[2012] Love Rain

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2012] Love Rain

Postautor: Mina » 07 mar 2012

* Tytuł oryginalny: 사랑은 비를 타고
* Tytuł (latynizacja): Sarangeun Bireul Tago
* Tytuł alternatywny: Love Rain / Love Rides the Rain
* Wcześniej znana jako: 기쁜 우리 젊은날 / Gippeun Uli Jeolm-eunnal / Our Young Happy Days
* Gatunek: melodramat
* Liczba odcinków: 20
* Nadawca: KBS 2TV
* Emisja: 26.03.2012 - 28.05.2012
* Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 21:55 (po wyemitowaniu Dream High 2)

Fabuła

Drama będzie skupiona wokół istoty miłości przedstawionej w latach 70-tych XX wieku oraz we współczesnej Korei. Jang Geun Suk będzie grał tu podwójną rolę: Seo In Ha (lata 70-te XXw), sentymentalnego studenta sztuki, oraz jego syna, Seo Joona (współcześnie), liberalnego fotografa.
Obsada

* Jang Geun Suk jako Seo In Ha/Seo Joon
* Im Yoon Ah jako Kim Yun Hee
* Son Eun Seo jako Baek Hye Jung
* Seo In Kook jako Kim Chang Mo
* Hwang Bo Ra jako Na In Sook

* Kim Shi Hoo

Twórcy

* Scenariusz: Oh Soo Yeon
* Produkcja: Y-Tree Media, YOON'S COLOR
* Reżyseria: Yoon Suk Ho

Ciekawostki

* Praca na planie rozpocznie się w październiku. Zdjęcia mają być kręcone przez 7-8 miesięcy, gdyż historia zawarta w dramie wymaga scen nagranych w różnych porach roku.
* Jest to pierwsza drama reżysera Yoon Suk Ho po 5-letniej przerwie. Jest odpowiedzialny za sukces takich serii jak np. Spring Waltz czy Winter Sonata.
* Pierwotnie główną rolę miał zagrać członek boyband'u BIG BANG, Choi Seung Hyun (T.O.P), jednak ze względu na przeciągające się przygotowania do produkcji musiał zrezygnować. Rolę otrzymał Jang Geun Seok.
* Główną rolę żeńską zagra członkini megapopularnego girlsband'u SNSD, Im Yoon Ah, której wcześniejsze role w You Are My Destiny i Cinderella Man nie były zbyt pochlebnie oceniane przez krytyków.
* Będzie to debiutancka produkcja piosenkarza Seo In Kook, który wygrał pierwszą edycję muzycznego programu Superstar K.

To brzmi bardzo interesująco :-)

Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: [2012] Love Rain

Postautor: mootyl » 07 mar 2012

Okej główna para to raczej antyreklama tej dramy :rolly: no, ale czego ja nie zrobię by zobaczyć mojego ulubieńca w jego debiutanckiej dramie. Nawet jeśli pojawi się tylko 5 minut na odcinek... Seo In Guk :fav: Popatrzcie tylko na niego :lol:
Obrazek Obrazek
Jak to nie warto, jak warto :rolly: Do tego zawsze pozostaje alternatywa i śmianie się z aktorstwa Yoony, czy męskiego Geun Suki xD Wyczuwam epickość i nie wiem czy wyjdzie im melodramat czy raczej tragikomedia z taką obsadą ^ ^ No nic Seo In Guk już na mnie czeka :fav:
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 07 mar 2012

mootyl pisze:Okej główna para to raczej antyreklama tej dramy :rolly:

Dokładnie - ja przewiduję już od jesieni jeden z FAILów 2012 :rolly: co jak co, ale suczka w dramacie...... ekhm.... no i doskonale nam znana "antyaktorka" Yoona vel. Sroona :rolly:

Co do Seo In Kook to mootyl wybacz, ale te porty w "panterkę" są kolejnym powodem, który mnie odstrasza XD

Pewno zerknę na 1ep, ale nie wiem czy wytrwam Sukę i na dodatek Yoonę w jednej dramie :rolly:
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 09 mar 2012

