[2011] Poseidon

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2011] Poseidon

Postautor: Piżmak » 17 wrz 2011

Nie tylko na lądzie grasują przestępcy...woda też skrywa w sobie sporo niebezpiecznych zagadek...

Już tylko dwa dni zostały do premiery nowej dramy, dlatego postanowiłam stworzyć jej szkielet:)

Tak wyglądamy:

Obrazek
alternatywne plakaty:
Obrazek
Obrazek

Informacje ogólne:

Tytuł (latynizacja): Poseidon
Tytuł polski: Posejdon
Gatunek: akcja, dramat, thriller
Liczba odcinków: 16 - 20 (na razie przewidziane jest 16 epizodów, ale istnieje możliwość wydłużenia do 20)
Nadawca: KBS2
Emisja: 19.09.2011 - ??.11.2011
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 21:55

Obsada:

Lee Sung Jae jako Kwon Jung Ryul
Choi Si Won jako Kim Sun Woo
Lee Si Young jako Lee Soo Yoon
Han Jung Soo jako Oh Min Hyuk
Jin Hee Kyung jako Hyun Hye Jung
Jang Dong Jik jako Kang Joo Min
Jung Woon Taek (정운택) jako Lee Choong Shik
Kil Yong Woo jako Oh Yong Gap
Lee Joo Shil jako Cha Myung Joo
Kim Yoon Seo (김윤서) jako Hong Ji Ah
Im Ki Hyuk (임기혁) jako Kim Sang Soo
Park Sung Kwang (박성광) jako Kim Dae Sung
Lee Byung Joon
Son Jong Bum
Choi Jung Woo jako Han Sang Goon
Park Won Sook jako Uhm Hee Sook
Choi Ran jako Young Ran
Jun Mi Sun jako Park Min Jung
Jang Won Young
Kim Soo Hyun jako Kwon Ha Na
Jung Yun Ho (gościnnie)

Twórcy:

Scenariusz: Jo Kyu Won
Produkcja: H2O Productions
Reżyseria: Yoo Chul Yong, Oh Sang Won
(za: http://www.dramawiki.pl/index.php?title=Poseidon)" onclick="window.open(this.href);return false;

Fabuła:

Handel narkotykami, nielegalny napływ uchodźców, ataki terrorystyczne i po środku tych wszystkich wydarzeń specjalna jednostka Marines - Poseidon.W skrócie tak można nakreślić fabularny zarys tej dramy.Bazując na silnych ludzkich więziach, wzajemnym zaufaniu i poświęceniu się sprawie drama chcę ukazać widzowi w jaki sposób można przezwyciężyć trudności zarówno w życiu osobistym jak i na polu zawodowym.

Cała prawda o "Siwym"(Choi SiWon) :
Sunwoo, który miał szansę zostać kolejnym asem specjalnych jednostek Marines w trakcie śledztwa dotyczącego gangu Choi Heegon traci swoją towarzyszkę-policjantkę.Po tym zajściu przełożeni obwiniają go za plan i organizację tej nierealnej w ich przekonaniu akcji.W rezultacie Sunwoo zostaje przeniesiony do komisariatu policji w Gunsan.
Trzy lata później na wniosek Kwon Jung Ryula Sunwoo zostaje przywrócony jako członek głównego biura wydziału śledczego, w skład którego wchodzi 9-cioro ludzi.Zaraz po powrocie zaczyna na własną rękę odkopywać starą sprawę i zbiera informacje dotyczące głowy gangu - Choi Heegon-a. Jeśli dobrze zrozumiałam jego źródłem utrzymania jest restauracja znajdująca się w pobliżu biura a obiektem zainteresowania stają się dwie kobiety - jedna z nich pracuje we wcześniej wymienionej restauracji, druga natomiast jest członkinią "Poseidona".
Sunwoo może sprawia wrażenie bawidamka i lekkoducha w pobliżu kobiet, ale jeśli chodzi o prace - podchodzi do niej bardzo poważnie, drąży sprawy z niesamowitym zaparciem i konsekwencją.Im bliżej jednak rozwiązania sprawy sprzed lat - tym więcej przeciwności i trudnych do zaakceptowania odpowiedzi.

