[2011] Vampire Prosecutor

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2011] Vampire Prosecutor

Postautor: Maru » 13 lis 2011

Ja po 6 .....

Ja ...ja nie mam słów :smitten: Kocham Wampira, kocham po stokroć!!!!! :fav:

Nie ważne czy to rozzłoszczony Wampir, poważny Wampir, rozbawiony Wampir, zrezygnowany Wampir, melancholijny Wampir ....kocham :fav:

I resztę kocham - teraz juz kręconego laboranta, biednego, naiwnego i wykorzystywanego, panią detektywkę, Turbana i jego coraz bardziej wyrafinowane metody przesłuchań ( XD) patolożkę ....wszystkich kocham :rolly:

A tak już po ochłonięciu, to co odcinek, to lepiej....to inaczej....
A często jest tak, że drama kryminalna jak już się schematu trzyma, to po nim jedzie aż do samego końca ( chyba, że się wykolei na dobre _^_) a tu nie ....tu jednak zawsze coś w koncepcji zaskoczy. Jest ciekawie, jest zabawnie ( połowę 6 odcinka to chyba spędziłam na zduszonym krztuszeniu się ze śmiechu :rolly:) jest .....super :D

Tylko ....no znowu wątku wampirzego się boję, bo widać, że zły Kaptur nie próżnuje ...ale co mi tam, Wampir :fav:

Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 14 lis 2011

do 6

To chyba najfajniejszy odcinek. Strasznie podobał mi się motyw fight clubu. Marzy mi się zobaczyć jak się tak biją przedstawiciele różnych sztuk walki ^^ szkoda, że w sumie wyszło jak wyszło o moje koty by się biły lepiej ale i tak lubię. Mam nadzieje że zły zakapturzony wampir będzie zaskoczeniem i to nie jest ten koleś z wampirzego baru.
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 23 gru 2011

gosq pisze:szkoda, że w sumie wyszło jak wyszło o moje koty by się biły lepiej

Mi się straaaaaaaaasznie podobał ten morał (: Bo już jestem przyzwyczajona, że zazwyczaj w dramach kryminalnych serwują nam morałem w stylu: zbrodnia nie popłaca, kłamstwo wyjdzie na jaw, i takie tam oklepane świry-bajery.
A tutaj - rewelacyjne pokazanie marnej ludzkiej natury (: nie tam zabójstwa, tylko własnie tej pustej dumy, tej maluczkości bohaterów, jak ideały, którymi się zasłaniali okazały się po prostu totalną ściemą ...ehhh ...żal moi drodzy :wink: ..ale to własnie było fajne (:

A ja .....a ja już skończyłam ...oh niestety skończyłam, i mam ten problem co przy wszystkich dobrych dramach, że nie wiadomo co o niej napisać.... Niech za recenzję, oprócz wcześniejszych zachwytów starczy to, że nie mogę się doczekać drugiego sezonu ^______________^

OOOOOOOHHHH tak, bo teraz pobawię się we wróżkę, czy wy też uważacie że Siwy jako Wampir może tak pięknie namieszać? :smitten: w sensie, że może być tak ekstra ciekawie, bo raz, że co dwóch niebieskookich to nie jeden :wink: a dwa, że jak on już wcześniej nabroił, to teraz może znowu nabroi?.... ^__________^ ja chce juuuuuż :rolly:
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 25 gru 2011

no i wreszcie skończyłem "wampira"...

możliwe SPOILERY - opis całej serii
Po wielu pochwałach na doki i w internecie postanowiłem dać szansę tej o to dramie. Z początku miałem mieszane uczucia bo ja naprawdę nie cierpię ostatnimi czasy wampirzej tematyki. Ten wątek został już tak kompletnie wypaczony i wyniszczony przez dzisiejszą popkulturę, że słowo wampir straciło na swoim pierwotnym znaczeniu. Ba! Według mnie to jest już całkiem nowy twór, daleki kuzyn prawdziwego Drakuli i innych mu bliskich stworzeń. No nic... Taka moda panuje na całym świecie, więc dlaczego nie miałaby zawitać i do Korei?

Odpalam pierwszy odcinek i od razu pojawiły się pierwsze obiekcje. Początek istna kalka pierwszego odcinka i czołówki Dextera, potem wampir potrafiący zobaczyć ostatnie sekundy życia ofiary, a wszystko to zalane sosem CSI: Kryminalne zagadki Seulu. Mimo wszystko dzielnie brnę przez odcinek i dopatruję się kolejnej nieścisłości. Wampir pije krew?! Od kiedy?! To po co ma kły? Wampir wsysał krew przez swoje zęboszki o ile się nie mylę... no dobra jakby to, że potrafi chodzić w dzień i kompletnie nic się z nim nie dzieje (nawet nie błyszczy ;p) nie było już nad wyraz dziwne xD Pierwszy odcinek przeleciał i doszedłem do wniosku, że sprawa była banalna, kolejny wypaczony obraz wampira, kalka CSI, ale jednak wszystko tak ładnie opakowane, ozdobione, przyprawione i podane na talerzu. Do trzeciego odcinka uważałem, że te sprawy były takie proste i błahe, ale z każdym odcinkiem przekonywałem się coraz bardziej do tej dramy.