Wyszedł drugi teaser, który nic nie mówi, nic nie pokazuje (zresztą jak ten pierwszy)... oprócz Seo In Guka :fav: mówiącego dialektem :lol: Ja muszę, muszę go w tym zobaczyć, a że Yoona i Geun Suka dostarczą mi dodatkowych powodów do śmiechu, albo facepalmów :omg: no to trudno chyba przeboleję te pierwsze odcinki :rolly: . No bo jak ja nie mam się złapać za głowę widząc np. takie zdjęcie bardzo męskiego Geun Suki w stylowych butkach: :wall:
Spoiler! Obrazek
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 09 mar 2012

Ach nie trawię dziewczyn z SNSD... czemu muszą takie brac do dramy
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 10 mar 2012

Aj JGS na tej focie wygląda jak ja w zeszłym roku :P
Mimo kiepskich trailerków wedłum mnie moze to być coś fajnego ale wydaje mi się że było by lepsze gdyby faceta ze współczesnej histori grał ktoś inny bo znudził mi się dawno Suk w takiej formie .
Dziewczyna też mogła by byc inna....
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 27 mar 2012

i po pierwszym epie...

wrażenia... cóż... nienadzwyczajne - śmiem nawet stwierdzić, że ten 1ep przynudzał pod względem fabularnym i tak szczerze niewiele jeszcze wiadomo - na plus na pewno śliczna praca kamer i ogólnie plenery, ale KBS się mocno spóźnił z tym, bo takie widoczki były już w Padam w tym roku :P

No i najważniejsze - o ile Sukę da się jeszcze przeżyć i nawet nie wnerwia w tym 1 odcinku, o tyle Yoona.... miała 3 lata na poprawę swoich umiejętności - poprawa wyniosła okrąglutkie, śliczne, wielkie ZERO :rolly: boże to normalnie kukła dukająca te kilka zdań na krzyż, które miała do powiedzenia XD Nawet jeśli się uśmiecha to wygląda to baaaardzo sztucznie i ogólnie stwierdzić można, że ona to już po męskim Kopciuchu powinna dać se spokój - naprawdę nikt jej nie może powiedzieć, że jest źle?? :rolly: Pomijając to, że oglądając 1ep tylko utwierdziłem się w tym, że ona z SNSD nie jest najładniejsza, tylko najbrzydsza :rolly:

Oczywiście z 3-4 epy jeszcze pociągnę na pewno, ale 1 no jak mówię mnie tak szczerze mało zajął... czekam na Lee Mi Sook, bo kobitę uwielbiam i mam nadzieję, że jej nie walną dopiero w 15 odcinku gdzieś :rolly:

No i ratingi - tak jak przeczuwałem - ciąg dalszy KBS na dnie przykrytym mułem - zaledwie 5,8% to w Korei jest nazywane przez media większą porażką niż ratingi Wild Romance, które pamiętamy miały poniżej 4% niekiedy XD Cóż nie zmieniam zdania i czuję, że zmiana przyjdzie dopiero z Bridal Mask (historyk z Joo Won - ajummy na bank przed ekran XD ) i Big sióstr Hong jeśli potwierdzą LMJ i Gong Yoo... do końca maja raczej dno pozostanie...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 20 kwie 2012

Mi się podoba ta drama

Pierwszy odcinek był cudowny , śliczny , kochany i bardzo romantyczny.
Drugi troszkę gorzej ale też, trzeci wygląda ciekawie ale nadrobie jutro.

Co do bohaterów to lubie tylko główna parę , Suk ma śliczna postać i jego ukochana jest bardzo ładna i lubie ją.
Reszta robi i mówi głupoty.
Myślę że przez nich mam ochotę na wersje z dziećmi tych kochanków bo mimo dziwnego i takiego jak zwykle Suka będzie zabawniej i normalniej dzięki wszystkim postaciom.

Edit:

Historia jest przepiękna , bohaterowie cudowni i wzruszają mnie za każdym razem , myślę, że ich znajomi są tacy mało atrkcyjni gdyz i tak główna para zabiera cała uwage.

