[2012] The Equator Man

seriale z Korei
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

[2012] The Equator Man

Postautor: jordi » 23 kwie 2012

The Equator Man

Obrazek

Tytuł oryginalny: 적도의 남자
Tytuł (latynizacja): Jeogdoui Namja
Tytuł alternatywny: The Equator Man / Man From The Equator (KBS World)
Gatunek: melodramat
Liczba odcinków: 24
Nadawca: KBS2
Emisja: 21.03.2012 - 07.06.2012
Czas emisji: środa i czwartek, 21:55

Fabuła:
Jang Il, najlepszy uczeń w szkole, i Sun Woo, najsilniejszy dzieciak w Yeosu, są najlepszymi przyjaciółmi. Pod wpływem kolegi Sun Woo zaczyna się uczyć i ciężko pracować, by spełnić swoje marzenie. Jednakże nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, umiera opiekun Sun Woo, Kyung Pil, a chłopak w trakcie badania sprawy traci wzrok. Soo Mi jest świadkiem ataku Jang Il'a na Sun Woo, ale postanawia zachować milczenie w oczekiwaniu na lepszy moment. Ji Won, wolontariuszka czytająca książki niewidomym, spotyka Sun Woo przez przypadek, jednak chłopak z nią zrywa, by ta miała lepsze życie. Mija 13 lat, Jang Il zostaje specjalnym prokuratorem, a Sun Woo młodym dyrektorem generalnym Royal Tree, towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Ji Won organizuje przyjęcia dla VIP'ów w 5-gwiazdkowym hotelu, a Soo Mi zostaje malarką hiperrealistyczną. Każde z nich obrało osobną drogę, jednak ich losy znowu się krzyżują...

Obsada:
Uhm Tae Woong jako Kim Sun Woo
Lee Hyun Woo jako młody Sun Woo
Lee Joon Hyuk jako Lee Jang Il
Im Si Wan (ZE:A) jako młody Jang Il
Lee Bo Young jako Han Ji Woon
Kyung Soo Jin jako młoda Ji Woon
Im Jung Eun jako Choi Soo Mi
Park Se Young jako młoda Choi Soo Mi
Lee Won Jong jako Lee Yong Bae
Lee Jae Yong jako Choi Kwang Cheon
Kim Young Chul jako Jin No Shik
Cha Hwa Yun jako Ma Hee Jung
Kim Hye Eun jako Park Yoon Joo
Kang Ji Sub jako Park Yoon Suk
Jung Ho Bin jako Moon Tae Joo
Lee Dae Yun jako Kim Kyung Pil
Park Hyo Joon jako Geum Chool
Lee Chan Ho jako młody Geum Chool

trailery sobie darowałem, bo raczej odstraszają, niż zachęcają do obejrzenia (beznadziejne są i nic nie mówią o dramie XD )

Ode mnie:

Przyznaję się, że przed premierą miałem w ogóle odpuścić tę dramę, gdyż King i RTP zapowiadały się na przeboje wiosny. Obejrzałem jednak 1ep i szczerze.... darowałem sobie, bo niby wprowadzający do historii, ale przeraźliwie nudny był...

Po 2-3 tygodniach, gdy okazało się, że żadna z powyższych dram na miano hitu zasługiwać nie będzie postanowiłem dać drugą szansę i........ epy 2-6 obejrzałem jednego dnia bez SEKUNDY przewijania :D Jak się okazało pierwszy odcinek, to było totalnie nieporozumienie - najpierw dzieciaki, a potem dorośli stworzyli megainteresujące postaci, które nie są jednoznaczne w swoich charakterach - wręcz po 10 epach można stwierdzić, że jest to historia na najwyższym poziomie i jeśli (modli się 3 razy dziennie o to) nic się nie spsuje, to dawno nie było tak dobrego melo w typowym, koreańskim stylu :D Nie chcę spoilerować, żeby nie psuć seansu, ale tak jak nie przepadam za Uhm Tae Woong, a po Dr Champ wręcz go nie lubię, to chyba po EM zmienię zdanie, bo jest IDEALNY - trochę ubolewam, że Lee Joon Hyuk wyrasta na czołowego hejtera k-dram, ale też normalnie go nienawidzę - co odcinek wychodzi z takimi akcjami, że aż chce się dać mu w pysk przez ekran... no, ale nie robi tego, bo mu się nudzi (trzeba obejrzeć żeby skumać XD ). Takich hejterów z sensem i DOBRZE zagranych naprawdę ostatnio ze świecą szukać... No i zapomniałem o BOSKIEJ wręcz balladzie Im Jae Bum - uwielbiam jego głos i świetnie komponuje się z dramą ta piosenka...

Cóż więcej mogę od siebie dodać - każdy kto ogląda nie tylko komromy moim zdaniem powinien sięgnąć po EM - wydaje mi się, że 90% się spodoba, tylko niech po 1 epie się nie zrażają, bo od 2 fabuła rusza z kopyta :D

PS. Zamiast nudnych trailerów dam klip z dramy z BOSKĄ piosenką Im Jae Bum :D :fav:
Zawiera spoilery z pierwszych czterech odcinków, ale aż tak dużo nie pokazali XD

MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”