[2010] God's Quiz

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2010] God's Quiz

Postautor: anna-banana » 22 maja 2012

God's Quiz

Obrazek

Tytuł oryginalny: 신의 퀴즈
Tytuł (latynizacja): Shin-ui Quiz
Tytuł alternatywny: God's Quiz
Gatunek: kryminał, medycyna
Liczba odcinków: 10
Nadawca: OCN
Emisja: 08.10.2010 - 10.12.2010
Czas emisji: piątek, 22:00

Opis:
Han Jin Woo to geniusz, jak sam o sobie mówi chodzące google (ach,ta jego urocza skromność ^^), a kim może zostać geniusz jak nie lekarzem. Tak więc nasz bohater jako doktor nauk medycznych zostaje wcielony do grupy patologów działających przy jego Alma mater. Zespół pomaga w śledztwach pani Kang Kyung Hee, wyjaśniając często dosyć dziwne zgony.

Obsada:

Ryu Duk Hwan jako Han Jin Woo
Yoon Joo Hee jako Kang Kyung Hee
Choi Jung Woo jako Jang Kyu Tae
Park Joon Myun jako Jo Young Shil
Na Yoon jako Kim Sung Do
Park Da An jako Go Yoon Jung
Kim Gun Woo (김건우) jako Nam Joo Nam
Chu Seung Wook (추승욱) jako Park Seung Wook

Ode mnie:
Jako że już dawno urzekły mnie dramy spod znaku OCN sięgnęłam po jedną z pierwszych (jeśli nie pierwszych) wyprodukowanych przez tę koreańską stację. I jak zwykle się nie zawiodłam. Dramy tej stacji często przypominają amerykańskie seriale i to jest w tym przypadku plus, bo sposób kręcenia, jak również same sprawy są interesujące. Drama ta nasuwa mi na myśl serial Castle,tam również była trochę nazbyt poważna pani policjant i przezabawny konsultant. Tutaj mamy wspomnianego geniusza i jego zdaje się 162cm(!!!) uroku chłopięcego, który kiedy trzeba zmienia się (jak on to robi??) w poważnego pana (prawie) detektywa,a na pewno śledczego.
Dla tych którzy widzieli chociaż jedną dramę OCN nie trzeba zbytnich rekomendacji, dla tych którzy jeszcze jakimś cudem żadnej nie widzieli powiem tylko że jeśli spróbują nie pożałują.
I tylko brak sezonu 2 w necie jest jedynym minusem, bo po oglądnięciu tych 10 epów ma się ochotę na więcej (dr. Hana of kors :rolly: )

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2010] God's Quiz

Postautor: Chie » 24 maja 2012

Gdyby nie ten temat zapewne nawet nie spojrzałabym na tą dramę. Obejrzałam i nie żałuję bo drama jest świetne.
Uwielbiam takie klimaty. Rozwiązywanie zagadek, choroby w tym przypadku bardzo ciekawe zwłaszcza że ci ludzie umierali na rzadkie przypadki.
Dodatkowym plusem jest postac głównego bohatera czyli uroczego, młodego(miał wtedy 23 lata a w dramie nie było powiedziane w jakim jest wieku) dośc niskiego wzrostu doktorka. Nie dało się go nie lubic.
Pani detektyw to również dobra postac. Z wierzchu silna i twarda jednak w niektórych sprawach nie dało się nie zauważyc emocji jakie rysowały się na jej twarzy.
Dobrze że będzie można obejrzec drugi sezon bo nigdzie nie było go można zobaczyc ale dramacrazy wzięła się za tłumaczenie i pojawiły się już 2 odcinki.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 25 maja 2012

mnie na początku denerwowało to że wszystkie ofiary umierały na jakieś rzadkie choroby. Zawsze to jakoś dziwnie jak dla mnie ułatwiało sprawę- zaraz po tym jak rozkminił nasz doktorek co to była za choroba ale po ostatnich dwóch odcinkach doszłam do wniosku, że to miało sens i przestało mi przeszkadzać.
Jedyny minus dramy to to że dialogi czasami brzmiały sztucznie. Jak pani główna doktor mówiła to dziwnie brzmiało i pogawędki doktora z profesorem brzmiały jak by Nasz kochany doktor spadł z kosmosu albo dopiero co się uczył jak działa świat. Pogawędki w sumie były fajnym podsumowaniem ale ich ton był dla mnie jakiś dziwny.
Tak po za tym drama jest cuuuuuudowna. A doktorek wskakuje na listę aktorów to obczajenia w innych rolach bo się zakochałam :smitten:

edit.
sezon 2

4 ep i jest jeszcze lepiej niż było. Na 3 epku prawie się popłakałam. Ciekawiej wykorzystują teraz te choroby do przedstawienia jaki ten świat jest beznadziejny.
I juuuuż nie mogę się doczekać następnych epków gdyż główna tajemnica wydaje się być prawie tak ciekawa jak pierwsza.
Mam nadzieję, że utrzymają tempo 2 epy na dzień ( w sumie wszytko już jest przetłumaczone na viki ale nie dla naszego regiony :evil: )