Po 3 i 4 epie się poryczałam teraz jestem po 5 i 6 gdzie są już ich dzieci pokazane.
Bardzo mnie ciekawi dlaczego mimo tego co wiemy po 5 epizodzie nie udało im się zejść .
W 7 chyba się spotkają albo w ogóle w dramie i znowu będzie wzruszająco.
Dzieciaki są jakieś sztuczne , jest troszke zabawnie ale szczerze mało mnie ich losy interesują i wątpie bym płakała jakby im nie wyszło, nie potrafią mnie wzruszyć ale może... czekam na suby może wtedy...

Jednak para która zakochała się w latach 70 była taka realna, a młodzi coś za szybko chcą a sami nie wiedza dlaczego i wszystko psują ( juz wiem dlaczego w naszych czasach jest dużo ludzi samotnych ) .

Czekam z niecierpliwością na dalsze losy i na suby i nie rozumiem tak małej oglądalności .

Suk we współczesnej wersji jest taki sobie z charakteru ale ładnie wygląda ale jego wybranka wygląda bardzo przeciętnie , jednak fryzura i charakter robia swoje.

Edit:

Po 7 i 8

Jest słodko, uroczy itd
Podoba mi się jak to się wszystko toczy jest ciekawie nawet jeśli chodzi o młodzież.
Suk jest jak to zwykle bywa szorstkim przystojniakiem, który długo dochodzi do tego, że ktoś mu się podoba i się tego boi.
Główna bohaterka jest na prawdę śliczna i fajna, zapowiada się jakiś trójkąt ...

Starzy kochankowie rozdzieleni przez los bardzo mnie ciekawią , zastanawia mnie dlaczego kobieta tak postąpiła i co dalej będzie.
Dziwi mnie postawa byłej żony malarza gdyż przecież wiedziała kto jest w Jego sercu a dalej ma żal i chce coś robić na siłe.
Miała czas by go w sobie rozkochać ale on za bardzo kocha kogoś by o tym zapomnieć i udawać ...
Wydaje mi się że ta kobieta się uparła i gdyby otworzyła serce na miłośc to znalazła by swojego ukochanego ( chyba wiem kogo) i była by szczęśliwa.

Ogólnie fajnie się ogląda, jest przyjemna muzyka i klimat.

Zastanawia mnie dlaczego ma takie małe rankingi i czemu nikt tutaj tego nie ogląda ???
Awatar użytkownika
Yuri
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Yuri » 28 kwie 2012

Ja oglądam! :D

Drama wg mnie jest znacznie lepsza od reszty pokazywanych teraz dram, może Rooftop Prince jej dorównuje, ale to zupełnie inny gatunek.
Na początku czytając opisy i trailery bałam się, że będzie strasznie wtórnie, że główni bohaterowie drewniani itp. A tu wręcz przeciwnie!
Początkowe odcinki mnie zauroczyły tym klimatem rodem z "Norwegian Wood", muzyką, modą z tamtych czasów... (czy też uważacie, że ciuchy noszone przez dziewczyny w tamtych czasach były świetne? Takie urocze, kobiece, kolorowe...a jednocześnie z pazurem ;) ). Głowna para może wydawała się trochę sztywna, ale takie były ich role, więc nie była to wina aktorów co pokazują w swoich rolach współczesnych, gdzie werwy im nie brakuje ;) ).

Mam wrażenie, że serial ten przypomina dobry, wciągający film - historia i postaci mają głębię, co zazwyczaj możemy znaleźć tylko w filmach, ponieważ w serialach wszystko jest często spłycone i ma służyć tylko rozrywce. Klimat odrobinę przypomina mi Winter Sonatę (pierwszą k dramę, którą widziałam), jest podobnie urokliwie, nastrojowo, ale tu jest o wiele lepiej pod względem fabuły, choćby dlatego, że nie ma denerwujących dziur w scenariuszu i nielogicznych zachowań bohaterów.

Poza tym zdjęcia i muzyka! Takiej oprawy nie powstydziłby się żaden kinowy film.

