[2012] Arang and the Magistrate

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] Arang and the Magistrate

Postautor: anna-banana » 13 lip 2012

Arang and the Magistrate

Fabuła dramy oparta jest na jednej z popularniejszych koreańskich legend o duchu Arang.

Obrazek

Hangeul: 아랑 사또전
Latynizacja: Arang Sattojeon
Tytuł alternatywny: Arang Magistrate Story / Arang
Gatunek: drama historyczna, fantasy, kryminał, komedia
Liczba odcinków: 20
Nadawca: MBC
Emisja: 15.08.2012 - 18.10.2012
Czas emisji: środa i czwartek, 21:55

Opis:
Drama osadzona jest w czasie ery Joseon. Główny bohater to Lee Eun Oh, nowy zarządca pewnego miasteczka, którego poprzednik z niewiadomych przyczyn zrezygnował ze swojej funkcji. Niedługo po przejęciu obowiązków zaczyna objawiać mu się duch pięknej dziewczyny, Arang.
Arang,która dorastała bez matki, była największą pięknością w wiosce. Jak to bywa z pięknościami, jej uroda powodowała zazdrość, ktoś rozpuścił plotkę, że Arang jest rozpustna. Biedaczka straciła reputacje,ojciec ją wyrzucił z domu,a ona sama zaczęła błąkać się po mieście i w końcu została zabita,a ciało ukryto w lesie.
Dziewczyna prosi nowego zarządcę o pomoc, w znalezieniu jej zabójcy, bo tylko wtedy będzie mogła opuścić świat żywych. Jednak Lee Eun Oh nie wie,że śledztwo może spowodować, ze jego życie będzie zagrożone.

Obsada:
Lee Jun Ki jako Lee Eun Oh
Shin Min Ah jako Arang
Yun Woo Jin
Kim Yeo Jin
Kwon Oh Joong
Hwang Bo Ra
Han Jung Soo
Noh Hee Ji
Yoo Seung Ho jako Jade Emperor (gościnnie)

Naczelny flower boy Korei wraca do dramy po odbyciu służby wojskowej :D
Trailer pokazuje nam niezła mieszankę,bo jest akcja, jest tajemnica,ale widać także humor. Mam nadzieje, że będzie także niezła zabawa.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [z][2012] Arang and the Magistrate

Postautor: KartoflAnka » 13 lip 2012

Przyznam szczerze, że czekam już na to z utęsknieniem ze względu na obsadę i nadzieję, że w końcu nam zafundują "dobry" historyk, który bawi, doprowadza do łez i obgryzania paznokci wraz z równoczesnym opluwaniem wszystkiego wokoło :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 15 lip 2012

Kurczę, włąśnie mówiłąm, że nie zamierzam nic innego oglądać, ale... :D Lee Jun Ki! Yes!

Dołączam do grona oczekujących :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 07 sie 2012

Wooho,MBC wprowadza pewne novum, ponieważ tydzień przed faktyczna premierą dramy wyemituje 'Epizod 0' . Ciekawy pomysł,nie powiem :)

I nowa zajawka

Związany Jun Ki :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2012] Arang and the Magistrate

Postautor: jordi » 15 sie 2012

1ep RAW

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO - TO JEST CUDNE :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Normalnie obraz jakby to jakaś baśń była - mieliśmy już pościgi, parodię horrorów, kupę śmiechu chichu - naprawdę jestem bardzo mile zaskoczony - świetny montaż i muzyka i NIE BYŁO ZAPOWIEDZI 2 EPA O.o

Niestety napisy idą strasznie wolno - 6h od emisji i dopiero 9%, (a bardzo przeciętny 1ep HanaKimi ma 82%.... :grumble: )
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 18 sie 2012

