :rolly:
No i ta muza w tym klubie pełnym panienek 8) Czyżby na stałe weszła w zakończenie każdego epa? Ostatnio brzydkie słowa tam były :rolly:
Awatar użytkownika
Tywlyn
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Tywlyn » 17 paź 2011

Po 1. tylko, ale...

Krótko: łał.

Oczywiście, nie musieli nas już od samego początku pierwszego odcinka tak mocno bić traumą, ale niemniej nadal ŁAŁ.

Bo ten pościg, te przemiany, ten głód bohatera do mnie po prostu przemawia, mimo, że z tematyką wampirzą raczej się nie lubię (za bardzo tandetnym gotykiem trąca). Lubię natomiast dobre kryminały, których akcja w większości rozgrywa się w laboratorium, takie zboczenie zawodowe trochę :rolly:
Główny bohater (słowo daję prawie bym nie poznała głównego aktora, gdyby nie wiki jednak) z tą twarzą chłopaka z sąsiedztwa i wdziękiem tygrysa jest naprawdę bardzo ciekawą postacią. I taką elegancką, mimo nietwarzowych okularów :wink: A młodsza asystentka z miejsca ma +10 sympatii i w ogóle ich interakcje na razie tylko uczennica - mistrz (no może przesadziłam odrobinę, ale ogólnie to tak można by podsumować) są bardzo ładnie przestawione. I turban, który po raz kolejny gra to samo, ale ja to chyba lubię i mnie nie odrzuca :D
Plus realizatorski naprawdę wysoki poziom.
Dodałabym tylko trochę więcej czarnego humoru, choć już w pierwszym było pewne przebłyski widać - picie z kieliszków (świetna scena - z jednej strony bohater stara się panować, a z drugiej widać w nim głód... aaaach... :wink: ).
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 17 paź 2011

Obudziłam się dzisiaj z dziwnymi ranami w okolicach nadgarstka....piecze jak cholera i swędzi, [pisząc słowo "swędzi" nie mogłam się powstrzymać przed drapaniem ]...poducha zabrudzona, pościel do prania....a proszek Vizir się skończył !!! TRAGEDIA
Kto mnie pogryzł i dlaczego ?
Rozpoczęłam śledztwo - na własna rękę____ na miejscu zbrodni znalazłam:
a) ofiarę z ranami pogryzienia - wg. zebranych informacji środowiskowych, osoba ukrywa się na Forum Doki Doki pseudonim Pino
b) ślady krwi na poduszce- skosztowanie malej ilości krwi nie pomogło w rekonstrukcji wydarzeń jakie miały miejsce w nocy z 16 na 17 października 2011 roku ___ test na wampira oblałam!!!
Podejrzani:
- Komar
- wampir
- duch mściciel
- Robert Pattison
- schizofrenia osoby prowadzącej śledztwo?
Co wiemy o sprawie - NIC ....a nie mam dwa ślady na ręce!! śledztwo w toku , czy znajdę tajemniczego nocnego wgryzacza?___oby szybko, bo boje się o lewą jeszcze nie pogryziona rękę :rolly:
.... teraz idę przykleić plaster! a w podszewkę wepcham czosnek.
Po obejrzeniu 2 odcinków- jestem ciekawa zakapturzonej postaci , podobnie jak Tywlyn wyrosłam już z wampirów ...ale, że polubiłam pana z dramy Jejoongwon postanawiam spróbować Wampirzego Prokuratora.. no i jest Turban, którego kocham od lat.
Fajnie, że mity wampirów trochę obalili i Pan Prokurator nie boi się biegać za dnia i nie jest przesadnie zdołowany, jakaś trauma się czai za rogiem, ale to nie wpływa za bardzo na odcinki i nie jest traumatycznie, ba nawet czasami jest zabawnie, głownie za sprawa postaci drugoplanowych.....są śledztwa , są trupy jest zabawa ...Po dwóch odcinkach jestem na TAK ...czekam cierpliwie na 3 odcinek

2/3 posta nie są nawet o dramie x.x ledwie znalazłam moment, gdzie post dotyczy dramy. ekhm. D:
Obrazek
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 26 paź 2011

Ko-S-I :rolly:

Poddaję się ...chyba lubię tą dramę ...whatever, ogląda mi się to dobrze ...