Kilka fotek, które rozwaliły mi system:

Obrazek
Obrazek
Obrazek (ta jest urocza ale w inny sposób:)

Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2011] Poseidon

Postautor: jordi » 17 wrz 2011

Produkcja, która bardzo wiele przeszła, żeby zostać wyemitowaną XD

Przypomnijmy sobie rozwój wydarzeń XD

1. w sierpniu 2010 ogłoszono produkcję tej dramy
2. w październiku 2010 ogłoszono cast (Kim Kang Woo, Eric Moon, Kim Ok Bin)
3. w grudniu 2010 producent ogłosił, iż drama w maju pojawi się na kanale SBS.
4. w styczniu 2011 przerwano zdjęcia ze względu na napięte stosunki Korei Północnej z Południową (dramę kręcono w pobliżu granicy)

5. w połowie lutego 2011 SBS zrywa umowę ze względu na zaprzestania prac produkcyjnych.
6. w kwietniu 2011 Kim Kang Woo i Kim Ok Bin odchodzą z obsady.
7. w czerwcu 2011 producent zawiesza produkcję na czas nieokreślony. Eric Moon odchodzi i dostaje rolę w dość feralnej dramie "Myung-wol The Spy".
8. pod koniec lipca 2011 producent informuje, że wznawia produkcję, gdyż podpisał umowę o emisję z KBS2.
9. w połowie sierpnia 2011, producent od nowa rozpoczyna prace nad dramą z zupełnie nową obsadą.

No to tyle XD Sam Siwon średnio mnie interesuje, natomiast preview daje nadzieje na prawdziwie sensacyjną produkcję (tylko 2 sceny komediowe pokazali na kilkanaście XD ). Interesuje mnie postać grana przez Lee Sung Jae. Wychodzi na to, że jego wątek jest kluczowy w dramie, co niezmiernie mnie cieszy, gdyż UWIELBIAM tego aktora i w końcu po 3 latach przerwy znów go zobaczę w dramie XD

W preview było też dużo U-Know, przez co zastanawiam się, czy on naprawdę ma "gościnny" występ tylko XD

No nic - módlmy się, żeby nie spaprali nam tego i wyszła w końcu jakaś fajna sensacja, bo w tym roku bida straszna XD

na koniec wspominany przeze mnie PREVIEW

MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 17 wrz 2011

No drama... mimo, że jeszcze niewyemitowana... dużo już przeszła :rolly:

W preview było też dużo U-Know, przez co zastanawiam się, czy on naprawdę ma "gościnny" występ tylko

Younho był przecież też w tym pierwotnym głównym castcie, nie? :D

Jakoś nie napalam się za specjalnie... po Athenie.... wszystko mi jedno :rolly:
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 17 wrz 2011

Maura pisze:Younho był przecież też w tym pierwotnym głównym castcie, nie? :D

Tak, ale potem tez zniknął i w sierpniu napisano, że gościnnie wystąpi XD no bo w październiku w Japonii będzie album promować, więc chyba rzeczywiście gościnnie będzie, choć dużo go było w tym preview jak na "cameo" XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 17 wrz 2011

Zależy jakie to kameo. Pewnie go trochę bedzie w pierwszym epie i tyle :P Nic specjalnego. Zresztą, kogo jak kogo, ale oglądanie jego na ekranie to akurat boli :P

Jak to Maura określiła, mi też w sumie wszystko jedno. Może zerknę na pierwszy ep, ale takie przygodówki za bardzo mnie nie ruszają. Było IRIS, była Athena, jakoś złapali się tego jednego w sumie podobnego, gatunku i tak wyciskają z niego wszystkie soki...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 25 lis 2011

Hmm, no wypada cokolwiek napisać po skończeniu tego. Tak więc... skończyłam. I muszę powiedzieć, że poszło mi całkiem sprawnie ;)

W sumie to dosyć przyjemnie oglądało się tą dramę. Co prawda nie oglądałam jej na bieżąco, tylko zaczęłam już pod sam koniec wychodzenia napisów, także na pewno oglądanie "na raz" przyczyniło się do mojej lepszej opinii.
Pierwsze kilka odcinków nie szło za dobrze, Siwon ciągle miał jakieś problemy, właściwie zaczęłam odnosić wrażenie, że już sam był jednym wielkim problemem ;/ ale potem wszyscy trafili do Unit 9 i przestałam się męczyć, a właściwie nawet zaczęłam spędzać miło czas oglądając to. Podobała mi się Lee Si Yeong w roli głównej bohaterki. Można powiedzieć, że była taką "kobietą z jajami", której nic nie straszne (w przeciwieństwie do Kim Nana z City Huntera, która mimo bycia ochroniarzem prezydenta była taaaaaak delikatna i biedna). Siwon wraz z upływem czasu też przestał drażnić, nawet przywykłam do jego obecności.

