[2012] Salamander Guru and the Gang

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2012] Salamander Guru and the Gang

Postautor: mootyl » 29 sty 2012

Czy na tym forum są jeszcze fanki SHINee? Jeżeli tak to ta drama jest z pewnością dla nich ^^

Obrazek

Salamander Guru & The Gang
..:: Salamander Guru and The Shadow Operation Team ::..

Obrazek

Info:
Tytuł: 도롱뇽도사와 그림자 조작단 / Salamander Guru and the Gang
Znany także jako: Salamander Guru and The Shadow Operation Team
Gatunek: sitcom
Odcinki: 10
Stacja TV: SBS
Okres emisji: 2012-Sty-27 do 2012-Mar-30
Czas emisji: piątek o 23:00

Opis:
Min Hyuk (Min Ho) od maleńkości miał do czynienia z komputerami. Jego ojciec był genialnym informatykiem, a zarazem szefem nielegalnej organizacji hazardowej. Chłopak dorastał ucząc się wirtualnego świata jak i zdolności hakerskich. Po śmierci rodzica Min Hyuk został adoptowany za granicę gdzie kontynuował swoje zainteresowanie komputerem. Zamknięty w swoim świecie, mając za przyjaciela tylko elektroniczną zabawkę nabawił się fobii społecznej. Skończywszy 20 lat, młody samozwańczy informatyk wraca do Korei w poszukiwaniu Pana "X" odpowiedzialnego za śmierć jego ojca. Podążając za wskazówkami ukrytymi głęboko w swojej pamięci Min Hyuk odnajduje dom wróżbiarski "Salamandrowatego Guru" gdzie poznaje Sun Dala (Oh Dal Soo) i Won Sama (Im Won Hee). Aby znaleźć prawdziwego guru, który ukrywa tajemnicę Pana "X" Min Hyuk nie ma wyboru i musi pomagać fałszywym "salamandrom". Mając do pomocy swoją inteligencję i niesamowite zdolności hakerskie chłopak kontroluje wróżby Sun Dal'a za szybą co pomaga mu w odkryciu dawno zapomnianych wspomnień z dzieciństwa. Min Hyuk przy nieświadomej pomocy fałszywych guru powoli przezwycięża swoją fobię społeczną. (opis: mootyl)

Obsada:
Min Ho jako Min Hyuk (Haker)
Oh Dal Soo jako Sun Dal (Oszukany Guru)
Im Won Hee jako Won Sam (Asystent Guru)
Ryu Hyun Kyung jako Kyung Ja (Detektyw)
Lee Byung Joon jako Bum Gyu (Prawdziwy Salamandrowaty Guru)

Ode Mnie:
Okej! Szczerze to nigdy nie zainteresowałbym się tą dramą, ale zaintrygowało mnie w niej kilka rzeczy. Po pierwsze jak na sitcom to opis jest naprawdę długi, skomplikowany i przede wszystkim ciekawy. Po drugie wyczuwam w plocie dużą dawkę przygodówki, tajemnic i ogólnej zabawy w poszukiwaczy skarbów. No i po trzecie produkcja ma liczyć tylko 10 odcinków :) Wyszedł już pierwszy odcinek i przejrzałem go na szybkiego. Co mogę powiedzieć? Nie jest to zwyczajny sitcom (liczący 30min), jest głupkowaty humor znamienny dla tego gatunku, ale w sumie więcej nic stwierdzić nie mogę xD Czekam, aż wyjdzie więcej odcinków i oczywiście napisy ^ ^

Ofiszjalny Trajler:

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2012] Salamander Guru and the Gang

Postautor: jordi » 29 sty 2012

Po obejrzeniu RAW...

mile zaskoczony jestem - z lekka głupkowate, ale nie razi tak jak np w Dzikich romansach...

Na minus Minho - normalnie żeńska wersja Suzy - duka kwestie strasznie XD

Nie skumałem za wiele, ale zapowiada się na przyjemną produkcję :-)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 31 sty 2012

:smitten: :smitten: :smitten: :smitten: Minho
Może ma w sobie coś z drewna ale jest hakerem i Minho więc jako fungirl mu wybaczam ^^

Pani policjantka trochę denerwująca jest.
Duo złodziei jest pozytywne strasznie :rolly: jak patrze na akcje jak ta na samym początku to zastanawiam się czy naprawdę wystarczy pewność siebie i da się bez problemu nabrać ludzi.

Na pościgu padłam :rolly: jeden z naj głupszych jakie widziałam, trochę w stylu Beny Hilla xD

Zapowiada się ciekawie :D
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 27 lut 2012

a ja mam pytanie czy ktos to w ogole subuje? bo procz 3 epow na dramacrazy nie moge sie nic doszukac, nawet na SFI nic nie ma O_O
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Akemi » 04 cze 2012

rikli pisze:a ja mam pytanie czy ktos to w ogole subuje? bo procz 3 epow na dramacrazy nie moge sie nic doszukac, nawet na SFI nic nie ma O_O

Znalazłam suby do całości wraz z dramą na asiatorrents.

Więc tak - Minho-Drewno totalnie nie sprawdził się w dramie, mimo iż gra jedną z głównych postaci. Co nie zmienia jednak faktu, że serię uwielbiam :)

Pierwszy odcinek totalnie mnie powalił - no bo jak można zrobić cały odcinek o... kupie i konsekwencjach spłukania jej w kibelku przez nieostrożną policjantkę? Nie mogłam tego pojąć, aż nadszedł ep drugi... A potem kolejny... i kolejny...

Drama ma świetny klimacik, dużo humorystycznych scen. Kocham Guru i jego manię na punkcie Girls Generation - to i jego zamiłowanie do atrakcyjnych dziewczyn było poprostu epickie. No bo jest spokój, a tu nagle guru krzyczy "yeppun yeoja!" i leci za laską, usiłując ją poderwać. Pokładałam się ze śmiechu :) Chociażby dla takich kwiatków warto tę dramkę obejrzeć.

Mapo Lupang... Ci złodzieje totalnie rozwalają. Podobnie super dobrane cameo - polubiłam Taeyeon mimo wcześniejszej awersji do SNSD, a pojawienie się Im Su Hyang totalnie podbiło u mnie notowania tej dramki :)

Pod koniec jakoś tak bardziej poważnie się zrobiło i uważam, że troszkę ostatni ep spaprali - no ale jak kto woli, ja nie jestem zwolenniczką otwartych zakończeń :) To, co mi zostało po dramce to przypominanie sobie o yeppun yeoja w najmniej oczekiwanych momentach i okrzyku "dorongyongyongyong" (czy jakoś tak), gdy widzę gdziekolwiek motyw jaszczurki :)
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.
Awatar użytkownika
Hoshi22
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: Hoshi22 » 14 sie 2013

Nie zgadzam się z waszymi opiniami co do Minho. Według mnie poradził sobie z rolą "cwaniaka z miodem w uszach" jaką miał do odegrania. Pasuje do niego. Wg. mnie jest dobrym aktorem, przynajmniej ja tak uważam. 8)

Drama bardzo fajna, przyjemnie się ją ogląda, poza tym lubię tego typu humor (fakt, pani policjantka trochę wkurza). :wink:

Wróć do „K-drama”