[2012] Queen In Hyun’s Man

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2012] Queen In Hyun’s Man

Postautor: Chie » 19 cze 2012

Cudowna drama :)
Była taka słodka, urocza, kochana i miała cudowne zakończenie.
W tej dramie nie było niczego czego musiałabym się domyślac. Wszystko było dokładnie wytłumaczone. Jakim sposobem się przenosi i w jakich sytuacjach. Dlaczego potem znów pojawia się w szpitalu. Lubię kiedy wszystko jest wyjaśnione.
Co do bohaterów. Gim Bong Do co do niego to czytając plot myślałam że będzie to kolejny wredny koleś który pod wpływem głównej bohaterki przemieni się w miarę normalnego faceta. Jednak nie było to potrzebne bo on był taki kochany od samego początku. Łatwo się zaadaptował, szybko się uczył i potrafił sobie zawsze poradzic.
Hee Jin. Tak jak nie lubiłam tej aktorki w greatest love to tutaj skradła moje serce. Była taka urocza słodka kochana, robiła cudowne minki i była całkowicie normalną dziewczyną. Nie buntowniczką nie fajtłapą ale zwyczajną dziewczyną która dążyła do tego by zrealizowac swoje marzenie. Sceny płaczu z jej udziałem były cudowne. Ona tak pięknie płacze. W większości dram takie sceny wychodzą sztucznie lub dziwnie. Tutaj nawet jeśli miałaby przepłakac całą dramę byłabym zachwycona.
Ogólnie ta para była wspaniała. Myślę że też udzielało się realne uczucie między tym dwojgiem bo jak wiadomo spotykają się hurrra !!!!!!!. Niestety on już niedługo idzie do woja. Czemu akurat teraz.
W dramie było sporo przecudnych słodkich buziaków. Moje ulubione to z krawatem i spaghetti. Oczywiście nie można zapomniec o ostatnich buziakach które były naprawdę dobre. W końcu normalnie się całowali bo tego mi brakuje w dramach. Nie chcę muśnięcia a taki pocałunek jaki oni zaprezentowali.
Sceny z teraźniejszości jak i z przeszłości bardzo mi się podobały. Obydwie części wciągnęły i nie nudziły.
Bardzo dobrze że nie było żadnej trzeciej, wielkich intryg czy śmiertelnej choroby bo to by zepsuło tą dramę a dzięki temu mamy uroczą dramę do do obejrzenia.
Naprawdę warta polecenia.

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Mayuko » 18 sty 2013

Ale... nuda. Jestem po 5 epie i nie jestem pewna czy to przez ograniczony budżet, czas czy zakręconego typa od scenariusza, ale ta drama jest bzdurna. Taka niedopracowana. Przenoszenie w czasie przenoszeniem w czasie, ale te ubrania, w które on się przebiera, gadka, że 'ilekroć tu jestem, staję się złodziejem'... Nie kupuję tego :/. Albo jeszcze nie wyszłam z nastroju dram trochę-prawdziwych, albo po prostu Queen In Hyun's Man to nie mój typ. Miliard razy bardziej wolałam Rooftop Prince'a, bo tutaj to taka gadka-szmatka, chodzi o komedię i romans... I nic poza tym. Nie wiem, mam mieszane uczucia, bo to kolejna drama tvN, na której się, po prostu, zawiodłam. I to nie po pierwszym, a piątym epie. Ale będę harda i skończę.
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 18 sty 2013

Mayuko pisze:Ale... nuda.Nie wiem, mam mieszane uczucia, bo to kolejna drama tvN, na której się, po prostu, zawiodłam. I to nie po pierwszym, a piątym epie. Ale będę harda i skończę.

Hej, na początku też miałam tak jak Ty, ale z czasem... zakochałam się w dramie :smitten:
Pierwsze odcinki mnie też nie przekonały, wszystko w nich drażniło dopiero od połowy zaczęłam się wkręcać. Potem ta chemia między główną parą ( która zresztą nie była udawana :fav: ) przytrzymywała mnie do ostatnich minut dramy.
Mayuko wytrzymaj jeszcze troszkę... aha i nie bądź zbyt wymagająca co do logiki, bo trudno w bajkach się takiej doszukiwać :rolly:

PS. Kocham tę piosenkę:

Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 18 sty 2013

Heartless pisze:aha i nie bądź zbyt wymagająca co do logiki, bo trudno w bajkach się takiej doszukiwać :rolly:

Tu akurat się nie zgodzę,bo w porównaniu do wspomnianego Księcia poddasza, QIHM jest bardzo logiczna,wiemy dlaczego,po co,jak i czemu główny bohater się przenosi w czasie,znamy zasady,że tak powiem,a w Księciu nie wiemy w jaki sposób nasza urocza czwórka trafiła do przyszłości. Mimo,że lubiłam obie dramy,ale QIHM była bardziej logiczna :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 18 sty 2013

