[2012] Nice Guy

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] Nice Guy

Postautor: anna-banana » 22 lip 2012

Nice Guy

Obrazek

Tytuł oryginalny: 차칸남자
Tytuł (latynizacja): Chakan Namja
Tytuł alternatywny: A Good Man / Nice Guy/The Nice Guy Never Seen Before / No Such Thing As Nice Guys/ Innocent Man
Gatunek: melodramat
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 12.09.2012 - 15.11.2012
Czas emisji: środa i czwartek, 21:55

Opis:
Kang Ma Ru zostaje zdradzony przez kobietę, którą kochał.
Han Jae Hui to ambitna kobieta która porzuca swojego chłopaka i wybiera łatwe życie u boku bogatego mężczyzny, Seo Hoe Janga. Kang Ma Ru czując się porzuconym poprzysięga zemstę, do której używa dziewczyny cierpiącej na amnezję, Seo Eun Gi.

Obsada:
Song Joong Ki jako Kang Ma Roo
Moon Chae Won jako Seo Eun Gi
Park Si Yeon jako Han Jae Hee
Lee Kwang Soo jako Park Jae Gil
Lee Sang Yeob jako Park Joon Ha
Lee Yoo Bi jako Kang Choco, siostra Kang Ma Roo

Szczerze mówiąc już się nie mogę doczekać. Joong Ki jako 'ten zły' który szuka zemsty i nie cofnie się w niej przed niczym. A dodatkowo Lee Kwang Soo jako jego przyjaciel, chaebol :rolly: Uwielbiam Kwang Soo z RM,a ta drama to będzie jego pierwszy projekt z Joong Kim. Zacieram łapki i grzecznie czekam :D

[edit]

Jest teaser,w sumie dalej nic nie wiadomo,ale jest muzyka z mojego kochanego filmu w tle,więc nastawia mnie to jeszcze bardziej pozytywnie do dramki

Teaser nr 2

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [z] [2012] Nice Guy

Postautor: jordi » 22 lip 2012

Wszystko ładnie pięknie i powabnie, ale minusy też się znajdzie i przez nie można mieć niewielkie obawy:

1. Moon Chae Won.... (boże naprawdę Park Si Yeon ją zmiecie pod względem aktorstwa.... ona jest taka pokraczna, jeszcze bierze melo, jak płakać nie potrafi...)

2. Scenarzystka - pani pisze praktycznie same "traumatyczne" melodramaty, a wyszedł jej porządny tak naprawdę tylko jeden i to prawie 10 lat temu - Sorry I Love You - ostatnio zrąbała strasznie Will It Snow For Christmas, które mogłoby się skończyć na 10 epie, ale ona musiała nawalić jeszcze 6 epów ciągłego WTF na twarzy (nie dziwię się, że od 10 oglądalność zaczęła spadać, bo tylko psychopatka może takie durnoty wymyśleć)

3. Joong Ki jako szukający zemsty - jak patrzę na buźkę, to mi się wierzyć nie chce - czołowy flower boy w takiej roli?? no przed zobaczeniem niewiele mogę powiedzieć, ale jakoś mam takie lekkie obawy, chociaż bardzo go lubię XD

Tak to reszta obsady bardzo mi pasuje (Joong Ki też tylko rola tak no nie wiem XD ), historia ciekawa, no i dramy tej babki mają zwykle godne uwagi OST. Co do samej scenarzystki, to oby po wyrzuceniu z SBS (tak tę panią po WISFC wywalono z SBS bo miała kontrakt na jeszcze dwie dramy, ale krytycy i widzowie suchej nitki nie pozostawili na odcinkach 11-16 wspomnianej dramy XD Biedny Go Soo, biedna Han Ye Seul i inni XD ) poszła do rozum do głowy i przygotowała porządną historię na całe 16 epów XD

Do września daleko, ale chętnie zerknę, cóż to takiego będzie :-)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [2012] Nice Guy

Postautor: wiktor » 17 wrz 2012

Ciastek na poprawę nastroju :rolly:
kochany, dobry chłopak w żółtych trampkach ratujący świat :melt: i te "kochane" kobiety .... :omg: , którym się tyle wydaje :smoke2: ... pięknie latające szkło :rolly: co oni jeszcze wymyślą..... zapowiada się niezła trauma :giggle: :clap:
ale Ciastek jest dzielny ... bo to nice/bad guy

p.s. Tsukuszu, wybacz, ale ty nie możesz tego zobaczyć , bo Ciastek się całuje :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 17 wrz 2012

