[2012] Dream High 2

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2012] Dream High 2

Postautor: Volli » 24 mar 2012

IX Stage - ep. 15-16 - Was it realy - LOVE?

Nic już nie wiem, nic nie rozumiem... Patrzę w ekran i zastanawiam się właściwie - dlaczego? Co ja w niej takiego widziałam, gdzie się podziało to zauroczenie? Gdzie ta miłość? Gdzie śmiech, gdzie zabawa? Nawet wskrzeszenie Kostki Rubika nie pomaga. Przewijam. Przewijam więcej... Jeszcze... i jeszcze... Nareszcie koniec. Odczuwam ulgę. Gimnastykuję palce. Trzymam kciuki za to, aby nikomu nie przyszło do głowy nakręcenie trzeciej serii...

Spoiler! Poważniej - to co zaczęło się - może nie do końca ambitnie, ale na pewno jak dobrze zapowiadająca się komediowa idol - drama z całkiem przyzwoitą porcją zgrabnie wplecionej w dramę muzyki i gagów, skończyło się, nie przymierzając, jak amatorski teatrzyk szkolny. Nie chodzi mi przy tym o ten - pożal się Boże - "musical" reżyserowany przez Hye Sung - ale w zasadzie o dwa ostatnie odcinki. Drama z zaskakującą regularnością obniżała loty i z epizodu na epizod coraz trudniej było ją oglądać... Na początku śmiałam się z dramowego dowcipu... potem śmiałam się z dramowej głupoty... na sam koniec zaczęłam śmiać się z samej siebie... Nawet JYP wydał mi się żałosny, tak jakby na siłę próbował być zabawny i odgrywać pierwsze drugoplanowe skrzypce [LOL - nie, nie jest to niezamierzona konstrukcja]. Właśnie taka wydała mi się ta końcowa aluzja do k-pop stara... Nie wiem... Gdybym mnie kto pytał o zdanie to radziłabym obejrzenie 9-10 odcinków i eleganckie rozstanie z serialem. No ale nikt mnie nie pyta, to nie radzę. Tym niemniej - pierwsze odcinki naprawdę były urocze...

:volli:
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 25 mar 2012

Jak zwykle końcówka marna. Oni chyba nigdy nie nauczą się jak nie kończyc dram.
Wszystko szło fajnie do momentuwypadku JB i potem zaczęły się schody. Oczywiście nie mogło byc kolorowo tylko jak zwykle jakiś dramat.
Again 8 lat do przodu i powtórka z rozrywki bo patrząc na nich mogłam dobrac większośc bohaterów do tych co byli w 1 npSeul i Bo.Nawet siostra Shin miała swojego odpowiednika w jedynce.
Sama końcówka zła. Scena koszmarna za mała jak dla dzieci z przedszkola. Muzyka nie tak bo już była. Choreografia ta sama co w 1.
Mimo tych wad drama do pewnych momentów oglądało się naprawdę dobrze. Muzyka naprawdę się podobała i pasowała.
Mimo że uwielbiam obie serie pomijając końcówki to jednak nie chciałabym by powstała kolejna czesc.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 25 mar 2012

I tu dochodzimy do rozważań, że podstawą dramy jest jednak scenariusz .....taaak, bez scenariusza może być jednak ciężko i żeńszeń......

Niestety porównań do jedynki się nie uniknie - część pierwsza miała zgrabny zamysł, i chociaż był on przewidywalny, to jednak nie raził ....była walka z przeciwnościami, były problemy, były przemiany bohaterów i co najważniejsze koniec, który miał sens i pozostawiał jednak takie słodko-gorzkie wrażenie...

Ten nie pozostawił nic oprócz znudzenia i irytacji ...takiej paciaji dawno nie widziałam :/ Wątki już po pierwszych odcinkach zaczęły gubić sens, potencjał nie został wykorzystany ( wątek córki dyrektora, czy chociażby Jr'a, po którym spodziewałam się jakiejś tanecznej walki z JB, a tu tralalala, Jr tańczy tańczy tańczy, trochę mniej niż JB i tu bah! ni z tego ni z owego siupa ajdol no żal kompletny ...tak naprawdę jedyną postacią, która przeszła jakąś przemianę, która naprawiła swoje błędy była Rian....i to tyle.....