Po obejrzeniu całej serii stwierdzam, że to porządna drama była! Ciekawa, mroczna, fajnie zagrana i dobrze wyreżyserowana. Niektóre sprawy ciekawiły, niektóre bawiły, a niektóre wprowadzały widza w ogłupienie. Naprawdę fajnie się to oglądało, gdyż wampirzy wątek był tylko jako takim dodatkiem i zbytnio nie irytował. Najbardziej chyba podobała mi się sprawa z bodajże 7 odcinka o tym facecie przepowiadającym przyszłość i prezenterze, który zatuszował ślady, po tym jak żona targnęła się na jego życie. Wzruszyłem się troszeczkę nawet :) Rozśmieszył za to odcinek z tym programem a'la "We Got Married". Co do głównej intrygi też łatwo można było się domyślić kto jest tym "złym" wampirem ah ta czołówka xDOstatni odcinek trochę zbyt przedramatyzowany, ale nie powiem... nie powiem... przed dwa końcowe epizody zgrzytałem zębami z nerwów i siedziałem wlepiony w ekran komputera :)

"Vampire Prosecutor" to serial, który mógłby polecieć np. na TVN'ie czy Polsacie w dobrym paśmie i zebrałby grono fanów. Był nakręcony w amerykańskim stylu i nie miał w sobie prawie nic z koreańskich dram. No może dwa razy pod koniec odcinka poleciała ta śmieszna piosenka z OST'a, która nijak miała się do całej serii. Jedyne co można zarzucić tej dramie to ta pogoń za modą :) Według mnie nasz prokurator mógłby być czymkolwiek, kimkolwiek, obojętnie czym innym, a i tak można byłoby tę historię opowiedzieć w ten sam sposób. Ten wampir to tak tylko dla popularności był tam wczepiony ;) No, ale telewizja kablowa (z tej samej rodziny co mnet) musi walczyć o widza i nie ma tak łatwo jak "wielka trójka" xD

Podsumowując jest to naprawdę bardzo porządnie wyprodukowana drama. Reżyseria, muzyka, aktorzy, efekty i scenariusz. Wszystko dopracowane i tylko zapraszające widza do seansu. Chciałbym się doczepić do czegoś, ale nie potrafię... nawet ten wampir mi jakoś tam ucieka między palcami xD Czekam na drugi sezon i mam nadzieję, że ostatni gdyż nie jestem zbytnio fanem odgrzewanych kotletów i serii ciągnących się w nieskończoność ;)

PS. Lee Young Ah to taki słodziak. Pani Torcikowa chociaż mroczniejsza, dalej taka przesłodziaszna się wydaje i aż prosi się o taki malutki romansik pomiędzy główną dwójeczką. Tylko błagam żadnych porodów łamiących karki, wilkołaków i brokatu :)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Preity
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 12 sty 2012

mootyl pisze:"Vampire Prosecutor" to serial, który mógłby polecieć np. na TVN'ie czy Polsacie w dobrym paśmie i zebrałby grono fanów.
O ile nie wystraszyli by się dwóch pierwszych odcinków, bo niestety ilości idiotyzmów jaka pojawia się w trakcie prowadzenia śledztwa, w żaden sposób nie da się przełknąć. Na szczęście później scenarzyści wzięli się nieco w garść i już nie trzeba szukać szczęki na podłodze. Gdyby jeszcze tylko wywalić pana detektywa, to seria była by bliska ideału.
No one's got to take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Muse - Knights of Cydonia
Awatar użytkownika
martan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: martan » 12 sty 2012

Ja właśnie utknęłam po drugim odcinku w połowie trzeciego i jakoś nie mogę się ruszyć z miejsca. Zaczęła mnie nudzić ta drama, oooo mimo tej całej krwi która kompletnie nie robi na mnie wrażenia, wampiry także mnie średnio interesują. Niestety nie jestem w głównym nurcie wampiryzmu.
Preity daje niejaką nadzieję że warto się jeszcze przemęczyć. Choć przyznaje że jestem słabym materiałem na fana tej serii nie tylko z uwagi na wszędzie walającą się posokę ale także na brak zainteresowania zagadkami kryminalnymi.
Awatar użytkownika
Preity
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 15 sty 2012

Trzeciego jeszcze nie widziałam, bo po słowach Jordiego, że niektórym zaczyna się podobać dopiero w okolicach 4 - 5 odcinka, ten jeden sobie darowałam.

