[2012] Operation Proposal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2012] Operation Proposal

Postautor: Azzel » 12 mar 2012

AH, nie wiem co się dzieje, jeszcze coś przed chwila byłam po 3epie i myślałam, że będę z kolejnymi epami coraz bardziej cierpieć z beznadziejnością Una i jego fejli, a tu się okazało ze jestem po 10epie i sprawdzam dzień emisji dramy :lol: Eh nie wiem, to takie niepojęte dla mnie, ale może to ta japońskość fabuły mimo wszystko czy coś :lol: Poza tym chyba dalej jestem pod wrażeniem, że oni potrafili zrobić z tej dramy 16 odcinkową traumę Una, któremu dalej nie wychodzi, już nic nie mówiąc o tym, że został jakimś anonimowym alkoholikiem, bo co rusz jak mu coś nie wychodzi to przez butelkę soju :rolly: W ogóle aż dobrze, że nawet kolekcja piłek kiedyś się skończyć musi :rolly:
Panna z kącika trochę coś zapomniana ostatnio, a po traumie reżyserskiej to coś jeden kolega zszedł zupełnie na bok :/ Poza tym to nawet jakąś muzykę rockową zarzucili w tle i aż mi się ponownie za Mongolem z Proposala powspominało, powinnam dziękować twórcom chyba za ten szlachetny gest. No i - w ogóle księżniczka Uniczka to wiadomo, że jakąś niedorajdą jest, bo by przez naście lat nie móc samemu chociażby napisać listu z wyznaniem - to zaprawdę smutne, ale że ta panna taka jakaś ciapa jest, to inna sprawa. Zwalanie ciągle winy na to że "jak widać nam nie pisane", tak jakby kiedykolwiek postanowiła coś z tym zrobić konkretnego... Nie no, fakt, zaczęła rozmawiać z oknem :omg: W ogóle to nie wiem, bieganie do szpitala z babolem na plecach, poświęcanie się dla czerwonego płaszczyka i osłanianie ciałem ukochanego przed zdradziecką piłką :lol: omg, to takie w sumie głupie :rolly: Ale Un będzie odprawiał gorące akcje w kolejnym epie i chyba aż czekam :rolly: zwłaszcza ze coś mu się w końcu włosy na głowie ułożyły i nie straszą jak w pierwszych odcinkach.

Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 12 mar 2012

Azzel ja już dawno chciałem sobie odpuścić tę dramę, ale tak brnę, brnę przez kolejne odcinki i zawsze stwierdzam, że wytrzymałem :rolly: nawet previewa oglądam i też nie mogę doczekać się akcji Una w 11 odcinku :rolly: Twórcy muszą mi wynagrodzić jakimś romansem te 10 epów ciągłego traumienia!! Nie no tak szczerze to w końcu przydały mi się recapy na Dramabeans xD Pierwszy raz w mojej dramowej historii 9 odcinek oficjalnie pominąłem czytając tylko streszczenie :rolly: Nie jestem, aż takim masochistą aby katować się dołowaniem Una po raz tysiąc pięćset sto dziewięćset ^ ^

Chcąc skomentować pomysł jak i całą fabułę tego zacnego tytułu na myśl nasuwa mi się tylko jedna myśl. Czy aby przypadkiem ta historia nie ma potencjału? No właśnie, nie ma! Uwielbiam takie baśniowe opowieści, cofanie się w czasie, romans z domieszką fantastyki... dlatego sięgnąłem po Proposala. Pierwszy ep w japońskiej i w koreańskiej części mi się podobał z tym, że w Japońskiej pierwsza część była lepsza w koreańskiej ta druga. Cały ślub, żal do siebie, zdanie sobie sprawy, że już jest za późno... no i co? Jajco :rolly: Ta historia trzymałaby się kupy gdyby miała być filmem ^ ^ Plot w zupełności i bez problemu wypełniłby te dwie godziny... 16 godzin już nie bardzo xD Rozumiem, że ktoś jest nieśmiały i wprost nie potrafi wyznać swoich uczuć... Ale robić to tak nieudolnie? Z obu stron? :rolly: Jeżeli ktoś jest zdeterminowany cofnąć się w przeszłość, aby naprawić swoje błędy, a następnie za przeproszeniem gówno z tego robi? To jaki jest w tym sens? Dobrze, że twórcy później obdarzyli naszego Baek Ho rozumkiem bo przynajmniej teraz wyznaje swoje uczucia - krok do przodu. Oczywiście wiadomo, że całe to zamieszanie jest bezpodstawne bo i tak historia znając życie skończy się nieszczęśliwie dla naszego bohatera... A! Jeszcze jedno! On niby tak pragnie tej Yi Seul, niby tak o nią walczy, ktoś zrobi mu zdjęcie, przenosi się w czasie i co? Dupa! Okazuje się, że potem zostawił ją samą, a sam bawił się w najlepsze :omg: Czy to ma jeszcze jakiś sens? Albo ten dzieciak, brat tego baseballisty co przez Baek Ho został kontuzjowany. W dzisiejszych czasach wyglądał tak samo co kilka lat wstecz xD Niewybaczalny błąd twórców!!