Po 2 epie
Pomimo trailera,w którym było widać że będzie zabawnie nie sądziłam że będzie aż tak często zabawnie,bo mimo wszystko to historia zamordowanej dziewczyny,a tu było dużo śmiesznych scen,na czele z tą jak Arang szukała pomocy u każdego z kolei zarządcy miasta :rolly:
Jest uroczo,jest dużo pościgów,jest zabawnie i oprócz głównej intrygi wokół Arang mamy jeszcze dwie inne, historie z matką głównego bohatera,a także historie bogatego panicza (jakkolwiek on tam miał na imię) ,zapewne 'tego drugiego', bo w tym momencie chyba mnie to nawet bardziej intryguje o co mu kaman,że nagle zaprasza gingaeng i kogoś widocznie szuka,ciekawe o co chodzi.
Jakoś nigdy nie byłam szczególną fanką Shin Miny,ale zarówno jako Guminho,jak również jako duch wypada naprawdę dobrze,chyba jest jakoś stworzona do roli paranormalnych stworków :wink:
Dodatkowo fajni bohaterowie drugoplanowi,zarówno niedoszła szamanka (jak ona pięknie oszukuje klientelę :rolly: ), która słyszy tylko głos Arang,ale również służący nowego zarządcy,fajne postaci,które od razu się lubi :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 22 sie 2012

póki co jest cudownie :smitten: :smitten: :smitten:
wiedziałam, że nie będę obiektywna co do tej dramy jakakolwiek by ona nie była, ale jednak mogę napisać z czystym sumieniem że podoba mi się bardzo, bardzo, BARDZO i to nie tylko ze względu na Junkiego *___* (tęskniłam ;;) ale w ogóle:
1. jest naprawdę ładnie nakręcona, podobają mi się efekty, w ogóle to mi się podoba, co nie jest do oczywiste, bo zwykle niekoniecznie lubiłam dramy z bardzo rozwiniętymi elementami fantasy... a ta jak wiadoma cała jest złożona z fantasy, duchów, Unowego Boga i i kozy na której rosną kwiatki :rolly: a jest <33333
2. elementy komedii naprawdę fajne i bardzo pasują, znaczy wiem że będzie dramat i oh ah trauma (już poniekąd jest, no ale XD) ale na razie jest fajnie
3. Shin Min Ah w tej dramie jest ŚWIETNA :D
4. Un jest BOSKI (i to dosłownie :rolly: ) serio, tak go mało, a sprawia tyle radości :rolly: oby pojawiał się do końca, bo serio, oh <3
5. JUNKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII <3333333333333333333333333 ;;;;;;;;;; <33333333333 mzisafnhcadbhybva kocham go i jest najlepszy i cudowny i w ogóle oh kocham Junki awwww awwww jak ja się cieszę że on tu gra i ma taką fajną postać i w ogóleeeeeeeeee ;; :smitten: :melt:

co do samej fabuły to może być naprawdę ciekawa, ma potencjał, nie wiem o co chodzi z paniczem dla którego Arang musiała się wystroić mimo że on jej nie widzi, i czuję że będzie mnie to nużyć, ale za to wątek dwójki głównych bohaterów <3 (i wątek Una i kozy w niebiosach :rolly: ) ahh tak będę wyczekiwać ciągu dalszego <3
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 22 sie 2012

Zapowiada się /odpukać/ dobrze. Nawet bardzo - ta drama jest jak na razie nieźle wyważona - trochę śmiechu, trochę ganianiny, a to się powoli romans od szturchania paluszkiem kroi :roll:

Właściwie to chciałam napisać tego posta tylko i wyłącznie dla Una - syna BYJ'a z pierwszego małżeństwa ( nawet szajnią podobnie! ) i jego towarzyszki Boskiej Kozy która mu trochę mchem obrosła ... ( :confuse: )

Shin Minah urocza, Junki jeszcze bardziej ( :melt: ), chcę więcej intrygi i humoru (:
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 23 sie 2012

Też jestem po 2 epizodach i nie sądziłam, że tak miło mi się będzie oglądać :)

Co do Shin Mina zawsze mam mieszane uczucia bo ona mnie z lekka wnerwia :D, Junkiego lubię, ze zdumieniem zauważyłam Yoo Seung Ho, który chyba wrócił z czymś mniejszym po lekkiej porażce Proposala i nawet wujek wesołek z All my love jako tajemnych wilkołak/demon? Ale mimo tego wszystkiego, jest to drama z deka "w realiach" i ja mam trochę ciągle przed nimi opory, chociaż już dzieki bogu coraz mniejsze.