Po 2 epach.
Ciastek jest taki nice, że nawet jak się krzywi i robi taaaaakieee złe miny :lol: to mnie ogarnia śmiech, ale ładnie mu idzie takie granie " grobowej miny".
Te dwie panie, choćby na rzęsach stanęły to na razie są nijakie i pokraczne. Nic się od nich nie czuje, jakby chmury płynęły po niebie to bym się bardziej skupiła. No może ta Seo Eun Gi jest bardziej wyrazista, bo to chodząca jej mość wścieklizna.
A parka obu panów :smitten: odpowiada mi pod każdym względem plus asystent prawnik, czy jak mu tam. Teraz czekamy jak bardzo namieszają i oby to nie była historia z serii WTF w ostatnich 6 epach.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 17 wrz 2012

KartoflAnka pisze:asystent prawnik, czy jak mu tam.

Dodajmy że prawnik gej :omg: ale mnie się zdaje że on ma coś do naszej panny niby z amnezją.

KartoflAnka pisze:Teraz czekamy jak bardzo namieszają i oby to nie była historia z serii WTF w ostatnich 6 epach.

Ja się boję co by nie wyszło to co w Will it snow... bo przecież już widać te głębokie pokłady traumy które drzemią w tej dramie.

Plus jak dla mnie ci wszyscy bohaterzy są nijacy (oprócz Kwang soo :fav: ,ale o nim później). Ciastek robi te grobowe miny,ale nadal jest ciastkiem,on nie potrafi być zły,jest dobrym aktorem,ale srsly ivul ciastek?
I te dwie panie,nie mogli dobrać bardziej nijakiej damskiej obsady. Moon Chae Won może nie była zła w Princess manie,ale powiedzmy sobie szczerze ona nie jest dobrą aktorką,a Park Si Yeon dla mnie we wszystkim traumi, nie lubię jej od czasu My girl,gra wiecznie na jednej minie, jak Moon Chae Won.
Jedyne światełko w tunelu to Kwang soo,kocham jego bohatera,myślałam że nie może być lepszy niż w scenie płaczu na moście,ale pobił wszystko i wszystkich w samolocie w 'gazetowym podrywie' :clap:
Ciastek se mocno nagrabił już na początku,chora siostra a ten leci bo laska do niego zadzwoniła :wall:
Oglądam dalej,ale boję się melo które się zbliża.

PS. Czy tylko mi muzyczka w tej dramie zalatuje Bad guyem?
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 17 wrz 2012

KartoflAnka pisze:Ciastek jest taki nice, że nawet jak się krzywi i robi taaaaakieee złe miny :lol: to mnie ogarnia śmiech, ale ładnie mu idzie takie granie " grobowej miny".
= ja czekam aż z tej smuty wyjdzie prawdziwe wku...... bo jeszcze mu nie dopiekła kobita do granic .... :rolly: taką mam nadzieję, że będzie już tylko ciekawiej :aww: .... bo ja bym była bardzo za tym by było właśnie badguyowe ... a nie jakieś melepety i kluchy z bobem, czy inne zło .... bo będę dzwonić do reżyserki :bejsbol:

KartoflAnka pisze:Te dwie panie, choćby na rzęsach stanęły to na razie są nijakie i pokraczne.
proponuję je wykurzyć :smoke2: i zostanie sam Ciastek, taki smutny, że aż się prosi o hugowanie :hug:
Obrazek
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Akemi » 18 wrz 2012

A ja nadal nie mogę przyzwyczaić się do natłoku dramatyzmu panującego w dramach tej scenarzystki. W A Love To Kill jeszcze dawałam radę, ale tutaj... Nie nadążam, no nie nadążam... To wszystko dzieje się zdecydowanie za szybko. Są w Korei, potem w Japonii, następnie znowu Korea i jeszcze wspomnienia z dzieciństwa do tego dołożone. Imiona do kitu, same postacie działają na nerwy (Choco, Eun Gi), akcja zmienia się jak w kalejdoskopie, gra aktorska... lepiej nie skomentuję. Aż się boję, że Maru w następnym epie przejedzie ciężarówka (bo przecież szanująca drama musi zawierać scenę z ciężarówką i bohaterskie poświęcenie podczas ratowana kogoś spod jej kół. Hit me baby one more time...).
No ale co to w ogóle jest noo...
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 18 wrz 2012

anna-banana pisze:Ja się boję co by nie wyszło to co w Will it snow... bo przecież już widać te głębokie pokłady traumy które drzemią w tej dramie.

