[2012] Glowing She

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2012] Glowing She

Postautor: mootyl » 27 gru 2011

KBS idzie za przykładem i w tym roku postanawia wydać 12 odcinkową produkcję na swoim kablówkowym kanale tematycznym: KBSDrama. Debiut aktorski Kim Hyung Joon'a znanego nam przede wszystkim z SS501 ^ ^

Glowing She
..:: She's Completely Insane! ::..

Obrazek
Dodatkowe Plakaty:
Obrazek Obrazek

Info:
Tytuł: 자체발광 그녀 / Jachebalgwang Geunyeo
Tytuł alternatywny: She's Completely Insane!
Gatunek: komedia romantyczna
Odcinki: 12
Stacja TV: KBS Drama
Okres emisji: 2012-Sty-07 do 2012-???-??
Czas emisji: soboty o godz. 22:40

Opis:
Drama skupia się na historii ludzi pracujących w stacji telewizyjnej, ale także na życiu uczuciowym trzech przyjaciółek :)
Jeon Ji Hyun pracuje od kilku lat w dużej firmie gdzie jest dyskryminowana i nieuczciwie traktowana. Zmęczona i poirytowana tą sytuacją postanawia wziąć życie w swoje ręce i z przytupem rezygnuje z pracy na rzecz... marzeń! Ji Hyun planuje zrealizować swoje studenckie plany i wyrusza na rozmowę kwalifikacyjną do telewizji w nadziei, że zostanie scenarzystą programów publicystycznych. Jednakże los kolejny raz postanawia z niej zadrwić i biedna trzydziestolatka ląduje na stanowisku scenarzystki, ale programów rozrywkowych. Jakby tego było mało jej szefem okazuje się nikt inny jak jej znienawidzony były chłopak Yong Woo, a pierwszym zleceniem jest namówienie do uczestniczenia w programie sławnego gwiazdora Kang Mina. Oczywiście zadanie nie jest proste gdyż nasz ów "idol" jest arogancki, wredny i do tego chory na zakaźną chorobę. Co z tego wyniknie? Z kim, albo z czym skończy Ji Hyun? (opis: mootyl_)

Obsada:
So Yi Hyun jako Jeon Ji Hyun
Kim Hyung Joon jako Kang Min
Park Kwang Hyun jako No Yong Woo
Go Na Eun jako Kim Got Nim

Ode mnie:
Nie jest to drama, na którą jakoś tam specjalnie wyczekuję, ale każdy komrom wart obejrzenia :) Produkcja ma mieć tylko 12 odcinków i będzie nadawana na tematycznym kanale KBS. Nie jestem pewien czy Hyung Jun gra główną rolę czy tylko tego drugiego, ale chyba główną :) 2012 rok zapowiada nam się pysznie już mam pięć dram, na które jestem napalony i jakieś trzy/cztery na które z pewnością zerknę.

Priwiu ze śmieszną muzyczką w tle...
♪ KBS Drama, Dang Shi Neul Sarang Hamnida, I love you ~ ♪

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: [2012] Glowing She

Postautor: mootyl » 16 sty 2012

Wczoraj obejrzałem z nudów dwa pierwsze odcinki, a dzisiaj na allkpopie już jest news o tej dramie ^ ^

bez SPOILERÓW - odcinki 1 & 2
Z pierwszego odcinka zapamiętałem tylko dwie rzeczy: irytującą główną bohaterkę i wszechobecny krzyk wydobywający się kolejno z ust każdej z postaci. Myślałem, że już nie ma szans i rzucę w pioruny tą produkcję, a tutaj dziwnym trafem pod koniec drugiego odcinka stwierdziłem, że mam ochotę na więcej o.O ! O ile mogę wierzyć w to co pokazał nam priwiu kolejne odcinki będą już tylko lepsze i żywsze :) Co sądzę o dramie? Jest nadzwyczaj nieoryginalna, powiela wszystko to co już kiedyś widzieliśmy, ale może właśnie w tym tkwi jej jakiś tam urok? Wszystko co znamy i kochamy jest nam tutaj podane jak na tacy i to w bardziej kontrowersyjny sposób niż zwykle. Sceny łóżkowe i sceny pocałunków są zrobione naprawdę bardzo odważnie!! Nie przypuszczałem, że KBS zaserwuje nam takie obrazki :)
Kim Hyung Jun chociaż posturą nie pasuje mi do tej postaci bo jest bardzo hmm... "delikatny" jeżeli można go tak ująć to radzi sobie bardzo dobrze. Przynajmniej posiada jakąś mimikę twarzy, a nie jak jego kolega z zespołu Kim Hyun Joong (od dzisiaj już nigdy nie pomylę ich imion!). Jeżeli chłopak popracuje trochę nad lepszą tonacją głosu i oddawaniem uczuć swojej postaci wyjdą z niego ludzie. So Yi Hyun na chwilę obecną zbyt dużo nie pokazała oprócz fochów i krzyków, ale w drugim odcinku już nie była taka irytująca :) Zresztą w obsadzie nie ma żadnych wielkich aktorskich talentów, a pani Chae Young In jest jeszcze większym botoksem niż za czasów "Stars Falling From The Sky".

