[2012] The Strongest K-POP Survival

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2012] The Strongest K-POP Survival

Postautor: Eggie » 27 kwie 2012

Ta drama mnie tak powala, że nie mam słów :D Pomijając te wszystkie wstawki, w których Mir 2 się szczerzy i szwagier się śmieje jak głupi do sera, to chiałabym tylko powiedzieć, że wredna bitch się okazała nawet spoko, kiedy postanowiła nie wydawać Mira z ukrycia, ale co z tego, jak największą wiedźmą okazała się być pani manager? :rolly:

Słów mi brak na wymyslanie w tej dramie :D Wszystko i wszyscy obniżają poziom, nawet Woo Hyun zaczyna D; Szkoda. Ale skoro zostały już tylko dwa tygodnie... :D

Eh, drama mojego życia ;D

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 01 maja 2012

Zajrzałam do tej dramy z ciekawości, bo opis do złudzenia przypominał YaB, więc chciałam zobaczyć ile w tym jest z tamtej dramy, a może to coś całkiem innego i choć nieuniknione są pewne podobieństwa w ogólnym zarysie, ale ta drama bardzo odbiega od YaB i to bardzo sobie chwalę :)

W końcu mam ciekawą bohaterkę, nie żadnego głuptaska, ale młodą kobietę, która próbuje podążać za własnymi marzeniami zamiast iść drogami wyznaczonymi jej przez rodziców. Nie płaczę przy każdej drobnostce, ale stawia problemom czoło, nawet jeśli czasem z lekkim opóźnieniem, złości się, gniewa, ma nieco zaczepny charakter i nie zostawia przyjaciół samych, nawet jeśli z jeden z nich to straszna pierdoła (sorry za wyrażenie, ale przez pierwsze kilka odcinków to słowo najwierniej go opisuje) - Ji Woo (bo o nim jak się domyślacie była mowa) strasznie mnie początkowo irytował, nie chodzi tu o jego wymioty na scenie czy chowanie się w śmietnikach, ale przede wszystkim o jego straszną nieporadność, jak tylko Seung Yeon trzymała go za rączkę, to było OK, stąd mam pytanie, jak on sobie radził przez ten czas kiedy ona była w Anglii? Jak mu się udało zgłosić na pierwsze przesłuchanie? Pozostaje to dla mnie wielką niewiadomą :shock: Koniec końców, teraz (jestem już po 12 epie) chłopak się nieco wyrobił, przynajmniej na tyle by mnie nie denerwował, choć w zachwyty nad nim nie wpadam, te całkowicie zgarnia dla siebie nasz główny bohater, Woo Hyun. To już schemat, aby bohater był wredny, uzdolniony i z wiecznie skrzywioną miną chodził, i rzecz najbardziej oczywista, jeśli go główna bohaterka, nie potraktuje swoimi wymiocinami, to na pewno ten związek się nie uda. W końcu to k-drama jest, więc wymiociny w pierwszym epie były, teraz mogę mieć pewność, że w 16 epie będzie happy end :lol:

Bardzo mi się podobają relacje Woo Hyun i Seung Yeon, dwoje pyskaczy, jedno wrzeszczy, to drugie nie pozostaje dłużne, nawet jeśli musi się powstrzymać na chwilę, jedno dręczy, drugie wymyśla sposób by się odpłacić za te utrudnienia i w wreszcie jedno się uśmiecha , drugie się uśmiecha i ja szczerzę zęby przed monitorem. Bardzo przyjemnie się na nich patrzy, choć muszę przyznać, że ich pocałunki wypadają blado przy zdjęciach ze wcześniejszego związku Woo Hyun'a.

Wujek i jego prawa ręka, kolejny plusik - ja wiem, że ona sporo knuje, ale z drugiej strony jest urocza i szczerzę go kocha. Troszkę nie rozumiem jej obsesji na punkcie M2 i WH, ale z drugiej strony pewnie dużo poświęciła, żeby podnieść firmę i wypromować swoich pupilków, może dlatego tak mocno się stara zatrzymać Woo Hyuna w zespole - to trochę jak na jej zawód nierozsądne, mam wrażenie, że dyrektor dawał mu taką wolność, by ten odnalazł siebie i mógł się dalej rozwijać, może ten zespół już tylko ograniczał jego lidera? Choć sam pomysł rozwiązania grupy i sposób tego przeprowadzenia poważnie mnie zastanawia, czy ja muszę się doszukiwać sensu w dramowych scenariuszach, na to się składa jeszcze parę innych nieścisłości - ale to jest tak przyjemne odmóżdżenie, że można o tym wszystkim zapomnieć. Wracając do prezesa, to mam wrażenie, że jemu również zależy na liderce Han, może nawet wie więcej o jej posunięciach, niż się do tego przyznaje, myślę i mam również taką szczerą nadzieję, że na koniec wyjaśnią wszystkie nieporozumienia (bo jej działania wbrew jego woli, to chyba wynikają z innego rozumienia co jest ważne dla firmy, a nie z chęci zaszkodzenia mu, czy Juniorom) i będą razem, a tamta kobieta odejdzie, bo on chyba stara się naprawić błąd ze swojej młodości.