Dokładnie mam to samo od kiedy zapowiedziano tę dramę - trailery też przypominały mi WSC (krzyki, skok z mostu do rzeki i muzyczka megapodobna do tej z WSC XD )

jak dla mnie ci wszyscy bohaterzy są nijacy. Ciastek robi te grobowe miny,ale nadal jest ciastkiem,on nie potrafi być zły,jest dobrym aktorem,ale srsly ivul ciastek?

Też mam tak samo, on ma tak słodziaśną buźkę, że no w życiu nie uwierzę, że jest wredny :rolly:

I te dwie panie,nie mogli dobrać bardziej nijakiej damskiej obsady. Moon Chae Won może nie była zła w Princess manie,ale powiedzmy sobie szczerze ona nie jest dobrą aktorką,a Park Si Yeon dla mnie we wszystkim traumi, nie lubię jej od czasu My girl,gra wiecznie na jednej minie, jak Moon Chae Won.

Tutaj też się zgodzę, ale nie do końca - MCW nie cierpię (co prawie każdy wie) - mymła straszna od zawsze - to jej SZÓSTA drama już z czego 3 w głównej roli i niestety ale jest słaba, nie pokazuje NICZEGO i w PM też była cienka jak nitka dentystyczna (PM w ogóle dla mnie miało tylko Park Shi Hoo i Song Jong Ho). Natomiast Park Si Yeon no nie jest jakąś megaaktorką, ale gra to co jej każą - lubiłem ją w Coffee House, w My Girl mniej, tutaj nie jest najgorzej aczkolwiek dobrze też nie, ale i tak lepiej od MCW plus PSY jak dla mnie jest dużo ładniejsza XD

Akemi pisze:A ja nadal nie mogę przyzwyczaić się do natłoku dramatyzmu panującego w dramach tej scenarzystki. W A Love To Kill jeszcze dawałam radę, ale tutaj... Nie nadążam, no nie nadążam... To wszystko dzieje się zdecydowanie za szybko. Są w Korei, potem w Japonii, następnie znowu Korea i jeszcze wspomnienia z dzieciństwa do tego dołożone. Imiona do kitu, same postacie działają na nerwy (Choco, Eun Gi), akcja zmienia się jak w kalejdoskopie, gra aktorska... lepiej nie skomentuję.

Dokładnie - jedyna jej drama jaką w miarę przetrzymałem to Sorry I Love You - A Love To Kill było nudne, Thank You było nuuuuuuuuuuuuuuuuuudne do kwadratu, Sang Doo School było za to dziwne, WSC zrąbała ostatnimi odcinkami :/ Ech..... no i też ta akcja pędzi strasznie i to nasila tylko obawy o drugą połowę dramy...

Podsumowując nie spodziewałem się niczego ciekawego i tak też jest - bardzo nijako, aktorsko raczej słabo no i scenarzystka megaprzewidywalna jednak... dopiero 2 epy, ale nie wiem czy dotrwam do końca...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 22 wrz 2012

Do Moon Chae Won nic nie mam. Jakoś nigdy nie mogłam nie lubić jej postaci ( np w shining inheritance, nawet jak była niby ta złą to ja lubiłam bardzo)
Park Si Yeon znowu się sprzedała dla pieniędzy po tym jak jej chłopak poszedł do więzienia ( Slingshot). i robili jej ładniejszy makijaż jak była biedna. ^^

Drama zaczęła się denerwująco ( nie lubię takich bez sensownych poświęceń), ale dla ciastka oglądam. Tyle że jakoś specjalnie nie widzę po nim żeby lubił którąkolwiek z nich ale coo tam.

Zastanawiam się tylko czy MCW już ma tę amnezję czy ją dopiero mieć będzie :confuse:

Czasami też trochę nie wiem o co chodzi bo tu jest nagle MCW chora, mdleje w samolocie, ciastek się pyta czy miała wypadek ( czyżby miała i zapomnieli jej zrobić amnezje ?) no ale niech będzie.
Później nagle jadą motorami, nie wiadomo skąd, po co , na co , czy Ciastek to zaplanował ( ale wypadku chyba nie mógł zaplanować). Drugi (?) wypadek a tu dalej nie ma amnezji.

