[2008/09] Temptation of Wife

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2008/09] Temptation of Wife

Postautor: Reira » 10 gru 2011

Tak tak, nie dość, że zakładam temat w koreańskiej dzielnicy naszego forum, to jeszcze dramie, która miała więcej odcinków niż Atsu-hime :-D
Temptation of Wife
Obrazek

Tytuł oryginalny: 아내의 유혹 (Anaeeui Yuhok)
Tytuł alternatywny: Temptation of Wife / Wife's Temptation / Wife's Revenge / Cruel Temptation
Gatunek: melodramat
Liczba odcinków: 129
Nadawca: SBS
Emisja: 03.11.2008 - 01.05.2009
Tytuły powiązane: Temptation of an Angel

OBSADA:
Rodzina Goo
Jang Seo Hee jako Goo Eun Jae
Kim Yong Gun jako Goo Young Soo (ojciec Eun Jae)
Yoon Mi Ra jako Yoon Mi Ja (matka Eun Jae)
Choi Joon Yong jako Goo Jang Jae (starszy brat Eun Jae)

Rodzina Jung
Byun Woo Min jako Jung Gyo Bin (mąż Eun Jae)
Kim Dong Hyun jako Jung Ha Jo (ojciec Gyo Bin'a)
Geum Bo Ra jako Baek Mi In (matka Gyo Bin'a)
Oh Young Shil (오영실) jako Jung Ha Neul (ciotka Gyo Bin'a)
Song Hee Ah jako Jung Soo Bin (młodsza siostra Gyo Bin'a)

Rodzina Min
Lee Jae Hwang jako Min Gun Woo
Jung Ae Ri jako Min Yeo Sa
Chae Young In jako Min So Hee

Inni
Kim Suh Hyung jako Shin Ae Ri
Jung Yoon Suk jako Ni No (syn Ae Ri)
Lee Kyung Hwa jako Lee Kyung Hwa

FABUŁA:
Opis dramy na różnych portalach streszcza pierwsze 30 odcinków, więc może opowiem tą historię trochę inaczej: Otóż pewnej deszczowej nocy rodzice Shin Ae-Ri giną w wypadku samochodowym jadąc do swoich dobrych znajomych - choć biedaków - rodziny Goo. Przeżywa tylko kilkuletnia Ae-Ri i rodzina Goo ją przygarnia. W szkole - podejrzewam, że w liceum albo na studiach - córka rodziny Goo Eun Jae zostaje spita i wykorzystana przez swojego kolegę Jung Gyo Bina, z którym - ze wzglęgu na ciążę - musi wziąć ślub. Biedna dziewczyna wprowadza się do wielkiego domu swoich bogatych teściów, a tym czasem Ae-Ri jedzie nagle do Europy na stypendium. Taka jest oficjalna wersja. Przez 7 lat Eun Jae ciężko pracuje gotując i sprzątając w domu teściów, gdzie jest upokażana i poniewierana, a mąż ją zdradza. Aż pewnego dnia powraca Ae-Ri i chce się zemścić na swojej przybranej siostrze Goo Eun Jae. Czemu? Powodów jest wiele, niektóre poznajemy dopiero po 100 odcinku.

ODE MNIE:
Oto dlaczego nie mogę oglądać dram, które mają więcej niż 12 odcinków: Nie tylko zapominam, co było na początku, ale też za bardzo się angażuje i później jak ktoś umiera to płaczę jak bóbr i się martwię całymi dniami.

Co do Temptation to ktoś napisał na MDLu że ta drama doskonale pokazuje, na czym polega życie. Chyba we śnie. Zemsta, szarpiące się za włosy businesswomen, ślub co 20 odcinków, spiski, knowania, nieślubne dzieci, brat okazuje się ojcem, a żona zostaje siostrzenicą i moja ulubiona: śmiertelna choroba - wszystko to znajdziecie w tej cudownej dramie. Czy dobrze odzwierciedla rzeczywistość? Who cares, najważniejsze, żeby Shin Ae Ri dostała w końcu za swoje a Goo EunJae poślubiła Min Gun Woo.

Teraz trochę o bohaterach:

Shin Ae-Ri - Moja ukochana postać w tej dramie, nie wiem czemu, ale po 70 odcinkach wpadania w złość bez powodu jakoś zaczęłam ją lubić. Zresztą ona sama wiedziała jaka jest i nie może być słaba, bo musi być tą samą Shin Ae-Ri co zawsze - zawistną i knującą intrygi. Kim właściwie była? Nieszczęśliwą kobietą, czy prawdziwą intrygantką z piekła rodem?