Obejrzałam w końcu piąty odcinek i się zastanawiam, czy tak nie można było od razu? W końcu pan detektyw nie był skończonym idiotą, cała intryga miała sens, a praca ekipy została pokazana bez większych idiotyzmów. W mojej świadomości ta seria jest krótsza minimum o dwa odcinki, bo o istnieniu pierwszych dwóch staram się jak najszybciej zapomnieć.
No one's got to take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Muse - Knights of Cydonia
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 23 sty 2012

co mogę ja jeszcze dodać ....Motyl powiedział dużo, więc zacytuję tylko: że to porządna drama była! :victory:
zakończenie ...mile zaskoczył deszcz, choć trochę dalej przedramatyzowali /no cóż niektórzy znajdują sobie "odpowiednie" chwile na swoje 3 chwile/... ale swoją drogą ciekawe co będzie w 2 sezonie :confuse:
co zapamiętam z dramy:...
Obrazek
pięknie pomalowane oczy ... :omg: ale ja nie lubię pomalowanych męskich oczu.... :omg:
a może jednak :confused:
Obrazek
Spoiler! a jak płaczą...
Obrazek
:smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:
tylko trzeba uważać, by nie przesadzić, bo makijaż na "pandę"....
Obrazek
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

barmanowi :kiss: za to co zrobił... :aww:

i jeszcze tylko dodam, że prawo jest prawem, ale dobro i tak zwycięży, a ofiarowane dobro wraca do ciebie, tak swoją drogą, to czy prokuratorek i barman nie tworzyli niezłej parki - oj, skrzywienie :confused: :confused: :confused: ale ... :rolly: to ostatnie spojrzenie, wcześniej poświęcenie, jakoś przypomniały scenę, gdy barman ratował rannego prokuratora ... na stole :omg:
a gdyby był taki prokuratorek, to możnaby spać spokojnie, bo vampirek trzyma wartę :mrgreen:
Spoiler! więc bójcie się źli i niedobrzy
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 23 sty 2012

Wiktorku, no a ty myślisz, że czemu ja tak zacieszam na drugi sezon? co dwa wampiry to nie jeden :rolly:

Prawie jak Louis i Lestat ....z drobnymi różnicami ^^" :rolly:

Ale swoją drogą to mi cały czas nie daje spokoju -że może Siwy to zrobił specjalnie :twisted:
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 29 sty 2012

Po dorzuceniu jakichś 20 dram postanowiłam tej dac szansę i totalnie mnie wciągnęła.Jestem po 6 epie i gdybym mogła to oglądałabym dalej.
Bohaterowie jak najbardziej na plus.Vampirek i jego uroczy uśmiech.Uwielbiam momenty gdy się uśmiecha pod nosem .Jest tutaj też roztrzepaniec z Ijlimae w roli pani prokurator i uważam że bardzo dobrze sobie radzi z tą rolą.
Dongman.Oj uwielbiam tego gościa taki słodki niewinny chłopak który znajdzie wszystko co jest potrzebne nawet z roztrzaskanego telefonu :).I detektyw Hwang,Ostatnio często trafiam na tego aktora a jego rola tutaj mi się podoba.Czasami pracuje na własną rękę i próbuje znaleźc dowody.
Co do tej zakapturzonej postaci to mam dziwne wrażenie że że to ten jego kolega z baru ale wszystko z czasem się okaże .No i czemu zabija osoby z tej sprawy z molestowaniem dzieci przez księdza.No i to zaskoczenie kiedy okazało się że sędzia który wydawał wyrok z tej sprawie był powiązany z nią.

No i skończyłąm.Oj do samego końca ta drama trzymała ten sam wysoki poziom.Tak od 9 odcinka domyślałam że ten prokurator jest tym wampirem ale że jego siostra to już całkiem mnie zaskoczyło.Podobała mi się scena chyba z 10 odcinka jak robili sobie zdjęcia.Strasznie fajni wyszli no i prokuratorek szeroko się uśmiechnął.Podobało mi się że wampirek nie miał żadnych problemów dermatologicznych z powodu słońca.
Przez ostatnie dwa odcinki nie mogłam się oderwac od ekranu już zaczęłam nawet myślecże podczas tego wypadku on zmieni panią prokurator w wampira ale okazało się że wypadek wcale nie był taki groźny.No była powtórka z rozrywki.Wypadek deszcz wybuch samochodu.
Podobno ma byc drugi sezon ??
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 11 lut 2012

Jestem prawie świeżo po, więc a co, napiszę.o.