A kogo najbardziej nienawidzę w tej dramie? Ta ta ta ta ta da ~~ !! Pana trenera... Co za pedofil :rolly: No sorry oni są w trzeciej liceum czyli 17 lat, tak? On ma co najmniej 28! I od samego początku miał chrapkę na swoją uczennicę :shake: Czy to jest normalne? Czy to jest normalne, że nauczyciel pokazuje klatę swojej uczennicy o.O hahaha Ta postać tak mnie irytuje, że nie mogę znieść chociażby minuty jego obecności na ekranie xD Czy ten koleś ma problem z osobowością, że nie zna ludzi w swoim wieku tylko doczepia się grupki przyjaciół o 10 lat młodszych od niego? :wall:

Sam nie wiem dlaczego ja wciąż to oglądam... Nudne jak flaki z olejem, irytujące jest to, że ciągle mu się nie udaje, wkurza fakt, że jest fajtłapą nie potrafi niczego zrobić wprost, jego kobitka sama też tyłka nie ruszy tylko czeka, aż Baek Ho zrobi ten pierwszy krok... a jak już coś nie wyjdzie to odnajduje szczęście u boku innego i zaraz ślub LOL!! Z Baek Ho przez 10 lat za rękę się nie potrafiła złapać, z trenerkiem od razu ślub :lol: Nie widziałem japońskiej dramy w całości, ale przypuszczam, że ta historia dobrze się nie skończy -_- No i w sumie dobrze... Tylko niech zabiją tego trenera i Yi Seul z nikim nie skończy. Bałagam! :rolly:
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 13 mar 2012

mootyl pisze:Pierwszy ep w japońskiej i w koreańskiej części mi się podobał z tym, że w Japońskiej pierwsza część była lepsza w koreańskiej ta druga.

mootyl pisze:Plot w zupełności i bez problemu wypełniłby te dwie godziny... 16 godzin już nie bardzo

No własnie japońską dramę po raz pierwszy tak bardzo doceniam za ilość odcinków i długość ich trwania, no bo, jednak, ile można dawać im cierpieć :confuse:

mootyl pisze:To jaki jest w tym sens? Dobrze, że twórcy później obdarzyli naszego Baek Ho rozumkiem bo przynajmniej teraz wyznaje swoje uczucia - krok do przodu. Oczywiście wiadomo, że całe to zamieszanie jest bezpodstawne bo i tak historia znając życie skończy się nieszczęśliwie dla naszego bohatera... A! Jeszcze jedno! On niby tak pragnie tej Yi Seul, niby tak o nią walczy, ktoś zrobi mu zdjęcie, przenosi się w czasie i co? Dupa! Okazuje się, że potem zostawił ją samą, a sam bawił się w najlepsze Czy to ma jeszcze jakiś sens?

hmmm, jeśli chcesz wiedzieć jak się skończyło japońskie zakończenie to powiem że dobrze dla głównego bohatera, jednak no :P a z tym zostawianiem - no mówię, okazuje się ze Un jest alkoholikiem i przez te lata nawet nie zauważył tego szczegółu, jego prawdziwego problemu - to nie nieśmiałość, nie zły timing itepe, powiadam, ta drama jest z morałem.
mootyl pisze:Sam nie wiem dlaczego ja wciąż to oglądam... Nudne jak flaki z olejem, irytujące jest to, że ciągle mu się nie udaje, wkurza fakt, że jest fajtłapą nie potrafi niczego zrobić wprost, jego kobitka sama też tyłka nie ruszy tylko czeka, aż Baek Ho zrobi ten pierwszy krok... a jak już coś nie wyjdzie to odnajduje szczęście u boku innego i zaraz ślub LOL!! Z Baek Ho przez 10 lat za rękę się nie potrafiła złapać, z trenerkiem od razu ślub