Niech robią co chcą tylko niech Ciastek nie wraca do PSY ^^
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 22 wrz 2012

gosq pisze:Później nagle jadą motorami, nie wiadomo skąd, po co , na co , czy Ciastek to zaplanował ( ale wypadku chyba nie mógł zaplanować).

Ta scena była jednym wielkim wtf,aż mi się śmiać na niej chciało. Bo rzeczywiście nagle nie wiadomo po co, na co, gdzie jadą, skąd tam się wziął nagle Ciastek? Na początku pomyślałam że Ciastek to zaplanował,ale chyba jednak nie.
I w ogóle taka strasznie długa była ta scena,jadą, jadą i dojechać nie mogą :confuse:
No i co z tą amnezją właśnie,bo na razie jej nie ma,a z opisu wynikało że miała ja mieć, dziwne to.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 28 wrz 2012

Czy to tylko ja? :confuse:

8)
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 11 paź 2012

Ep 9
Stężenie traumy na cm bieżący dramy staje się coraz większe.
Park Si Yeon staje się coraz bardziej, jeśli to w ogóle możliwe :confuse: , irytująca i większa z niej bicz.
Ciastek staje się jeszcze bardziej zuuuuyyyyy i teraz nie tylko ma czarne koszule i porcięta,ale nawet marynarki,a w dodatku zmienił fryz,na taki który bardziej odzwierciedla jego ciemną stronę :rolly:
A tak poza tym, czuję nadchodzący melodramat, jakby do tej pory było go mało :P
Myślałam że zapomnieli o tej amnezji,a tu jednak jest i jeszcze wyjdzie,że Ciastek naprawdę kochał naszą dzieweczkę,tak smętnie patrzył na jej zdjęcie.
No i Kwang soo i panna siostra vel Choco,jacy oni są fajni i nawet serduszko mu zabiło mocniej jak ją przytulał,fajni oni są :fav:
Jakoś coraz lepiej ogląda się tę dramę.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 13 paź 2012

W 20 minucie 10 odcinka...

Hi hi.. I płaczę i śmieję się na przemian oglądając tę dramę... Stężenie melodramatu uważam za mniej więcej takie samo jak stężenie hmmm... niemądrości - zarówno głównych bohaterów jak plotu, ale o dziwo ani jedno ani drugie nie przeszkadza mi dobrze się bawić... Co tu dużo kryć - pewnie głównie ze względu na Song Junkiego, któremu jakimś cudem (i naprawdę, naprawdę nie wiem jakim) udaje się nie przekroczyć tej delikatnej granicy, która dzieli go od śmieszności (chociaż muszę przyznać, że momentami zbliża się do niej niebezpiecznie blisko... i w czym osoby odpowiedzialne za charakteryzację i kostiumy absolutnie mu nie pomagają --> vide: powieka, która na pół odcinka przejęła w miom mniemaniu leading role, oraz outfit jakoś tak nie wiadomo czemu kojarzący się z pamiętnym arcydziełem dramatu, znanym szerzej pod nazwą Fashion King i - w nieco mniejszym gronie - pod nazwą Fisiona :D ).

Gdzieś tak na początku piątego odcinka zaczęłam sobie układać listę dziwnych przypadków, które powinny jeszcze spotkać bohaterów zanim kulturalnie popełnią samobójstwo w malowniczym miejscu (no, przynajmniej jedno z nich powinno :D), i sądzę, że warto się nią podzielić, tym bardziej, że wiele z tych punktów dziwnym trafem się sprawdziło...