Juniorzy - straszne jak widać te podkłady muzyczne, tam chyba prawie nigdy nikt nie śpiewa, a to w końcu drama z dużą ilością muzyki powinna być. Mimo to chłopaków da się lubić, stanowią miłe dla oka tło tej historii.

Czym była by drama, bez zołzowatej tej drugiej? - Ri Ah jednak wcale taka straszna nie jest, kiedyś poświęciła swoje uczucia (bo pewnie były one szczere) i teraz pomyślała, że przy okazji odzyska utraconą pozycję i odzyska byłego - może to i bezczelne, ale chyba wcale nie takie głupie. Ze złości, chciała narobić problemów, ale w samą porę przypomniała sobie, że jej były znalazł własne szczęście z kimś innym i odpuściła. Szkoda, tylko, że teraz liderka Han wystąpiła jako pierwsza mącicielka i teraz pewnie zrobi się traumatycznie, byle by nie za bardzo, bo końcówka często niszczy dobrą opinię o dramie, a ta na razie jest całkiem ok :)
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 01 maja 2012

Skrócili dramę - przed chwilą Kanał A wyemitował ostatni, 14 odcinek - powód?? tragiczna oglądalność...

Oglądałem se na żywo i tak no.... ale jak suby będą to ogólnie napiszę całościową reckę :rolly:
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 06 maja 2012

No i zakończeniem - raczej jego brakiem - zepsuli coś co mogło zastąpić YB :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Żal, że tak się stało, bo moim zdaniem postacie z TSKS są bardziej żywe, realne nie takie jak w YB. Główna para bardzo mi się podobała - uważam, że Misiek 2 jest uroczy a mała Mir słodka, więc mogli pociągnąć jeszcze te dwa epy i dokończyć wszystko jak należy. Producenci się nie spisali... szkoda :grumble: :grumble: :grumble:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 06 maja 2012

Ja tylko tyle napiszę, że póki nie wyszło na jaw że jeden członek z zespołu M juniorów jest dziewczyną to było fajnie , nic specjalnego ale okey chyba dlatego, ze miałam nadzieje na jakieś fajne rozwinięcie.
Zespół stał w miejscu , ani nowych piosenek ani nic, wszystkie wątki stały i nic nie trzymało mnie w napięciu, zabawne to też nie było.
Więc 1 czy drugi epizod po odkryciu prawdy drama mi się znudziła więc jej skrócenie mnie nie zdziwiło ani nie zmartwiło.
Wyszło dziwnie i płytko , pani manager i wątek z jej miłością to porażka bo ten cały dyrektor firmy to jakiś tępak a ona taka bidulka i wkurzyli mnie, i tak nie wiem co z nimi bo mnie nic ten ostani ep nie wyjaśnił , nie wiem w końcu kogo on kocha czy nie .... zrombali mi to wszytsko.

A YB nic nie zastąpi , mimo braku energi przynajmniej było widać że umieją więcej niz jedną piosenkę.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 maja 2012

O matko :puppy:

LOL :fav: :smitten: :wall:
Nie mogę, ta drama to taki śmietnik, że gdyby im dać więcej czasu to by dzieci w kapuście poznajdowali :P

Najbardziej w zasadzie skora szwagra, ale wierzę, że to mi nie zaszkodzi :P Może nie jest jeszcze gotowy na rolę pierwszoplanową, choć ma talent spory, trochę doszlifować można by było i tyle. Natomiast sądzę, że dla reszty tej drużyny, zwłąszcza dla Mira 2 chyba już nadziei nie ma :mrgreen:

Co za fabuła, czego tam nie było. Dzięki tego, że się w ogóle do przodu nie posuwała z zasadzie był czas na inne rzeczy :D Na wygłupy Juniorów, na bezsensowność zachowań głównej parki i na MBLAQi się pałętające wszędzie :D A że nie podokańczali wątków? A kogo to obchodzi? :D

Bez kitu, drama mojego życia :D
Awatar użytkownika
EwCzAkIs
Przyklejony do ekranu

