[2012] Feast of the Gods

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2012] Feast of the Gods

Postautor: mootyl » 29 sty 2012

Czyżby MBC znowu próbowało zrobić coś na wzór Baker Kinga licząc na sukces? Zamiast panów mamy panie, zamiast bułek mamy jedzonko xD Rodzinna drama kulinarna w sam raz na syte weekendy, a studentom niech ślinka cieknie ^ ^

Feast of the Gods
..:: Jedzonko, miłość i marzenia xD ::..

Obrazek
Dodatkowe Plakaty:
Obrazek Obrazek

Info:
Tytuł: 신들의 만찬 / Feast of the Gods
Gatunek: komedia, romans, kulinarna
Odcinki: 32
Stacja TV: MBC
Okres emisji: 2012-Lut-04 to 2012-Maj-20
Czas emisji: soboty i niedziele o 21:50

Opis:
Tematyczna drama o żarełku. Historia osadzona w realiach restauracji Arirang specjalizującej się w tradycjonalnej kuchni koreańskiej. Go Joon Young i In Joo walczą ze sobą w różnych konkursach o tytuł szefa kuchni. (Brzmi znajomo :rolly:)

Obsada:
Sung Yu Ri jako Go Joon Young
Joo Sang Wook jako Choi Jae Ha
Lee Sang Woo jako Kim Do Yoon
Seo Hyun Jin jako In Joo
Joo Da young jako Ha In Joo
Jun In Hwa jako Seong Do Hee

Ode mnie:
Niektórzy mogą mieć obawy gdyż główną rolę znowu dostała Sung Yu Ri, ale trzeba wspomnieć, że Joo Sang Wook w końcu awansował z miana tego drugiego na pierwszego ;) Już wiele razy powtarzałem, że nie lubię dram stricte tematycznych, owianych wokół jednego tematu, ale dam szansę xD Dlaczego? Wystarczy obejrzeć trajler i wszystko jasne. Piękna ahjumma Jun In Hwa zamiast "Ma Juni No!" woła teraz " In Jo ya!" ;) A tak na poważnie to ta zapowiedź naprawdę zapowiada nam powtórkę z rozrywki. Mootyl mówi: "Nigdy dość dobrych intryg, traumy i telenoweli" :) Liczę na to, że przy robieniu kimchi czy ramyunu panie także nie omieszkają pięknie rozkładać rąk oczywiście i wczuwać się w przyrządzaną potrawę :)

Oto wyżej wspomniane priwiu:

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2012] Feast of the Gods [z]

Postautor: jordi » 29 sty 2012

Sung Yu Ri - nie nie nie DLACZEGO JEJ DAJĄ GŁÓWNE, JAK ONA JEST TAK BEZNADZIEJNA??? :evil:

Ale z drugiej strony Joo Sang Wook i Lee Sang Woo.... Trailer ekhm......... kolejna brazyliana chyba się szykuje... czyli nie dla mnie raczej :rolly:

Swoją drogą media w Korei są megazdziwione, że to leci o 21:50, a Soldier, który ma 30 milionów dolarów budżetu (TOP3 w tym roku budżetowo), poleci w slocie dla dram familijnych (20:40)... Ciekawi mnie jak będzie z ratingami, bo o Soldier mówi się o wiele więcej, a 20:40 to trwają jeszcze bracia, którzy mają końcówkę i 30% w ratingach... a oni dają Feast o 21:50.... niezrozumiałe to dla mnie zważywszy, że King jakiśtam na KBS1 nie ma super oglądalności...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 29 sty 2012

O boże, no ja to na pewno odpadam na starcie. Zawiało melodramatem, ale to jest jeszcze do zniesienia, natomiast ajusshi z Rancza sprawia, że od razu chowam się pod poduszkę ><
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 29 sty 2012

Istnieje jeszcze jeden trajler - ten bardziej pogodny, lekki i z "In Jo ya!" w tle xD Ej chyba naprawdę najbardziej jestem podekscytowany obecnością Jun In Hwa w tej dramie niż kimkolwiek innym :rolly:

[edit]
jordi może oni liczą na dużą widownię bo dramy o gotowaniu zawsze były popularne w Korei, plus Jun In Hwa i otoczka bułkowa xD No nie wiem :)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
dantro
Co to jest dorama? o_O

Re: [2012] Feast of the Gods

Postautor: dantro » 17 lut 2012

Obejrzałam już 4 odcineczki i bardzo mi się ta drama podoba. Oczywiście jest w niej sporo nieścisłości, ale jakoś mi to nie przeszkadza.
I znowu mamy pięknie podane jedzonko i dramat rodzinny w pięknej koreańskiej oprawie. Oglądając ją zastanawiam się czy może da się zwykłego naszego schabowego lub np. bigos podać w tak doskonałej formie :)
Drama dopiero się rozpoczęła, ale akcja idzie całkiem sprawnie i oby nie zwolniła.
Na razie jest nieźle, więc.... smacznego!
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2012] Feast of the Gods