Ogólnie to nastawiałam się strasznie na tą dramę po większości komentarzy, że to ma być taka super drama i w ogóle - stwierdziłam, że po zastoju czas skończyć.
Ogladam 7ep - przewijam.
8ep - namiętnie sprawdzam ile zostało jeszcze do końca.
9ep - robię to co w epie 7 i 8 na raz, czas jednorazowego wciągnięcia: 15min (dokładnie sprawdzone, jako że sprawdzałam czas :rolly: )
10ep - chyba w końcu coś ruszyło, bo nawet mnie zainteresował, czas przewijania zminimalizowany
11-12ep - jakoś poszło, nawet zaciekawiło, ale już znalazłam odpowiedź na to - ostatnie 3epy były koreańskie, reszta to nie wiem co to było.
Przemyślenia:
1. Gdzie ci miłośnicy wampira w temacie...? myślałam że po tym co zaraz napiszę zostanę zjechana, ale wychodzi że w sumie aż tak wielu fanów formalnie tu nie ma :P
2. ogólnie to drama była niezła, fajnie zrobiona, względnie kupy się trzymała (względnie, ale to zaraz), ale... no bez szału jakiegoś większego. W ostatnim epie to końcówkę wspomnieniową to już przewijałam, że aż się sobie dziwiłam, że tak się ze strzałką obeznałam już.
3. Prokurator - to nie moja bajka, jak patrzyłam na niego to uh... a pod koniec... ja myślałam że to jakiś wampirzy motyw tutaj był by wrzucać im eyelinera, ale jakoś drugi prokurator kreski sobie nie walnął pod oko :confuse: bez sensu. A prokurator wyglądał z ową kreską okropnie >_>
4. Ogólnie, to sprawy na tyle mnie nie wciagały, że nie chciało mi się nawet ich rozkminiać za bardzo i rozwiązanie przyjmowałam na zasadzie - spoko, jak tak mówisz... no ale, niech mi ktoś powie, bo może mi coś wybitnie umknęło... skąd barman miał do transfuzji wampirzą krew...? :crazy: ja rozumiem tam była gdzieś gadka o eksperymentach z krwią, ale chyba wąpierzej krwi to nie wynaleźli....... :confused:
5. W ogóle głupot było trochę, a już nic nie wspomnę o prokuratorce bawiącej się w detektywa, ja nie wiem, czy prokuratura w Koreii naprawdę tak działa? :confused: A prokuratorka wybierająca się do lasu samotnie z domkiem pełnym zwłok, to już w ogóle :omg: :omg: :omg: W ogóle sam wampirzy wątek był tak niezorganizowany... pojawiał się tyci tyci, gdzieś tam na końcu a na koniec dwa epy o tym - prawie jak w japońskiej dramie :rolly: Naprawdę, miałam wrażenie że twórcy w sumie nie wiedzieli w trakcie serii jak potraktować ten wątek na koniec.
6. Żeby nie było że było tragicznie czy coś - hm, muzyczka fajna nawet, aktorzy dobrzy, w sumie treść też taka ok, tylko że to takie było... mało koreańskie, przypomniało mi standardowe amerykańskie seriale o podobnej tematyce. A pozza tym usprawiedliwiam się tym chyba, ze to jednak nie mój typ dram. Chyba wolę bezmózgie seriale dla rozrywki, niż coś przy czym wydaje mi się że mam myśleć, a odkrywam że twórca przestaje czasem myśleć.
7. W ogóle, lol, prokurator ma złote zęby :rolly: takie ładne było zbliżenie w 12epie :rolly: :rolly: <random>
8.
Chie pisze:Podobało mi się że wampirek nie miał żadnych problemów dermatologicznych z powodu słońca.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

I nie wiem czy chce mi się sięgać po drugą serię. Z jednej strony było nieźle więc może, i coś wyjaśnią z tych niezrozumiałych dla mnie głupot, z drugiej - oj, nie wiem, jak mam to ciągnąć jak ten sezon, to hmmm... :confused:
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 17 wrz 2012

obejrzałam niedawno, nawet nie zauważyłam że drugi sezon się pojawia.

no więc. ta drama przypomina mi te wszystkie amerykańskie seriale typu CSI.
pierwszy odcinek był dobry, no bo początek i wiadomo - zapoznajemy się z aktorami i umiejętnościami wampira. nawet spodobały mi się te niebieskie oczy :D
w ogóle bardzo dobrze była zrobiona ta drama - miała taki fajny klimat.
no ale odc od 2 do chyba 8 były tylko kolejnymi sprawami para prokuratora, a mnie to jakoś nie wciągnęło. chciałam czegoś o postaciach a tu nic ciekawego jak dla mnie...
ale za to resztę odcinków oglądałam przyklejona do ekranu :D

Wróć do „K-drama”