[2002] Friends

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

[2002] Friends

Postautor: Heartless » 02 lut 2012

Friends

Obrazek

Friends 2002
Tytuł: フレンズ / 프렌즈 / Friends

Gatunek: Romans
Ilość odcinków: 4
Wyprodukowane przez stacje TV: TBS i MBC
Na antenie (TBS): 2002-luty-04 i 2002-luty-05
Czas antenowy (TBS): Poniedziałek & Wtorek 21:00
Na antenie (MBC): 2002-luty-15 i 2002-luty-16
Czas antenowy (MBC): Piątek & Sobota 21:55

Scenariusz: Okada Yoshikazu, Hwang Sun Young
Produkcja: Isano Hideki, Setoguchi Katsuaki, Take Keiko
Reżyseria: Doi Nobuhiro, Han Chul Soo
Asystent reżysera: Park Soo Chul

Koreańczycy:

Kim Ji-Hoon – Won Bin
Park Kyoung-Joo – Lee Dong-Gun
Park Hye-Jin – Han Hye-jin

Japończycy:

Tomoko Asai – Kyoko Fukada
Yuko Yamagishi – Akiko Yada
Midori Kaneda – Naho Toda
Shota Sakamaki – Yukiyoshi Ozawa
Satoko Asai – Keiko Takeshita

Fabuła:

Pozostawiona przez przyjaciółkę ( która czas wycieczki w Hong Kongu postanawia spędzić ze swoim chłopakiem ) Tomoko staje się ofiarą rabusia. Dziewczyna goni złodzieja a następnie wskazuje go policji. Podobieństwo ubioru ( bejsbolówka i kurtka ) doprowadziło jednak do pomyłki, w którą wmieszany został młody Koreańczyk Ji Hoon. Początkowo gniew i upokorzenie jakiego doznał przez nierozgarniętą Japonkę ustępuję miejsca współczuciu. Dziewczyna straciła wszystkie pieniądze nie ma nawet za co kupić sobie jedzenia. Ji Hoon zaprasza Tomoko do znajomej restauracji i serwuje jej koreańskie jedzenie. W zamian chce by Tomoko zagrała w filmie, który reżyseruje - to jego pożegnanie ze szkołą filmową. Tak upływają ( przebiegają ) kolejne dwa dni. Przed powrotem do swych krajów wymieniają jeszcze swoje adresy mailowe i życie zaczyna toczyć się ustalonym wcześniej torem. Wkrótce jednak przychodzące e-maile to zmieniają. Tomoko i Ji Hoon wzajemnie w nich motywują się do realizowania swoich marzeń a przez to ożywia się i zacieśnia ich znajomość. Potem jest już uczucie, które mimo odległości i wielu przeszkód rośnie w siłę.

Czteroodcinkowy miniserial powstał w 2002 roku jako pierwsza w historii koprodukcja telewizji Korei Południowej i Japonii. Początkowe sceny pierwotnie miały rozgrywać się w Nowym Jorku ( stąd bejsbolówka z NY ) ale ze względu na zamachy 9.11 akcję przeniesiono do Hong Kongu.
Ciekawostką jest, że sceny z filmem gdzie Ji Hoon był pomocnikiem, rozgrywały się na planie kręconej w tym czasie dramy MBC "Mr. Duke", z Choi Ji-Woo i Kim Seung-Woo w rolach głównych.

Obrazek

Ode mnie:
Dramkę obejrzałam z przyjemnością, chociaż odzwyczaiłam się już od jednowątkowego prowadzenia opowieści. Lubię Won Bina a to była jedna z pierwszych jego produkcji, więc i chłopak był taaaki słodki. Kyoko Fukadę poznałam dopiero tu i od razu przypadła mi do gustu. Postacie, które oboje zagrali są ciepłe i czuje się między nimi chemię. I może nie jest to drama najwyższych lotów, i pewnie po pewnym czasie zatrze się w mojej pamięci, to szczerze polecam ją miłośnikom historii z happy end'em.

Obrazek

http://www.koreandrama.org/?p=30

Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2002] Friends

Postautor: Mizuki » 15 cze 2014

Jedno z moich wykopalisk...
Nie ukrywam, że wyjęłam ją na światło dzienne z powodu Won Bina, który uparcie ostatnio nie chce się pojawić w żadnym projekcie , no może poza reklamami. Bez wątpienia talent posiada co widać również w tej dramie.

Sama drama zaskoczyła mnie swoją fabuła bo byłam przygotowana na słodką historyjkę z Koreą tudzież Japonią w tle. Okazało się, że jest to całkiem zgrabnie opowiedziana historia o różnicach kulturowych, dążeniu do marzeń, uczuciach.
Rozwój zdarzeń Was nie zaskoczy, ale to nie zmienia faktu, że bardzo dobrze ogląda się zmagania bohaterów z przeciwnościami na drodze do szczęśliwego związku. No i ten OST cudowny Lee So Jung- One... :melt:

Uwaga małe spojlery...

Lee So Jung- One

Wróć do „K-drama”