Niemniej to co widziałam do tej pory bardzo mi się podoba, chemia między bohaterami jest, drugie tło jest też gęste, a najbardziej mi się podoba miewątpliwie wątek byłego narzeczonego wilkołaka (?). Mam szczerą nadzieję, że pójdzie to w dobrym kierunku i pozostanie dosyć bliskie realizmowi w całym tym fantastycznym kociołku, bo jak polecą po grotesce to się trochę zawiodę. Musi być równowaga dla tego co Junki ze swoją twarzą wyprawia :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 23 sie 2012

po 3 epach

Ewidentnie NAJLEPSZA z 7 premier, jakie ostatnio w Korei były. Pierwsze dwa epy pełne akcji, humoru i innych ciekawych zdarzeń, a 3ep taki był :cry: :cry: :cry: Dawno nie zdarzyło mi się beczeć już na 3 epie dramy, ale tak PIĘKNIE zrobili scenę jak Arang widzi swe ciało i potem biegnie bidna przez te pola i łąki przypominając sobie jak została półduchem Co jak co, ale twórcy potrafią wszystko zmontować tak, żeby było świetnie - na samą myśl o tamtej scenie chce mi się płakać...

Junki jest dobry, reszta też, ale póki co całe szoł dla mnie zabiera im Shin Min Ah - dziewucha coś musi mieć w sobie, że tak dobrze jej wychodzi granie duchów i innych takich postaci XD No 3ep to był praktycznie jej popis już. Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie tak do końca, bo jakby się skupiać na jednej postaci przez 20 epów, to nuda będzie XD

Ciekawi mnie ten narzeczony jej (Yeon Woo Jin go gra którego cenię sobie za Ordinary Love), czy był zamieszany w jej śmierć, bo na razie jest zamknięty w sobie i minę ma, jakby chciał wymordować pół Korei XD

Na razie Arang to kandydat nawet do TOP3 tego roku w moim zestawieniu. Baśniowość, fabuła, aktorstwo, muzyka, montaż - no praktycznie nie ma słabych punktów póki co - MBC po 3 chudych latach wyrasta na lidera wśród dram chyba XD
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Lenka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Lenka » 24 sie 2012

W moim rankingu na drugim miejscu zaraz po Reply 1997. Shi MinAh, która jak wiem budzi mieszane uczucia zawsze była jedną z moich ulubionych koreańskich aktorek, zdecydowanie potrafi grać i co tu dużo mówić ma rękę do wybierania ról. Oglądałam z nią 4 dramy i wszystkie dobre, a film Naked Kitchen po prostu uwielbiam. Ja wiem, że ona ma bardzo charakterystyczny sposób grania i tutaj też nie odstawia Oscarowego szaleństwa ale mnie to odpowiada.
JunKi widziałam do tej pory tylko w dwóch rolach, zdecydowanie nie jest w moim typie ale gra całkiem nieźle.
Generalnie podoba mi się mieszanka komedii, fantasy i romansu i jak dotąd fabuła bije na głowę wyczekiwaną przeze mnie dramę Faith z Lee MinHo. Jestem po 4 odcinku i na razie nie mogę na nic narzekać.....no może Arang była troszkę za bardzo "w kolorze" w porównaniu ze wszystkimi innymi duchami od początku dramy. Zdecydowanie się odcinała od innych zmarłych, szarych z fioletowymi podkówkami i ustami i takich poszarpanych, ona po 3 latach tułaczki po lasach i bitwach o jedzonko taka jakaś za bardzo różowa i przyprasowana...ale może się czepiam.
ale ogólnie lubię :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 24 sie 2012

4 odcinek i mówię to wprost...

TA DRAMA NIE MA SŁABYCH PUNKTÓW!!! Naprawdę jakby to utrzymali do końca, to 10/10 dam czwarte w swoim życiu - ewidentnie najlepszy start dramy od...... Bad Guy'a chyba....