Chyba to drugie, zwłaszcza jak powiedziała Min Soe-Hee, że nie chce się na niej mścić, bo nie ma czasu knuć zemsty na takiej nierozgarniętej dziewczynie. Shin Ae-Ri i jej wpadanie w szał i knucie zemsty na wszystkim co się rusza jest prawdziwą przyjemnością w tej dramie. Jung Gyu-Bin pracuje w firmie - trzeba knuć zemstę, żeby dostał awans. Jest konkurs na makijaż? Trzeba szybko odwołać modelki konkurencji, przekupić sędziów i pozbyć się pani prezes, która może negatywnie to wszystko ocenić. Tyle roboty, a tak mało czasu? Co robić? Shin Ae-Ri załatwi to wszytko w jeden wieczór. Jak to powiedziała jej teściowa: "You deserve a nobel prize for being so sneaky." Jej koniec był tragiczny, ale przynajmniej nie zmarła samotnie.

Min So-Hee (prawdziwa) Bogata, rozpuszczona i kompletnie zagubiona w uczuciach ukochana córeczka mamusi. Na początku - zanim popełniła samobójstwo bardzo ją lubiłam. Rozumiałam jej pragnienia, to jak musiała się czuć nierozumiana i odrzucona przez wszystkich. Jak wróciła to jej szczerze nie lubiłam. Widać było, ze te miesiące spędzone w ośrodku psychiatrycznym wcale nie poprawiły jej stanu zdrowia. Wręcz jej się pogorszyło. Totalnie sfiksowała. Nie jestem pewna, czy na końcu na prawdę zrozumiała swój błąd, czy po prostu nie chciała już męczyć swojej matki.

Jung gyo-bin - totalny dupek aż do 124 odcinka. Każdą ze swoich żon zmusza do aborcji wbrew jej woli. A podczas dramy był żonaty 4 razy. Pozbawiony jakiegokolwiek poczucia odpowiedzialności, zwala zawsze winę na innych, robi z siebie ofiarę i dba tylko o romanse i pieniądze. Nie czuje żadnej więzi ze swoim synem, nie ma wyrzutów sumienia, że zabił swoją żonę i jej dziecko - wręcz uważa, że ona powinna do niego wrócić. Nie pracuje i nie uważa, że powinien. Żona powinna go utrzymywać, a on mógłby chodzić na manicure i świntuszyć ze swoimi kochankami. Nie cierpię go!

Baek Mi In - żona prezesa. Mamusia Jung Gyo Bina - wielka ofiara, która nigdy nie skrzywdziłaby muchy, a wyrzuca na bruk swoje synowe w ciąży, męczy wnuka, podrzuca dziecko swojego męża do przytułku i wiele innych. Nie gotuje, nie sprząta - wszystko to powinna robić synowa, a do tego powinna mieć karierę, pracować i kupować jej drogie prezenty. Cieszyłam się na końcu, że jej synalek umarł, bo w końcu nią to wstrząsnęło, a tak to nawet jak Jung Gyo bin okazał się mordercą, to nie widziała w tym nic złego.

Prezes i głowa rodziny - uczciwy człowiek, który latami płacił za grzechy przeszłości. Szkoda, że nie było powiedziane dokładnie co się stało między nim a Min Yeo Sa. W każdym razie miałam go za poczciwca, dopóki nie zatuszował morderstwa, które popełnił jego syn i nie wyrzucił Eun Jae po tym jak rzekomo ukradła mu ziemie. Czy nie znał jej 7 lat? Powinien chociaż na podstawie jej charakteru uwierzyć, że nie zrobiła nic złego (bo była za głupia :-D )

Jung Ha Neul - bardzo sympatyczna osoba, światełko tej dramy lśniące w najprzygnębiających momentach. Uwielbiałam jak Shin Ae-Ri ją o coś prosiła, a ona robiła na odwrót, albo jak żona jej brata/ojca próbowała ją przekonać do zachowania tajemnicy :-) Dziwne tylko, że Goo Jang Jae się z nią ożenił. To było naciągane.

Min Gun Woo - lelum-polelum. Takie ciepłe kluchy, idealny, zagubiony chłopak. Trochę jak Kame w Yamato Nadeshiko. Jego rolą jest stać i wyglądać ładnie albo martwić się i wyglądać ładnie.

Goo Eun Jae - aktorka zagrała świetnie. Na prawdę na poczatku jest ofiarą, aż do bólu. Wkurzała mnie tą swoją nieporadnością na początku, ale zmieniona (fajne było jak Min Yeo Sa ją uczyła jak ma się zachowywać) była zupełnie inna. Wspierałam ją do momentu jak wyjawiła wszystkim, że jest Eun Jae i że nie zmarła, a później zaczęły się takie roszady, ze już nie wiedziałam, czy jest tą dobrą czy zła.

W sumie: telenowela, dramatyzm, krzyk i desperacja, ale skoro w tv tyle jest odnośników do tej dramy to warto wiedzieć, o co chodziło. :thumb:

Wróć do „K-drama”