[2012] Vampire Prosecutor 2

seriale z Korei
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [2012] Vampire Prosecutor 2

Postautor: wiktor » 03 lis 2012

po 7 ep....
nie bardzo wiem dokąd to zmierza :confuse: bo może i im się zmierzcha powoli ...
Vampirek się jakiś taki ... sentymentalny się zrobił :confuse: bo nie powiem, że dupowaty, nie chcę podpaść Maru :rolly:
ale na moje to coś tu śmierdzi z żółwiem czy jak tam zwą szefową Vampirka :confused: - i wcale się nie zdziwię, gdyby to ona stała za Czerwonookim o pokancerowanej klacie i gdyby sama była jeszcze bloodsuckerem - chociaż, czy powieliliby schemat z przełożonym :confused:
... a ja tak liczyłam na barmana .... :puppy:

no ale ... niech się coś dzieje konkretnego no :noi:

Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 08 lis 2012

Odcinek 9 był ekscytujący i zaskakujący no i dalej będzie się działo :-)
Słuchają naszych narzekań i dzialają w dobra stronę by nas zadowolić :-)

Ale boję się bo jest tych wampirów tyle i to takich złych , że zrobi się z tego chyba horror i będzie walka między złymi a dobrymi....
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 09 lis 2012

Mina pisze:Ale boję się bo jest tych wampirów tyle i to takich złych , że zrobi się z tego chyba horror i będzie walka między złymi a dobrymi....

Oj nieeee, to jest chyba ten moment, w którym brakuje nam tylko żeńszenia :rolly:

Oby scenarzyści jakoś wybrnęli z tej kołomyi, którą chcą nam zgotować, bo ja nie ogarniam już kto goni kogo :rolly:

I to takie niefajne, że zamiast śledztwa dostajemy tarota i wahadełko :(
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 11 lis 2012

Widzę że jeszcze ktoś to ogląda he ja co prawda przyznaje się troche zatrzymałam się na 7 odcinku ale tylko dlatego że myślałam o polskich napisach, no cóż pewnie za dwa dni wznowię oglądanie po ang więc napewno się tu wypowiem :P
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 11 lis 2012

Po paru odcinkach stagnacji zaczyna nam się drama rozkręcać na całego (chociaż to standard w pozycjach OCN), bo odcinek z przesłuchaniem to było jakieś wielkie nieporozumienie. Drama robi się coraz bardziej zakręcona jak świński ogon. Coś czuje że mała dziewczynka była tylko przynęta na pana doktora,tylko po to by zrobić z niego krwiopijcę, i powrót naszego barmana,jako szalonego naukowca? wtf?
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 16 lis 2012

Najpierw zwykłe rzeczy czyli
-nasza pani prokurator wypiękniała
-pan prokurator jest jeszcze bardziej przystojny niż był i fryzurka mu pasuje
-w 2 odcinku i w ostatnich jest dziewczyna z Bokury ga Ity

Już nie mogę się doczekac ostatniego odcinka. Dlatego też nie lubię oglądac trwających dram bo chce wtedy oglądac dalej a muszę czekac.
Sprawy mi się bardzo podobały no może oprócz tej z przesłuchaniem i pana z młotkiem. Dziwiło mnie że chcieli wiedziec wszystko a nie zapytali się kogo widział ten dyrektor jak uciekał.
Szkoda tylko że ta drama ma 11 odcinków, niektóre dramy powinny by skrócone a niektóre wydłużone i tak jest w tym przypadku przynajmniej ja tak uważam.
W tej serii namnożyło się tych wampirów. Jakaś produkcja masowa czy coś, ale nie jest źle. Jestem ciekawa czy wszystko wyjaśnią czy też może pociągną kolejną serię co dla mnie byłoby bardzo.
I co jeszcze to to że Prokuratorek jest taki :fav: :drool:

EDIT
Aishhh co za zakończenie. Jak oni mogli to tak skończyc. Czy Yoo zamieniła się w wampira i kto za tym teraz wszystkim stoi. Wydaje mi się że to może byc żółw albo ten koleś się obudził i go porwał lub jeszcze ktoś inny.
Bardzo dobra seria a w tym ostatnim odcinku ciągle się coś działo. Ciekawe ile trzeba będzie czekac na 3 serię.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 23 lis 2012