Co jeszcze mogę powiedzieć o tej dramie? Podobał mi się bardzo sposób w jaki pokazali nam retrospekcję związku Ji Hyun i Yong Woo - bardzo ładnie, dosyć kreatywnie i naprawdę idealnie im to wyszło. Momentami widać, że drama ma niski budżet, ale nie kuje to w oczy bo jest to widoczne tylko w niektórych scenach.
Podsumowując: nic oryginalnego i ambitnego, ale mam przeczucie, że będzie to fajny "odstresywacz" mający tylko 12 odcinków, więc obejdzie się bez dramatów (mam nadzieję!). Co do oglądalności pierwsze dwa odcinki - lecą pod rząd - miały bardzo dobre wyniki jak twierdzą twórcy i przypadło im aż 1,04% xD Jak na godzinę 23:00 i kablówkową telewizję jest to sukces i już chodzą ploty, że "Glowing She" z łatwością przekroczy 2% :) Zobaczymy ^ ^

[edit]
Zapomniałem dodać, że bardzo, ale to bardzo podoba mi się piosenka kończąca każdy odcinek! Nie mogę się doczekać, aż wyjdzie OST i posłucham ją sobie w całości *-*

[edit 2: poprawiony opis dramy :)]
Drama skupia się na historii ludzi pracujących w stacji telewizyjnej, ale także na życiu uczuciowym trzech najlepszych przyjaciółek :)
Jeon Ji Hyun pracuje od kilku lat w dużej firmie gdzie jest dyskryminowana i nieuczciwie traktowana. Zmęczona i poirytowana tą sytuacją postanawia wziąć życie w swoje ręce i z przytupem rezygnuje z pracy na rzecz... marzeń! Ji Hyun planuje zrealizować swoje studenckie plany i wyrusza na rozmowę kwalifikacyjną do telewizji w nadziei, że zostanie scenarzystą programów publicystycznych. Jednakże los kolejny raz postanawia z niej zadrwić i biedna trzydziestolatka ląduje na stanowisku scenarzystki, ale programów rozrywkowych. Jakby tego było mało jej szefem okazuje się nikt inny jak jej znienawidzony były chłopak Yong Woo, a pierwszym zleceniem jest namówienie do uczestniczenia w programie sławnego gwiazdora Kang Mina. Oczywiście zadanie nie jest proste gdyż nasz ów "idol" jest arogancki, wredny i do tego chory na zakaźną chorobę. Co z tego wyniknie? Z kim, albo z czym skończy Ji Hyun? (opis: mootyl)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 16 sty 2012

mootyl poprawka XD 1ep był 22:40 i potem 2 puścili 23:40, a od 3 ep reszta będzie po 1 na tydzień o 24:00 - a ratingi ponad 1% podaje tylko AGB - TNS ma dużo niższe (nie wiadomo czemu XD ach te ratingi :rolly: ) - na wiki podaję TNS - pierwsze dwa 0,30-0,40%, natomiast 3 miał prawie 0,70 według TNS XD Co do 2% to wątpię żeby się udało, no ale czasami się mylę :-P

Dla mnie główna baba jest beznadziejna - ta aktorka ani mimozy nie umie zagrać, ani baletnicy z przeszłością, ani kobiety z myślami samobójczymi - i teraz wiemy, że nie potrafi grać komediowych ról - ona w ogóle coś potrafi??? producent też sztywniak straszny... tak naprawdę z trójki głównych najlepszy jest bejbi XD sama drama megapowtarzalna - nie jest to minus, bo nawet szybko czas zlatuje i ogólnie jest przyzwoicie, ale jest wiele lepszych dram w tej chwili (mooncośtam, captain, CoW, What's Up?, Brain na przykład XD ).
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 11 cze 2012

Dobra, skończyłam to oglądać...jakoś podołałam. Trzeba podsumować, napisać coś pozytywnego zapewne, ale jedyny pozytywny motyw tej dramy to ten biedny Kim Hyung Joon, który na debiut długometrażowy wybrał niezłego gniota. Dla mnie taka drama z serii " ale to już było".
W dodatku ta akcja, co to niby miała się skupiać na pracy ludzi pracujących w stacji telewizyjnej, no serio ile tam tego było? Jak nie gadali, to łazili, jak nie łazili to gadali, korytarz, salon, dom, korytarz, salon, dom....uff!!! Standby to rozumiem, ze pokazuje tV ,ale to?
Dla mnie tutaj wszystko opiera się na życiu kobiety z wielkimi ambicjami i słabymi warunkami, by to osiągnąć, która uważa się za nie wiadomo kogo i spotyka swoje odbicie w aroganckim idolu. I potem ich miłość kwitnie i dojrzewa w swoisty, irytujący sposób, całkiem jak ta parka. Jest i ten "drugi", a końcówka pokazuje, że sztywny babsztyl dalej nie dojrzał, bo po co, skoro idol wyznał jej miłość :rolly:
Nie wiem, ale mnie zawsze bawią" niedojrzałe" 30stki, co nie potrafią wody ugotować, nie radzą sobie ze swoimi emocjami, a powinien to być ich dramat, chyba. :rolly:
Ogólnie drama taka na przerwy miedzy oczekiwaniem na coś dobrego, na przeczekanie. Można obejrzeć dla KHJoona, bo ładnie pociągnął rolę( nie wiem, jak chłopak to wytrzymał w ogóle :omg: )

Wróć do „K-drama”