Seria miała swoje dobre momenty- wszystkie wstawki muzyczne były genialne, wykorzystanie utworów trafne i humorystyczne ....ale to by było na tyle dobrego :/

Nie wiem - trzecia część pewnie powstanie - więc proszę wtedy o wybranie tych najlepszych momentów z obu części i sklecenie razem, a dostaniemy świetna dramę .....no ale genetyka bywa kapryśna, i czuje po kościach, że zmiksują ten gorszy garnitur genów ... wiecie - Dream High - głuchy piosenkarz, tancerz bez nogi, w części trzeciej aktor bez twarzy ....
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 29 mar 2012

Szczerze powiem, że nie wiem co jeszcze można o tej dramie powiedzieć. Po raz setny narzekać na to jak się to wszystko stoczyło - nie ma sensu. W ogóle - miałam wrażenie że dramie brakowało w pewnym momencie "tego złego". :confuse: Od samego początku myślałam, że dyrektor będzie kombinował, a skończyło sie na tym, że siedział i patrzył :omg: i jego córeczka to samo - miała być buntownicza młodzież, a w sumie nic nie było. No i okazało się że to Junior wytańczył ajdolstwo. Eh, ja nie wiem w którym momencie drama tak bardzo zaczęła się staczać. Może to wina kostki? A może jednak łyżki i pałeczek. W ogóle zwykle jest tak, że patrzysz na plakat dramy - i wiesz kto z kim, ale zostaje poznać odpowiedź - jak. Tutaj... ja naprawdę czekałam na wątek Yoo Jina z Hae Sung... i sobie mogłam czekać :noi: W ogóle w pewnym momencie głównymi bohaterami dramy została tiarka i JB :confuse: A tiarka to już pod koniec zaczęła tak zalatywać postacią z God of Study że ojej :rolly: <co nie umniejsza to mej miłości do niej :fav: > JB - na koniec wyglądał jak ajumma, jak słowo daję :omg: :rolly:

a poza tym - myślę że najbardziej fascynującymi przełomami w dramie było ujawnienie:
* iż Tiarka w rzeczywistości kocha się z Hae Sung, i co tam jakiś JB czy Yoo Jin, pfff
* kostka rubika okazała się również lesbijką i trafiła ostatecznie do Rian, no to mamy trójkąt.
* Hae Sung wystawia sztuki na Broadway'u... w przedszkolu. zmieńcie jabłka bo są za mało czerwone... nie mamy pałeczek - Hae Sung wyciągnie ze spodni rekwizyty, nie ma się co martwić :omg:

Ogólnie, żal mi tej dramy. Bo nawet nie chodzi o głupotę w trakcie, itp, ale - mogli postarać się zrobić chociaż zakończenie porządnie. Jednak to jedynkowe było takie urocze - jak pisała Maru - słodko-gorzkie... Tutaj ostatnie 3epy były katorgą. A jedynka - mimo, że nie miała może aż tak fajnej muzyki, występów... to jednak była bardzo składna i logiczna. Chciałabym kochać 2 tak jak jedynkę, ale jednak - 3 ostatnie epy wypaliły mnie doszczętnie :shake:
Obrazek
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 14 maja 2013

Właśnie skończyłam oglądać tę dramę. Jedynkę uwielbiam, nie wiem do końca czemu a ost to kocham, mam na playliście i słucham często.
W DH2 mimo, że muzyka była fajna, głosy mieli świetne i występy też były ciekawe to żaden kawałek nie wpadł mi w ucho a końcowe wykonie piosenki dream high zdecydowanie słabe.
Zgadzam się, że scenariusz zdecydowanie nie jest mocną stroną tutaj bo w ostatnich odcinkaach to wyskakiwali ciągle z czymś jak królik z kapelusza. Polubiłam zdecydowanie JB, taki uroczy był ale te czarne włosy mi się nie podobały, momentami zaczynał wyglądać jak pulpecik no i te poważne złamanie nogi i koniec kariery a te włosy nakońcu to wgl jakaś porażka. Pod koniec miałam nadzieję, że może się rozejdzie z Hye Sung bo tacy ciapowaci się wszyscy zrobili. Najbardziej chyba podobały mi się wzajemne relacje pomiędzy JB a Jin Yoo Jinem. Połączyli Lee Seul i Jr co było fajne, pasowali do siebie. Końcówka chyba trochę mnie zawiodła może dlatego, że inaczej wyobrażałam sobie super idoli w przyszłości, sczególnie to, że Yoo Jin nauczycielem, a Hye Sung znaną scenarzystką (noszenie pałeczek w tylnej kieszeni przez tyle lat - WTF? już chyba lepiej w torebce...), JB w roli producenta wypadł wyjątkowo nieprzekonująco. Wredna Rian nic się nie zmieniła ale może to i lepiej. Ogólnie drama bardzo fajna, choć mi brakuje klimatu z 1.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 05 sie 2013