Oto ta lista (kryję, bo pewnie dużo spoilerów):
Spoiler! 1. Próba samobójcza
2. Przypadek ciężkiej, chronicznej choroby jednego z bohaterów (no. to akurat było wiadomo od początku, ale dla pełnego obrazu dopisuję)
3. Przypadek ciężkiej choroby w rodzinie jednego z bohaterów (patrz nawias wyżej)
4. Śmiertelna choroba jednego z bohaterów - coś w rodzaju raka jąder z przerzutami, albo pocisku (ew. odłamku kości) w czaszce.
5. Amnezja
6. Kocham cię ale nie możemy być razem, gdyż zgrzeszyłem/am i nie jestem godzien po tej ziemi stąpać
7. Ciąża
8. Wypadek samochodowy (stawiałam raczej, jak Akemi, na to, że kogoś przejedzie ciężarówka na pasach, ale celowe, samobójcze zderzenie czołowe też w sumie może być)
9. Utrata władz umysłowych (powiedzmy, że częściowa -ale zawsze)
10. Trwała utrata władz motorycznych (i nie chodzi mi o prawo jazdy)
11. Zadławienie ze skutkiem (nieomal) śmiertelnym
12. Pocałunek po zwróceniu obiadu (akurat tutaj miałam - mam nadal - nadzieję, że nam tego oszczędzą)
13. Dokumentacja takiego pocałunku za pomocą komórki
14. Bla bla bla miesięcy później...
15. Postrzał z broni palnej (gdyby to był sageuk napisałabym - trucizna, ale to już nie te czasy...)
16. Oblanie kwasem - tego jeszcze w żadnej dramie nie widziałam, więc myślę, że wniosłoby to powiew świeżości...
17. Porwanie
18. Nagły atak Korei Północnej lub przypadkowe spotkanie z zabójcą na usługach tajnej organizacji, o nazwie zaczerpniętej ze słownika mitologii Grimmala. Może być np. Merkury
19. Rzut skrzypcami (bądź innym cennym instrumentem - niekoniecznie muzycznym) o ścianę ... BTW... marzy mi się rzut fortepianem (TYM fortepianem) :D

Pomijam już takie tam jak szantaże emocjonalne, irracjonalne decyzje, knucie i spiskowanie, nasyłanie na kogoś bandziorów...

Taaa... Może ktoś powie, że nie mam serca, ale ja naprawdę dobrze się bawię i to nie to że się na przykład nie wzruszam, bo jak tu się nie wzruszać, jak Sung Junki tak pięknie potrafi wygrać oczami całą scenę... I mimo, że przyglądam się temu z boku i za głowę chwytam, i po głowie pukam, to gdzieś tam coś w środku jednak drga... Po prostu - taka drama, taka konwencja... blisko jej do karykatury, ale na razie jednak jakoś się trzyma, więc się wzruszam...

anna-banana pisze:No i Kwang soo i panna siostra vel Choco,jacy oni są fajni i nawet serduszko mu zabiło mocniej jak ją fajni oni są

Noooo... A Żyrafa jakoś tak po zmianie fryzury wyprzystojniała nam nawet :fav:

P.S. Gdyby ktoś chciał dodać coś do listy - to proszę się nie krępować :D Mam w końcu ograniczoną wyobraźnię :D

[edit] Koniec 10 odcinka i myślę że możemy już skreślić punkty 4 i 17 :rolly:
:volli:
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Akemi » 13 paź 2012

Może za dużo grałam w simsy, ale brakuje mi tu jeszcze pożaru (i spalenia lub cudownego ocalenia któregoś z bohaterów. Vide Hi, My Sweetheart) i topienia się w basenie (vide BoF) :D
Ja na dzisiaj sobie zaplanowałam łocz najnowszych dwóch epów ;)

edit:

No dobra, po obejrzeniu skala dramatyzmu zaczyna mnie przytłaczać. Zastanawia mnie jednakowoż fakt robienia apatycznych kalek umysłowych z ludzi z utratą pamięci. Zawsze w dramach postacie po czymś takim są nijakie, ledwo kojarzące fakty i gapowate.
Choco i Jae Gil to moja ulubiona para w tej dramie. To było urocze <3
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.
Awatar użytkownika
sleeping_sun
Wszyscy czekają, aż coś napiszę
Kontaktowanie:

Postautor: sleeping_sun » 23 paź 2012

Z opisu drama wydaję się naprawdę ciekawa, fabuła przypomina w jakimś stopniu "Bad guy" co może mnie nie cieszy, bo nie lubię gdy zemsta przyćmiewała wszystko w koło... ale jestem pozytywnie nastawiona względem tej dramy.
Atutem "Nice guy" jest z pewnością obsada. Song Joong-Ki, nie oglądałam go jeszcze w roli aktora, jedynie moją sympatię zyskał dzięki "Running man" więc to świetna okazja do ocenienia go. Nie przepadam szczególnie za Moon Chae-Won ale to dlatego, że kojarzy mi się z bohaterką, którą grała w "Wspaniały spadek" i może tu polubię ją. Za to moje serce skradła Park Si-Yeon. Po zwiastunach bardzo ją polubiłam, nawet jeśli to ona tu gra czarny charakter. Jest naprawdę ładna.
"How much longer are you going to cry yourself silly?"

Wróć do „K-drama”