No i nie ma na razie typowej koreańskiej suki, tej drugiej, która chodzi, popisuje się deisgnerskimi torebkami i obcasami (dlaczego one zawsze muszą takie być?) i pomiata "'plebsem". Mamy i te bardziej negatywne postaci, ale są one wiarygodne i nie kieruje nimi tylko chora ambicja. A więc jeden z największych czynników wymiotogennych pojawiających się w koreańskich dramach tu się nie pojawia, co mnie bardzo cieszy :)

Dramę ogląda się naprawdę przyjemnie, porusza, jest pięknie zrealizowana, przypomina historię z powieści a nie sklecony na kolanie scenariusz, gdzie powiela się już znane schematy. Polecam!
Oglądam: Haeundae Lovers, Arang and the Magistrate, Panda and Hedgehog, Iki Mo Dekinai Natsu, Rich Man and Poor Woman
Awatar użytkownika
martan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: martan » 03 maja 2012

Mina pisze:Mi się podoba ta drama

Zastanawia mnie dlaczego ma takie małe rankingi i czemu nikt tutaj tego nie ogląda ???

Myślę że sporo osób ogląda, moje wszystkie dramowe koleżanki z pewnością. Część po prostu obejrzy później, co by ponarzekać z poślizgiem. Poza tym obecnie jest tyle ciekawych produkcji, ze naprawdę wszystkiego nie można śledzić na bieżąco. Ale ja tą obowiązkowo oczywiście śledzę i się zachwycam :D

Przy całej mojej miłości do Sukkiego, próbuje spoglądać na dramę obiektywnie. Nie urywa może głowy :P ani mi serca nie rozdziera na strzępy, ale jest naprawdę dobra. To co tworzy tę dramę to wątek pary z lat 70-tych. Nie wiem czy to kwestia reżysera w odpowiednim wieku, czy tak jest napisany scenariusz ale z psychologicznego punktu widzenia, najlepszy w tej dramie. I same lata 70-te naprawdę robiły na mnie wrażenie, gdyby tylko nie przesadzali z romantycznością to prawie by był to ideał.
Ale dla każdego coś miłego i współczesność też ma swój klimat, ma momenty i wciągającą historię. Zobaczymy jak dalej będzie, bo na razie jest okres płaczów, naporów, nieporozumień i strasznych dylematów.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 04 maja 2012

Zgadzam się prawie całkowicie z moimi przedmówcami ;-)

Lata 70 najlepsze i we współczesności wątek starych kochanków jest piękny, przyznam pani, która gra dojrzałą już ukochaną In Ha jest przepiękna i taka ma spokojną i pociągającą aurę.
Nie wydaje mi się żeby było zbyt romantycznie dla mnie było w sam raz , mnie tylko w tamtym okresie denerwowali ich przyjaciele.

We współczesności teraz się dużo dzieje i jak zwykle bez potrzeby ale dramat i głupie ludzkie myślenie musi być, dzieci chcą dobrze i gdyby nie głupi samolubni dorośli to by się drama już happy endem skonczyła.
Na sczęście jeszcze się nie kończy bo bardzo ją lubię , szczególnie wiadomo jaki wątek.

Mimo dobrej jakości wersji współczesnej to żałuje, że drama nie opisuje życia i rozstania oraz ponownego zejścia się In Ha z ukochaną a wątek młodych był by taki poboczny.
Ja chcę więcej lat 70 , może w innej dramie???

drama jest na pewno warta a nawet bardziej zobaczenia , jak dla mnie lepsza od Roftop Prince.
Awatar użytkownika
martan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: martan » 10 maja 2012

Jako że mało ciekawa ta drama, zgodnie z oglądalnością, która na to wskazuje.

Jedna moja koleżanka czekała całą noc na suby do 14 odcinka
Druga wczoraj próbowała uciekać z pracy w wiadomej sprawie, bo jakby warunki tam niesprzyjające na oglądanie Love Rain
Ja przeżyłam wczoraj załamanie 13-tego odcinka, tak było nieciekawie że mało serce mi nie wyskoczyło, naprawdę wszystko się potwierdza, jesteśmy nienormalne.

Nie mam pojęcia co będzie dalej, ale rozplanowanie napięcia jest. Za to trzeba ją pochwalić. W tych miejscach większość dram bardzo zwalnia, ta wprost przeciwnie po wolniejszej 9-10 , zaczyna dość mocno w emocje uderzać.
Myślałam, że nie będzie tutaj takiego wyraźnego schemaciku pt. Pani Hetera która próbuje wszystko zmieść. Myliłam się mamuśka właśnie urasta do takiej roli, już się wcieliła i pewnie będzie ciągnąć to na wysokich obrotach.