Postautor: EwCzAkIs » 08 maja 2012

No Eggie no! Jak to kogo obchodzi że nie skończyli wątku??? No mnie obchodzi przecież xD ja tu siedzę i rozpaczam że mi tak tą dramę zrąbali. Tego nawet happy endem nazwać nie można :/ Zaczęłam tą dramkę oglądać oczywiście przez mblaqi ^^ ale się wciągnęłam (najbardziej w dołeczki Miśka 2 - no jak on się uśmiecha no... :melt: ). I poważnie myślałam, że na koniec pokażą coś w stylu 2 lata później i będzie, że siora Mira też tam jakąś karierę zrobiła w jakimś zespole, że Juniory na listach przebojów a Misiek 2 robi karierę solo. Ale nie... po co. Najlepszym zakończeniem dramy jest przekomarzanie się przy fortepianie i ogólna niewiadoma - czemu sama na to nie wpadłam. Jestem zła, ale i tak kocham tą parę i tą dramę, chociaż wszystko w niej jest głupie a zarazem urocze... ech. Moje uczucia do tej dramy są równie beznadziejne jak jej zakończenie. Mam już pewność że jestem :crazy: . A w ogóle czemu nikt nie wspomniał, że poza mblaqami, także U-kissy postanowiły odcisnąć tu swoje piętno??? Cóż... idę się dalej załamywać, krzyczeć a może nawet ----> :wall:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 08 maja 2012

EwCzAkIs pisze:No Eggie no! Jak to kogo obchodzi że nie skończyli wątku??? No mnie obchodzi przecież xD ja tu siedzę i rozpaczam że mi tak tą dramę zrąbali. Tego nawet happy endem nazwać nie można :/ Zaczęłam tą dramkę oglądać oczywiście przez mblaqi ^^ ale się wciągnęłam (najbardziej w dołeczki Miśka 2 - no jak on się uśmiecha no... :melt: ). I poważnie myślałam, że na koniec pokażą coś w stylu 2 lata później i będzie, że siora Mira też tam jakąś karierę zrobiła w jakimś zespole, że Juniory na listach przebojów a Misiek 2 robi karierę solo. Ale nie... po co. Najlepszym zakończeniem dramy jest przekomarzanie się przy fortepianie i ogólna niewiadoma - czemu sama na to nie wpadłam. Jestem zła, ale i tak kocham tą parę i tą dramę, chociaż wszystko w niej jest głupie a zarazem urocze... ech. Moje uczucia do tej dramy są równie beznadziejne jak jej zakończenie. Mam już pewność że jestem :crazy: . A w ogóle czemu nikt nie wspomniał, że poza mblaqami, także U-kissy postanowiły odcisnąć tu swoje piętno??? Cóż... idę się dalej załamywać, krzyczeć a może nawet ----> :wall:

Oj tam, oj tam... szczególy :mrgreen:

Parka była fajna, ona trochę za stara ale mniejsza o to. Szwagier się wywiązał, grał dobrze ale sam jeden scenariusza nie uratuje :D Hahahaa. Miejmy nadzieje, że dołeczki zobaczymy w jakiejś logiczniejszej fabule wkrótce.

Że co, że jakiś finał chciałas? Eh, te dzisiejsze dzieci, zbyt wymagające... :P
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 08 maja 2012

Ja nie wiem, czego niektórzy oczekiwali po dramie dla młodzieży :rolly: Fabuła była jaka była, bo skierowana do młodych... drama ewidentnie na rozluźnienie po ciężkim dniu i trzeba przyznać, że do 12 odcinka to zadanie bardzo dobrze jej wychodziło, a że Kanał A nakazał skrócić, bo ratingi nietęgie (no 0,30% to rzeczywiście żenujący wynik), to poucinali wszystko na chybcika (z tego co czytałem to dzień przed emisją 13 epa się dowiedział producent, że 14 ma być ostatnim), no ćóż... dobrze, że trwało to niewiele ponad odcinek, a nie 5-6 jak to zwykle jest w k-dramach :-)

Nadal uważam, że Misiek2 jest o wiele bardziej aktorsko utalentowany niż Misiek1. Może rola zbyt wymagająca nie była, ale i tak spisał się wzorcowo tak jak w Sparkling i w Thousand Days Promise :D

A że w głównych stacjach dają mu drugoplanówki?? a niech dochodzi do swojego małymi kroczkami, a nie jak o wiele bardziej popularny braciszek - dwie pierwsze główne o kant d**y za przeproszeniem :P Nawet jeśli to wina postaci, to to go całkowicie nie tłumaczy :P Dopiero w RTP pokazał, że coś potrafi (tak szczerze tylko on i główny wątek mnie tam trzymają przy ekranie, bo reszta jest megaprzeciętna, a większość pozostałych wątków i postaci wręcz słaba... ) A młody 3 dramy i 3 przeróżne postacie ukazane w świetny sposób - po prostu tylko bić brawo :D :jump:

Chociaż z tego, co wiem, to pod koniec maja rusza nowa codzienna drama na MBC, gdzie młody dostał główną - co prawda nie kumam jak może grać 10 lat starszego niż jest :rolly: (aż tak staro nie wygląda), ale może zerknę... (szkoda, że nie na KBS, bo bym na Worldzie obejrzał...)