11 ep i napisy końcowe,a na mej twarzy widać tylko jedno wielkie WTF!
Bo nawet nie nie wiedziałam że to ostatni odc sezonu,nawet na napisach końcowych tego nie załapałam,dopiero oświeciła mnie Wikipedia,że ten sezon ma 11 epów, bo jak można zakończyć serię w takim momencie,dodatkowo zakończyć serię,która nie dała nam żadnych podstawowych odpowiedzi.
Cały sezon kręcił się wokół 'nappeun pi',po czym dowiadujemy się że to nie była ta osoba o której myśleliśmy,że nią jest, wiemy jedynie że nasz 'komsa' ją zna, dodatkowo drugie podstawowe pytanie sezonu, czyli co z siostrą Mina także nie znajduje odpowiedzi
Było parę fajnych odcinków, jak ten z kręceniem filmu,który był naprawdę zabawny,ale mimo wszystko nie było za dobrze.
Jak dla mnie nie zbyt dobra kontynuacja bardzo dobrego pierwszego sezonu, prokurator jakby dostał zadyszki czy co,jedyny plus to podrasowana prokuratorka, bo ją nieźle 'wylaszczyli' i poprawili fryz także prokuratorowi,a i plusem było także że prokurator oddał trochę gejlajnera prokuratorce :rolly:
Mam nadzieje że przynajmniej drugiego sezonu Special Affairs Team TEN tak nie spartolą i czekamy na sezon nr 3 wampirka,pewnie za rok.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 24 lis 2012

Dziękuję Ci Anno, że zaczęłaś ten jakże drażliwy dla mnie temat _^_

O spartoleniu można mówić dużo ( z czego większość żali wylewałam na bieżąco plus podpisuję się pod Anną), można i krótko - ja odnośnie 3 sezonu mam ochotę zacytować Kmicica, bo to nie wygląda za dobrze :/ może po prostu jakiś końcowy special iii ...dość?

Dlatego własnie nie cierpię kontynuacji -_- ( za wyjątkiem GQ, gdzie pokazano, że kontynuować z klasą i wdziękiem się da).

PS: Dzielenie się gejlajnerem nie wszystkim wychodzi na dobre - Wampirzemu Doktorkowi z jego skórą i czapeczką nie wyszło ....wcale .....

PS 2: Ja nie wiem, czy wylaszczenie Torcikowej Prokuratorki to był dobry pomysł boooo ..noo ..po co? ok ja rozumiem, że męska część widowni musi nacieszyć oko, ale jej postać była fajniejsza, jako właśnie ta zakompleksiona prokuratorka z misją - baaa, można to było zrobić inaczej i stopniowo - po kiego grzyba, po kiego pytam się, mamy odcinek z koreańskim Jacykowem, skoro jak dla mnie to było na siłę? A nie lepiej od czegoś takiego zacząć? Dając mu do ogarnięcia ten tragiczny fryz z pierwszego sezony własnie? Raz, że większy fun, dwa, że wiarygodność....
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 24 lis 2012

Maru pisze: Dziękuję Ci Anno, że zaczęłaś ten jakże drażliwy dla mnie temat _^_

O,jak miło że ktoś dzieli zdanie,bo liczyłam że większość się będzie zachwycała tym sezonem :)

Maru pisze:PS: Dzielenie się gejlajnerem nie wszystkim wychodzi na dobre - Wampirzemu Doktorkowi z jego skórą i czapeczką nie wyszło ....wcale .....

To było jedno z wielu wtf jego sezonu, doktorek jako zuy doktorek był po prostu śmieszny.

A tak poza tym było parę zabawnych scen,jak prokuratorka skręciła sobie zdaje się kostkę i detektyw dogadywał jej że powinna omdleć w ramiona Mina^^
Chyba oglądnęłam za dużo koreańskich dram z gatunku romans,bo oczekuje go także w dramach OCN,a oni raczej nie mają romansu w swoich dramach lub mówiąc inaczej,nie jest on główna osią filmu.

PS. Dlaczego można zamieścić tylko 2 cytaty w swojej wypowiedzi??
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 24 lis 2012

no to czas na mnie i oczywiście mam zgoła odmienne zdanie co do niektórych :P

Zgadzam się, że 2 sezon jest słabszy od 1, ale nie jest to jakaś wielka różnica - tam słabe były pierwsze epy (bodaj 1-3 i 6), tutaj bardziej to porozrzucano (4-5 i 7 z tego co pamiętam) - co do prokuratorki to wygląda niebo lepiej i chwała twórcom za to, bo można być roztrzepaną bez grzyba spleśniałego na łbie :grumble: Poza tym ostatnie 3 odcinki tak samo ekscytujące jak w 1 sezonie i to chyba sprawiło, że ogólnie sezon oceniam bardzo pozytywnie - co prawda wnerwili mnie końcówką i ewentualną 3 serią (po GQ2 też bałem się 3 sezonu - jak się okazało obawy się potwierdziły, bo połowa spraw była z tyłka wzięta i albo WTF wychodził, albo nudy na pudy plus już doktorek tak nie bawił :/ na szczęście ratingi poniżej 1% spadły i OCN nawet już nie pomyślał o 4 serii) boję się, że VP3 spotka to samo, bo już tutaj bywały "dziwne" momenty fabularne...