Ta drama jest juz nie tyle poprawna, co dobra. Naprawdę, po 3 odcinku bardzo mi sie podobał sposób i styl poprowadzenia sprawy, jest coraz lepiej (:

Żeby nie było - dalej turlam się obficie ( o ile da się obficie turlać :rolly: ) na wszelkich scenach, w których nasz Wąpierz używa swoich super-wampirzych mocy :rolly: taaak, to niestety dalej jest śmieszne i kiczowate, ale cała reszta akcji, postaci i sposób nakręcenia sprawiają, że traktuję to jako wypadek przy pracy (:

I OMG o ile na początku jak zobaczyłam głównego bohatera to pomyslałam sobie "rety, z czym wy do ludzi :roll: ", tak teraz ...no pan Wąpierz chyba mnie kręci :melt: ( OMG napisałam to X______X)

A co do postaci - no Turban i jego przesłuchania na placu zabaw rządzą :wink: - widać że wyniósł z planu Warriora karbownice i pożyczył młodemu laborantowi :rolly:

Chyba chce juz kolejny odcinek, i nawet zaczął mnie intrygować wątek głównego bohatera...Oby tylko za bardzo ta drama nie "zmierzchła"...
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 31 paź 2011

A co do postaci - no Turban i jego przesłuchania na placu zabaw rządzą :wink: - widać że wyniósł z planu Warriora karbownice i pożyczył młodemu laborantowi :rolly:

:lol: :rolly: umarłam :victory:
Ogólnie cała obsada jest boska. Momentami zaczynam się zastanawiać, czy to komedia jest, czy taki żarcik czy to na poważnie? Niemniej jest coś intrygującego w każdym odcinku a po zapowiedzi kolejnego widać wyraźnie , że romans się nam zaczyna szykować. Co do zakapturzonego zaczynam jak każdy chyba mieć swój typ, no bo to przecież oczywiste chyba...
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 06 lis 2011

Ekhem...

To ja też się dopiszę. Obejrzałam sobie te trzy odcinki (głównie dzięki uprzejmości Jordiego, który pod nos podsunął mi linki gdy nie chciało mi się ich szukać i pozbawił wymówek...) i no co ja tu mogę powiedzieć innego, no? WOW.

No i po pierwsze to muszę powtórzyć za Maru - normalnie tematyki wampirzej nie cierpię. Kiedyś kochałam, ale zdaje się, że ostatnim strawionym przeze mnie z przyjemnością wampirzym dziełem był "Wywiad z wampirem". Nadal go kocham, nadal kocham wampiry w wykonaniu Murnaua, Herzoga, Coppolli, nawet Polańskiego. Ale reszta... reszty po prostu nie trawię.

No i teraz tak. Koreańczycy wzięli się za wampira. Pojawił się temat, pojawił się trailer, a ja pukałam się w głowę. No i co, że dobrze skręcony, skoro... wampir? Po kiego grzyba... wampir? WHY? No i zaleciało mi twilightami, true bloodami, moonlightami i tym podobnymi... I meh... zusammen do kupy z niezbyt fajnym wampirem na okładce (taaa... gusta...) mocno mi się odechciało...

A potem był pierwszy odcinek, a po pierwszym odcinku drugi odcinek, a po drugim trzeci... i AAAAAAAAAAA - ja chcę jeszcze!!!! Bo - pierwsze primo - z wampirzą tematyką to ten serial ma raczej niewiele wspólnego. I zgadzam się w stu procentach z Maru - z tym że ja może się nie turlam przy wszystkich tych akcjach z krwią i zębami, a raczej przewracam oczami dość znacząco... Wampiryzm jako taki jest tu li tylko i jedynie gadżetem (i w tym sensie można powiedzieć, że jest zmierzchopodobny). Ale - na szczęście - tak marginalnym, że daje się to przeżyć. Ba, czasem nawet przyjemnie się patrzy na te dziwne oczy... (jak już się przewróci własnymi gałkami ze dwa razy).