Też wolę tą dramę niz RP. Tamtą porzuciłam po paru odcinkach tak nie drażniła.
Tak jak wspomniała Anna-banana wszystko było wytłumaczone. Nie miałam na końcu wielkiego znaku zapytania ponieważ to co chciałam wiedziec ładnie nam przedstawili. No i jeszcze ta parka była naprawdę urocza z ostatniego wywiadu wiadomo że wciąż są razem więc tylko życzyc im szczęścia
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Mayuko » 18 sty 2013

Dobra, jestem po 8 epie, faktycznie trochę się rozkręca, ale no... I tak dalej tego nie kupuję. Średniawka. Właśnie w RP pociągało mnie to, że wszystko było nie do końca logiczne, ale magiczne, że przeznaczenie, że siła wyższa, że fate, że plan wszechświata i tak dalej. A tu jest szybko, kawa na ławę, spisek, zazdrość, miłość, a ostatecznie i tak nie bardzo ogarniam. Trochę jakby, sorki, czkawka po tych dramach, które już widziałam >D. Ale dla głównej parki będę oglądać dalej, bo mimo wszystko, jest to ciut urocze.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 18 sty 2013

Jeśli Rooftop prince podobał Ci się Mayuko ze względu na magiczność, to nie zawiedziesz się na QIHM, ponieważ zakończenie tej dramki jest wyjątkowo magiczne. Dotrwaj do ostatniego epa,a zakończenie powinno Cię zadowolić, było wyjątkowe, taaakie urocze :fav:
PS. Dodam że jeśli dobrze poszperać to w necie znajduje się wersja rozszerzona zakończenia, że tak powiem z lekka pikantniejsza, jak na koreańskie standardy dramy :wink:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Akemi » 23 sty 2013

Oni są tacy uroczy, że nie wiem, co zrobię do ostatniego epa. To zdumiewające, ile lukru da się wpakować do jednej dramy i nie czuć jednocześnie mdłości w miarę oglądania. Jak na razie seria zapowiada się super i mam nadzieję, że utrzyma ten poziom do końca. Gwiazdą dramy jest dla mnie jednak nie główna para, a... koń :rolly: Bo ten koń jest fajny, pojawia się znikąd, jest obecny w koreańskich wiadomościach, innym razem sobie radośnie galopuje z właścicielem, no po prostu... bajka :) Koń to jest to xD
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Mayuko » 23 sty 2013

Okej, spróbuję dotrwać. Póki co, skończyłam 11 i... nie przewijałam. Dalej panuje dziwny klimat, ale główna parka jest fajna no i momentami bywa zabawnie. Mam nadzieję, że się ostatecznie nie rozczaruję. I naprawdę liczę na to zakończenie :o.

anna-banana pisze:PS. Dodam że jeśli dobrze poszperać to w necie znajduje się wersja rozszerzona zakończenia, że tak powiem z lekka pikantniejsza, jak na koreańskie standardy dramy :wink:

:fav: :>
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 28 maja 2016

Dramka całkiem przyjemna, ale bez szaleństwa. Prawdopodobnie bym ją porzuciła, gdyby nie przekomiczna scena w jednym z początkowych odcinków jak Choi Hee Jin dziękuje kratce kanalizacyjnej za rolę i jeszcze kłania się do chodnika :lol: Ta jedna scena kazała mi oglądać dalej :fav:

Choi Hee Jin z jednej strony była fajną postacią, bo (jak ktoś tu już wcześniej wspomniał) nie jest ostatnią łajzą biegającą za swoim oppa, tylko ma jakiś charakter i nie była taką mimozą. :) Z drugiej strony, czasem była za słodka, aż się mdło robiło. Podobały mi się sceny jak wkręcała Kim Bong Do i wszystko potrafiła sprowadzić do całowania się :twisted: Główny na początku trochę sztywny i nudnawy, ale jak się oswoił z Choi Hee Jin to jakiś taki barwniejszy się stał. I to używanie współczesnych powiedzeń w czasach Joseon :lol: Han Dong Min wrzód na tyłku, zdecydowanie nie chciałabym znać takiego człowieka w realu :shake:

Fabularnie może i nie było źle, ale sam plot jakoś mnie nie wciągał, raczej wolałam oglądać interakcje gościa sprzed paruset lat z współczesnymi ludźmi i co z tego wynika :D Wbrew wcześniejszym komentarzom, mi początkowe odcinki podobały się bardziej niż późniejsze, może to już było tylko zmęczenie materiałem, ale ostatnie epki to już przewijałam. Chyba nie miałam fazy na motylki, jednorożce i serduszka. Plusem były krótkie odcinki.

Ogólnie to dramka dla tych, którzy mają ochotę na romans romansowy :)
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-drama”