A tak po za tym to martwi mnie, że w trzecim sezonie nie ma pani detektyw w obsadzie. Mam nadzieję że jej nie uśmiercą
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 16 cze 2012

Dwa lata. Dwa lata czekałam by wreszcie móc obejrzeć ten serial.Doba. Niecałą dobę zajęło mi skończenie pierwszego sezonu. :victory:

Muszę miło ogłosić, że pomimo kilku drażniących kwestii nawet się nie rozczarowałam bo poszło szybko, oglądało się bardzo przyjemnie i nawet niektóre sprawy były naprawdę niezłe^^ Piszę niektóre ponieważ czasami jednak coś tam się rozłaziło... Miło się ogląda, natomiast w pewnym momencie zapominasz czego sprawa dotyczyła... :shake:
Ale jedna sprawa była świetna i aż mnie skręcało w żołądku podczas oglądania! Chodzi tu o sprawę jajnikową... począwszy od jajników na stole podczas sekcji zwłok :mrgreen: po te wszystkie igły i wpadanie za zamek od drzwi.... Do tej pory myślałam, że nie mam problemu z widokiem igły, ale tu to tak jakoś dynamiczniej przedstawili... no i igla+jajnik w pamięci... ałć.. :smoke2: A i odcinek o niedoszłej szamance był świetny. Może coś tam w środku się plątało, ale samo pokazanie tej próby odróżnienia choroby mentalnej od nerimkut... naprawdę super wyszło i chyba nawet szkoda że tak krótko... Mogliby to jeszcze trochę rozwinąć o rytuał czy coś... <3

Maluch oczywiście przeboski i naprawdę jestem wdzięczna za jego obecność w serialu :fav: bo tak między nami mówiąc, gdyby nie on to raczej chyba nawet nie rozważałabym brania się za tą dramę.. Reszta ludzi w sumie taka sobie tam była... Tzn nie! Był też pod koniec wspaniały Maluch nr 2! No takie urocze zło wcielone :melt:
Z kolei jestem wrogo nastawiona do pani detektyw :angry: No nie mogę.. po prostu nie mogę na nią patrzeć! Już tu nie chodzi o jej wzrost (chociaż pewnie i o to bo co... nagle w Korei nie ma aktorek poniżej 170cm? po co ten kontrast??), ale o twarz! Ile operacji plastycznych musiała przejść ta kobieta by nabawić się takiej dziwnej mimiki... i te oczy :shake: No i koniec sezonu :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: Wymieniłabym ją czym prędzej, ale widzę po wiki , że dopiero pozbyli jej się w 3 sezonie...
Narazie zaczęłam drugi, ale widzę ją i odechciewa mi się oglądania :grumble: No nic zobaczymy... w Maluchu siła!!! z jednej strony słyszę głosy, że o wiele lepszy niż pierwszy.. z drugiej moja siostra, która rzuciła w połowie... z trzeciej... nikt narazie nie subuje 3 sezonu... może jednak zaczekać trochę? :victory:
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 17 cze 2012

Maura nie bój się tego że nie ma jeszcze subów do sezonu 3. Sezon jest fajny bo się nam pięknie rozwija bromance,plus dochodzi pani psycholog która jest powodem wiecznych irytacji naszego doktorka i który jej nie lubi i po niej fajnie jeździ :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 03 lis 2012

Kawał fajnej dramy (: Dobrej dramy (:

< no może z wyjątkiem paru niuansów, no ale to drama i nie może być idealna :roll: >

Aż rzuca się w oczy ładna rama, którą zastosowano w Wampirze -epizodyczność plus sekundowe zajawki łączące całość - czyli w tym wypadku choroba doktora Hana ( :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: ) i element obowiązkowy w postaci autopsji ( nie no, miałam się nie czepiać niuansów, ale jak się rozkrają człowieka, grzebie we flakach, wiesza jajniki na ruszcie, to po cholerę potem teatralnie cenzurować nóż albo poderżnięte gardło? really? -_- )

Sprawy fajne, ale dla mnie akurat po części przewidywalne - chyba naprawdę obejrzałam już za dużo kryminałów, bo odcinek się zaczyna, a ja juz wiem jak się skończy ;p

Ale sprawy były tak fajnie poprowadzone, że nawet dla ich odkrywania fajnie było oglądać (:

Co do chorób....hmmm.... miałam ten problem z dr Housem, że przedstawiają przypadek pojawiający się raz na tryliard, a ja lubię się domyślać, i czasem to bym chciała, żeby przyczyną śmierci była angina :roll: no bo bym zgadła :roll: whatever _^_

A teraz doktor Han: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: <piiiiisk>

Dobra, tu się nie ma nad czym rozwodzić - absolutnie urocze maleństwo, aż ma się ochotę go wsadzić do kieszonki :melt:

Generalnie to polecam gorąco ^____^
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian

Wróć do „K-drama”