Padają wielkie słowa. Jest mnóstwo poświęceń , rozterek i sytuacji prawie bez wyjścia.

Za Yooną nie przepadam ale tak jakoś mi wyjątkowo nie przeszkadza w tej dramie i nie będę na nią narzekać.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 04 cze 2012

I po Love Rain
Koniec jak z bajki , ślicznie ładnie, chociaż mogło być lepiej , jednak jak w życiu trzeba iść na kompromisy itd

Drama jednak pod koniec troszkę podupadła no ale za to poczatek miała piękny więc oceniam ją wysoko :-)

8/10 troszkę za dużo było tragedii miłosnych , ale po za tym świetny klimat a w szczególności w latach 70 :-)
Awatar użytkownika
Lenka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Lenka » 04 cze 2012

a to moje podsumowanko, daje 6/10, trochę się zawiodłam. :shake:
Początek podobał mi się bardzo, genialne zdjęcia, operatorzy naprawdę odwalili kawał dobrej roboty, kolorystyka i klimat cudowne no i scenariusz pierwszych odcinków ( lata 70te) był ciekawy.
Obrazek
Potem niestety zaczęło się robić nudnawo. Scenarzyści oparli prawie całą dramę na rozdmuchanym problemie zabronionego romansu kompletnie porzucając wątki poboczne i marnując świetne role drugoplanowe - Sunbae -zupełnie pozbawili go znaczenia równie dobrze mogło by go nie być, doktor i jego siostrzyczka Min Ho - świetnie zagrane i również nic nie wnoszące do dramy role.
Dwie główne pary grały głównie smutek..ciszę...smutek...ciszę...smutek.
Obrazek
i jeszcze trochę smutku....
Obrazek
i ciszy...
Obrazek
oj zapomniałabym...
Obrazek
:twisted: ale zdjęcia super :twisted:

no po prostu zero chemii. Podobno bardzo się kochający nie komunikowali się ze sobą prawie w ogóle, YoonHee nie wiedziała o całym problemie prawie do końca... I tak to się ciągnęło i ciągnęło i gdyby nie postać piekielnej mamuśki :twisted: to byłoby zero energii i nic nie ruszyło by z miejsca. Ona trochę nadawała tempa wydarzeniom.
Podobały mi się dwa końcowe odcinki do których dotrwałam przykuta do ekranu samą obecnością JGS :smitten: , wzdychając od czasu do czasu, to z zachwytu, to znów z rozczarowania.

Trzeba przyznać, że muzyka była bardzo dobra i oboje mieli genialne ciuchy. :bow:
Dżinsówkę Yoony z aplikacjami na przednich kieszeniach już próbuję sobie odtworzyć.
Obrazek

no i pocałunek przy fontannie też zdecydowanie podniósł moja ocenę....yummy :kiss:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marian2na
Co to jest dorama? o_O

Postautor: marian2na » 28 kwie 2013

Przyznam szczerze, że jest to jedna z moich ukochanych dram. Pierwsza drama z JGS którą obejrzałam i po której zapałałam szczerą miłością do niego :) Rola ekscenrycznego fotografa i chama to coś co mnie urzekło od początku. Oczywiście on nie okazuje się chamem tylko zranioną duszą, która zakochuje się w pierwszej dziewczynie którą spotyka tylko dlatego, że ona go nie znosi... Ale to już inna bajka.
To co lubię tutaj to ten dylemat, który pojawia się w pewnym momencie. I sytuacja bez wyjścia bo każdy ma rację i nikt nie wygra. podobnie jak uważam, że scena pod fontanną to najładniejszy pocałunek jaki w dramach widziałam. Ona może nieco mdła, ale na dłuższą metę może być :)
Przyznam też szczerze, że nie obejrzałam pierwszych 4 odcinków, a przygodę zaczęłam od poznania się "młodych". Być może nie mam całego obrazu historii, ale mimo wszytko uważam, że drama jest śliczna. I nawet zakończenie jakieś takie ładnie... :)

Wróć do „K-drama”