[2005] Hello My Teacher

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

[2005] Hello My Teacher

Postautor: Heartless » 24 mar 2012

Hello My Teacher

Obrazek

Tytuł oryginalny: 건빵선생과 별사탕
Tytuł (latynizacja): Geonbbangseonsaengkwa Byeolsatang
Tytuł alternatywny: Hardtack Teacher and Star Candy / Biscuit Teacher and Star Candy / Hello My Teacher
Gatunek: komedia romantyczna, szkolna
Liczba odcinków: 16
Nadawca: SBS
Emisja: 13.04.2005 - 02.06.2005
Czas emisji: środa i czwartek, 21:55

Scenariusz: Kim Jung Ah
Produkcja: Jung Hoon Tak, Jang Jin Wook , Kim Yang, No Jun Kyu (노전규)
Dyrektor produkcji: Moon Jung Soo
Reżyseria: Oh Jong Rok, Kim Hyung Sik

Obrazek

FABUŁA:

Na Bo Ri jest kobietą w wieku 25 lat, która za wszelką cenę stara się zostać nauczycielką w szkole, z której została wyrzucona w skutek pewnego nieporozumienia. Odrzucając inne oferty pracy, daje z siebie wszystko, by powrócić do wymarzonej szkoły i rozpocząć pracę u boku swojej miłości z czasów szkolnych, nauczyciela plastyki Ji Hyun Woo. Szybko okazuje się jednak, że Na Bo Ri może dostać posadę jedynie dzięki podpisaniu kontraktu zobowiązującego ją do opieki nad Park Tae In'em - chłopakiem, który w kółko przysparza wszystkim kolejnych problemów. Tae In z radością znęca się nad Bo Ri, płatając jej kolejne figle. Obserwująca wszystko z boku Noh Jemma staje się zazdrosna o relacje między Bo Ri i Tae In'em i postanawia zrobić wszystko, by wykopać Bo Ri ze szkoły. ( wg dramawiki.pl )

OBSADA:

Gong Hyo Jin - Na Bo Ri
Gong Yoo - Park Tae In
Kim Da Hyun - Ji Hyun Woo
Choi Yeo Jin - Noh Jem Ma
Oh Yoon Ah - Chae Eun Song

Lee Hyo Jung - Park Joong Seop (ojciec Tae In)
Yang Geum Suk - Ji Young He (macocha Tae In)
Lee Yoon Ji - Na Sun-jae (młodsza siostra Bo Ri)
Suh Joon Young - Park Jae In (przyrodni brat Tae In)
Jo Hyung Ki - Dong Chil Hwan (dyrektor)
Park In Hwan - Hwang Gap Soo (wychowawca)
Jo Sang Ki - Nam Sung Ki (nauczyciel biologii)
Kim Yoon Kyung - Oh Joo Yeon (nauczycielka angielskiego)
Hyun Young - Jo Ji Ah (nauczycielka wychowania fizycznego)

uczniowie:

Jang Hee Jin - Oh Eun Byul
Cha Seo Rin - Lee Hye Bin
Kim Eun Joo - Kim Sun Ah
Lee Eun - Yeo Se Ra
Shin Ah - Kang Ri Ping
Koh Joon Hee - Kim Seon A
Jo Han Na - Bae Pil Soon
Joo Ho - Kim Young Song
Song Jin Yung - Jo Pil
You Da In - Da In (Honor Student)
Ki Moo - Choi Hoon
Park Hyo Joon - Oh Sang Tae
Jung Ui Chul - Choi Chang Il
Park Ki-Young - Park Su-Hyeon
Jung Gyu Woon - Lee Ho Joon
Do Han - Lee Yoo Jin
Nam Chang Hie - Kim Baek-Joon
Jun Jae Hyung - zapaśnik
Shin Hyun Tak - Park Man Chang
Jang Ji Woo - Lee Jang Baek
Go Joon Hee - cameo

ODE MNIE:

