[2012] Marriage Plot

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] Marriage Plot

Postautor: anna-banana » 25 mar 2012

Marriage Plot

Obrazek

Tytuł : The Wedding Scheme / Marriage Plot
Liczba epizodów : 16
Reżyseria : Lee Min Woo
Scenariusz : Park Hyung Jin
Stacja : tvN
Czas antenowy: Pon, Wt 23:00
Od kiedy : 2 kwietnia 2012

Opis:
Koreańczycy nie gęsi i swoja panią Bennet mają,a co. Więc jest to historia niczym wyjęta z kart Dumy i uprzedzenia, bo drama opowiada jak to zdeterminowana mamusia zamierza wydać za mąż swoje cztery córki, nie ważne do czego trzeba się uciec,ale cztery panny muszą stanąć na ślubnym kobiercu.

Obsada:
Kang Hye Jung jako Yoo Gun Hee
Lee Kyu Han jako Lee Gang Jae
Lee Young Eun jako Yoo Sun Hee
Lee Min Woo jako Seo Jang Won
Kim Se Jung jako Yoo Min Jung
Park Min Ji jako Yoo Min Ji
Suh Jae Kyung jako Kim Soon Dol
Kim Won Joon jako Park Soo Ho
Cha Hwa Yun jako So Doo Ryun
Yoon Joo Sang jako Lee Hak Goon
Jung Seung Ho jako Jang Duk Pal
Kim Ik Tae jako Director Park
Park Ga Won jako Lee Ha Na
Son Jung Min jako Choi Bella

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2012] Marriage Plot

Postautor: Volli » 15 sie 2012

Nie wiem czy ktoś to wiekopomne dzieło ukończył czy nie... Tzn. ja je ukończyłam (tzn. jeśli wybaczy mi się ostatnie epizody na podglądzie, w tym 16 w całości XD ), ale szczerze mówiąc zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy jest w stanie docenić niezwykłość tej serii. Otóż bowiem wspomniana przez Annę w poście powyżej Duma i uprzedzenie okazuje się nie być ani dumą ani uprzedzeniem. Więcej tu Poskromienia złośnicy, chociaż spierać można by się kto tu był złośnicą i kto kogo poskramiał. To z resztą najfajniejsze chyba momenty całej dramy - złości i kłótnie, podchody, ukradkowe spojrzenia, ukrywana a potem całkiem jawna troska, i... hmmm... kulminacja tego gdzieś tak około 11 odcinka. Do tego wszystko jakoś tak naturalnie głównej parze wychodziło, nawet pomimo mało naturalnego - zwłaszcza męskiego - makeupu... Ale okazuje się, że jednak nie o tym była to drama...

Była to bowiem seria o uzdrawiającej mocy kapusty. Ponieważ.

Życie jest jak kapusta, ale nie sama kapusta wystarczy by zrobić udane kimchi. Żeby kimchi mogło się udać trzeba serca... Jak się zaczyna je tracić, to i kimchi i życie się psuje, i wycofują ci partię ze sklepów... A jak się je wkłada, to jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - panowie przystojnieją, a odzież sama się wybiela... I nawet ta "druga strona" nie straszna, skoro w spiżarni zapas dobrego kimchi...

Kochajmy kapustę! Tylko taka dieta zapewni nam miłość, szczęście i przyczyni się do podbudowania rodzinnych finansów... a z nich np. można kupić telewizor 3D... Albo nową pomadkę dla nowego kimchi-małżonka...
:volli:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2012] Marriage Plot

Postautor: anna-banana » 15 sie 2012

Ano miała być Duma i uprzedzenie,a wyszło...Milczenie owiec? Bo chyba Hannibal Lekter powyżerał mózgi scenarzystom,a ja spuszczę zasłonę milczenia na ten spaprany (po raz enty w tym roku) scenariusz fajnie zapowiadającej się dramy.
Było dużo krzyku, a jak wiadomo kto się czubi ten się lubi,czubili się od pierszego epa i nawet drewniany sunbae nie przeszkodził temu (lol,ten sunbae był totalnie bezpłciowy :rolly: ). Po iluś epach nawet stuntman ajussi zrobił się jakiś rozmemłany i pomimo tego że mieliśmy aż 4 historie miłosne zaczęło wiać nudą. Stanęłam na epie 13 tej epopei o córkach i kimchi i dalej nie ruszyłam i chyba nigdy nie ruszę. Kolejna drama po Color of woman która nie wiadomo czemu i jak zawiodła. Aktorzy? Scenariusz? Chyba to dwa główne czynniki. Szkoda.
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-drama”