Ja mu bardzo kibicuję :D A za samą dramę 6 bez problemu mogę dać :-)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Jaka nowa drama z nim? Ciekawa aż jestem, podałbyś linka czy coś....

Ta drama jest bez kitu, za głupia dla ogólnej populacji :D Tylko wytrwałe przypadki dadzą radę :D Ale ja nie rozumiem, jakich ratingów niby Channel A oczekiwał? Przecież to jest chyba jakaś mega niszowa płatna stacja, no to jak ludzie to mieli oglądać? Zwłąszcza jak musieli jeszcze walczyć z dramami z głównych programów w tym samym slocie.... Nie czaję.

Muzyka mi się najbardziej z tej dramy w sumie podobała, My dream leci u mnie na ripicie :)

A w ogóle ten cały Ji woo to nie wiadomo kiedy sie zdazył wkręcić do drużyny piłkarsiej Junsu :D Z zdziwieniem nagle go zobaczyłam przyklejonego do jego łokcia w drodze do Japonii hahahah.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 08 maja 2012

http://www.crunchyroll.com/forumtopic-7 ... ithout-you
http://en.koreaportal.com/articles/3971 ... -drama.htm
http://www.hancinema.net/updated-cast-f ... 41957.html

gra 32-latka ponoć :rolly: w ogóle pomijam fakt, że ponoć ma główną męską, a główną żeńską dali babce 15 lat starszej od niego :rolly:
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
EwCzAkIs
Przyklejony do ekranu

Postautor: EwCzAkIs » 08 maja 2012

No nie wierzę, po kiego grzyba oni chcą z niego starszego robić i parują go ze starszą babką jakąś (której nie kojarzę btw). On jest taki uroczy i słodki a oni mi go będą na poważnego dorosłego przerabiać ech... ja nie wiem co się w tej Korei wyprawia xD jakby już innych ról nie było.

Że co, że jakiś finał chciałas? Eh, te dzisiejsze dzieci, zbyt wymagające...

Ano Eggie chciałam, w końcu każdą dramę ogląda się wyczekując zakończenia. No... to sobie poczekałam :x
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 08 maja 2012

Nawet można uwierzyć że ma te 32 lata , ale ona jakoś mi nie pasuje do niego.
Ale często tak bywa, że potem wychodzi coś fajnego z takiego dziwnego połączenia więc może i tym razem tak będzie.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Ej no błagam ;; Co innego szwagier i Mir2, 3 lata różnicy to praktycznie nic w obecnych czasach, ale 14??? Ja nie wiem co oni myśleli. Pewnie nie myślali wcale. :P Będę oglądać, oczywiście :P

Ale ale, w ogóle a propos Survivalu, przesledziłam jeszcze raz odcinki 13 i 14 i w ogóle chyba najbardziej mi się w głowie nie mieści brak rozwiązania wątku z panią manager... Wszystkie kobiety dyrektora poszły do diabła w zasadzie :D
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 29 maja 2012

Szkoda że tak beznadziejnie skończyli tą dramę.
Była to idealna drama na rozluźnienie, nie trzeba było dużo myślec tyko siedziec i oglądac.
Główna para była naprawdę fajna no i zachowywali się potem jak prawdziwa para oczywiście tylko w swoim zaciszu. Były pocałunki, było przytulanie i trzymanie się za rączki.
Najbardziej irytującymi osobami byłi pani manager wiadomo dlaczego, ex-super gwiazda i M2, zwłaszcza ten jeden członek z oczami jakby prochy brał.
Gromadka Juniorów to były urocze stworzonka no i też miałam wrażenie że jest tu dośc sporo śpiewania bez podkładu.
Finałowe części ostatniego odcinka to dla mnie był wielki chaos. Prawda wychodzi na jaw potem ona wraca (nawet nie wiedziałam że zniknęła). Niby show odwołane a oni się do niego przygotowują.I wkońcu co z PM i Presidentem. Takie zakończenie jest strasznie denerwujące. Nie zakończyli większości wątków. Mogli to już pociągnąc przez te dwa tygodnie albo wrzucic 2 odcinki na jeden dzień i przynajmniej by to jakoś inaczej wyglądało.
Oprócz tych paru minusów bardzo dobra drama. Na końcu było making of i wyglądało na to że mieli niezłą frajdę przy kręceniu dramy.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”