Ja w sumie nie ogarniam ale epy 4-10 przeleciałam błyskawicznie bez przewijania nawet :rolly: i naprawdę nie wiem jak to możliwe że mimo całej tej głupoty dobrze mi sie to nawet ogląda, i mimo że nawet Una bym sprała za głupotę permanentną... to nie wiem, czekam, CZEKAM na kolejny ep :rolly: :crazy:
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 25 mar 2012

Jestem dopiero po pierwszym a już mam dośc. Odcinek kompletnie mnie nie wciągnął. Wszystko tak strasznie powoli leciało aż zaczełam patrzec ile czasu do końca.
Nie wiem czy mam spróbowac z kolejnym czy po prostu dac sobie spokój z tą dramą.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 28 mar 2012

dobra przyznam się żeby Azzelowi było miło :rolly: bo ja jak obejrzałam pierwszy ep dawno temu to zwątpiłam i pomyślałam, kurde no nie mogę, ale jakoś niedawno całkiem zatęskniłam za unem straszliwie i pomyślałam, a co, pocierpię trochę...

...i tak cierpiałam, że właśnie skończyłam 9 ep i szczerze gdyby nie godzina, to pewnie włączyłabym kolejny. ej nie wiem co to za fenomen jest, bo przecież właśnie. sam pomysł na plot jest tak totalnie okropnie beznadziejnie nietrafiony i - jak zostało powiedziane - po prostu bez potencjału na dobrą dramę. ale ja już to wiem, znaczy pogodziłam się z tym od początku, bo wszak już oryginalny proposal daisakusen był beznadziejny pod tym względem, wiec przechodząc nad beznadziejnością fabuły do porządku dziennego endżojuję wszystkie inne aspekty.

jak na przykład una :rolly: boże kto mu zrobił tą twarz :rolly: i te brwi :rolly: to musi być miłość bo co innego ech :fav:

poza tym mam ochotę ich wszystkich kopnąć w dupę bo mnie to tak niemiłosiernie wkurza jak się wszyscy memłają, ale jak mantrę powtarzam sobie "tak musi być tak musi być tak musi być" chociaż ciężko no ciężko. poza tym gdzie jest wątek fotografa jak mi się już on zaczął całkiem podobać ;;

(btw sorry motyl, ale różnica wieku między laską una a trenerem nimi wcale nie musi być tak duża... i no. bez przesady lol, on na nią zaczął lecieć jak już była większa. nie demonizujmy.)
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 02 kwie 2012

Chie pisze:Nie wiem czy mam spróbowac z kolejnym czy po prostu dac sobie spokój z tą dramą.

szczerze...? osobiście jak uważasz że nie jesteś w stanie przetrwać dla takiego np Una tej dramy to nie oglądaj xD

akire pisze:ale ja już to wiem, znaczy pogodziłam się z tym od początku, bo wszak już oryginalny proposal daisakusen był beznadziejny pod tym względem, wiec przechodząc nad beznadziejnością fabuły do porządku dziennego endżojuję wszystkie inne aspekty.

nie no, ja mam wrażenie że pomysł ogólnie to nie jest jakiś bardzo zły, nietrafiony itd. ALE no niestety oglądać przez 16 odcinków jak z faila życia robi się mega fail, to naprawdę, miałam ochotę złapać Una za rękę <dobra, tego nie musiałam dodawać, ale chciałabym złapać go za rękę, a co :rolly: >, pociągnąć go na jakiś dach/nad rzekę/ na tory czy COKOLWIEK i powiedzieć mu by skakał, chłopcze, masz naprawdę przesrane idź ty to skończ i oszczędź mi udręki i sobie i w ogóle za jakie grzechy my wszyscy tu cierpimy?

A w ogóle, to po 11epie miałam już naprawdę silny kryzys, i tylko wsparcie akire i to że przez nią postanowiłam znów spojrzeć na profil Una w 12epie, i w sumie dzięki temu że tak zacnie w tle cudownej pizzy leciał ten 12ep... to dałam rade sięgnąć po kolejne epy i... :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
powiem jedynie...
Spoiler!
WTF?

bo, ino, że...
Obrazek
????
:rolly: :rolly: :rolly:

a potem to już w ogóle twórcy pojechali zacnie...
Obrazek
papa, prawie śmierć, amnezja, omg
:rolly:

a po głowie chodzi mi ciągle to:

bo to zaprawdę ma wiele wspólnego z dramą :lol:

a na koniec chciałam powiedzieć że nos Una nadal jest piękny,
i niech wielki wódz was strzeże!