Mnie modowy odcinek się podobał - w idealnym momencie dali taki luz, nie jak w 4 epie głupi kawał totalnie nieśmieszny dali - wolę już coś takiego aniżeli robienie z widza idioty - dobrze, że się potem ocknęli i nie pacnęli już takiej siary... :grumble: (pamiętam, że straszna wrzuta poszła po tym epie na twórców w samej Korei i rating ostro spadł i dopiero od modelek właśnie zaczął rosnąć z powrotem....)

Wątek doktora niepotrzebny moim zdaniem (i tu się zgadzam z psioczącymi :P ) pomijając jego pitolenie bez sensu najczęściej - wolałbym wyjaśnienia nieco bardziej szczegółowe odnoście złej krwi i historii L, no ale chyba to zostawili na 3 sezon...

Piosenka przewodnia też dużo lepsza od smętu Lee Jung z 1 sezonu - MC Sniper wykonał kawał dobrej roboty :) Do dziś sobie włączam na mp3 Danger :D efekty na podobnym poziomie, czyli nieźle jak na stację kablówkową :)

No nic mnie ogólnie się podobało, choć dupy nie urywa za przeproszeniem, ale i tak w tym półroczu wychodzi jedna z lepszych dram - jedyna obawa to 3 sezon, bo nie widzę 11 odcinków godzinnych z tego, co pozostało (chyba, że pani prokurator wampirzycą się stała i np dadzą jej zmagania z głodem krwi czy cuś - to można nieźle napisać, tylko trzeba wiedzieć jak, żeby nie było sztampowo jak w USA serialach)

Fabuła (40% oceny): 7/10
Aktorzy (30% oceny): 8/10
Muzyka (15% oceny): 8/10
Technikalia (15% oceny): 9/10

Ocena ogólna: 8/10
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

anna-banana pisze:Chyba oglądnęłam za dużo koreańskich dram z gatunku romans,bo oczekuje go także w dramach OCN,a oni raczej nie mają romansu w swoich dramach lub mówiąc inaczej,nie jest on główna osią filmu.

Gdybym chciała romans, to bym sobie włączyła romans :roll: I dlatego te podchody i ciche wzdychania prokuratorki mi sie podobały - i chwała niebiosom, że zapowiedź 4 epa top był mega trolling, bo inaczej rzuciłabym kompem przez okno :roll:

Na szczęście przez resztę odcinków też nie było to przytłaczające - rzucali nam tylko takie smaczki, i to było fajne (: jedyna rzecz której nie schrzaniono w tym sezonie _^_

Chociaż i tak miałam wrażenie, że team Wampira ogólnie jakoś tak stracił na wyrazistości :confuse:
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 24 lis 2012

Ja w ogóle nic nie wiem z osttaniego epa ...
Spoiler! Cała 2 seria na początku mi się podobała , zrobili fajne odcinki, zabawne albo smutne.
Akurat mnie modowy odcinek przynudził ale za to fajny doktor ( lubię starszych panów :P ) i Jego przyszywana wnuczka :-)
W związku ztym iż były fajen historie nie przeszkadzało mi że nic się nie dzeje w sprawie siostry Mina i że nic nie rozumiem z histori wampirzej i złęj krwi,
Ale z końca nic nie wiem.
Zajarzyłam tylko że mój kochany doktorek ponieką stoi za tym co ten wampir im wszystkim robił w tym sezonie.
Szkoda tylko, że musiał zginąć ...
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

<ekhm Mina, spoilery _^_ >

Mina pisze:Zajarzyłam tylko że mój kochany doktorek ponieką stoi za tym co ten wampir im wszystkim robił w tym sezonie.

To niestety raczej tak nie bardzo - za tym stał jego tatuś, synek o niczym nie wiedział (:
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 25 lis 2012

Edytowałam swój post , żeby nik mnie juz nie ochrzanił ...
Maru no tak żle to napisałam ale on mu pomagał , z tym że nie wiedział w czym ...albo nie wiem .... nie ogarniam
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 25 lis 2012

Mina jeśli nie ogarniasz ostatniego odc, tudzież całego sezonu polecam Ci streszczenie na dramabeans,tam fajnie piszą i można skumać historię przewodnią tego sezonu czyli eksperymentu z wampirzą krwią.
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-drama”