Postautor: KartoflAnka » 25 lut 2012

Ej Hellou :kiss: Ja jestem po 5 epach i już jestem zakochana w tej dramie.
Z jednej kulinarnej skaczę do drugiej. Jest intryga, ziejąca jadem żmiji z każdego oczodołu postać pseudo córki i jej matki, która tej nie pseudo córki nie poznaje :lol: Jest trauma z dzieciństwa, trauma miłosna , psychiczna. Jest dużo sztuczek kulinarnych i ogólnie " kuchenne rewolucje" na wesoło.
Zaczynam zakochiwać się w tej dramie i polecam. Dramka ma duży potencjał moim zdaniem. Ludzie lubią takie rodzinne, pogmatwane klimaty. W dodatku sama jestem niezmiernie ciekawa, kto z kim skończy, bo to dość niejasne jak na razie.

"In Jo ya!" w tle xD Ej chyba naprawdę najbardziej jestem podekscytowany obecnością Jun In Hwa w tej dramie niż kimkolwiek innym :rolly:

mootyl - co za emocje :rolly: :rolly: :rolly: tutaj jest mniej zła, ale pewnie rozwinie skrzydła, chociaż ta podróba córki dotrzymuje jej kroku :mrgreen:

Ojejejej, bym zapomniała, jeszcze ta piosenka. Jejka, jaka piękna mi się wydaje, wpada w ucho i już jestem jej fanką :smitten:

EDIT:

A więc Koniec! :puppy: Nawet będę tęskniła za Batcookiem. Ech! Cóż za drama? :confuse: Co mnie przy niej trzymało? Pojęcia nie mam -zainteresowanie, z kim zwiąże się główna bohaterka?, bo przecież nie fakt, czy receptura tajnego przepisu na wywar kuropodobny ujrzy światło dzienne :P
Ja wiem! Romans Batmana i skrzywionej przez życie kuchty mnie interesował. I w sumie ich sceny były najlepsze, i o przepraszam matka Batmana( jak kto woli kim Do Yoon). Ta pani podbiła moje serce już na zawsze. Piękna, elegancka, podła, inteligentna, zaborcza, zarozumiała, egocentryczna, kochająca inaczej, idealna matka. Do Yoon i ona rozumieli się bez słów, znali na wylot i jednakowoż nienawidzili i kochali. Jak dla mnie jeden z najlepiej zagranych duetów tej dramy. Matka i syn z problemami i ich trudna miłość. Świetnie poprowadzony wątek, a najlepsze, że momentami taki niesamowicie groteskowy i zabawny jednocześnie.
do tego dorzucam wszelkie wredoty z kuchni Arirang, czy jak jej tam plus asystentkę Batmana, która takim wesołym dzwoneczkiem jest, który mało wnosi, ale dużo błyszczy. Chyba większość, która dotrwała przy tym do końca, zgodzi się ze mną, że momentami wyglądało to tak :lol:

Spoiler! Obrazek

i przypominało mi program Top chef :omg: , gdzie ktoś musi okazać się zwycięzcą, bo przecież w końcu o jedzenie chodzi kto pierwszy ten lepszy.

Obrazek

Nasza główna poszkodowana córka niecórka swojej matki przebiera ziarenka, niczym Kopciuszek, sprząta, zbiera bęcki, rozkochuje w sobie księcia( a nawet dwóch), odnajduje matkę i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie była taka niezdecydowana. Ogólnie fajna dziewczyna, jednak gra aktorska średnio, choć postać daje się lubić, zwłaszcza pod koniec. Ach i koniec! Nooooo jaka ja byłam zła! kto to wymyślił w ogóle? Ostatnio jakieś skopane te zakończenia wszędzie. Moda jakaś na dopowiadanie sobie końca? I jeszcze jak dla mnie na 20 epach to mogło się skończyć i byłoby ok. Przez to trochę dłużyzn było. Drama dla fanów rewolucji kuchennych, historii i dramatów rodzinno- kuchennych, ciężkiej miłości przyprawionej arszenikiem i glist, trudnych do przełknięcia.
Zakochałam się totalnie w Lee Sang Woo :smitten: Nieśmiały, cichy i zakręcony, rozdarty wewnętrznie gościu. Ładnie zagrał tę rolę, oj serio.
I jeszcze takie coś, co mnie tak wzrusza serdecznie:

Wróć do „K-drama”