Bo tak naprawdę to co tu mamy to koreańskie CSI... I serio serio to jest dobre. And I mean: doooooobre. Od razu nasunęło mi się też skojarzenie z zeszłoroczną dramą kablówkową, bardzo luźno chyba inspirowaną amerykańskim pierwowzorem - mianowicie Joseon X-files... Troszkę podobną w klimacie, w połączeniu tajemnic i zjawisk nadprzyrodzonych z zagadkami kryminalnymi, w montażu i sposobie prowadzenia fabuły.

W tym momencie chciałam:

Maru pisze:OMG o ile na początku jak zobaczyłam głównego bohatera to pomyslałam sobie "rety, z czym wy do ludzi :roll: ", tak teraz ...no pan Wąpierz chyba mnie kręci :melt: ( OMG napisałam to X______X)

Ja też to piszę :rolly: Prokurator - wampir jest boski. Ten jego minimalizm, to jak tłumi śmiech, jak się potrafi w duszy nabijać, jak przeżywa gdy.... nie przeżywa... Awwwww... piękne jest to, piękne. Tylko....... po co jest wampirem? :confuse: Tzn. chodzi mi o to... jakie to ma w ogóle znaczenie dla fabuły poza tym, że potrafi zobaczyć różne dziwne rzeczy jak sobie golnie i otacza go ogólna aura-trauma? Ej no.. przecież to można rozwiązać zupełnie fajnie na inne sposoby... :confuse: No aleeee... dobra, dobra, czepiam się...

W każdym razie wymiata. Tak jak i współpracownicy... Karbowany laborant, turban i ich dyskretne spojrzenia nad trupem na biust patolożki <333 :rolly: :rolly: No i tortowa prokuratorka :rolly: ustawiająca turbana.. <333 Piękne są ich akcje i oby ich więcej.

Osobiście ciekawa jestem głównego wątku i no nie wiem... może jednak wyjaśnienia celowości tego, że prokurator co jakiś czas błyśnie kłami czy coś...

Jak na razie - dla mnie serial pierwsza klasa.
:volli:
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 06 lis 2011

Volli pisze:Tylko....... po co jest wampirem? Tzn. chodzi mi o to... jakie to ma w ogóle znaczenie dla fabuły poza tym, że potrafi zobaczyć różne dziwne rzeczy jak sobie golnie i otacza go ogólna aura-trauma?

Ja się modlę, żeby to nie miało żadnego znaczenia dla fabuły _^_

Żeby ten szczątkowy wampiryzm został zachowany jako taki ogólny koncept, no ale .....ale wiem, że oni tak tego nie zostawią :/ ...ale mimo wszystko mam nadzieje, że może to będzie takie gonienie króliczka tylko, i tak naprawdę nigdy się nie dowiemy o co kaman ( wersja naiwnie optymistyczna _^_) albo zafundują nam Zmierzch 2, gdzie okaże się, że wampir został wampirem dla celów wyższych, jakim jest walka z klanem wilkołaków z sąsiedniego miasteczka ( ZUOOOOO :rolly: )

I dlatego z jednej strony jestem ciekawa wątku prokuratora, a z drugiej ...no boję się baaardzo o to co może z tego wyniknąć :/
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 13 lis 2011

na 3 ep-ie
załączone by odpocząć... i stwierdzam, że świetne, super zrobione efekty :shock: , pan wampirek najlepszy jak zimny i nieprzystępny :melt: /z pięknymi niebieskimi oczkami :excited: :excited: :excited: /, i jego najlepsza ekipa ... uwielbiam tę biedną kobitkę, która tak bardzo chce być pochwalona i zauważona ...
Obrazek

Wróć do „K-drama”