Efekty, aktorzy, fabuła (zwłaszcza tajemniczy wątek narzeczonego i jakiejś kobity zamkniętej gdzieś tam), muzyka - no wszystko jest tak idealnie połączone, że ja ep po 3 razy bez przewijania oglądam co mi się tylko parę razy w życiu póki co zdarzyło :D

No i Shin Min Ah jak robiła minki do lustra - NO JAK MOŻNA BYĆ TAK SŁODZIAŚNĄ??? ZAKOCHALEM SIĘ :melt: :melt: :melt: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 25 sie 2012

Ha ha... jak przez Jordiego emocje przemawiają... Ale serio... Ta drama jest.... sama nie wiem... Naprawdę za wcześnie jeszcze żeby coś przesądzać, ale te cztery pierwsze odcinki były naprawdę taaaaaakie kochane... i bajkowe... i jakieś takie :fav: W ogóle jak ja takie wykorzystanie fotoszopa i takich tam lubięęęę.... Sztuczne to rzeczywiście bardzo, ale przecież to nie o realizm chodzi, tylko - bo ja wiem - o nadanie temu wszystkiemu jakiegoś takiego fantastycznego "sznytu". Podróż przez Styks... groźny strażnik bram do drugiego świata... Nawet Un, jego peruka, o wiele zbyt kwieciste kwiaty i koza... Oczywiście na kozę: LOL - zdaje się że szykuje się tu pairing roku... Nie wspominam już nawet o bromansie, którego na pewno dopatrzy się albo Akire albo Azzel (o ile obejrzą).. Z resztą pan Hades powiedział otwarcie, że pożąda ciała Una :rolly:

Czy nie ma słabych punktów - szczerze mówiąc nie wiem... Nie byłabym aż tak pochopna w wyciąganiu wniosków. Na razie brakuje mi do pełni szczęścia jakiegoś silniejszego napięcia między bohaterami... Drama jednak się rozwija i chyba pierwszy raz od długiego, długiego czasu nie wiem w zasadzie co się dzieje, ale w tym dobrym znaczeniu. Po prostu wątek hmmm... można chyba powiedzieć, że quasi-kryminalny, prowadzony jest w ten sposób, że tajemnice odsłaniają się przed nami bardzo, bardzo powoli.

Spoiler! Oczywiście, swoje przypuszczenia mam... Wyobrażam sobie na przykład, że kobieta "z szafy" jest czymś w rodzaju wampira... Co prawda nie wiemy za bardzo czym się ów wampir żywi, ale młody panicz zdaje się robi za kogoś w rodzaju dealera... mimo że nie zawsze mu się chyba ta rola podoba. Z resztą dziwne jest, że ciało Arang nie zgniło, bo to, że przy pełni księżyca została ofiarowana tej dziwnej kobiecie wydaje mi się nader prawdopodobne...

A może tatuś Choi zaprzedał duszę diabłu? I cóż to za dziwny pierścień, który nosi na palcu młody panicz?

Ach... na razie wprawdzie raczej nie choruję z tęsknoty za kolejnym odcinkiem, ale na pewno czekam z niecierpliwością. Miło jest dla odmiany zobaczyć dramę, która posiada fabułę. Gdyby jeszcze rozbudowano postaci, tak jak na koreańską dramę przystało, byłabym bardzo many, many happy...

[edit] w zasadzie przyszło mi teraz odnośnie tej całej tajemnicy coś do głowy...

Spoiler! Hmmm... czy Arang przypadkiem nie wycięto wątroby? Narzekała jako duch, że boli ją brzuszek i tak mi to jakoś podpadło... czy rodzina Choi nie służy przypadkiem Gumiho? :rolly: oj... byłoby to co najmniej... Nieeeeee.... Nie chce mi się w to wierzyć... nieeeee :rolly:
:volli:
Awatar użytkownika
Lenka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Lenka » 25 sie 2012

@Volli :) ja też dokładnie o tym pomyślałam jak zobaczyłam zwiastun :)
Spoiler! że ta pani " z szafy" to Gumiho albo coś w tym stylu, i że on jej składa ofiary z młodych dziewczyn, a ona wsuwa wątróbki :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 26 sie 2012

OMG plis noł tylko nie Gumisie :rolly:

Bo jak to napisałyście, to się przeraziłam jak bardzo to może być prawdziwe bo inaczej czemu bym im tak zależało na ciele? pewno się bali, że każą zrobić sekcję zwłok i się kapną

O_______O ......... proszę .........nie ............... liczyłam na kryminał :rolly:
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian

Wróć do „K-drama”