Muszę powiedzieć, że naprawdę podobało mi się zakończenie. Strasznie się go bałam, nie wiedziałam, co zamierzają z nim zrobić i bałam się przesłodzenia. Obawiałam się, że moje przyjemne odczucia po całej dramie zostaną przysłonięte przez parę głównych bohaterów siedzących na werandzie przy domu z biegającą wokół grupką dzieciaków. Albo przez jakiś końcowy pocałunek, nagłe zaświtanie ich wielkiej miłości zwiastującej koniec, które ani jak by nie pasowało do całości. A jednak wyszło naprawdę ładnie, owszem skończyło się happy end'em, ale wszystko była tak ładnie zrobione, opracowane, takie nawet momentami symboliczne, że cała drama zamknęła się w taką przyjemną opowieść.

W sumie to myślę, że polecam, mi się naprawdę podobało, może nie było to wybitne dzieło, które przejdzie do historii, ale ja to wspominam naprawdę dobrze. I hmm, żebym miała oceniać, może jakieś 7/10 ?
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Akemi » 10 lut 2012

Ale mało tu komentarzy... Patrząc na ogólne opinie w internecie muszę stanąć w obronie Poseidona. Skopali trochę tą dramę, nie da się ukryć. Sugerując się niektórymi opiniami też nie spodziewałam się cudów i byłam nastawiona do każdego kolejnego epa negatywnie. Mimo to seria mi się podobała.
Może zacznę po kolei. Siwon... No jego to w roli aktora nie trawię. W dramie był taki trochę nijaki. Nic szczególnego i taka trochę dla mnie ofiara losu. I po raz pierwszy zdarzyło się, że nie kibicowałam parze głównej. Jakoś tak mi do siebie nie pasują, nie wiem zupełnie czemu. Aktorkę prywatnie bardzo lubię ale tutaj też średnio mi pasowała.
Tatusiek... Hm... Taki wiecznie zapracowany, nie mający czasu dla córki, którą opiekuje się jego znajoma z pracy. Mimo to była to postać którą polubiłam najbardziej i to właśnie jemu i tej kobiecie kibicowałam. Tworzą naprawdę fajną parę. Tatusiek momentami był denerwujący, ta jego żądza zemsty robiła się niebezpieczna.
Pan Wtyczka aka Kang Joo Min był dla mnie jedną z najciekawszych postaci w serii. Na początku dostawałam szału na sam jego widok, ale pod koniec to się lekko zmieniło i przestałam na każdym kroku życzyć mu "Giń, noobie!". Jakoś tak... No nie wiem, potem jak akcja zaczęła się rozwijać lubiłam go coraz bardziej i bardziej.
Kolejną fajną postacią, aczkolwiek dość szybko znikającą był Yunho. Szkoda, naprawdę szkoda, że tak szybko zniknął z ekranu, bo jego postać w Poseidonie zapowiadała się najlepiej. No ale twórcy niestety to spaprali. A może zrobili to celowo? Jakby nie było, na cameo się skończyło :/
Szlag mnie trafił jak zobaczyłam, co zrobili z generałem z Chuno. No jak można było zrobić z niego coś takiego? No jak? Jak tylko go zobaczyłam, miałam jedno skojarzenie. Wybaczcie, ale musiałam to zamieścić, to podobieństwo jest poprostu uderzające

Obrazek

Papaj denerwował mnie najbardziej. Jak tylko go widziałam, miałam ochotę wywalić monitor za okno. Ojjjj jak ja go nie znosiłam! Wiele bym dała, by go zabili już w pierwszym odcinku, chociaż w sumie bardzo przyczynił się do rozwoju fabuły.

No i co do rozwiązania całej zagadki... Końcówka nie była dla mnie aż tak zaskakująca. Nie wiem czemu, ale jak tylko zobaczyłam tego aktora, to wiedziałam że to on za tym wszystkim stoi. No może nie do końca Choi Hee Gon, ale... Uważam, że końcówka była jak najbardziej trafiona. Nie chcę spoilerować :)
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Mayuko » 11 mar 2012

Piżmak pisze:Obsada:
Choi Si Won jako Kim Sun Woo
Fabuła:

<3333333333333333333333333333333333333333333333
CZEKA W KOLEJCE, jeszcze troszkę. Dla Si Wona obejrzałabym wszystko, nawet coś w stylu Koizory... Na szczęście, tu fabuła prezentuje się bardzo ciekawie :D.

Wróć do „K-drama”