Spoiler! Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 02 kwie 2012

Po pierwsze chciałam powiedzieć, że to bardzo wzruszające, że przyczyniłam się tak pięknie do Azzelowego sukcesu z tą wspaniałą dramą :rolly: To ta pizza, mówię Ci :fav:

Co masz do 11 epa to ja nie wiem, piękny był, te kissy na dywaniku i kominek i w ogóle :rolly: No i początek traumy, ech no przynajmniej się wysilili i wpakowali dużo "ciekawostek" żeby nam się źle nie oglądało (i przewijać też było łatwo, np. 14 ep = pierwszy skrin, prawie cały z głowy z definicji). W ogóle to z tatusiem wróżkiem niestety miałam wcześniej zaspoilowane (thank you tumblr .______.) i nie ucieszyło mnie aż tak, ale lolwtf. W ogóle, ja nie wiem, jakie to było wszystko głuuuupieeeee :rolly: :rolly: :rolly:

Ale co chcę rzec. Przynajmniej drama trzymała poziom! :rolly: A że nie za wysoki to inna sprawa, za to nikt nie powie, że się np. zepsuła pod koniec, albo zeszła na psy albo whatever... ona po prostu cała taka była, że ech :rolly: Właściwie jak się zastanowić, to aż tak nie przeszkadzała w oglądaniu Una i jego wspaniałego prawego profilu. Serio, może to mój brak obiektywizmu, ale mi się w sumie dobrze dość oglądało, nie wiem czy to jakaś autosugestia czy co że nawet potrafiłam się emocjonować całkiem z odcinka na odcinek.

Generalnie nie namawiam nikogo, ale jak się doszło do 11-12 epa to jednak WARTO SKOŃCZYĆ :rolly:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 02 kwie 2012

post dla Una:

...
...
...

kocham Una :fav:

:rolly:

uh dobra żeby nie było że tak całkiem nic z siebie nie dam pisząc posta, to. hm. co tu napisać.
Dwie litery. u i n. UN~ <3 to właśnie dla niego ogląda się tę dramę. i dla niczego innego, więc jeśli ktoś nie jest miłośnikiem Una, to stanowczo odradzam :rolly: ALE. chociaż miałam bardzo poważny kryzys koło 8 epa i myślałam że tego nie przebrnę, to coś mi dało impuls do oglądania... ciekawe co i jakoś poszło, z przewijaniem oczywiście bo jak inaczej, ej serio sie nie da, po co komu np sceny w których nie ma Una czy coś, albo w których jest martwy
od 14 epa to ogolnie wtf i lol, chociaż momentami płakałam z Unem na pół serio nawet :rolly: eh w ogole jacy oni byli głupi, jedno głupsze od drugiego... ale Unowi sie wybacza bo jest Unem, a laska była głupia bo nie chciała Una, nawet jak ją tak pięknie calował *_____* oh to taka prawie erotyczna scena była eh najlepsza w calej dramie <3 i wróżek omg lol lol lol lol lol.

ogólnie etap proposala zostaje zamknięty a teraz czekamy na Una w dramie historycznej z pięknymi długimi wlosami. amen.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 kwie 2012

Ok, ja tez skonczylam i nie chce mi sie juz nawet rozdrabniac nad tym za bardzo... W sumie to zachwycila mnie ta drama od poczatku i czulam takie connection z nia bo naprawde mnie ruszaja te testy o przyjazni i niespelnionej milosci ^^ no coz. Potem troche zdechlo przyznam i mialam powazny kryzys po 12 epie co u mnie nie jest zadnym w sumie zjawiskiem nowym, bo jakos mi sie po porstu odechciewa na tym etapie ogladac zwykle...

Zaczelam dla Seung ho i w sumie dla niego ciagnelam, ale jedyne co mnie obchodzilo w ostatnim epie to fake Siwon i Jin joo. Come on, oni byli super cute, a ten Un nie Un caly czas tylko cierpial. On i jego panna to by mogli ksiazke napisac wspolnie o rzeczach ktorych sobie nie powiedzieli :P Nie mialam do niej jakiejs antypatii czy cos tylko tak ogolnie mnie nie ruszala. Seung ho byl fajny, ale troche brakowalo tej roli ogolnie zycia, a koncowka mnie zawiodla bo sadzilam ze to sie jednak pociagnie do oltarza.