Dramę zaczęłam oglądać dla Gong Yoo, którego polubiłam w CP1'sS, a którego przypomniałam sobie w She is on duty.
Hello my teacher to kolejna drama szkolna z wątkiem romansowym: nauczycielka i uczeń . Ostatnio tak mi się jakoś tak trafia... :confused:
Tym razem nauczycielka ( Gong Hyo Jin) aby pracować w wymarzonej szkole musi dopilnować aby jeden z uczniów nie sprawiał kłopotów. A że bardzo jej zależy na dostaniu tej posady ( ze względu na nauczyciela plastyki, Ji Hyun Woo, który był jej pierwszą, szkolną miłością ) to zrobi wszystko czego się od niej wymaga. Szybko okazuje się, że Hyun Woo i jej podopieczny są ze sobą skoligaceni a na jej nieszczęście Tae In jest bardzo pomysłowy w utrudnianiu jej życia w szkole. Nie trwa to jednak zbyt długo, bo Biscuit ( przezwisko nadane jej przez uczniów ) angażując się w życie, nie tylko szkoły, ale też swoich 19 letnich wychowanków, zjednuje sobie ich sympatię i poparcie. Z czasem wszystko zaczyna się komplikować uczuciowo i tak powstaje złożony system związków ( Jem Ma - Tea In, Tea In - Biscuit, Biscuit - Hyun Woo, Eun Song - Hyun Woo, Hyun Woo - Biscuit ) :wall:
Początkowe odcinki utrzymane były w trochę parodiowym klimacie i sądziłam, że to taka lekka , zabawna dramka. Jednak potem zaczęło się robić poważnie i łzawo ( Gong Yoo tak ładnie płacze :-) co nie tylko spowolniło akcję ale też zaczęło mnie trochę drażnić. Całe szczęście, że obsada jest dobra, Na Bo Ri ( Gong Hyo Jin ) jest dziewczęca i taka kiutna a Tea In ( Gong Yoo ) dorośleje na naszych oczach, przez co nie widać między nimi takiej różnicy wieku. Jem Ma i jej kumpele rządzą klasą, a i paczka kumpli Tea In jest świetna ( szczególnie ten gostek, który wszystko odnosi do swojej 'wspaniałości' ) . Złe kobiety ( Jem Ma i Eun Song) są złe i choć pierwszą mogę zrozumieć to ta druga wydaje się być za bardzo niekonsekwentna uczuciowo i pokręcona. Nauczyciele stereotypowo podzieleni na grupki. Doliczyłam się dwóch tajemniczych zaginięć postaci dramy: nie wiem, gdzie podziała się ta młoda, z którą Biscuit się zakolegował ( która zadała pytanie w pokoju nauczycielskim: dlaczego jej tak nienawidzicie? ), i gdzie zniknął syn pani Dyrektor ( którego Biscuit uratowała przed zapaśnikami ;-) . No i pewnie byłaby to taka sobie drama gdyby nie chemia między główną parą. Tea In tak pięknie się starał o względy Bo Ri, wow....i te róże...
Niektóre sceny fajnie podkreślała muzyka, to też było na plus.
Nie chcę spoiler-ować, więc niech każdy po obejrzeniu sam oceni czy mu się podobało czy nie. Ja daję 8/10 głównie za grę głównych bohaterów ( nie jestem, oczywiście, obiektywna ;-)
Aha, drażniła mnie strona techniczna dramy; wielokrotnie w kadrze widać było mikrofon albo części sprzętu czy garderoby obsługi technicznej. To takie nieprofesjonalne i bardzo zaszkodziło w odbiorze niektórych scen - poprawiam 8-/10 ;-)

Obrazek

Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
marian2na
Co to jest dorama? o_O

Re: [2005] Hello My Teacher

Postautor: marian2na » 28 kwie 2013

Zaczęłam oglądać tę dramę, ale jakoś mnie nie wciągnęła. Po ośmiu odcinkach odpuściłam sobie i moooże kiedyś wrócę... Kto wie...

Wróć do „K-drama”