A dla mnie to było strasznie nudne !!!!
1 miała jeszcze jakiś fajny klimat a tutaj początek był fajny ale potem to się wszystko tak ciągneło i ciągneło bez jakiś postepów.
Główna bohaterka ( chyba ) czyli ta ciamajda i tchórz nie miała talentu bo rozumiem nie być aż tak zdolna by z miejsca ładnie czy chociaż poprawnie śpiewać a nie fauszować ale nawet przy fortepianie i bez widzów wypadała blado i była irytująca.
Może była skromna i nieśmiała i takie osoby można lubieć ale ona w tym była irytująca i tyle.
Reszta lasek taka sobie , jedynie córka dyrektora była spoko.
Facetów czasem lubiłam , nawet słodcy ale czasem to debile takie.
I dlaczego jak koleżanka złamie noge poważnie to potem tańczy na dyskotekach ale idol już nie może????
To sie w dramach zdarza zbyt często i mnie zaczyna wkurzać .

Generalnie nudy , nudna muzyka , za mało dobrego tańca i koniec do bani.
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 06 sie 2013

W większości podzielam wasze odczucie co do tej dramy. Po obejrzeniu Dream High miałam o wiele większe oczekiwania w stosunku do niej. Jednak fabuła była po prostu słaba i momentami bardzo dziwna :confuse:

Główna bohaterka mnie irytowała, irytowała i jeszcze raz irytowała. Nie mogłam się w niej dopatrzeć niczego uroczego. Oczywiście były sceny kiedy była w porządku jednak jako główna bohaterka bardzo mnie rozczarowała.

JB był ok. W zasadzie jedynie jego końcowa fryzura w wersji black mnie załamała :wall: Po co niszczyć jego image? Naprawdę jako blond wyglądał o niebo lepiej. Rubik couple niby była, ale jednak nie potrafiłam im jakoś szczerze kibicować.

Co innego G Minor couple ;)

Rian może i była wredna ale dziewczyna przynajmniej miała charakter i nie była tak mdła jak Hye Sung. W zasadzie jej sceny z Jin Yoo Jin;em były dla mnie największym plusem tej dramy. Między nimi była taka zadziorność. Z tej przyjaźni mogło być coś więcej :melt: Lubię sobie czasem przypomnieć ich duet oraz wykonania Jin Yoo Jin. Dla tej dwójki chyba obejrzałam dramę do końca.

Obrazek

No może nie tylko dla tej dwójki. Wytrwałam również ze względu na przeuroczą Hyo Rin w roli Nany i Aliee :melt: :melt: Dziewczyny podbiły moje serce :mrgreen:

Obrazek

Ten trójkącik był bardzo zabawny :rolly:

Obrazek

Końcówka dramy była :| Naprawdę nie potrafią tych dram kończyć tak żeby widz był szczęśliwy :roll:
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 19 lip 2016

Będzie krótko, bo mi się nie chce, tak samo jak po paru odcinkach nie chciało mi się już oglądać tej dramy. Jedynka o wiele bardziej mi podeszła. Po obejrzeniu dramy sprawdziłam obsadę i byłam zaskoczona, że grają prawie same idolki... Bo nikogo nie kojarzyłam :lol: Widać mam jeszcze dużo białych plam na mojej k-popowej mapie... W jedynce znałam większość obsady, a tutaj kojarzyłam tylko JB z GOT7 (miałam pewnie troszkę inną perspektywę, większość ludzi oglądała tę dramę jeszcze przed ich debiutem ;) ) i chyba tylko z jego powodu nie zarzuciłam tego całkowicie... I lepiej mu było w ciemnych włosach :twisted:

Co do samej dramy, fabuła się nie kleiła, muzyka mnie nie porwała, piosenka o byciu bi :twisted: była urocza, ale jak ktoś już wcześniej wspomniał, trochę przedszkolna... Niektórzy bohaterowie może i fajni, ale to wszystko już było, odsmażane kotlety... Trójkąt z Hyorin był ciekawy, jak ona im dopingowała :twisted: Końcowe odcinki przewijałam w zawrotnym tempie. Końcówka idiotyczna. Główna z początku straszna kretynka, cieszę się, że później choć troszkę zmądrzała. JYP na plus, gościu ma do siebie dystans :fav: G-minor najlepszy występ :piwo: :piwo: :piwo:

Dobrze, że nie powstała kolejna seria marzących wysoko.
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-drama”