Przy 12 epie to juz sie jakies s-f zaczelo ogolnie lekkie robic XD Z tymi amnezjami, matkami i ojcami XD

Ale ogolnie polecam jak ktos nie ma nic ciekawego do ogladania. Drama jest z rodzaju tych wolniejszych ale dla tych wszystkich uczuc i pieknych cytatow to mozna :) Mi sie dobrze ogladalo w wiekszosci.
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 09 kwie 2012

To może i ja napiszę.... nie oglądałem japońskiej dramy, więc konto miałem czyste i szczerze??

Póki co z ukończonych dram 2012 ta jest najsłabsza... (z tych co w całości widziałem - dzikich romansów długo nie dokończę :rolly: )

ani to było specjalnie ciekawe, montaż i praca kamer słabiutka, puste ulice (to w ogóle rozwalało) i wszechobecna nuuuuuda.... (16 epów?? to powinno mieć max 8, to jeszcze może akcja nabrałaby jakoś tempa, ale i tak nie za wiele, bo tu tempo leżało totalnie) Bohater grany przez YSH to taka ciapa, że ręce opadały - same niedomówienia i nawet nie chciał ich wyjaśniać - taki mamałygowaty strasznie... Lee Hyun Jin znowu dostał rolę z dupy :evil: (kiedy dostanie główną?? on się tak marnuje w rolach tych drugich, że to już ręce opadają :/ ). Główna bohaterka też nietęga... była bo była, ale szczerze jakby jej nie było, to chyba bym tego nie zauważył, że kogoś brakuje...

No i jak to w większości k-dram bywa, pod koniec (epy 12-15 zwłaszcza) wtf i w ogóle - telenowela się kłania i tutaj już przewijane było ostro...

Dla mnie OL to nie było nic ciekawego - drama poniżej przeciętnej tak naprawdę...

PS. W ogóle zabił mnie nius, że YSH dostał za tę rolę.... milion dolarów.... (przy 5,5-milionowym budżecie całości :rolly: ) ej sorry ta drama wyglądała jak niskobudżetówka z najgorszej stacji :rolly: a oni milion ot tak rzucili, bo myśleli, że nazwisko przyciągnie widzów - a nie przyciągło, bo średnia ledwo 0,50% wyniosła (konkurencyjne jTBC ma w tym czasie 5% z Wife Credentials)... to dopiero jest rowalające :rolly:
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

jordi pisze: Lee Hyun Jin znowu dostał rolę z dupy :evil: (kiedy dostanie główną?? on się tak marnuje w rolach tych drugich, że to już ręce opadają :/ ).

Boze nie wiem o co ty tu apelujesz bo ten gosciu byl tak sztywny ze nie moge O.o Jakbym miala jedna osobe wywalic to bym wywalila jego TT
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Eggie pisze:
jordi pisze: Lee Hyun Jin znowu dostał rolę z dupy :evil: (kiedy dostanie główną?? on się tak marnuje w rolach tych drugich, że to już ręce opadają :/ ).

Boze nie wiem o co ty tu apelujesz bo ten gosciu byl tak sztywny ze nie moge O.o Jakbym miala jedna osobe wywalic to bym wywalila jego TT

Bo taką miał rolę.... w Heartstrings to samo - ja widziałem z nim 2 filmy i 4 dramy i niestety OP i Heart to są najsłabsze role i to głównie przez scenariusz, który narzuca mu granie takich beznadziejne postaci.... :evil: Niech on agencję zmieni, bo mu takie załatwiają ostatnio słabiuśne dramy i role, że naprawdę.... :evil:
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Moze nikt go nie chce ><
Mnie sie wydawal mocno nie na miejscu i jakby sam to czul na planie ^^
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Eggie pisze:Moze nikt go nie chce ><
Mnie sie wydawal mocno nie na miejscu i jakby sam to czul na planie ^^

Eggie no to częste jest - np w Color Of Woman JAe Hee w połowie już tylko dukał kwestie, żeby odbębnić kontrakt do końca... OP też miało słabe ratingi, więc aktorzy chyba też się zbytnio nie starali (bo dla mnie nie tylko on był słaby - sam YSH sporo poniżej swoich możliwości na przykład...) Szkoda, bo opis fabuły stwarzał naprawdę warunki do stworzenia dobrej dramy dla młodzieży a wyszła tandeta z nudą (moim zdaniem oczywiście XD ) :(
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)

Wróć do „K-drama”